הפנטהאוז הזה, במרכז הארץ, מורכב משתי דירות שחוברו להן יחדיו. בעקבות החיבור נוצר מבנה מיוחד לגג המקיף את הדירה: הוא מורכב משני חצאי סהר ומחולק במרכזו על ידי גרם המדרגות של הבניין. גודל הדירה כ־270 מ"ר וגודל הגג המחולק 300 מ"ר, ובשטח זה מתגוררים בני זוג ושני ילדיהם המתבגרים.

>> לעוד בתים יפים, לחצו כאן

על עיצובו הופקדה המעצבת ריקי קורי־בכר. "עבדתי בצמידות לבעלת בית שמתמצאת בהיסטוריה של ריהוט, אמנות ועיצוב ויודעת בדיוק מה היא רוצה", מספרת המעצבת. "עברתי איתה דרך מיוחדת כדי שנוכל לשלב בין ההשראות והרצונות שלי לבין ההשראות והאהבות שלה, בפרט לסגנון היווני ולמסורת הבאוהאוס.

"נדרש כאן הרבה כבוד הדדי ולשמחתי הצלחנו שתינו במשימה ויצרנו יחד דירה מיוחדת במינה בסגנון ים תיכוני. היא מאופיינת בצבעים מדבריים כמו חום, לבן, בז' וזהב, כשלצידם כתמי צבע של כריות, שטיחים ותמונות באדום, בצהוב עז וכמובן בכחול ובטורקיז".

חדרי הבית

הסלון: החלל המרווח המשמש כסלון מחולק לשני חלקים, האחד מיועד לאירוח והשני לקריאה והתרגעות. הוא מרוצף באבני חלילה מרובעות במראה של אריחי בטון מיושנים והן משתלבות היטב בצבעוניות של הדירה. בחלק המיועד לקריאה בולטת ספרייה מעץ צבוע בלבן, שכמו כל יתר פריטי הנגרות בבית עוצבה על ידי קורי־בכר ויוצרה ב"יבאור נגרות ברמה אחרת".

"חשוב לי לעצב בעצמי את רוב הרהיטים ופריטי הנגרות לכל דירה שאני מעצבת", מספרת קורי־בכר. "כמובן שזה נעשה בהתייעצות עם הלקוח ותוך בדיקת הצרכים שלו, כך שהפריטים מותאמים אישית ללקוחות וכל אחד מהם יודע שמה שיש אצלו הוא רק שלו ולא מפס ייצור". בסמוך לספרייה ניצב כיסא נדנדה מעץ לשימוש הקוראים, ומולו פסנתר שחור המשתלב היטב באווירה התרבותית של הפינה.

חלקו השני של הסלון מוקדש להסבה ולאירוח. "כדי ליצור הפרדה בין שני החלקים הצבתי ביניהם קונסולה שעליה הונחו טאג'ינים בשלושה צבעים: כחול, צהוב וטורקיז", אומרת קורי־בכר. מעברה השני של הקונסולה פינת ישיבה המורכבת משתי ספות מרופדות בבד פשתן בהיר וזוג כורסאות מעץ וראטן בסגנון המושפע מן האר־דקו – הרהיטים כולם עוצבו על ידי קורי־בכר ויוצרו על ידי "לילו הום". את הפינה תוחם שטיח זיגלר בצבעים עזים של אדום, כחול, קרם, תכלת ובז', שנקנה ב"מישל סומך שטיחים".

המטבח: ארונות המטבח עשויים בעבודת נגרות בצבע תכלכל בהיר עם שיש קיסר בגוון שומשום. "המטבח עוצב בסגנון הבאוהאוס, שכאמור אהוב במיוחד על בעלת הבית", מסבירה המעצבת. "היא רצתה שהוא יזכיר את המטבחים של שנות ה־50, ולכן תלויים על הקירות פוסטרים 'של פעם'".

בעלת הבית חלמה על מטבח שיזכיר את אלה של שנות ה–50 (צילום: שי אדם)
בעלת הבית חלמה על מטבח שיזכיר את אלה של שנות ה–50 (צילום: שי אדם)

חדר ההורים: חדר ההורים, כמו גם חדרי הילדים, מרוצף בפרקט מעץ אלון צרפתי. על הרקע החם של הפרקט ניצבת מיטה מרופדת בבד בדוגמת פסים עדינים של כחול ותכלת, שעוטף את המיטה מן המסד ועד הטפחות. גב המיטה, המרופד באותו בד, עוצב בהשראת חברת העיצוב האיטלקית הידועה "גרבסוני".

משני צידי המיטה מנורות פורצלן בגוני כחול ועל הארץ שטיח משי שעובר בירושה במשפחה מזה דורות, אף הוא בגוני כחול. זוג ויטרינות ענקיות בקיר הניצב למיטה מכניסות פנימה את החוץ ואת הגג, שלו מעקה כחול המשתלב בסקאלת הצבעים של החדר. כמו שאר החלונות בבית, גם לוויטרינות האלה פרופיל בלגי בגוון אפור־גרפיט נוטה לשחור ובחלוקה מינימלית, שרק מעצימה עוד יותר את החיבור בין הפנים לחוץ.

על הקיר מול המיטה יש שידת עץ שהמגירות שלה חופו ביריעות ראטן המעניקות לה מראה קליל ומיוחד. לצידה דלת הכניסה לחדר הרחצה הפרטי של ההורים, המרוצף באריחי גרניט פורצלן כחולים בגוון שאותו מכנה המעצבת "אוקיינוס עמוק". קירות המקלחת מחופים באריחים דמויי בטון, ואלה יחד עם ארון העץ שמתחת לכיור משלימים את הסקאלה הצבעונית של כחול, אפור, לבן ועץ, המחברת בין חדר השינה לחדר הרחצה.

חדר העבודה: חדר העבודה המשותף לשני בני הזוג ניבט אל חלל הקריאה שבסלון ומכיל שתי עמדות עבודה ופינת ישיבה קטנה. כדי להפריד בינו לבין החלל הציבורי נבנו שני חצאי קירות דקורטיביים שחלקם התחתון עשוי אבן והעליון חלונות בלגיים. החציצה הזו מאפשרת מבט של ההורים אל הסלון, יוצרת תחושה של זרימה בחלל ומאידך מסתירה את הפרטים הפחות אטרקטיביים הקשורים באזור העבודה, כמו כבלי חשמל.

בעומק החדר פינת ישיבה ובה ספה כחולה, שולחן קפה מעץ מייפל וזכוכית ושטיח אוזבקי בצבעי בורדו וכחול, שיחד עם פוף בגוונים כמעט זהים מכניס קצת חום

לחדר העבודה.

מול המיטה המרופדת בגוני כחול ניצבת שידת עץ שהמגירות שלה חופו ביריעות ראטן המעניקות לה מראה קליל ומיוחד. מבט לחדר ההורים (צילום: שי אדם)
מול המיטה המרופדת בגוני כחול ניצבת שידת עץ שהמגירות שלה חופו ביריעות ראטן המעניקות לה מראה קליל ומיוחד. מבט לחדר ההורים (צילום: שי אדם)

פינת עבודה נוספת שלצידה כיסא שקוף שמכניס טוויסט מודרני לבית (צילום: שי אדם)
פינת עבודה נוספת שלצידה כיסא שקוף שמכניס טוויסט מודרני לבית (צילום: שי אדם)

  • כל הצילומים מתוך הספר "ריקי קורי: בתים 2", הוצאת מטר

_____________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: