בשלב מסוים בראיון עם אסתי גינזבורג, עיניה מתמלאות לחלוחית. מהצד נראה כאילו היא חונקת את הדמעות, ומסרבת לאפשר להן להשתחרר. זה קורה כאשר מופנית אליה שאלה המתייחסת לחיצי הביקורת שנשלחים אליה מאז החלה את תפקידה כשדרנית קווים לצדו של אסי עזר בתוכנית הריאליטי "הכוכב הבא".

"הביקורות סביב ההנחיה שלי מוגזמות", אומרת גינזבורג בשיחה עם Xnet. "מפליא אותי שהן עוד ממשיכות, כי אפשר היה לסיים עם זה כבר לפני שבועיים. זה לא נוגע בי ברמה האישית, כי הביקורת היחידה שחשובה לי היא רק של האנשים הקרובים אליי, בעלי (איש העסקים עדי קייזמן, א"י) וחברים טובים. אם אבי ניר (מנכ"ל קשת, א"י) אומר לי שהתוכנית היתה טובה ושהייתי מצוינת, לא אכפת לי אם יכתבו מחר בעיתון שהייתי חרא".

גם כשאת קוראת בעיתון את המשפט: "אסתי גינזבורג יפה, אבל נראית לי קצת לאטמה"?

"אתה יודע למה זה העליב אותי? אפשר להגיד עליי הרבה דברים, אבל הדברים האחרונים שאפשר להגיד עליי זה שאני ריקנית, טיפשה ולאטמה. 'הארץ' רצו למכור עיתונים, אז הם שמו אותי על השער של מוסף 'גלריה' ובהפניית השער של העיתון, בעוד המאמר היה רבע עמוד בלבד. הרגשתי שזה היה אישי מאוד. כל הדברים שנכתבו עליי באותו מאמר היו רחוקים מהאמת. זה כמו שיגידו עליך שאתה שבדי מנורבגיה – אין לזה שום קשר למציאות. ומה שהכי עצבן אותי, זאת הקלות הבלתי נסבלת של ההשפלה. אני יודעת להתמודד עם ביקורות כי אני אדם חזק. לא ישבתי בבית מבואסת בגלל זה. אבל מישהי אחרת, חלשה יותר, היתה פורשת אחרי תוכנית אחת ונשברת מזה. עורך העיתון היה צריך להיות אחראי, ולא לתת שבעיתון שלו יכתבו לאטמה על מישהו – והרגיז אותי שזה לא קרה".

עוד בערוץ האופנה

טבילת האש הטלוויזיונית של גינזבורג הפתיעה רבים בתעשייה. הדוגמנית בת ה-23, שהחלה את הקריירה שלה לפני תשע שנים, מעולם לא פיתחה אספירציות טלוויזיוניות מובהקות, והתרחקה תמיד מפסטיגלים והצגות ילדים. מבקרי הטלוויזיה לא התביישו לקטול, אבל גינזבורג ממשיכה הלאה ולא רואה אף אחד ממטר. היום, לאחר חודש וחצי באוויר, היא מרגישה מנוסה יותר ועם הרגליים על הקרקע.

"בכוונה רציתי להתחיל בתפקיד קטן מאחורי הקלעים", היא אומרת. "אין לי ניסיון טלוויזיוני, ואני מאמינה שאם הייתי מתחילה בתפקיד גדול, לא הייתי מצליחה בו. היום, בסך הכול, אני נהנית. אסי (עזר, א"י) לידי והוא מרגיע אותי. הוא נותן לי הרבה כוח ותמיכה. אני לא בנאדם של לעמוד מול קהל ולדבר לבד".

רני רהב. "מה שהוא אומר – אני עושה" (צילום: ניר פקין)
רני רהב. "מה שהוא אומר – אני עושה" (צילום: ניר פקין)

איך הקשר שלך עם שאר השופטים?

"האנשים בתוכנית הם משפחה והשופטים מדהימים. ריטה היא מאמי מחבקת ואוהבת, ורני רהב הוא דמות מדהימה. הוא כל הזמן נותן לי עצות".

מה למשל?

"זה ביני לבינו, אבל כל מה שרני אומר זה קדוש. ומה שהוא אומר – אני עושה. אני סומכת עליו בעיניים עצומות".

את מסכימה עם ההתבטאויות שלו בתוכנית? במקרה אחד, למשל, הוא צעק על מתמודדת ששרה באנגלית ולא בעברית, ובמקרה אחר הוא התחיל לבדוק אם כל משתתף שירת בצבא.

"רני הוא רני, וזה כל היופי שבו. יש לו ערכים נכונים שהוא מאמין בהם, אבל זאת הדעה שלו. אני מאמינה שמעבר לעבודה, יש בו הרבה תשוקה לתפקיד, ואם אתה מגיע ממקום כזה שיש לך אמונה גדולה בערכים ובתפקיד שלך, אתה לא מתפשר איתו".

ומה האג'נדה שלך?

"לי אין אג'נדה".

יוצא לך לראות "אקס פקטור"?

"ברור. חשוב לי לראות את המתחרים. בר רפאלי מעולה בזה, וזאת תוכנית מהנה וכיפית. יש להם גם רייטינג טוב".

היית מתחלפת עם רפאלי?

"לא. בכוונה התחלתי בתפקיד קטן ולא כמנחה ראשית, למרות ששתינו עושות תפקיד יחסית דומה. אבל אני לא מרגישה שאני מוכנה לתפקיד של מנחה ראשית. אולי אחרי העונה הזאת, כי הייתי צריכה להשתפשף כמו שצריך".

אסתי גינזבורג למילר. "כבר לא מעניין אותי לחזור לעבוד בניו יורק או בפריז כמו פעם" (צילום: אייל נבו)
אסתי גינזבורג למילר. "כבר לא מעניין אותי לחזור לעבוד בניו יורק או בפריז כמו פעם" (צילום: אייל נבו)

המפגש עם גינזבורג נערך לקראת אירועי הגולדן פארטי של רשת התכשיטים מילר, אשר יתקיימו לאורך כל החודש בסניפי הרשת ברחבי הארץ. במסגרת האירוע מוזמן הציבור להחליף את תכשיטי הזהב שברשותו, בתכשיטים מהקולקציות החדשות המוצעות בחנויות הרשת. בשלוש השנים האחרונות משמשת גינזבורג כפרזנטורית של החברה, אך ניכר כי מאז נישואיה לפני כשנה וחצי לאיש העסקים עדי קייזמן, היא מעדיפה לעבוד פחות בדוגמנות מבעבר. כיום אינה מובילה חברת אופנה גדולה – כפי שניתן היה לצפות מדוגמנית שהיתה עד לא מזמן הז'יטון הכי לוהט בתעשייה. "אני מעדיפה היום לעשות עבודות קטנות, בעיקר בחו"ל. כבר לא מעניין אותי לחזור לעבוד בניו יורק או בפריז כמו פעם".

מהצד נראה כאילו מיצית את קריירת הדוגמנות שלך.

"אני כבר די מחוץ ללופ ואין לי געגועים לזה", היא מודה. "אני סופגת כל כך הרבה ביקורת לאחרונה, ומרגיש לי שאני לא רוצה לחזור לתעשיית הדוגמנות. בדיוק דיברתי עם חברה דוגמנית שביקשו ממנה להרזות, וכל כך שמחתי שאני לא בעולם הזה. הביקורת העצמית בנושא המשקל, העובדה שאתה נמדד כל הזמן על פי המראה שלך בלבד, הקמפיין שעשית והצלמים שעבדת איתם – שמע, לא מפתה אותי לחזור למקום הזה. אני מרגישה גם שככל שמצאתי את השקט הנפשי שלי, אין לי כוח לתעשיית האופנה, שהיא תעשייה מזויפת".

בינינו, את גם לא חייבת לעבוד קשה.

"בגלל שאני נשואה לגבר עשיר? אני לא מסכימה. אני לא חיה על חשבון אחרים, ותמיד הרווחתי את הכסף שלי ופרנסתי את עצמי. זה שבעלי זה מי שהוא, לא אומר שאני יכולה לשבת בבית רגל על רגל".

השערורייה סביב "פרשת גו אנדר", בה חשפו לפני שנה תמונות שלך לפני ואחרי פוטושופ , תרמה לבחירה שלך להתנתק מדוגמנות?

"כל דוגמנית עוברת פוטושופ. לדעתי זאת היתה דרך של התקשורת להדביק לי סיפורים וליצור עניין".

אסתי גינזבורג. "אני לא בנאדם של לעמוד מול קהל ולדבר לבד" (צילום: דביר כחלון)
אסתי גינזבורג. "אני לא בנאדם של לעמוד מול קהל ולדבר לבד" (צילום: דביר כחלון)

למה נדבקים אלייך?

"אני שואלת את אותה שאלה בדיוק. נדבקים כי אני לא מספקת כותרות. אין לי רומן עם אסירים".

אסירים?

"כן. יש בנות שמסתבכות וזה. סיפורים, יוצאות עם אנשים מהכלא. ומה אני? אני הכי רגילה. נורמלית. מאוזנת. אז מנסים לחפש ולא מוצאים. התקשורת נהייתה רעה היום, והקלות שבה אפשר להשמיץ בן אדם היא מהירה".

לפני סיום, בימים אלו מחפשים מחליפה לבר רפאלי בפוקס . מעוניינת בתפקיד?

"Been There, Done That", היא אומרת בחיוך גדול.

יש לך הצעות למחליפה?

"שאלה טובה. אני שמחה שאני לא בנעליים שלהם. אחרי בר, יהיה קשה למצוא מישהי ברמה שלה".