כשמלי לוי (31) שמעה שאנג'לינה ג'ולי היא זו שמנעה ממנה את התפקיד הראשי בסרט "World War Z", בהפקתו של בראד פיט, היא בעיקר גיחכה. אחרי שעברה בהצלחה את האודישן ונבחרה לגלם בסרט חיילת ישראלית, אחרי שפינתה את הלו"ז שלה והתכוננה לצילומים במלטה, פרסם מגזין "אין טאץ'" (In touch) האמריקאי כי אנג'לינה ג'ולי לא מעוניינת לראות אותה בקרבתו של בעלה.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

על פי המגזין, אנג'לינה נדהמה כשראתה את תמונתה של מלי לוי, והטילה וטו על השתתפותה בסרט מחשש שתאבד את בעלה על הסט. מקורב לבני הזוג, שצוטט בידיעה, אמר למגזין: "אנג'לינה שמה לב לדמיון ביניהן, והיא חוששת מאוד. בראד חושב שהיא מגזימה, אבל כמו שאנג'לינה יודעת, גם ג'ניפר אניסטון בטחה בו פעם".

"בהתחלה לא הבנתי את זה, אבל אחר כך זה היה בעיקר משעשע בגלל כל הפסטיבל שנערך מסביב, כי אני יודעת שזה לא נכון", אומרת היום מלי לוי, שלושה חודשים אחרי הסערה.

אז מה נכון?

"אין לי דרכון אירופאי, ובלי דרכון כזה אי אפשר לעבוד באירופה".

זה נשמע לך רציני? הפקה הוליוודית כל כך משופשפת, שבראשה עומד כוכב על, לא יכולה לסדר עניין פרוצדוראלי זניח כזה?

"מסתבר שזה לא כל כך זניח. עובדה, הם לא הצליחו".

הופתעת כשזה התפרסם?

"מאוד. ממש צחקתי, אחר כך אמרתי לעצמי: 'זה לא אמיתי הדבר הזה'".

ניסית להשיג דרכון אירופאי?

"נתנו לי שבועיים להתארגן, ואת לא מבינה איזה שבועיים מטורפים היו לי. בדקנו דרך סבא שלי ששירת בצבא הבריטי, בדקנו דרך אמא של שמעון, שהיא מרוקאית ויש לה אופציה להוציא דרכון צרפתי, אבל מהר מאוד הבנו שלא נספיק להוציא דרכון בשבועיים".

פספוס?

"כן, קצת, אבל זה לא נחתם ונסגר כאן. בכל זאת הרווחתי את זה שהקלטות שלי מסתובבות היום במקומות הנכונים, ונפתחו לי דלתות. עצם זה שנבחרתי, זה כבר הכול בשבילי. עשיתי אודישן ממקום שבו אני לא 'מלי לוי', אלא שחקנית מן השורה, ועברתי אותו".

זה מתסכל לאבד תפקיד כזה דווקא מפני שאת כל כך יפה?

"זה בטח היה מתסכל אם זה היה נכון".

לא נתנו לי צ'אנס

מתברר שהניחוח ההוליוודי של הפרשה עשה למלי רק טוב, כי רגע אחרי שנבעטה מהסרט, לא חשוב מאיזה סיבה, היא נבחרה למקום מרשים (14) בפרויקט מקומי מנצח: רשימת "היפים והנכונים" לשנת 2011 של המגזין "פנאי פלוס". היא בחרה להצטלם לפרויקט בתוך כלוב של חיות, כי "האג'נדה שלי היא קידום זכויות בעלי חיים במדינת ישראל. מאז ומתמיד לבי יוצא אל החלש ואל החסר אונים, ולצערי זה המעמד של החיות בארץ. כל הרעיון היה לשים את עצמי במצב שלהן בזמן נתון, לחוש את מה שזה עושה לי, להנציח בתמונה ולקוות שזה יעשה אותו דבר למי שרואה את זה".

היא נולדה בירושלים ללילי וגדעון לוי, "בת זקונים מפונקת", כהגדרתה, שמאז ומתמיד נחשבה לילדה יפה, מה שאפשר לה לפתוח בקריירת דוגמנות בגיל 11. בגיל 14 זכתה בתואר "מיס ירושלים", שם צדה את עיניה של סוכנת הדוגמנים בטי רוקאווי, שנתנה לה כרטיס ביקור וביקשה ממנה להתקשר בעוד שנתיים. ביום הולכתה ה-16 היא התקשרה ("חיכיתי שהשנתיים האלה יעברו"), והשאר היסטוריה, שכוללת את כל החבילה – קריירת דוגמנות חובקת עולם (מיפן ועד ניו יורק), קמפיינים שווים (למשל, ל"מילקי", "בוניטה", "פמינה" ו"סקופ"), וכמובן בעל כדורגלן.

היא אומנם ניהלה את אחת מקריירות הדוגמנות המפוארות שנראו כאן, אבל לא נתנה לעצמה ליהנות מזה. "שנים התביישתי, הייתי בהתגוננות ובהתנצלות", היא אומרת. "לא רציתי שיראו אותי רק כפרצוף יפה".

הרגשת שאת צריכה להתנצל על כך שאת יפה?

"רציתי לצעוק שאני לא רק דוגמנית. רציתי שיכירו אותי בתור שחקנית, אבל לא התייחסו אליי ברצינות. רציתי לעשות אודישנים לדברים רציניים, ואף אחד לא רצה לראות אותי. אמרו לסוכנים שלי 'היא לא מתאימה', בלי שראו אותי בכלל".

נעלבת?

"ברור שנעלבתי. לא נתנו לי צ'אנס. אבל אני לא מאשימה אף אחד. בצדק לא רצו אותי. לא הייתי טובה, ולא הייתי מודעת לזה".

היום היא כבר לא תגיד את זה על עצמה. אחרי שנים של חיפוש עצמי, שכלל לימודים בבית הספר למשחק של יורם ללוינשטיין, ועבודה אינטנסיבית עם המנטור שלה, המורה למשחק ערך פסח, היא כבר נמצאת במקום אחר לגמרי, מקום שמאפשר לה לקבל תפקידים בסדרות מוערכות כמו "המשרד", "מסודרים", "החברים של נאור" ו"סרוגים", שעונתה השלישית עלתה בשבוע שעבר (ימי ראשון ב-22.00 בערוץ yes drama HD). מלי, שהצטרפה רק בעונה הזו, מגלמת את פייגי, חרדית בעלת משרד פרסום.

איך את רואה את העתיד?

"אני רואה את עצמי בגיל שבעים משחקת בתיאטרון, ובגלל זה אני שומרת על עצמי. אני מכורה לספורט, עושה כושר במכון ליד הבית וריצות עם שמעון על החוף. אני רצה למרחקים ארוכים".

עד להוליווד?

"כן. אני לא פוסלת כלום. זה טבעי שאני אשאף לשם. ככל שאני מתקדמת, הדרייב נהיה יותר חזק. זה לא אומר שמחר בבוקר אני עוברת לשם עם המשפחה. אני לא אעזוב בשביל 'אולי', ולא בשביל לרוץ שם מאודישן לאודישן. זה מחיר שאני לא מוכנה לשלם. רק אם יהיה משהו קונקרטי, אני אסע ואנסה".

ואם תתפתח מזה קריירה מפוארת?

"לא תהיה לי בעיה לעבור לשם עם המשפחה לכמה שנים, כי אני חושבת שאם אהיה מאושרת ואגשים את עצמי, תהיה לי משפחה מאושרת".

"רציתי לעשות אודישנים לדברים רציניים, ואף אחד לא רצה לראות אותי" (צילום: עדי אורני)
"רציתי לעשות אודישנים לדברים רציניים, ואף אחד לא רצה לראות אותי" (צילום: עדי אורני)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין לאשה: