לפני כמה ימים פשטה אסתי גינזבורג את המדים וסימנה "וי" על פרק השירות הצבאי.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"אני אתגעגע למפקדים שלי ולאנשים שהייתי איתם, אבל אני לא אתגעגע לצבא", מספרת אסתי בכנות. "נשללת לך העצמאות, את נהיית רכוש צה"ל, צריכה לתת דין וחשבון. אם אני נוסעת לחו"ל אני לא צריכה יותר למלא טופס יציאה מהארץ, ואפילו עכשיו, אני לא צריכה להודיע על הראיון הזה, שזה מדהים לי. אני לא אתגעגע למדים, ולרוטינה הזאת של הצבא, ללכת, להיות, לחזור – זה משעמם. אני רוצה לנסוע, לטייל, לעשות דברים".

בדיעבד, הצבא פגע לך הקריירה?

"לא יכולתי לצפות ליותר טוב מזה. שמעתי סיפורי זוועה על בנות דוגמניות שלא נתנו להן לצאת והן הפסידו עבודות. המזל שלי, שהיו לי מפקדות הכי מדהימות בעולם. כל פעם שהייתי צריכה לטוב לעבוד הן אישרו לי הכול. בחיים לא הפסדתי עבודה בגלל הצבא, שזה דבר מדהים".

יש עלייך לחץ מהסביבה לעבוד?

"זה הקטע, שזה בא ממני. אף אחד מהסביבה שלי לא לוחץ, להפך, אומרים לי: 'עבדת מגיל 14 עד עכשיו בכזאת אינטנסיביות, מגיעה לך תקופה של חופש, עד שתחליטי מה את רוצה".

__________________________________________________________________________________________________________________________

עוד ב"לאשה":

___________________________________________________________________________________________________________________________

בואי כלה

ועכשיו נדבר על אהבה. הקשר בין גינזבורג לעדי קייזמן גרם ללא מעט גבות להתרומם. היא, דוגמנית, חיילת משוחררת בת 21; הוא איש עסקים בן 38, גרוש טרי ואז לבת מנישואיו לעפרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס, המבוגרת ממנו ב-13 שנה. ובכל זאת, האהבה פורחת, ובקרוב תלבש גינזבורג שמלת כלה ותהפוך לאשת איש. קשה שלא לחוש בשמחה שאופפת אותה.

"אפשר לומר שאני בתקופה הכי טובה בחיים שלי, עד היום", היא קובעת, קורנת. "יש לי היום אהבה גדולה. אני באמת מרגישה שזה לא דומה לשום דבר שהיה לי אי פעם".

למה למהר להתחתן?

"זה לא מהר. אם הייתי בת 26, 27, אף אחד לא היה אומר לי כלום. בראש אני בת 35, את מבינה? עברתי דברים אחרים מאנשים בגילי. כשהייתי יותר צעירה הייתי הרבה יותר בוגרת מהסביבה, תמיד היו לי חברים גדולים ממני, גם בני זוג. תמיד הרגשתי שאיתם אני מוצאת את עצמי. אף אחד לא נכנס לקשר כי מצמידים לו אקדח לראש, את נכנסת כי את רוצה. אני תמיד דגלתי בגישה של לשים זין על כולם, אני אעשה מה שבא לי, מה שטוב לי, ושכולם יקפצו".

ומה לגבי ילדים?

"אני אוהבת נורא ילדים, אני נורא רוצה. כל הזמן אני אומרת לעצמי: 'די, תפסיקי, את עדיין צעירה, את צריכה לתת לחיים לעבור קצת, לחוות דברים'. אני אומרת לו: 'אני רוצה מחר מצדי', והוא זה שאומר לי: 'לא, חכי דקה, אולי נחכה כמה זמן'".

אהבה גדולה. אסתי וארוסה, עדי קייזמן (צילום: רועי חביב)
אהבה גדולה. אסתי וארוסה, עדי קייזמן (צילום: רועי חביב)

יופי טבעי

כתבות, תצלומים וטוקבקים לא מעטים התעסקו העלייה של גינזבורג במשקל. היא, מצדה, מחזיקה בדעה נחרצת בנושא: "אני לא סובלת את המראה הכחוש הזה, של 'בוא ניתן לה חתיכת שוקולד לפני שהיא תתעלף'", היא אומרת. "אני אף פעם לא בדיאטת כאסח, אני לא מבינה איך אפשר לאכול רק סלט כל היום. זה לא כיף, לא חיים ככה, בא לי לשתות כמה כוסות יין שאני רוצה, בא לי לאכול קינוח. אני לא מונעת מעצמי את הדברים שאני אוהבת".

מי שזיהו בחוכמה את הפוטנציאל של הגישה המיוחדת שלה לנושא, היו הפרסומאים של רשת הקוסמטיקה "אפריל". לפני חצי שנה עלתה לאוויר פרסומת שתיזכר לדורות, בה נראית אסתי טורפת וזוללת מיני מאכלים בחדווה, ולא מאבדת לחלקיק שנייה מהיופי המהפנט שלה.

"כשהראו לי את הקונספט בהתחלה הייתי בהלם", היא נזכרת. "ואז אמרתי – 'זה מדהים, מהמם, גאוני, אני מתה על זה וחייבים לעשות את זה'. הרגשתי שזה לצחוק על כולם בעצם. כל כך התעסקתם, כל כך מעניין אתכם כל השטויות האלה, כל הדברים הטיפשיים האלה. הנה, תראו כמה שזה חסר ערך.

"חוץ מזה שיש לזה מסר יותר משמעותי. מישהי יכולה להיראות כמוני ולראות את כל האש שאני סופגת מכולם, ולחשוב שהיא לא בסדר כמו שהיא, שהיא צריכה לרזות, וזה לא נכון. הרגשנו שאנחנו יכולים להציג איזו בעיה רצינית וחשובה, להראות שזה כן בסדר, שזה מהמם. בחיים לא קיבלתי תגובות כל כך טובות על משהו שעשיתי, אף פעם. קיבלתי הודעות לסלולר מבנות שאמרו לי תודה רבה, ושכל פעם שהן רואות את הפרסומת הן בוכות. את לא מבינה מה זה עושה לי. אחרי הפרסומת הרגשתי שכל פעם שאני אוכלת משהו משמין, זה כאילו שאני חייבת את זה לכל מי שצפה בפרסומת ואהב אותה".

היית רוצה שהילדה שלך תעבור את הדברים שאת עוברת?

"דבר ראשון, כמובן שמה שהיא תרצה. יש פלוסים ויש מינוסים בזה, כמו בכל דבר. חוויתי כל כך הרבה דברים מדהימים שאני יודעת שאף אחד בגילי לא עבר, את רואה מקומות ואנשים מדהימים, זה נותן לך אינפוט על העולם ועל החיים. אבל לא הייתי מציעה לה בגיל כל כך צעיר, רק מגיל 16. כשאני הייתי יותר צעירה התעקשתי, רציתי ורציתי, עד שאמא שלי אמרה שהיא לא יכולה יותר להילחם בי".

ואיך את תהיי?

"אני אלחם יותר".