>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

ההחלטה של גל גדות להיכנס להיריון התקבלה בנסיבות דרמטיות, במהלך נסיעה עבודה בלוס אנג'לס. "זה היה יום שבת", היא מדייקת, "הייתי בג'ט לג מטורף, רחוק מהבית, ובשעה ארבע וחצי בבוקר התקשרתי לבעלי ירון. בשיחה הוא סיפר לי שנפטרה אמא של חברה טובה מאוד שלי. הכרתי את האישה היטב כי גדלתי בבית שלה. נכנסתי לבכי היסטרי. אנחנו חבורה של שבע בנות מראש העין, יחד מכיתה ד'. צלצלתי מהמיטה לכל אחת מהן. דיברנו, בכיתי והרגשתי רחוקה.

"באותו בוקר הייתי צריכה להתחיל חפיסה חדשה של גלולות נגד היריון. אחרי כל הבכי ושיחות הטלפון, קמתי לשטוף פנים, לקחתי את חפיסת הגלולות – וזרקתי אותה לפח. אמרתי, זהו החיים קצרים, ולפעמים הם נגמרים במפתיע. הכול יכול לקרות".

מתי התקשרת לבשר לבעלך שהגלולות בפח?

"לא אמרתי לו שום דבר בטלפון. כשחזרתי לארץ, סיפרתי לו כל מה שעבר עליי, אמרתי שהפסקתי עם הגלולות, והוא התרגש מאוד. הוא כבר היה בשל. כשנכנסתי להיריון, ההורים שלנו היו בעננים".

לגל גדות בת ה-26 היו סיבות להתעכב עוד קצת עם האימהות. אחרי שכיכבה בסרט החמישי בסדרת "מהיר ועצבני" (השני שלה בסדרה), היא התבשרה שג'יזל הראבו, הדמות שהיא מגלמת, ממשיכה לסרט השישי, שנכתב בימים אלה וצפוי להצטלם לאחר שתלד. "הם לא היו מחכים לי, אבל זה יצא כך ועבד טוב בשבילי", היא מודה.

איך את מעבירה את הזמן עד הלידה?

"אני מצטלמת ל'קסטרו' גם בחודש השביעי, כי אלה בגדי חורף ופחות ורואים את הבטן. אני לוקחת שיעורי מבטא ונרשמתי לקורס תסריטאות. אני תוהה אם להתחיל בלימודי צרפתית. חוץ מזה, אני נהנית מהקינון ומההתכנסות עם המשפחה והחברים ובעיקר אני קצת נרגעת וטוענת את המצברים לקראת הבאות".

מתוך צילומי הקטלוג של קסטרו סתיו-חורף 2011 (צילום: דודי חסון)
מתוך צילומי הקטלוג של קסטרו סתיו-חורף 2011 (צילום: דודי חסון)

מתי תעברו לאל-איי?

"יש דיבורים. אני זו שכרגע עוצרת את זה. ירון למד בניו יורק ואוהב את ארצות הברית. יש לנו דירה שכורה באל-איי ויש לנו חבר'ה שם. אבל לטייל עם ילדה בעולם יהיה יותר מורכב, ולכן אולי נרצה לגור שם תקופה, לתת פוש, ובהמשך לעבוד שם ולגור בארץ".

עד כמה משמעותית התמיכה של ירון בהחלטתך ללכת על קריירה בהוליווד?

"בלעדיו לא הייתי מגיעה למקוות שבהם הייתי עלולה ללכת לאיבוד. הייתי סובלת מקונפליקטים: האם לנסוע לאל-איי? מה זה יעשה להורים שלי? ירון ראה הכול מלמעלה. הוא נתן לי כוח לחלום וראה שזו לא בושה לחלום גבוה ולכוון להוליווד.

"עם או בלי היריון, זו הדרך. זה לא תלוי רק במראה או בגיל. אני כל הזמן עובדת על המשחק. אני כל הזמן בשיפורים ובליטושים. אני מתה על זה. לשם פניי מועדות".

איזו אמא את מתכוונת להיות?

"אני רוצה להיות 'אמא גם וגם וגם'. קשובה וסובלנית, יודעת את הגבולות, יודעת להיות הכי פרי ספיריט ולשחרר ולתת לילדה לקפוץ בבוץ. אני לא רוצה להיות אמא איסטניסית. תראי איזה קטע: אני מדברת איתך על האמהות ועדיין לא מעכלת כמה זה קרוב. אמרו לי שהיריון נמשך שמונה חודשים ושנה".

את מכירה את הדיבורים בתעשייה, שהרזון שלך נוסע מהפרעות אכילה. הפתעת לא מעט אנשים בהיריון הזה.

"נו, כנראה אני לא אנורקטית. אין לי שום הפרעת אכילה ומעולם לא הייתה לי. אני פשוט נורא רזה. כל העניין התעורר כשעדי ברקן דיבר לפני שלוש שנים בחדשות על סוכנות הדוגמנות החדשה שהוא פתח ומיועדת לבחורות שהן, לטענתו, במשקל נורמלי. הוא הראה מישהי בשמלת מרילין מונרו ואמר למראיין: 'זה גב של אישה. הגב של גל גדות בפרסומת ל'קסטרו' הוא גב חולה'. ואז הראו את הגב שלי בפרסומת. היא ניסה להעלות את המודעות לנושא והפך אותי לשק חבטות שלו".

הגב שלך באמת נראה שדוף בפרסומת ההיא.

"ואני מרגישה עם זה מעולה. יש לי גב רזה, העצמות שלי בולטות. זה לא הופך אותו לאנורקטית. ממה שאני מבינה, אנורקסיה היא בעיה נפשית. אי אפשר להדביק אותה לכל בחורה רזה".

למה בעצם לא הגבת מעולם לדברים של עדי ברקן?

"זו הפעם הראשונה שבה אני מדברת על זה. בהתחלה העניין נורא עצבן אותי כי הרגשתי שנעשה לי עוול, אבל אמרו לי 'אם תגיבי, תיאלצי ללכת לבתי משפט ואולי לחוות דעת פסיכיאטרית', ולא רציתי להיכנס למקומות האלה. בלעתי את הגלולה המרה ושחררתי. מעולם לא סבלתי מבולימיה או מאנורקסיה, ולכן הייתי מסוגלת, תודה לאל, להיכנס להיריון. בפעם הראשונה שבה חוויתי הקאות רציניות הייתה בהיריון".

סוכן הדוגמנות עדי ברקן אמר בתגובה לדברים: "אין לי שום דבר אישי נגד גל גדות. להפך, אני חושב שגל יפהפייה. עם זאת, עיני כולם רואות שגל בתצלומים ל'קסטרו' נראית כמו ילד מחופש ולא כאישה אמיתית. הדעה של כולם, שהגיע הזמן שגם גל גדות תבין, היא: רזה מדי זה לא סקסי.

"אני מכיר אישית עשרות נשים צעירות שסובלות מהפרעות אכילה ועדיין הצליחו להיכנס להיריון, אבל מעולם לא טענתי שגל גדות סובלת מהפרעות אכילה. רק ציינתי שבמראה הרזה שלה, כמובילת דעת קהל, היא עלולה לגרום למאות אלפי נערות לנסות ולהגיע לאותו רזון".

* את הראיון המלא עם גל גדות תוכלו לקרוא בגיליון החג של "לאשה"

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בלאשה: