לפני שבועיים, פחות או יותר, העלתה סופיה ורגרה לאינסטגרם תמונה שלה מחייכת חיוך רחב ובביקיני חושפני במיוחד. נכון, זה לא ממש נדיר לראות את ורגרה עם מחשופים גדולים מהממוצע ההוליוודי, ובכל זאת, דווקא על התמונה הזאת אתרי האינטרנט בחרו להביע תרעומת.

תרעומת, אמרנו, ולא מחאה, כי בכל זאת, אין יותר מדי אנשים שיתנגדו לראות את הקולומביאנית בת ה-41 בביקיני. ובכל זאת, כמה אתרים היו מאוחדים בדעה ש"זה כבר לא לגילה". באי-אונליין, למשל, קראו לה "מהממת" מצד אחד אבל גם טרחו לציין שזו לא הפעם הראשונה שורגרה "מנופפת" בחמוקיים שלה ו"מנסה להסיח את דעתה של התקשורת עם ביקיני" בכל פעם שהיא נדרשת להגיב על דברים קצת יותר רציניים מאשר מה יקרה בפרק הבא של "משפחה מודרנית".

ובאתר אחד, קלאסיקאלייט, סיכמו את הדיון הזה אולי יותר טוב מהכל: "אין לי שום בעיה עם הביקיני", נכתב שם בטור דיעה, "זה פשוט החיוך הענק הזה שנראה לי קצת מוזר כרגע".

לא שחלילה יש לנו בעיה עם החיוך של ורגרה, אבל האמת? אין לה יותר מדי סיבות לחייך בימים אלו. מצד אחד, סופיה ורגרה היא עדיין, ובכן, סופיה ורגרה. כוכבת "משפחה מודרנית" הסופר מוערכת (ויש שיגידו: המוערכת יתר על המידה), האישה שמרוויחה הכי הרבה בטלוויזיה האמריקאית ב-2012 ו-2013 (אם כי צפויה לאבד את התואר ב-2014), קורעת מצחוק, חריפה, אינטילגנטית וכמובן: יש לא מעט בנות בנות 21 שהיו מתות להיראות כמו ורגרה בגיל 41.

אבל יש גם את הצד השני. כבר שבועות רצות ברשת שמועות מבוססות שורגרה והארוס שלה, ניק לוב, ביטלו את האירוסין. השניים, שמאורסים כבר שנה וחצי, דוחים פעם אחרי פעם את החתונה, ומתחילת החודש - ולמרות שהשניים נראו יחד פעמיים בינואר ונראו לגמרי בסדר - כל אתרי הרכילות המכובדים יודעים לספר שמאחורי הקלעים הסיפור שונה בתכלית, והשניים למעשה בתהליכי פרידה מאז ספטמבר.

תוסיפו לזה את העובדה שסדרה חדשה בהפקתה ירדה מהאוויר אחרי שבועיים (!) בלבד בעקבות נתוני רייטינג שהוגדרו על ידי בכירים ברשת כ"צריכים עוד כמה אחוזים רק כדי להיות עלובים" ואת השמועות שהקריירה שלה לוט בערפל והיא לא מצליחה להשיג לעצמה פרוייקטים ראויים למעמדה, ותגלו שיש סיבה לעצבים של העיתונאים האמריקאיים. הם רצו ממנה תשובות, היא שלחה להם עוד תמונה שלה בביקיני במקסיקו.

אז האם מדובר בצרות עין של כמה רכילאים שמחפשים עניין איפה שאין, או שאין עשן בלי אש והקריירה של ורגרה נמצאת בסכנת צניחה? יש רק אישה אחת, כנראה, שיודעת את התשובה לשאלה הזאת.

וכל עוד היא תמשיך לצלם את עצמה בביקיני, נראה שיהיה לה לא קל בכלל לצאת מהמשבר הנוכחי.

מספרים עלובים בטלוויזיה וסטירה לג'ימי קימל

למרות שאסור לנו לקחת צד ואנחנו אמורים להיות אוביקטיביים, הרשו לנו במקרה הזה לספק גילוי נאות הכרחי: אנחנו חולים על סופיה ורגרה. לא שצריך סיבה מיוחדת לאהוב אותה, ובכל זאת, מי שקורא את הסיקור עליה בארצות הברית (שרחוק מלהיות אובייקטיבי, ותיכף נפרט למה) יודע שמדובר באומה שפשוט מסרבת להבין שורגרה היא ללא ספק אחת מהקומיקאיות המוכשרות והמצחיקות בדורנו.

עד כאן הגילוי הנאות ודעתנו האישית. לצערנו, יש גם כמה עובדות שצריך לטפל בהן.

נתחיל, דווקא, מהחוליה האחרונה בשרשרת. סדרת הטלוויזיה בהפקתה, "אישה הורגת", עלתה לאוויר בקול תרועה רמה לפני שבועיים ברשת איי.בי.סי, ואז ירדה משם במהירות שמפתיעה אפילו בטלוויזיה האמריקאית, שלא מהססת לחתוך. הדבר בולט לרעה עוד יותר כאשר דווקא השנה נרשם עד עכשיו שיא שלילי (או חיובי, תלוי איך מסתכלים על זה) של ביטולים, וגם סדרות שרחוקות מלהיות מוצלחות מבחינת נתוני רייטינג (הסיטקום של מייקל ג'יי פוקס והעונה השנייה של "דה נייבורז" הן רק שתי דוגמאות) שורדות באוויר, אלוהים יודע איך ולמה.

לכן, ניתוק השאלטר התקבל בהפתעה מוחלטת, במיוחד בגלל שלמרות קאסט שחקנים לא רע בכלל הסדרה שווקה כסדרה של סופיה ורגרה לכל דבר ועניין. למרות שהיא אינה משחקת שם ורגרה הייתה הרוח החיה מאחורי הפקת הסדרה, הייתה אחראית עליה מבחינת תוכן ולכולם היה ברור ששילוב שמה של הכוכבת המצליחה יחד עם שעת הפריים טיים החזקה ביותר בטלוויזיה האמריקאית (עשר בערב) זו נוסחה ששום דבר לא יכול להשתבש בה.

או שכן.

הסדרה פתחה עם נתונים עלובים של 0.9 אחוזי ריטיינג, ובפרק הבא צנחה ב-22% ל-0.7, מה שגרם לנשיא אייביסי, פול לי, להודות בכשלון ולהורות על הורדת התוכנית ב-25.2. מדובר באכזבה עצומה לרשת, שגם ספגה מפלה קשה בחזית הביקורות וגרוע יותר: גילתה ששמה של הכוכבת ממש לא מספיק כדי למשוך את הקהל. האם זו הייתה הצבעת אי אמון ברורה של הצופים בורגרה או סתם סדרה שנפלה בין הכסאות מחוסר עניין לציבור?

קשה לענות על השאלה הזו בתשובה ברורה, אבל אולי כדאי לחבר אותה לראיון של ורגרה אצל ג'ימי קימל. באחת מפינותיו היותר מוצלחות (שהושקה בפעם הראשונה, וכנראה לא תחזור יותר לעולם), קימל החליט להקריא לורגרה את הטוקבקים עליה. "השכונה הכי מסוכנת במדינה", אמר קימל בספק צחוק ספק רצינות, "היא מדור הטוקבקים המופיע בתחתית כל עמוד ברשת".

ואז הוא התחיל להקריא תגובות שמערכת התוכנית מצאה על הכוכבת.

צפו בסופיה ורגרה סוטרת לג'ימי קימל. מבויים או לא?

פייר? ורגרה, כהרגלה (והנה, אם לא ראיתם, כאן למעלה) יצאה גדולה מהחיים ומצחיקה מאוד גם בקטע הזה, אבל לא היה קשה לראות שהיא לוקחת ללב כל תגובה ותגובה ונעלבת באמת, שכן התגובות היו אכזריות מהמצופה. בתגובה האחרונה, שכללה את המשפט "מישהו בדק אי פעם אם יש לה פין?" היא סטרה לקימל על שהקריא את התגובה הזו, במה שמערכת התוכנית וגם נציגיה של ורגרה נשבעים שלא היה מבויים, אלא אמיתי לחלוטין ובלהט הרגע, ו-ורגרה אף התנצלה עליו אחר כך.

בין אם היה מתוסרט ובין אם היה אלתור של הרגע (ובינינו, סביר להניח שהיה מתוסרט), לא קשה למצוא טוקבקים כאלו נגד ורגרה. מי שרק לפני שנתיים הייתה קונצנזוס הולכת ומאבדת את אחיזתה אצל הציבור האמריקאי. ספק, אגב, אם זה בגלל שאיבדה משהו מיכולותיה הקומיות כמו העובדה שמוצאה הקולומביאני והמבטא הברור שלה היו לא פעם מקור ללעג באמריקה, שהולכת ונעשית שמרנית יותר ויותר עם השנים, בוודאי בכל מה שקשור ביחסה לזרים.

אבל האולפנים לא מתעניינים הרי בטוקבקים, אלא במה שבאמת חשוב: כסף. והשאלה האם סופיה ורגרה מסוגלת לעשות אותו היא עדיין שאלה שתלויה באוויר, שתשובה עליה תתקבל בשנת 2014, אז יצאו שלושה סרטים בכיכובה, כולל "שף" המדובר.

אז כן, השנה הנוכחית היא לגמרי שנת המבחן של ורגרה. והתמונות האלה בביקיני? נו, בואו רק נגיד שכרגע הן לא ממש עוזרות לה.

המחשופים עלולים להסתיר

אם אתם עוקבים אחרי העיתונות האמריקאית (הצבועה, המתחסדת, השמרנית, כל תואר אחר שאתם רוצים לתת לה) ויחסה (המבזה, המשפיל, כל תואר אחר שאתם רוצים לה) לנשים הוליוודיות לאורך השנים, אתם בוודאי יודעים שאין יחסי דפוק-וזרוק מהירים יותר מאשר צהובונים וכוכבות אמריקאיות.

רגע אחד את כוכבת סקסית, לוהטת, מהממת ויפיפיה ורגע אחרי, במהירות האור, את זקנה מקומטת שצריכה שלל ניתוחים פלסטיים וכדאי שתפסיקי עם כל המחשופים האלו כי זה נהיה כבר מגוחך וכואב לעיניים. זה נכון שורגרה, בעשור החמישי לחייה, מותחת את הגבולות עד מעבר למה שחשבנו שאפשר ועדיין מקבלת פרגונים מהתקשורת על הופעותה, אבל כמה שנים היא עוד תוכל להסתמך (ואוהו, היא מסתמכת) על המחשופים הבלתי נתפסים שלה? מתישהו, הרי, היא תצטרך להחליף פאזה. והמתישהו הזה חייב להיות עכשיו.

גם ורגרה עצמה יודעת את זה. כששאלו אותה למה העלתה תמונה שלה בביקיני, ענתה בבדיחות הדעת "די, נו, אני בת 41. אתם יודעים כמה שמחתי לגלות שבגיל הזה עדיין יכולות לצאת לי תמונות שבהן אני נראית טוב?", אבל מאחורי התשובה המחוייכת הזו יש אמת עצובה שיודעת בדיוק איך הוליווד עובדת. וגם מתכוונת לעשות משהו בקשר לזה.

למעשה, סמנו לעצמכם את התאריך הבא: 18.4, יום יציאתו בארצות הברית של הסרט המדובר "פיידינג ג'יגולו", הסרט הראשון שבו היא מככבת שמונח לגמרי על כתפיה. יחד איתה בקאסט ישנם וודי אלן, שרון סטון וג'ון טורטורו, אבל כולם, כפי שידוע היטב, הרבה מעבר לשיאם ולימיהם הפופלריים. ורגרה, לעומת זאת, לגמרי בשיא פריחתה (או לפחות קרובה אליה) וכל הצלחה או כשלון של הסרט תיזקף לזכותה - או לחובתה. אחרי הכשלון הטוטאלי בטלוויזיה, העיניים, שגם ככה היו מופנות לסרט הזה, רק יבחנו את העניין עוד יותר.

מונח לגמרי על הכתפיים שלה. צפו בקדימון ל"פיידינג ג'יגולו" בכיכובה של סופיה ורגרה

ומעל הכל, יש את העניין הלא פתור עם ניק לוב. לורגרה, כידוע, סיפור חיים פסיכי לחלוטין (תקציר: סרטן, אח שנרצח, אח בכלא וזה באמת לא חצי מזה) ומערכת היחסים עם לוב היא פרק לא קטן בסיפור החיים הזה. לוב, שהיה מועמד לסנאט האמריקאי מטעם המפלגה הרפובליקנית ב-2011, היה צפוי לזכות במקום שם בעקבות תמיכתו של לא אחר מאשר רודי ג'וליאני, אבל אז החליט לפרוש בשיא. הסיבה הרשמית הייתה שתאונת דרכים קשה שעבר מונעת ממנו לתפקד כראוי.

הסיבה הלא רשמית הייתה שורגרה חטפה התקפות חוזרות ונשנות מציבור בוחריו ומהקולגות שלו, ומערכת היחסים של מי שייצג את המפלגה השמרנית עם הקולומביאנית לא נראתה בעין יפה, בלשון המעטה.

לא שרע ללוב בחיים, כן? קודם כל, הוא מאורס לסופיה ורגרה, ודבר שני, ב-2011 הקים חברה לציפויים פריכים שמוכרת מוצרים ביותר מ-17,000 מכולות וסופרים, מה שקצת מחליש את הטיעון שהוא לא יכול לתפקד. החברה שלו משגשגת היום, ובכל זאת, לא מן הנמנע שלוב עדיין פוזל לעבר הפוליטיקה. וגם הוא יודע שורגרה היא בעיה גדולה אפילו יותר ממה שהייתה ב-2011.

שוב נדגיש: זו לא ורגרה עצמה, אלא היחס לזרים שהקצין בשנתיים האלו. ובכל זאת, קשה שלא לתהות, כשאתרים אמינים יחסים כמו סלבאזז ורומרפיקס מתעקשים שהפרידה הולכת ומתקרבת והזוג שמאורס כבר שנה וחצי אפילו לא קובע תאריך לחתונה, האם זה קשור? האם הפוליטיקה ניצחה את האהבה?

דבר אחד ברור: קראו לנו ציניים אם אתם רוצים, אבל ורגרה חייבת יחסי ציבור טובים השנה, וחתונה באמריקה היא יחסי ציבור טובים בהזמנה אישית. אין משהו שהתקשורת האמריקאית אוהבת יותר מאשר זוג שמתארס ואשכרה גם מתחתן (היוש, ג'ניפר אניסטון. היוש, בראנג'לינה) ו-ורגרה, שתעמוד השנה יותר מתמיד באור הזרקורים (חוץ מ"פיידינג ג'יגולו" היא מצלמת עוד שני סרטים) בוודאי לא הייתה מתנגדת לקצת עזרה בתחום הזה. תוסיפו לכל זה את העובדה שלפני כמה ימים קיבלה את הבשורה, אם אפשר לקרוא לזה ככה, על מועמדותה לפרס ה"ראזי" (האנטי אוסקר) על משחק גרוע בשני (!) סרטים, ותקבלו את הרושם שכן, ורגרה ממש ממש ממש לא הייתה מתנגדת לקצת עזרה בתחום הזה.

אבל בהיעדר חתונה, העיתונים, הטוקבקיסטים, השמרנים, מי שזה לא יהיה, ממשיכים להלום בה בלי רחמים בעת האחרונה. נכון לעכשיו היא עדיין בביקיני וברוך השם, עדיין מחייכת. ובעוד שעל הביקיני היא יכולה לשמור לעוד כמה שנים טובות, בעוד שלושה חודשים נתחיל לקבל את התשובה האם היא יכולה גם להמשיך לשמור על החיוך.