ביום ראשון הקרוב יעלו ארבעה שורדים לגמר של "הישרדות: איי קמרינס", ויתחרו על מיליון שקלים (ברוטו) פלוס תואר "השורד האחרון". גב פשטי, אירית רחמים, נטלי כבסה ויניב רוחן הם ארבעת הנבחרים ששרדו 40 ימים של רעב, פציעות וגיא זו־ארץ. השמות לא אומרים לכם הרבה? אולי הסיפורים שלהם יעזרו: נרקומן לשעבר, אדריכלית אירועים, זאת שחשבה לבגוד בחבר שלה על האי, ופועל הזבל המזמר. עדיין לא מזהים? אולי כי זו היתה העונה החלשה ביותר של הסדרה, אם בוחנים את הרייטינג, אם כי יש הטוענים שזו היתה דווקא אחת העונות החזקות שלה, אם בוחנים את העלילה. חבל שרק מעטים צפו בה.

נעמה קסרי, אריק אלפר, שי אראל ונתן בשבקין יקבלו הזמנות לכיסא בשורה הראשונה, כדי לצפות מקרוב בהכתרה של היורש/ת, ואנחנו ניפרד לשלום מהעונה הכי פחות נצפית בתולדות הפורמט. ניפרד ממריחות הזמן המסורתיות, מדמויות בעלות כריזמה של צנון על ריטלין, ומשיחות ברזייה שמסתכמות ב"ראית את זאת עם הציצי הענק?". כבמדרון תלול צולל לו הרייטינג של "הישרדות" בארץ, ומפסגת הדן מנו עם 23% רייטינג בממוצע בעונה הראשונה, הוא התרסק לו לתהום של כ־15% בעונה שמסתיימת עכשיו. עם מספרים כמו 36 אחוזי צפייה בגמר של העונה הראשונה, 25% בשנייה, 22.6% בשלישית ו־16.7% עלובים ברביעית, מי רוצה להמר על הנתונים ביום שאחרי הגמר הקרוב?

ביום ראשון הקרוב ניפרד מעונה ריקה מבאזז ומתוכן. עונה שהבטיחה ליהוק מעניין מאוד, ואכזבה. אמת, מתוך 20 השורדים שנחתו בפיליפינים, לפחות 15 ראויים לראיון עומק אצל אילנה דיין, אבל דמות ריאליטי טובה צריכה לא רק סיפור חיים. היא חייבת לתחזק במקביל אופי משחקי מעניין, ואת זה לא קיבלנו. בצורה אירונית, דווקא המתמודד עם סיפור החיים הכי דיסקרטי, גיורא רוטמן, היה אחת הדמויות המעניינות על האי.

ביום ראשון הקרוב יכינו קברניטי ערוץ 10 וחברת ההפקות אבוט־רייף־המאירי את ההסברים ליום שאחרי. הם יטענו שהנתונים שקיבלו היו מצוינים, הם עמדו ב־ד־י־ו־ק בציפיות, וירוצו לארוז את המזוודות לסיבוב השישי עם עונת הסלבז. רק הזמן יגיד אם עונה מיוחדת עם פרצופים שכולנו מכירים תצליח להפיח רוח חיים בפורמט הגוסס. בתור צופה ותיק ושורד לשעבר, אני לפחות אחזיק אצבעות.

* גמר "הישרדות: איי קמרינס", יום א', 19 ביוני, בשעה 21:00, ערוץ 10.

לחיי העונה הבאה. גיא זו-ארץ ורביעיית הגמר (צילום: גיא קרן)
לחיי העונה הבאה. גיא זו-ארץ ורביעיית הגמר (צילום: גיא קרן)

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: