לפני שבוע נחת בתיבת הדואר האלקטרוני של רוברט פטינסון מייל משונה מאוד. על החתומה הייתה לא אחרת מאשר החברה לשעבר, קריסטן סטיוארט, והנושא היה, כך על פי מקורבים לפטינסון, "בקשה אישית".

במכתב ארוך ארוך סיפרה סטיוארט - זו שבגדה בפטינסון, כן? - שהיא פגועה מאוד מדרך התנהלותו לאחרונה ושהיא סבורה, שימו לב, ש"לא עבר מספיק זמן מהפרידה שלנו כדי שתצא עם בנות אחרות". כמו כן, על פי אלו שהדליפו את המכתב, סטיוארט חתמה את המכתב המשונה בשורה: "אתה מוזיל את כל מה שהיה בינינו עם ההתנהגות שלך".

עוד כתבות שיעניינו אתכם בערוץ יחסים:

בואו רגע נעשה סדר בדברים. אין לנו הרבה הזדמנויות לחיות בעולם שבו שחור ולבן הם הצבעים השולטים, אבל דווקא הסיפור הזה נצבע בצבעים הללו בדיוק. סטיוארט את פטינסון היו הזוג הכי מתוק בארצות הברית. הם אהבו, אמריקה אהבה אותם, דיבורים על חתונה כבר היו באופק והכל נראה ורוד מתמיד. אלא שאז הגיע צילום הפפראצי של סטיוארט ב-2012 מתמזמזת עם הבמאי רופרט סנדרס (סיפור שבעבקבותיו נאלץ סנדרס להתגרש) שלא הותיר יותר מדי מקום לספק לגבי מה שהולך שם. סטיוארט סומנה כבוגדת האולטימטיבית, כאישה הרעה והנצלנית, ופטינסון, כך היה נדמה, רכב על גל הבחור הטוב שנבגד כל הדרך אל התהילה. מהר מאוד הגיע הראיון המפורסם ההוא אצל ג'ון סטיוארט (הנה, כאן למטה) וגל אהדה בלתי נתפס כמעט הן מהתקשורת והן מהקהל שגרם לכולם לחשוב שפטינסון יהיה בסדר, בעוד שהקריירה של קריסטן סטיוארט, כך חשבנו כולנו, תצלול לתהומות נשייה שטרם נראו כמותם, מה שאכן יהווה עונש הולם.

אלא שלזמן יש, ככל הנראה, תוכניות משלו. ובעוד שהקריירה של סטיוארט דווקא מראה סימני התאוששות מתקדמים למדי, מי שנראה שנפגע יותר מהסיפור הזה הוא דווקא פטינסון עצמו. ככל שעוברים הימים מגלה התקשורת האמריקאית שדיבורים על קריירה לחוד ודיבורים על זוגיות לחוד, וכנראה שאי אפשר לערב בין השניים. אז כן, הקריירה של פטינסון נמצאת במקום פנטסטי, אולי הטוב ביותר שהיתה בו אי פעם. הלב של פטינסון? ובכן, זה כבר סיפור שונה לגמרי.

מכות, סמים ורוקנ'רול

אם מחברים את כל הדיווחים שמגיעים משלל אמצעי התקשורת בארצות הברית אפשר להגיע רק למסקנה אחת: רוברט פטינסון לא באמת התאושש מהבגידה. לא שאפשר להאשים אותו, שכן ספק גדול מי מאיתנו היה ממשיך לתפקד כרגיל אחרי שהיה רואה את מי שנחשבה לארוסתו לעתיד מרוחה על שער של טבלואיד כשהיא מתנשקת עם גבר זר, ובכל זאת, עבר לא מעט זמן. למעשה, מאז שהפרשה התפוצצה, אי שם ב-2012 פטינסון את סטיוארט כבר יצאו לסיבוב שני ופטינסון היה זה שחתך את זה לפני חמישה חודשים. כולם - או לפחות כל מי שהקיף אותו או מעורב בחייו באיזושהי דרך - היו בטוחים שזה היה הצלצול הגואל. שפטינסון נגמל סופית. כעת מסתבר שזה היה הצלצול שבישר את בואו של הנוק-אאוט.

שיאה של הסאגה התרחש ממש לפני כמה ימים, עת נחשפה התמונה הזו של צלם פפראצי אמריקאי בה נראה פטינסון, ובכן, כמי שאכל את רוברט פטינסון. במקום תווי הפנים החטובים והחיוך התמידי הוא היה עטוף בזקן עבות, אוחז בשקית פאסט פוד עצומה בידו ובהחלט נראה כאילו הוסיף למשקלו כמה קילוגרמים מכובדים. "הוא הרוס", אמר מקורב אליו לעיתון הדיילי מייל. "קריסטן שברה לו את הלב. הוא יכול להעמיד פנים שהכל בסדר כמה שהוא רוצה, אבל חייבים להודות באמת: הוא לא חזר לעצמו מאז שהיא בגדה בו".

יחזרו לסיבוב שלישי? רוברט פטינסון וקריסטן סטיוארט (צילום: gettyimages)
יחזרו לסיבוב שלישי? רוברט פטינסון וקריסטן סטיוארט (צילום: gettyimages)

ואכן, עדויות שמגיעות ממספר מקורות מגלות שפטינסון קצת מאבד את זה. כבר לפני חודשיים הוא נתפס כשהוא תוקף מאבטח מבוגר שאותו חשב בטעות לצלם פפראצי. פטינסון דחף אותו בפראות ואיבד את קור רוחו לחלוטין. התקרית אמנם נגמרה בשקט כשהמאבטח אמר לתקשורת "הוא חשב שאני מישהו אחר, זה כל הסיפור", אבל אין ספק שכבר לא מדובר ברוברט פטינסון חביב התקשורת והבנות.

וכשצרות באות, כמו שאומר המשפט המפורסם, הן בהחלט באות בצרורות. לפני שבועיים נתפס פטינסון כשהוא יוצא מביתו עם עיגולים סגולים מתחת לעיניים (שאותם ניסה להסתיר במשקפי שמש בצורה לא מוצלחת במיוחד) ויד שמאל נפוחה ואדמומית מאוד, מה שעלול היה לרמוז שהוא הסתבך בתגרה. פטינסון, כמובן, סירב לענות על שאלות העיתונאים, אבל במקרה הנ"ל תמונה אחת בהחלט שווה אלף מילים.

תוסיפו לכל זה שמועות על מסיבות (מיד נגיע לזה), בנות שמוחלפות כמו גרביים, שמועות על סמים (מיד נגיע גם לזה) וחוסר תקשורת עם העולם בתקופה כה קריטית לקריירה שלו (פטינסון אמור להתחיל לצלם שלושה סרטים בזמן הקרוב) ויהיה קל להגיע למסקנה שאכן, משהו רקוב בממלכה. כל כך רקוב, למעשה, עד שמנהליו ביקשו ממנו להפסיק לחגוג. ע"פ דיווח בעיתון הסאן קבוצה המורכבת ממנהליו ומחבריו הושיבו אותו לשיחה בשבוע שעבר והבהירו לו שאם ימשיך להסתובב במועדון כל ערב ולהיראות עם בחורה שונה בכל השבוע, התדמית שלו עלולה להינזק קשות. "הם יודעים שעכשיו זה הזמן הכי קריטי בקריירה של רוברט", אמר מקור לצהובון הבריטי, "והם גם יודעים שכרגע הוא ממש מפשל עם ההתנהגות הלא זהירה שלו".

הקריירה בסדר, הלב שבור

המנהלים של פטינסון לא מגזימים. זהו באמת הזמן הקריטי ביותר בקריירה שלו. בקרוב הוא עתיד להתחיל לצלם את הסרט "מישן בלקליסט", שם הוא ישחק את אריק מדוקס, איש צבא שעוזר ללכוד את לא אחר מאשר סדאם חוסיין. העלייה המטורפת במשקל שלו מוזרה עוד יותר, שכן הוא עובד בחודשים האחרונים באופן צמוד עם המאמן ההוליוודי המוכר הארלי פאסטרנק לקראת תחילת הצילומים, ואנחנו די משוכנעים ששקיות ג'אנק פוד לא נמצאות בתוכנית האימונים של הכוכב הצעיר. בנוסף לסרט הזה יככב פטינסון (לצד נעמי ווטס) בסרט "מלכת המדבר" וגם - ואולי זה התפקיד שיקפיץ אותו מכוכב נוער לשחקן טוב באמת בתודעה - יגלם את דניס סטוק, חברו הטוב ביותר של ג'יימס דין, בסרט אודותיו.

כל הבשורות הללו - כולן נחתו עליו ממש בזמן האחרון - היו אמורות לשמח את פטינסון, או לפחות להעסיק אותו לכל שעות היממה, אך לא כך הדבר. פטינסון נראה כשהוא מבלה עם ג'ו ג'ונאס (מהאחים ג'ונאס) וזאק אפרון, שניהם עמוסים בשמועות וחשדות על שימוש בסמים. אפרון חזר רק בשבוע שעבר מגמילה סודית שיצא אליה בעקבות התמכרות לקוקאין, ושמועות עקשניות גורסות שלמרות שהסיבה הרשמית שנתנו האחים ג'ואנס לביטול מסע ההופעות שלהם היתה "חילוקי דעות מקצועיים" מדובר בניסיון של האחים להסתיר את התמכרותו של ג'ו לסמים והעובדה שגם הוא אמור לצאת לגמילה בזמן הקרוב. ולמרות שבינתיים אין הוכחות בשטח שגם פטינסון שותף לחגיגות הקוקאין של שני חבריו, אין ספק שהחברה שהוא מסתובב איתה היא ממש לא החברה שהוא צריך כרגע.

ויותר מהכל, נדמה שהוא צריך כרגע בעיקר מישהי אחת: קריסטן סטיוארט. לפני שבוע דיווח אתר הרכילות המפורסם פרז הילטון - שדיווחיו אמינים מאוד בדרך כלל - שהשניים הם "חברים עם הטבות", כפי שנהוג לקרוא בשפה מכובסת לשני אנשים ששוכבים אחד עם השני. למעשה, בתשעה באוקטובר האחרון נצפתה סטיוארט על ידי שלושה מקורות שונים כשהיא יוצאת מביתו של פטינסון לאחר שבילתה שם את הלילה. "היא הייתה במצב רוח נהדר", אמר מקור המקורב אליה, "הם הזמינו אוכל, נשארו ערים כל הלילה ודיברו. היא אמרה שלבלות עם רוב ממש הזכיר לה את הזמנים הטובים שלהם בעבר". עם זאת, מקור מטעמו של פטינסון מיהר להגיב לידיעה ואמר: "רוב לא רואה עתיד עם קריסטן, אבל הוא אוהב לשכב איתה. הוא הבהיר את זה מהתחלה ואמר לה שהם לא יוצאים באופן אקסקלוסיבי, אלא שהוא חופשי לצאת עם מי שהוא רק רוצה".

שאלת מיליון הדולר היא, כמובן, האם פטינסון רוצה. למרות שתופסים אותו כל שבוע עם בחורה אחרת וביתו הפך להיות סוג של תחנת רכבת קטנה (וגם יעד מועדף של הפפראצי) זו בדיוק הנקודה - כל שבוע הוא עם בחורה אחרת. לא משהו שמתאים לדימוי המונוגומיסטי שהוא הרגיל אותנו אליו.

אבל דומה שמאחורי התדמית הקשוחה שמנסה לשוות לעצמו פטינסון - כזה שלא אכפת לו, כזה שהולך מכות ככה פתאום - יש בחור רגיש ועדין שנפגע באמת, ועכשיו, כשגם הקריירה שלו על הכף, הפגיעה הזו עלולה להיות הרסנית במיוחד. להוליווד יש את כל הפתרונות שבעולם להעלים אישונים מורחבים משימוש בסמים ולהוריד את הנפיחות בידיים ובעיניים בעקבות תגרות כאלה ואחרות. אבל ללב שבור, לעומת זאת, הוליווד עדיין רחוקה מאוד מלמצוא פתרון.