אם לא התחתנתם איתה לפני 15 שנה ואתם לא קוראים לה אמא, הסיכוי שתיתקלו בשלי גפני בלי איפור הוא בערך כמו הסיכוי שתיראו כמו שלי גפני. נדיר. גפני, שבשיא קריירת הדוגמנות שלה עשתה הסבה למאפרת, ובשנים האחרונות מנהלת עם בעלה עסק איפור מצליח, היא הסנדלר שלא חולץ את הנעליים גם כשהוא נכנס למים.

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"אני לא מוכנה שיתפסו אותי בלי איפור", היא אומרת. "זה כאילו שיתפסו אותי בלי מכנסיים". אפילו כשאני הולכת לים אני שמה מייק- אפ וברונזר. יש לי עדשות בעיניים, אז יש לי סיבה לגיטימית למה אני לא יכולה לטבול את הראש. אני לא משתזפת בפנים, ובלי איפור אני נראית חיוורת. אני תמיד אומרת שאם העולם נותן לך כלים להיות יפה יותר, אז למה לא להשתמש?".

גפני, שלפני חודש חגגה יום הולדת 40, מאמצת את האג'נדה הזאת גם בכל מה שקשור לניתוחים פלסטיים. לא, היא עדיין לא שכבה תחת סכין המנתחים, אבל פגשה כבר מקרוב את מזרק הבוטוקס.

"עשיתי פעמיים בוטוקס במצח", היא מודה במצח נחושה. "אני חושבת שאם אישה קמה בבוקר ויש משהו שמציק לה, אז בהחלט כדאי לפתור את זה. זה כמו שכואב לך הראש ומציעים לך כדור. אני לא שוללת לעשות דברים נוספים בעתיד. הדבר החשוב, לדעתי, הוא אל להיסחף. יש בטיפולים הללו צד מפחיד, כי את רואה איך אנשים מתמכרים לזה, עושים עוד ועוד דברים, ואז זה כבר לא נראה יפה. אבל כן, אני בהחלט בעד פלאי הטכנולוגיה".

לגפני ולבעלה, איש העסקים אופק קאירי, יש שלושה בנים: בן (13), יהלי (9) ואוריין (4). לפני עשר שנים הם הקימו עסק עצמאי שבמסגרתו הם מייבאים בלעדית לישראל את מוצרי חברת האיפור האיטלקי "מאדינה מילאנו", נכון להיום יש להם 12 סניפים ברחבי הארץ, כשבעלה משמש כמנכ"ל החברה, אחיו התאום רם קאידי הוא מנהל הכספים, אחותו נירית אחראית ליחסי הציבור, ואילו שלי גפני היא הפנים של העסק. "אני מסתובבת בעיקר בין הסניפים ועורכת פגישות אישיות עם הלקוחות", היא מסבירה.

ההחלטה של גפני לעבור לצד השני של המקצוע התחוללה בשיא הקריירה שלה כדוגמנית. "אחרי שזכיתי ב'נערת השנה' בגיל 14 והתחלתי לדגמן, אמא שלי אמרה לי 'אל תשכחי שזה נגמר מהר מאוד', ואני חושבת שהמשפט הזה הדהד בי כל הזמן", היא מסבירה. "בגיל 18 הצטלמתי להרבה קטלוגים גרמניים ולא תמיד הייתה מאפרת על הסט, אז לפעמים איפרתי את עצמי. דוגמניות אחרות שהצטלמו איתי התלהבו וביקשו שאאפר גם אותן, וכך זה בעצם התחיל. הבנתי שאני נהנית לעשות את זה, וכשעבדתי בניו יורק שאלתי מאפר נחשב איך אני יכולה להפוך את האיפור למקצוע. הוא אמר לי שבמקום ללכת לבית ספר אני יכולה להיות האסיסטנטית שלו, וכך, התחלתי לאפר".

גפני בפתיחת החנות בקניון רמת אביב בשנת 2006 (צילום: צביקה טישלר)
גפני בפתיחת החנות בקניון רמת אביב בשנת 2006 (צילום: צביקה טישלר)

ובכל זאת, למרות העיסוק החדש, היא נהנית עד היום להמשיך לדפוק פוזות. הכול תלוי אם מוצע לה קמפיין מתאים. זה מה שקרה לאחרונה עם חברת הבגדים "דיסקרט", שהציעה לה להיות הפרזנטורית של המותג.

"אני מדגמנת גם מפני שזה מחזיר אותי לכיף של פעם, גם כי הכסף לא רע, וגם כי זה שומר את השם שלי בתודעה, מה שתורם לעסק. וברור שזה עושה גם נעים לאגו. נחמד לדעת שבגיל ארבעים עדיין רוצים אותי".

"עולם הדוגמנות של היום שונה מאוד ממה שהיה פעם. היום כשבוחרים פרזנטורית, חייבים יחסי ציבור. ואם היא לא מעניינת, אין סיבה לבחור בה כי אין מה לכתוב עליה. זאת הסיבה שהיום לוקחים נשים כמו איילת זורר או נועה תשבי להוביל קמפיינים. אלה נשים שהן לא בהכרח דוגמניות או רק פנים יפות, אלא נשים חזקות ומעניינות שעושות הרבה דברים מעבר. אם היו לוקחים אותי היום ל'דיסקרט' רק מפני שאני דוגמנית, זה היה פתטי. הסיבה שנבחרתי היא בגלל הערכים שאני מייצגת, כמו אמהות וקריירה.

"העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לדוגמניות צעירות היא למצוא תחום נוסף לעסוק בו. גם משום שנסיעות ברחבי העולם מפסיקות לספק בשלב מסויים, וגם מפני שזו דרך נהדרת לשמור על קריירה ארוכת טווח".

יש עוד חלום שטרם הגשמת?

"ללדת בת. האמת שכבר ירדתי מהחלום הזה, אבל בעלי החזיר אותו. אני לא בטוחה שבא לי לחזור שוב לתקופת החיתולים, וגם אי אפשר להבטיח במאה אחוזים שתצא לך בת, אז אמרתי שאני נותנת לעצמי שנה לחשוב על זה. אחרי גיל 41 נראה לי מאוחר מדי לתכנן עוד ילד".

* את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של לאשה

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בלאשה: