"מבחינתי אני מחויבת עכשיו, לקריירה שלי. טיול לא מעניין אותי, לימודים יחכו. אני רוצה לעשות את הקמפיינים הכי גדולים בעולם, מה שהכי נחשב בחו"ל. כל אחת שואפת לשם ואני מאמינה בעצמי ובמיקוד שלי".

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

כך מספרת לנו מלכת היופי במיל', שביט ויזל, שלאחר 21 שנה בדרום הארץ החליטה לעבור לתל אביב. המטרה: לכבוש את עולם הדוגמנות הישראלי ומשם מילאנו, פריז ולונדון.

איך ההורים שלך הגיבו למעבר?

"חשבתי שהם יגידו 'בסדר, את עוזבת, מתחילה משהו חדש ושיהיה בהצלחה', אבל הם ממש נכנסו לזה. באו ועזרו לי לעבור וביום הראשון התייצבו עם סירים. הם מבינים שבלתי אפשרי לנהל קריירה של דוגמנית עם נסיעות של שעה וחצי לכל כיוון. עכשיו אני גרה במרכז ויכולה להתפנות לכל מיני דברים".

נרשמתי לתחרות וקרה מה שקרה

ויזל (21) נולדה באשקלון לאב העוסק בייעוץ עסקי ולאם אחות, בת אמצעית בין שני בנים. כשהייתה בגיל שש עברה המשפחה לקיבוץ בארי בעקבות חלומו של האב לגדל את המשפחה באווירה קיבוצית-ערכית. "אני חושבת שזה נתן לי יתרון בחיים, גדלתי באווירה שאני כבר לא יודעת אם יש היום, עם אהבת הארץ והמדינה".

לתחרות מלכות היופי הגיעה ויזל, אז חיילת עם פז"ם של שנה בחיל התקשוב, בעיניים פקוחות. "כל השנים הציעו להורים שלי הצעות לגביי. אמא שלי אמרה 'מה אכפת לך לנסות, מה יש לך להפסיד', אבל אבא שלי התעקש שזה יבוא ממני, שאני רצה וארגיש מוכנה. כשהתגייסתי, הבנתי שגם הצבא תומך מאוד וידעתי שזה הזמן שלי לנסות. נרשמתי וקרה מה שקרה".

מה שקרה זה שויזל זכתה בתואר מלכת היופי, זרקה את החבר כמתבקש ("ידעתי שיגידו שזרקתי אותו בגלל התואר אבל אין מה לעשות, אנשים תמיד יחשבו דברים") וטסה לתחרות "מיס עולם" בסין כדי לייצג את המדינה בתחרות על הכתר. "להיות מלכת יופי זו חוויה דחוסה מאוד ומדהימה. היה לי פרגון מכל מקום. אנשים מזרים וניגשים לדבר איתך, כי הם הצביעו לך והם מרגישים שאת קצת שייכת להם. בקיבוץ חיכו לי בשער עם פרחים ובלונים וערכו ארוחה לכבודי".

"להיות מלכת יופי זו חוויה דחוסה מאוד ומדהימה" (צילום: )
"להיות מלכת יופי זו חוויה דחוסה מאוד ומדהימה" (צילום: )

הבנתי שצריך לעשות גם שיעורי בית

עם קמפיין גדול כפרזנטורית למותג עילית מקומי וכמה קטלוגים ותצוגות, ויזל בדרך הנכונה להצטרף למועדון מלכות היופי לשעבר שהצליחו לבנות קריירה לאחר סיום התחרות כמו גל גדות, סיון קליין, לירן כוהנר ואילנית לוי. "התואר לא נותן לי עדיפות", היא מודה. "מזהים אותי יותר, אבל זה לא נותן לי יתרון על שום בחורה אחרת ואני צריכה לעבוד קשה. אני שואפת לחזור לרמת המודעות שהייתה סביבי כשהייתי מלכת היופי, אבל עכשיו בתור דוגמנית מקצועית".

בינתיים, הכירה ויזל את נדב ("הוא מעדיף שלא אדבר עליו ולא אחשוף שם משפחה"), סטודנט טרי באוניברסיטת בן גוריון שעוזר לה להתרגל לאוויר פסגות נטול תואר כבר יותר משנה. "לא מציקים לנו הרבה ומצלמים אותנו רק באירועים, אנחנו זוג סולידי".

בקיץ האחרון הרחיבה ויזל את אופציות התעסוקה שלה כאשר הצטלמה לסרט "כביש 40 דרום" של אלדד בוגנים, על תקן היפהפייה התורנית. "את אלדד הכרתי דרך בת דודה שלי והוא אפילו צילם את סרט בת המצווה שלי", היא מספרת. "מתברר שנצרבתי לו בזיכרון או משהו והוא יצר איתי קשר ואמר שאת התפקיד שלי רק אני יכולה לעשות. זה החמיא מאוד".

איך הייתה ההתנסות הראשונה במשחק?

"מרגשת מאוד וגם מאתגרת מאוד. הכול היה מאוד מוזר לי בהתחלה ופשוט ניסיתי לזרום. הייתה סצנת נשיקה עם שחקן שמאוד הביכה אותי, והוא גם עשה כל מיני דברים שנראו לי אובר דרמטיים. אחר כך הבנתי שככה צריך להתנהג, כי מאחורי המצלמה זה נראה טבעי והוא מבין איך להציג את עצמו. אני בטוחה שאעשה קורס משחק מול מצלמה ולו רק כדי להיות יותר מודעת לאיך שאני נראית.

"גם בתחילת הדרך בדוגמנות, כשהייתי מצטלמת עם דוגמנית מנוסה, הרגשתי שרוצים לצלם רק אותה כי היא יודעת איך להציג את עצמה. הבנתי שצריך לעשות גם שיעורי בית וללמוד מהאחרים. השנה נסעתי עם המגזין 'בלייזר' לצילום השנתי של גיליון בגדי הים. צילומים מפוצצים, כל הדוגמניות הכי שוות בארץ ואני הקטנה. כל הזמן חשבתי איך אני אראה בבגד יד, אם הפוזה שאני עושה בסדר. אבל הפחד של ההתחלה עובר, לומדים".

איך תרגישי אם תגלי במוסך שלך על הקיר תמונה שלך בביקיני?

"שיהיה להם לבריאות, שיתלו את התמונה שלי. העיקר שיצאתי טוב".

_____________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בלאשה: