עבר פחות מחודש מאז שנבחרתי להיות מלכת היופי הראשונה מהקהילה האתיופית. זה מרגש כל כך שקשה לתאר במילים. מקצינה משוחררת ובחורה אנונימית הפכתי לדמות מוכרת עם לו"ז צפוף של צילומים וריאיונות לכלי תקשורת מכל העולם. זה כיף גדול והתרגשות עצומה.

.

>>> בואו להיות חברים שלי בפייסבוק!

נהנית מכל רגע. ייטאייש (טיטי) איינאו, שמלה: ברטה (צילום: ששון משה)
נהנית מכל רגע. ייטאייש (טיטי) איינאו, שמלה: ברטה (צילום: ששון משה)

ראיונות ל-BBC ו-CNN

רק לפני חודש היה לי סדר יום רגיל, עשיתי מה שנראה לי ויכולתי ללכת ברחוב מתי שרציתי בלי שאף אחד יזהה אותי. עכשיו זה שונה לגמרי: אני קמה בבוקר, הולכת לריאיונות ולפגישות, בערב משתתפת באירועים. לא דמיינתי שככה זה יהיה. כיף לקום לבוקר כזה, אני נהנית מהשינוי הגדול הזה. זה יצר רעש בעולם שלא חשבתי ולא חלמתי עליו: אתמול באו שוב צלמים מחו"ל, ראיינו אותי מהטלוויזיה הערבית בניו יורק, באו מעיתון באיטליה, פנו אלי מה-BBC ומ-CNN.

מתראיינת לכלי תקשורת מגרמניה, ארה"ב, איטליה. שמלה: גולף
מתראיינת לכלי תקשורת מגרמניה, ארה"ב, איטליה. שמלה: גולף

גזענות בפעם הראשונה

אחי יילק מאוד מתרגש בשבילי. הוא והדודות שלי נורא גאים במה שעשיתי להם ולעדה. סבתא שלי, כמו סבתא: מאוד שמחה אבל גם דואגת, מזהירה אותי כל הזמן שלא יקרה לי משהו רע.

התקופה הזו היא הפעם הראשונה שחוויתי גזענות כלפי, שקיבלתי תגובות על הבחירה שלי שלא קשורות בכלל ליופי, תגובות נורא גזעניות. זה מעציב לדעת שיש אנשים כאלה. משונה לחשוב שבסופו של דבר בתפקיד שלי אני מייצגת גם אותם.

עם המשפחה שלי. גאים בי (וסבתא דואגת) (צילום: ששון משה)
עם המשפחה שלי. גאים בי (וסבתא דואגת) (צילום: ששון משה)

טלפון מלשכת נשיא המדינה

מכל התגובות שקיבלתי, הכי ריגשו אותי החיילים שכתבו לי בפייסבוק שזכרו איך רק לפני שנה הייתי זוחלת איתם בתור הקצינה שלהם ונותנת להם דוגמא אישית. כתבו לי שהם סומכים עלי שאייצג אותם בכבוד. קצין משטרה צבאית ראשי התקשר לברך אותי והזמין אותי לטקס חיילים מצטיינים, מבקר המדינה התקשר אלי, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, שלושה חברי כנסת, ראש עיריית נתניה הזמינה אותי לישיבת מועצה. זה כבוד גדול לקבל טלפונים כאלה.

אבל כמובן, הטלפון הכי מדהים היה מלשכת נשיא המדינה – הוזמנתי להשתתף בארוחת הערב החגיגית לכבוד נשיא ארצות הברית, ברק אובמה!

זה פשוט לא יאומן. להיות באותו חדר עם האדם החזק ביותר בעולם. אובמה היה תמיד דמות מופת בשבילי: הוא התחיל בתנאים קשים, גדל בלי הורים ועם סבתא, כמוני. הוא עשה את כל הדרך בעצמו, בזכות ולא בחסד, עד שהגיע לעמוד בראש מעצמה.

הוא מהווה בשבילי מודל לחיקוי, אם יצא לי להחליף איתו כמה מלים אני אספר לו על זה. אולי גם אבקש ממנו טיפים להצלחה.

נשיקה לחבר, הפינה הרגועה שלי

בתקופה הזו אני על הקו בין נתניה, שם אני גרה עם סבתא, לבין תל אביב שבה גר החבר שלי, דני עוז. הוא מקסים.

בזמן התחרות הוא היה באמצע טיול באירופה, שתוכנן עוד לפני התחרות. זה אמור היה להיות טיול ארוך אבל יום אחרי שזכיתי הוא חזר. מיד אחרי הטקס התקשרתי אליו, התחלתי להגיד שלא זכיתי בכלום - והוא מיד אמר לי "אל תעבדי עלי, ראיתי את זה באינטרנט בלייב"!

הוא ממש תומך בי, הוא הפינה השקטה והרגועה שלי. אני חוזרת אחרי יום סוער עם הרבה דברים שקרו, ואיך שאני מגיעה אליו הכל נשכח.

הרגיעה שלנו זה להכין שייק, אנחנו מעולים בזה, יום אחד נפתח חנות של שייקים. הלהיט שלנו זה בננה-תמר ומנגו.

לפני שבוע פגשתי את נשיא המדינה שמעון פרס בטקס העובד המצטיין של ידיעות אחרונות. הוא איש כל כך מקסים. כשעליתי לבמה הוא צחק ואמר, "טיטי רוצה לפגוש רק את הנשיא האמריקאי". המחשבה שהוא מדבר ככה בגיל 90 היא מדהימה. היו שם מדרגות תלולות, הוא עלה אותן בקפיצה.

צה"ל נותן עוד הזדמנות לחיילי העדה האתיופית

לפני שזכיתי אמרתי שאני רוצה להיות המנחה הראשונה מהעדה האתיופית, אז אפשר להגיד שההתנסות הראשונה שלי קרובה: מחר אני אנחה אירוע שקשור לקורס אמיר בצבא. איזו התרגשות.

אמיר זה קורס שמתנהל במסגרת צה"ל ונותן איבחון חוזר לקהילה האתיופית כדי לקבל תפקידים יותר טובים בצבא. גילו שהמבחנים הפסיכוטכנים הרגילים לא משקפים את היכולת שלנו ולכן משבצים אותנו לתפקידים פחות טובים ממה שאנחנו יכולים לבצע. הקורס משפר את מיצוי היכולות והשילוב בצבא. זו יוזמה מאוד יפה. אני רוצה לחזק את אלה שעומדים לפני גיוס.

אני גם מתכננת לעשות פעילות חברתית שקשורה לקהילה ובודקת אפשרויות בתחום.

אחד הדברים שהובילו אותי למקום שאני נמצאת בו זה אופטימיות ואמונה בעצמי. אם הסיפור שלי יכול לתת השראה למישהו, אני אשמח. כל מי שרוצה להשיג מטרה, שיאמין בעצמו וילך אליה בראש זקוף.

אינגליש? הלפ!

יש לי שיתוף פעולה מופלא עם הנהלת התחרות, שעושה מאמצים גדולים ללוות אותי ולהפיק את מה שאפשר מהזכייה שלי. הם עזרו לי לקבל מילגת לימודים לתואר אקדמי. המילגה היא מקרן הישג לחיילים בודדים ואני שמחה מאוד. מעניין אותי ללמוד פסיכולוגיה או יחסים בינלאומיים, נראה.

ועוד יוזמה של התחרות - אני לומדת אנגלית! המורה שלי, פטרישה, מקסימה. היא אומרת שאני כן יודעת אנגלית אבל אין לי ביטחון. זה נכון, אני כל כך רגילה להתבטא בחופשיות ולהגיד את דעתי בעברית. באנגלית אני לא מצליחה לדבר מהר כמו שאני רוצה ואני לא רגילה להיתקע בדיבור. אז אני עובדת על זה.

אני נורא מתרגשת לקראת השנה הזו, אעשה כמיטב יכולתי לייצג אותנו בכבוד בכל מקום.

שיהיה לכולנו חג חירות שמח וניפגש אחרי פסח. נשיקות!

  (צילום: ששון משה)

_______________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר מלכות היופי: