קבלי עובדה: בחירת הצבע הנכון לשיער שלך היא עניין הרבה יותר מורכב ממה שנדמה לך. מדוע? כי הגוון המדויק עשוי לשנות לך את כל הלוק. הוא יכול לגרום לך להיראות רזה / מלאה יותר, לפנים שלך להיראות צרות / עגולות יותר, להבליט / "להעלים" את צבע העיניים והגבות, ואפילו להפוך את העור שלך לזוהר יותר או פחות. אז איך תדעי מה הצבע שהכי מתאים לך? וחשוב מכך, איך תימנעי מטעויות שיגרמו לך לעמוד מול המראה ולצווח: "מה לעזאזל חשבתי לעצמי?!".

"כשאני נפגש עם לקוחה שבוחרת בצבע שיער שאינו מתאים לה, רגע לפני שאני משכנע אותה לבחור בצבע אחר, אני מציע לה פתרון ביניים הולם שמשתלב עם גון עור הפנים שלה", אומר מעצב השיער מיקי בוגנים ללוריאל פרופשיונל. "אני תמיד משחק עם גוונים של אור וצל, שמשתלבים בהרמוניה זה עם זה ומעניקים זוהר. יש לציין שגם האופי של הלקוחה הוא שיקול בעת הבחירה".

מעצב השיער רפי חובב מסכים ומוסיף: "צריך להתחשב גם בצבע השיער הקיים, גון העור, האם הלקוחה מתאפרת באופן קבוע או לא ומה גילה", הוא אומר. "כל אישה נולדת עם הגוון הטבעי שלה, ואם מחליטים לצבוע, אז עדיף לבחור בשני טונים למעלה או שני טונים למטה מהגוון הזה", אומר אמיר בקשי לאינדולה.

ומה לגבי מבנה הפנים?

"אין התייחסות מיוחדת למבנה הפנים, אלא בעיקר לגון העור", מסביר יא־יא, מעצב שיער ומדריך מוסמך בשוורצקופף פרופשיונל. "מה שכן, צבע שבולט לעין מושך הרבה תשומת לב. לפיכך אישה סולידית, ענוגה ונחבאת אל הכלים לא תתפרע עם סגולים, כחולים ושאר ירקות".

על מה עוד אני צריכה לחשוב כשאני בוחרת את הצבע המושלם?

רונית יונסי, סמנכ"ל שיווק ג'ון פרידה, מפתיעה עם זווית נוספת: "גם לתכשיטים יש משקל בבחירת צבע השיער. לנשים שאוהבות להתקשט בתכשיטי זהב, מוטב שיבחרו בגוני שיער חמים כמו אדום או ג'ינג'י, בעוד שהגוונים הקרים (כמו פלטינה) הרמוניים יותר עם תכשיטי כסף".

אז איך אני יודעת מה צבע השיער שהכי מתאים לי?

חום

למי כן: "חום־שוקולד יתאים לכהות עור, חום־אספרסו או חום בגון שוקולד מריר יתאים יותר לבהירות עור, וחום־שקד יחמיא לבעלות גון עור מולטי או כהות עור", אומר ארז אלון, מעצב השיער ללוריאל פריז. "אם הגוון החום נראה לך מעט משעמם, ניתן לשלב בתוכו גוונים בהירים יותר בטון או שניים, שיעצימו אותו ויאירו את פנייך", ממליץ אמיר אליהו, מעצב שיער ויועץ למותג "וולה".

ולמי ממש לא: "אין מישהי שהגוון החום אינו מחמיא או מתאים לה", אומר אמיר אליהו.

 • הטיפ של מיקי בוגנים: "לנשים מבוגרות עם שיער חום כהה אני מציע לבחור בהדרגתיות בצבעי חום בהירים יותר, שירככו להן את הפנים".

שחור

למי כן: "יש קבוצת נשים מאוד ספציפית שהגוון השחור הולם אותן. אלו נשים שהמראה הכללי שלהן מאוד רך, הן בתווי הפנים והן באישיות שמוקרנת החוצה", אומר מיקי בוגנים. "השחור מצוי בקצה סקאלת הצבעים, וככזה הוא מתאים לאלו המצויות בקצוות: כהות העור או אלו שהן בהירות מאוד ולהן עיניים בהירות", מוסיף אמיר אליהו.

ולמי ממש לא: "שחור הוא צבע קשה. גם מדובר בפיגמנט שמייבש מאוד את השערה וגם קשה לצאת ממנו לצבעים אחרים. הוא עלול להפוך מראה של אישה שברירית לנוקשה מאוד", מזהיר יא־יא.

 • הטיפ של אמיר אליהו: "כדי לייצר עניין ולהוסיף לצבע השחור תחושה רב־מימדית, מומלץ להעשיר אותו בגוון סגול, כחול או אדום".

בלונד

למי כן: "נשים רבות בארץ מעדיפות שיער בלונדיני על שלל גווניו וצורותיו, וגם אני כידוע אוהד מושבע של הצהוב הזה", אומר מיקי בוגנים. "לעור פנים אדמומי יתאימו הגוונים הבלונדיניים הקרים, ולשזופות יותר יחמיאו גוני בלונד חיטה, זהב ואפילו בלונד כהה יותר. בלונד פלטינה, שהפך לפופולרי בשנים האחרונות, מחמיא מאוד לנשים שעורן ורדרד", טוען אמיר אליהו.

ולמי ממש לא: "מומלץ להימנע מלהתאים גוון בלונד למי שניחנה בפיגמנטים צהבהבים. הדבר יוצר התנגשות גוונים צורמת שאינה נעימה לעין ואינה מיטיבה", אומר לירז אגם לרמינגטון.

שימי לב: אם השיער שלך כהה מאוד, לא תצליחי להשיג את הגוון הנכון בצביעה ביתית. ובכלל, כדאי שתשקלי את העניין שוב, אלא אם כן את אוהבת שהשורשים שלך מסגירים מיד שהקשר בינך לבין הבלונד הוא מקרי בהחלט.

 • הטיפ של אמיר אליהו: "בלונד הוא שם נרדף לזוהר. יחד עם זאת, יש להשקיע לא מעט בתחזוקה שלו. הוא חסר פיגמנט באופן יחסי והדהייה שלו היא המהירה ביותר".

אדום

למי כן: "לנשים אשר לגון עורן יש נטייה לצהבהבות אבחר 'לחמם' את הפנים בגוונים אדומים או נחושתיים, שמנטרלים את הצהבהבות בפנים", מסביר מיקי בוגנים. "למנומשות ובהירות עור יחמיא גוון ג'ינג'י או נחושתי בהיר, וככל שעור הפנים כהה יותר, הגוונים המחמיאים נוטים למהגוני־אדמדם", מוסיף אמיר בקשי.

ולמי ממש לא: "אם העור שלך נוטה לאדמומיות, לא נבחר בסקאלת האדומים. נעדיף גוונים שמתמזגים עם הצבע הטבעי שלך", אומר יא־יא.

 • הטיפ של ארז אלון: "שיער אדום יהלום את מי שניחנה בעיניים ירוקות או כחולות. מנגד, למי שעורה נוטה לאקנה או לכאלו שמסמיקות בקלות – מומלץ להתרחק מהגוון הזה".

מה המעצבים חושבים על גוני השיער של הכוכבות?

ריהאנה

אמיר אליהו: "בעיניי רוב הגוונים שבהם בחרה הזיקית החמיאו לה, מלבד האדום־אש, שלא נראה עליה טבעי, והבלונד הבהיר, שאיננו מתכתב עם עורה הכהה".

לירז אגם: "לאפרו־אמריקאיות יש נטייה לגון עור אפרפר, אך במקרה של ריהאנה ניתן להבחין בפיגמנטים חמים יותר לכיוון המוקה. כמעט הכל יתאים לה בזכות גון העור ותווי הפנים העדינים: אדום־אש, תספורת קצרה בצבע שחור־פחם, שיער מוחלק בגוונים שטניים - הכל הולך והכל רלוונטי. אם בכל זאת צריך לבחור בין התסרוקות, ללא ספק אבחר בתסרוקת הקצרה בגוון השחור. השילוב הזה הכי מעצים את תווי הפנים שלה".

