אם מאמינים שהמוזות הן נשים יפהפיות שנותנות השראה לדברים טובים – אז כשהתותחים רועמים הן ממש לא שותקות. להיפך.

הצטרפו לדף הפייסבוק של תחרות מלכת היופי

"אמא שלי רצתה לקחת אוטובוס לחזית"

ילנה ראלף, מלכת היופי לשנת 2005 והיום מעצבת תכשיטים ודוגמנית, ילדה לפני שבועות אחדים את בנה הבכור, דוד. "בגלל שאני אמא עכשיו, אני רואה את הבנים בחדשות וכואב לי הלב.

"שמעתי שמאחד מבתי הכנסת בנווה צדק יוצא משלוח של חבילות בשביל החיילים. סיפרתי לאמא שלי, גם היא תרמה. איזה חמודה.

"קניתי פינוקים ומה שצריך: שימורים, גרביים, מגבות. כשהייתי בסופר ואנשים שמעו שאני קונה בשביל חיילים הם הוסיפו לי עוד דברים. יצאתי משם עם תא מטען מלא.

יצאנו, שיירה של מכוניות, מתל אביב לנקודת האיסוף בבית החולים לילדים שניידר בפתח תקווה. התברר שמפה לאוזן אנשים הביאו עוד דברים, זה היה הזוי, מילאנו שתי משאיות או שלוש. הילדים עזרו לנו לארוז לכל חייל קופסה עם כל הדברים. התרגשתי עד דמעות שאנשים מתנדבים ככה מכל הלב.

פירסמתי את זה בפייסבוק וראו את זה מכרים שלי, שהם אנשים עשירים מאוד. הם החליטו לתרום גם ועכשיו זה יהיה עוד יותר רציני כי הם תורמים סכומים. אני חושבת שצריך לתמוך בחיילים שנפצעו, לשאול אותם מה הם צריכים ולתת להם. תרופות, מה שצריך. כואב לי הלב עליהם.

ילנה נבחרה לתואר מלכת היופי זמן קצר אחרי שעלתה לישראל מחבר המדינות לשעבר. אמה הגיעה לארץ רק לפני כשנתיים. "אמא שלי שאלה אותי אם יש אוטובוס שיכול להביא אותה לחזית, כדי שהיא תתמוך בחיילים", מספרת ילנה בחיוך.

"אנחנו יודעים מה זה להיות יהודי במקום זר, שלא אוהבים אותך. אנשים שנולדו פה לפעמים לא מבינים מה זה. אני מקווה שיהיו כמה שפחות פצועים והרוגים אבל אין מה לעשות, זה הכרחי להראות לכולם שזה המקום שלנו", היא מסכמת.

"עברנו בהמון מקלטים"

גם שביט ויזל, מלכת היופי לשנת 2010 ובעצמה ילידת קיבוץ בארי שבדרום, נסעה פעמים אחדות כדי לעזור. באחת הגיחות היא הצטרפה ללירן כוהנר, מלכת היופי לשנת 2007, ולבן זוגה של כוהנר גיא גיאור, לחלק לשוהים במקלטים באשדוד מסנני מים.

"זה חשוב שיהיה להם מענה במקלט למי שתייה. גיא ולירן חברים שלי וכשהם הציעו לי להצטרף, היה לי ברור מאליו שאני אלך. עברנו בהמון מקלטים כדי לתת את המענה של המים. העירייה מאוד דואגת לזה שיהיה לילדים מקום בטוח להיות בו אבל בכל זאת, זה לא נעים. הם היו אמורים לעשות כייף בקייטנה ובעיר הילדים, במקום זה הם במקלט, כמה אפשר לשבת ולצייר?"

מאז נסעה שביט גם לאשקלון, להעביר סדנאות טיפוח לנשים וילדים עם ירדן הראל, דנה גרוצקי ולירז דרור. "אם אפשר לעזור אז למה לא", היא מסכמת בקיצור.

מה המצב בבארי?

"מאוד לא נעים. ההורים שלי חייבים להישאר שם, זה בכל זאת הבית. ויש לי אח חייל. אני דואגת מאוד לחיילים ולשלומם.

"יש לי תחושות מעורבות על המלחמה הזאת. מצד אחד נורא כואב לי על החיילים שנפגעים, מצד שני - הם מצילים קיבוצים שלמים. התגלו מנהרות שהיו מכוונות גם לקיבוץ שלנו, בארי. זה היה יכול להיגמר באסון מאוד גדול".

בונוס אחד מוחשי יצא לשביט מהנסיעות לדרום, ויש לו פרווה: "כשנסעתי למקלטים, מישהי שם חיפשה למסור כלב ולקחתי אותו איתי. קוראים לו טומי והוא חמוד חמוד. קצת מתחרפן באזעקות אבל אני משתדלת להיות איתו כל היום".

פירגון מגיע גם לדורון מטלון, נערת ישראל. אחרי שעזרה לארוז חבילות מפנקות לחיילות כיפת ברזל בשיתוף קרן לבי, היא השתתפה בעוד יוזמה של לבי ונסעה עם אנשי הקרן לבית החולים ברזילי באשקלון, למסור משלוח לחיילים המאושפזים שם. "חיילים שלנו אתם מדהימים", כתבה בדף הפייסבוק שלה. "רפואה שלמה ומהירה!" אמן.

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: