מזג האוויר הלוהט של הקיץ הישראלי משמש כתירוץ האולטימטיבי לבחירות אופנתיות שנויות במחלוקת. כפכפי נוחות עם אפּיל אורתופדי ועור שזוף–צרוב ונטול כיסוי הם רק כמה דוגמאות מהרשימה הארוכה. לשמחתם של רבים, בקיץ הנוכחי מה שנחשב עד עתה לטעות הופך לאמירה אופנתית. כשהבירקנשטוק מעטרות הפקות מגזיניות נחשבות והמראה הבלתי־מאופר סוחף לא מעט קמפיינים ותופס תאוצה ברשתות החברתיות, גם שעתו היפה של השיער הלא עשוי והמבולגן לא איחרה להגיע.

מהמיטה לשטיח האדום

מראות השיער הטבעיים והפרועים (במידה, כמובן) כיכבו על מסלולי תצוגות אביב־קיץ של בתי אופנה כמו טומי הילפיגר ומולברי, ומפורסמות כמו אמה סטון וג'ניפר לורנס לא היססו לצעוד על השטיחים האדומים בשיער המשדר נינוחות של "כרגע יצאתי ממיטת הקינג־סייז המפנקת שלי". נדמה שהלוק הזה סוחף עוד ועוד מאמצות נלהבות, שמעדיפות לנצל כל דקה נוספת של שינה מתוקה על פני השתעבדות לביקור במספרה.

על פי רוב, תרגום מעשי של מראה לא עשוי כזה או אחר מחייב דווקא הקפדה יתרה או התבססות על נתונים טבעיים עוצרי נשימה, אבל במקרה הזה יישומו של הטרנד אינו שמור רק ליחידות סגולה. רפאל טפלוב, מעצב שיער ומדריך מוסמך בשוורצקופף פרופשיונל, מסביר שמדובר בטרנד שמחמיא למבני פנים רבים: "ברוב המקרים עיצוב שיער כזה הוא אופציה מחמיאה ואפילו סלחנית. האיכויות החופשיות והבלתי מתאמצות שלו מאפשרות זליגה של קווצות שיער על הפנים, וכך הוא יכול להצר פנים עגולות מאוד או לתת פרופורציה נכונה יותר למבנה מוארך וצר מאוד".

טפלוב מוסיף שהמראה הזה מתאים במיוחד לבעלות שיער באורך בינוני או קצר. למי ששערה ארוך יותר מומלץ לאמץ גרסה אסופה ברישול. "בשביל לקבל את הטקסטורה הגלית הנכונה השיער צריך להיות בעל משקל מסוים. בשיער באורך בינוני או קצר קל יותר להגיע לטקסטורה הזאת. בשיער ארוך צריך להתאמץ קצת יותר", הוא מוסיף. ה"טריקיות" של הלוק נעוצה בשמירה על נפח נכון של השיער - משימה לא פשוטה בתנאי הלחות של הקיץ הישראלי. לכן מומלץ להשתמש בתכשירים ייעודיים שיעזרו לשיער להיראות לא עשוי במידה, אך ימנעו מראה "פריזי" או מלוכלך מדי.

טומי הילפיגר (צילום: gettyimages)
טומי הילפיגר (צילום: gettyimages)

טיפים ליצירת המראה המרושל בבית:

  • אף על פי שבדרך כלל לא מומלץ להירדם עם שיער רטוב, במקרה הזה שינה עם שיער לח (לא לגמרי רטוב) תעשה עבורך חצי מהעבודה. אם שערך באורך בינוני או ארוך, מומלץ לקלוע מהשיער הלח צמה או מספר צמות. פיזורן בבוקר יביא למראה מעט גלי.

  • בבוקר יש לוודא שהשיער התייבש לחלוטין. אם הוא עדיין לח רצוי לייבשו מעט בפן.

  • פזרי את הצמה וחממי על קצות האצבעות קרם או חימר ייעודי לעיצוב (רצוי בגימור מָט טבעי ולא אקסטרה־מט, שעלול לשוות לשיער לוק "אובר־מלוכלך"). מרחי את החומר על השיער תוך כדי כיווץ קל. כדי לתת לשיער יותר נפח עשי זאת כשהראש מוטה כלפי מטה.

  • לאחר יצירת הטקסטורה הפרועה הרצויה אפשר להדגיש את המראה באמצעות יצירת מסגרת לפנים. למשל, ניתן לקלוע את השיער לחצי צמה עם קווצות סוררות מכוונות.

  • שימי לב, המראה הזה מחמיא במיוחד לבעלות שיער בהיר או למי שיש משחקי גוונים בהירים בשערה. הגוונים הבהירים מעניקים לשיער אפקט תלת־מימדי, שמדגיש את משחקי הטקסטורה ומעצים את הנפח גם אם השיער יחסית דק מטבעו. בנוסף, המראה נטול המאמץ מתקבל בהיעדר ברק, מה שמאפיין יותר שיער בהיר.

המומלצים שלנו:

1. מסיכה לשיער: ננוקראטין סיסטם, מחיר: 218 שקל

2. מוס ליצירת נפח: ג'ון פרידה, מחיר: 75 שקל

3. אבקה להענקת נפח: לוריאל פרופסיונל, מחיר: 58 שקל

4. ספריי לנפח: אינולה, מחיר: 80 שקל

5. קרם לעיצוב שיער: שוורצקופף פרופשיונל, מחיר: 86 שקל

6. מייבש שיער: רמינגטון, מחיר: 299 שקל

7.קרם עיצוב מזין: ל'אוקסיטן, מחיר: 149 שקל

____________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: