אוקיי, אנחנו מרימים ידיים מודים: עד עכשיו היינו בטוחים שהגענו לשלב הזה - הן בחיים והן כמערכת - שלא יצליחו להפתיע אותנו כל כך בקלות. זאת אומרת, כן, אנחנו מודים, כשיצאה אפליקציית היכרויות לכלבים לפני כחודש הלסת שלנו קצת נשמטה מרוב תדהמה, ומלמלנו אחד לשני בחוסר אמונה מוחלט ״מה, מה לכל הרוחות הם עוד יכולים להמציא שעוד לא המציאו?״.

ובכן, אמש קיבלנו את התשובה.

קבלו את הדבר הלוהט החדש לגילאי הזהב (בדיוק! אלו שעדיין מתעקשים להשתמש במוטורלה שלהם!): אפליקציית סטיץ׳, שמאיימת לכבוש את העולם תוך כדי שהיא מדביקה מבוגרים בני חמישים פלוס אחד לשני ללילה. אז אם חשבתם שרק אתם מחפשים סטוצים בטינדר או באשלי מדיסון (לשם, אגב, שלחנו את קארין ארד והיא חזרה מבועתת) אז טעות בידיכם. עכשיו גם אמא, אבא, סבא וסבתא נמצאים בדרך הנכונה להתגנב מהחלון החוצה ולנהל רומן סוער משלהם.

וכן, גם לנו כבר התחילו מחשבות שניות אם באמת היינו צריכים את האינטרנט הזה, או שאפשר היה, אולי, להמשיך ולהסתדר בלעדיו.

בת 60 פוקחת עין

בניגוד לטון הביקורתי משהו שלנו, ״סטיץ׳״ התקבלה בקול תרועה רמה בעולם כולו, ואם נניח לרגע את הציניות בצד, אז קצת בצדק.

סטטיסטיקה ידועה היא (והאתר, כמובן, טורח להדגיש אותה בכל הזדמנות) שיותר אנשים מבוגרים מתים בעולם המערבי מבדידות מאשר מעישון סיגריות וכולסטרול גבוה גם יחד והיי, אם יהיה לנו אפילו מקרה מוות אחד פחות בשנה, הרי שהאפליקציה הזו בהחלט תעשה את שלה.

סיסמתו של מקום ההיכרויות הוירטואלי החדש היא ״לא כל אחד מחפש אהבה - אבל כל אחד זקוק לחברה״, והמסר ברור, וגם מייסדיו אינם מכחישים אותו. ובינינו, אם לבני העשרים מותר להשתולל ללא עכבות, למה שלבני השישים, השבעים והשמונים יהיה אסור?

למרות שהיא באה מבית יוצר שונה, קשה להתכחש לדמיון בינה לבין טינדר (לאלו מכם שלא היו רווקים בשנה האחרונה - אפליקציה המשמשת בעיקר לסטוצים) ואפילו לדרך הפעולה שלה, שכן גם האפליקציה הזו מאפשרת לך לקבל הודעות רק משתמשים שאישרת והם אישרו אותך.

״חוץ מהדמיון הקל הזה, אנחנו שונים לגמרי מטינדר״, הצהיר המפתח אנדרו דאולינג האוסטרלי לאתר וויס. ״אנחנו מתמקדים בצרכים של האוכלוסיה הבוגרת, וזה דבר שאף אחד לא עשה לפנינו״.

האמת? יש צדק קל בדבריו. בעוד שכל שאר אפלקיציות ההיכרויות הן מבוססות טקסט, סטיץ׳ דווקא מעודדת שימוש בשיחות טלפון, שכן עד שהאוכלוסיה המבוגרת תמצא את הסמיילי הנכון בוואטסאפ הדייט יתקיים בשנת 2018. כמו כן, בעוד שכל שאר האפליקציות מתבססות, באופן טבעי, על מראה, סטיץ׳ בהחלט נותנת לכך פחות משקל, והאלגוריתם שלה נותן עדיפות לתחביבים או תחומי עניין משותפים.

בינתיים ההרשמה פתוחה רק לתושבי אוסטרליה וארצות הברית, אך המפתחים מבטיחים שבקרוב תנדוד האפליקציה גם לשאר מדינות המערב. יצויין שכשמתבקשים להזין גיל האופציה הנמוכה ביותר היא 50 והגבוהה ביותר היא 90 פלוס, כך שלצעירים בהחלט אין מה לחפש כאן.

האתגר הגדול של האפליקציה יהיה, כמובן, להודיע למשתמשיה הפוטנציאליים שהיא קיימת, שכן אלו אינם גולשים בקביעות באפ-סטור או במשאבל. אמנם השימוש הסלולרי של קשישים (65 ומעלה) עשה קפיצה בשנה שעברה מ-5% ל-17%, אבל עדיין, מדובר באחוזים נמוכים מאוד. עם זאת, עד עכשיו נרשמו לאפליקציה יותר מ-1,500 משתמשים, רובן המכריע נשים. אנחנו מאחלים לכולם רק אושר, בריאות ואריכות ימים.