ג'ניפר לורנס

רפי חובב: "בדומה למיילי סיירוס, גם ג'ניפר לורנס עשתה את המעבר מנערות לבגרות עם תספורת קצרה בצבע בלונד, שמצריכה הרבה תעוזה, אומץ וחוצפה. תספורת זו היא בסגנון פיקסי, ואני ממליץ לבנות נועזות עם פנים נאות לסמוך על מעצב השיער שלהן ולנסות ולהעז לפחות פעם אחת בחיים".

אמיר אליהו: "כל הגוונים הטבעיים האחידים, החל בבלונד וכלה בחום, נראים עליה נפלא. כאשר היא משלבת בתוכם פסים או גוונים התוצאה איננה מוצלחת במיוחד".

קמרון דיאז

יא־יא: "היא תהיה מדהימה גם בלי שיער, ובכל זאת, אני ממליץ לה לשמור על בלונד חמים ורך במקום בלונד קר, אפור ופולני. הואיל וקמרון בהירת עור עד שקופה, הבלונד הקר מחוויר אותה עוד יותר ומשווה לה מראה אנמי".

אמיר אליהו: "בלונדינית לנצח, עם נגיעות של שטני בהיר, ורצוי שכך תישאר. הגוון החום שבו דבקה לאחרונה אינו מחמיא לה. הוא מדגיש את גילה ואף מבגר אותה".

ארז אלון: "הכי בלונד. החום נראה עליה משעמם ואפילו מעט פתטי, בעוד הבלונד נראה טבעי לחלוטין".

סקרלט ג'והנסון

ארז אלון: "אני לגמרי מעדיף אותה בבלונד. זה הכי טבעי לה והיא נראית הכי זוהרת. הגוון החום אמנם משנה אותה ומביא איתו משהו אחר ומסקרן, אבל עם זאת הוא מכבה בה משהו".

מיקי בוגנים: "היא יפה בכל מצב, אך עדיין אני אוהב אותה בגוני חום על פני הבלונד. הגוונים החומים מעניקים לה טאץ' מתוחכם יותר".

אמיר אליהו: "בעיניי הגוונים המוצלחים שלה הם שטני ונחושת. כדאי לה לוותר על אדומים וזהובים".

קים קרדשיאן

מיקי בוגנים: "למרות אהבתי הרבה לבלונד, אני מעדיף את קים בגוון הכהה. האיפור המוגזם, התכשיטים הרבים, הסקסיות המתפרצת - הם מספיקים. לא צריך להוסיף על כל זה גם שיער בלונדיני".

לירז אגם: "עם קים קרדשיאן יש בעיה קודם כל של תפיסה ותדמית. שינויים בשיער לא מעלימים אותה, הם או מעצימים או מרגיעים טיפה. הגוון השחור הנקי הוא המתאים לה ביותר, מאחר שהיא כשלעצמה בולטת ומלאת נוכחות. התסרוקת בשילוב גוני הפלטינה הקנתה לה בעיניי מראה פרחי וזול, מזויף ולא מחמיא. לא בכדי מבקרי האופנה שבים וקוטלים אותה".

ארז אלון: "בעיניי, האומברה היה לה מושלם. הוא היה עשוי במדויק והיה בו משהו לא מאולץ ומאוד נינוח. לא מיציתי אותו, וחבל שהיא מיהרה לחזור לגוון הכהה הרגיל שלה".

מילה ג'ובוביץ'

לירז אגם: "למילה תווי פנים חזקים - תסרוקות קצרות מעצימות אותם, ותסרוקות ארוכות מעדנות אותם. הגוון שהכי מתאים לה לטעמי הוא הגוון החום־ערמוני, שפשוט עושה חסד עם העיניים המדהימות שלה ועם הגבות המשורטטות".

אמיר אליהו: "גון העור שלה, העיניים ומבנה הפנים משתלבים בהצלחה עם כל צבע שיער או תספורת".

בלייק לייבלי

רפי חובב: "לבנות שנוהגות להתאפר הרבה, כמו בלייק לייבלי, יתאימו גוונים טבעיים חומים־חמים כמו טבק, קרמל ומהגוני ועד בלונד בגוונים חמים".

מיקי בוגנים: "היא צריכה להישאר נאמנה לבלונד. זה מתאים לה ומתיישב עליה בטבעיות. הגוון האדום העניק לה אפיל דודתי".

אמיר אליהו: "ג'ינג'י וגוני זהב בהירים הם ללא ספק הבחירה המוצלחת שלה. גוון חום, לעומת זאת, הופך אותה לסתם 'עוד אחת'".

מיילי סיירוס

מיקי בוגנים: "אני מאוד אוהב את השינוי שלה. זה הולם אותה, משתלב עם הנתונים הפיזיים שלה וכמובן עם האישיות המוחצנת שלה".

אמיר אליהו: "בעיניי הגוון הטבעי שלה, הנוטה לחום בהיר, הוא זה המתאים לה ביותר. מגוני הפלטינה כדאי לה להתרחק, ואם כבר, אז כדאי שתבחר בגוני הסגול והוורוד המרוככים".

אמיר בקשי: "הצבע הבלונדיני מחמיא לתספורת הנועזת שלה, המשתלבת עם הלוק הסקסי שהיא רוצה לשדר".

הטיפים המנצחים של המעצבים לשמירה על שיער צבוע:

 • לאחר הצבע יש לחפוף את השיער עם אמפולות ולא במסיכה. האמפולות שומרות על הברק של הצבע.

 • חשוב להקפיד על טמפרטורה פושרת בזמן החפיפה. שינוי טמפרטורות בין חום לקור יוצר שינויים משמעותיים ומהירים יותר בעוצמת הגוון.

 • כדאי להשתמש בשמפו ובמסיכה איכותיים, שמותאמים במיוחד לשיער צבוע ולסוג השיער שלך.

 • לצד השמפו, המרכך והמסיכה בחדר האמבטיה, מומלץ להניח גם בקבוק מים מינרליים שעִמו בעצם נחפוף את השיער. המים בישראל קשים, מזיקים לצבע ומאיצים את דהייתו.

 • ייבוש השיער במכשירים חשמליים והשימוש במחליקים גורם באופן עקיף לדהייה של הצבע. הקרטין המגן על הצבע נחלש, קשקש השערה נפתח והצבע "בורח" במהירות. לפיכך, לפני השימוש במכשירים מסוג זה מומלץ לפזר על השיער תכשירים המגנים עליו מפני מכת החום הממוקדת.

 • בימי הקיץ מומלץ לחבוש כובע כשמסתובבים בחוץ וגם בעת השהייה במי הים והבריכה, כיוון שהמלח והכלור גורמים לדהייה מהירה".

המומלצים שלנו:

1. שמפו לשיער צבוע: לוריאל פרופשניול, 131 שקל

2.מרכיבים פעילים הנרקחים ע"י מעצב השיער בהתאמה אישית: Fusio-Dose של קרסטס, 83 שקל

3. מסיכה לשיער צבוע: שוורצקופף פרופשיונל, 106 שקל

4. שמן ארגן לשיער צבוע: נטורל פורמולה, 50 שקל

5. שמפו לשיער צבוע: Label.m, מחיר: 195 שקל

6. אמפולות: פול מיטשל, 149 שקל ל-150 מ"ל

7. שמפו מיוחד לבלונד פלטינה: פול מיטשל, 99 שקל

8. ספריי הגנה מחום: ג'ון פרידה, 75 שקל

9. קרם לקצוות צבועים: שוורצקופף פרפשיונל, 96 שקל

10. שמפו לשיער צבוע: לוריאל פריז, 37.5 שקל

____________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle:

 • תאווה לעיניים: איך להתאפר כמו ריטה אורה?