הוא רק בן 25, אבל נראה שמאחורי רונאן פארו עומד רזומה של שני אנשים שגילם כפול, חיו על ספידים, ולא הלכו לישון מעולם. הוא בנם של שני סלבריטאים, יורה מילים בקצב מבלבל, וסביר כי בזמן שאתם צחצחתם שיניים הבוקר, פארו הספיק לסיים פוסט-דוקטורט ולטייל בין שלוש מדינות על הגלובוס.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

למרות שעסקינן באדם הישגי באופן יוצא דופן, כמעט מטריד בהתחשב בגילו הפעוט, נניח לרגע את ספירת המלאי בצד ונפתח את סיפור חייו דווקא ברכילות. במקרה של פארו, היא בלתי נתפסת כמעט כמו האדם עצמו.

אימו של רונאן היא השחקנית היפהפייה מיה פארו ("תינוקה של רוזמרי"). עד לאחרונה כולם סברו שאביו הוא בן זוגה לשעבר, וודי אלן, אלא שלאחרונה התחזק במיוחד החשד כי אביו האמיתי הוא למעשה פרנק סינטרה, בעלה הראשון של פארו.

בראיון שנערך עם האם בגיליון נובמבר האחרון של המגזין "ואניטי פייר" היא נשאלה האם אביו הוא למעשה הזמר המיתולוגי ולא הבמאי הנוירוטי והשיבה: "יתכן". ואכן, הדמיון החיצוני בין הבן למוזיקאי המנוח כמעט בלתי נתפס, אם כי פארו טענה בכתבה כי מעולם לא נערכה בדיקת די.אן.איי.

את התשובה המתחכמת שלו להתפוצצות הפרשייה ניסח הבן בחשבון הטוויטר שלו כשצייץ לעוקביו: "תשמעו, למעשה כולנו 'יתכן' בניו של פרנק סינטרה".

מיה פארו ו-וודי אלן מעולם לא נישאו אך חיו במשך שנים רבות כזוג, בדירות נפרדות משני צידי הסנטרל פארק. רונאן נודע עד לאחרונה כבנם הביולוגי היחיד, אך לפארו יש עוד שלושה ילדים ביולוגים מלבדו ועוד 11 (!) ילדים מאומצים מרחבי תבל (תאכלי אבק, אנג'לינה ג'ולי).

הזוג נפרד ב-1992 לאחר שמיה גילתה בדירתו של וודי תמונות עירום של ביתה המאומצת סון-יי פרבין, אז בת 21. הבת הפכה מאותו רגע לחברתו לחיים של וודי אלן, ובהמשך לאשתו עד היום. לאחר קרב משמורת מתמשך וקשה, שבו יוצגה מיה על ידי עורך הדין הידוע אלן דרשוויץ, הוחלט כי הבן ישאר בחזקתה.

כבר כילד דווח בהרחבה בתקשורת על מפגשים טעונים מאוד בינו לבין וודי אלן, עד שלבסוף ניתק איתו את הקשר לחלוטין. אך גם לעניין הזה התייחס לאחרונה רונאן בהומור בחשבון הטוויטר שלו כשצייץ בשנה שעברה: "יום אב שמח – או כפי שקוראים לזה במשפחה שלי: יום גיס שמח". אם הסתבכתם בטלנובלה, ההסבר הוא שמרגע שוודי אלן התחתן עם אחותו המאומצת, הרי שהוא הפך את רונאן בו זמנית לבן שלו ולגיס שלו.

ואולי הרקע העמוס הזה הוא שגורם לפארו להיות במרוץ צבירת תארים בלתי נגמר. הוא נולד בניו יורק ב-1987, ומאז המנייה שלו בעלייה מתמדת. בגיל 11 פארו הפך לסטודנט הצעיר ביותר אי פעם ב"בארד קולג' בסימונ'ס רוק", מה שאפשר לו לסיים תואר ראשון כבר בגיל 15.

את התואר השני הוא עשה בפקולטה למשפטים ב"ייל", וסיים אותו כבר בגיל 21. הוא הוסמך כעורך דין וחתך לתחום הפוליטיקה כאשר התקבל לעבוד תחת הדיפלומט ריצ'ארד הולברוק. כשהאחרון מונה לשליחו של אובמה באפגניסטן ופקיסטן, הוא לקח את פארו איתו למחלקת המדינה, כיועץ מיוחד לעניינים הומניטאריים ולארגונים לא ממשלתיים במדינות אלו.

הוא נשאר במחלקת המדינה גם עם הילארי קלינטון, ומונה על ידה בהיותה מזכירת המדינה ליועץ מיוחד לענייני צעירים, כחלק ממשרד שהוקם לאחר מאורעות האביב הערבי. לאחר מכן, הוא עזב את הממשל וחזר לאקדמיה, הפעם לאוניברסיטת "אוקספורד", כשהוא על מלגת "רודס" היוקרתית.

אולי כלקח מהוריו, רונאן קנאי לפרטיותו ולא נוהג לדבר על חייו האישיים, אך כתבה של כריסטופר גלזק במגזין "וייס" טוענת כי יש אהבה בחייו של פארו, וכי הוא חי כיום עם בן זוג בשם ג'ון לובט, שעבד בעבר ככותב נאומים בממשל אובמה. יחד עם זאת, יש לציין כי פארו לא הצהיר על כך בפומבי מעולם.

ואם רשימת ההישגים שלו עדיין לא מספיקה לכם, דעו כי פארו צפוי להנחות תכנית משלו החל מינואר הקרוב ברשת הליברלית "MSNBC", ובינתיים הוא החל להופיע בחודש החולף כפאנליסט בתכניות שונות בערוץ. זה לא נגמר כאן: ילד הפלא גם חתם על עסקה להוצאת ספר עם הוצאת "פינגווין", שיבקר מבפנים את מדיניות החוץ של ארצות הברית. לישראל, בת בריתה ארוכת השנים של ארצות הברית, יש למה לצפות. אך בזמן שאנחנו נצפה, פארו ימשיך להגשים.

שומר בקנאות על פרטיותו. פארו (צילום: gettyimages)
שומר בקנאות על פרטיותו. פארו (צילום: gettyimages)

____________________________________________________________________________________________________________

עוד באנשים :