בחצר פנימית מוסתרת, בתוך שכונה שקטה בלב הרצליה פיתוח, נמצאת הווילה המשופצת של מעצב האופנה דני מזרחי. בניגוד לשם שבנה לעצמו הודות לשמלות כלה וערב מפוארות, את פנינו הוא מקבל בחמימות בבגדי קז'ואל נוחים ולא מתאמצים, הכוללים ג'ינס וחולצה מכופתרת. מיד הוא גם חושף מאחוריו שולחן עמוס כל טוב, עם קערות ענק מעוצבות שבתוכן פירות העונה חתוכים, שהיו גורמים לניקול ראידמן להתמוגג מנחת.

עוד בערוץ האופנה

אבל האווירה הנעימה שעטפה אותנו עם כניסתנו לבית לא שייכת בלעדית לפירות או לחיוך הנעים של מזרחי, אלא מאפיינת גם את עיצוב המקום כולו. הווילה כוללת ארבעה מפלסים: הקומה העליונה מוקדשת לבתו האמצעית; בקומה מתחת נמצאים חדרי השינה וחדרי מקלחת בסגנון חמאם טורקי משולבי אריחים מצוירים; בקומת המגורים (שהיא גם קומת כניסה) יש שני חדרי סלון, פינת אוכל מרווחת ומטבח; ולבסוף יש גם קומת מרתף. את כל זה מקיפה חצר מטופחת, שבחלקה הפנימי בריכה מלבנית.

שילוב בין טעם תיאטרלי לפרקטיות יומיומית (צילום: איתי סיקולסקי)
שילוב בין טעם תיאטרלי לפרקטיות יומיומית (צילום: איתי סיקולסקי)

הבית עצמו מעוצב בצבעים חמימים, עמוס חפצים ורהיטים עתיקים שעברו חידוש ושחזור, ומלא בפריטים שמזרחי אסף בשווקי פשפשים בכל העולם. כל דבר מונח במקום, והעיצוב משדר שילוב בין טעם תיאטרלי לפרקטיות יומיומית. למרות עומס הפרטים, יש מרחב, אוויר ואור, היוצרים מקום שאינו עמוס יתר על המידה.

בחיים ובסטודיו - דני מזרחי הוא מופע של איש אחד (צילום: יניב אדרי)
בחיים ובסטודיו - דני מזרחי הוא מופע של איש אחד (צילום: יניב אדרי)

גם בסטודיו וגם בחיים הפרטיים – מזרחי הוא מופע של איש אחד. את ביתו עיצב ללא עזרה מקצועית, ועם המון נשמה מילא אותו בחפצים שהוא אוהב. "אני לא בן אדם של אפור", מעיד על עצמו. "אני שחור או לבן. אף פעם לא משאיר דברים חצי גמורים. לכן, כשאני בוחר להתלבש על חלק בבית, אני עושה את זה עד הסוף".

עד היום נמנע מזרחי מלהכניס גורמים מהתקשורת לביתו החדש והמשופץ, ושמר בקנאות על פרטיותו. לכבוד פרויקט אושפיזין בסטייל, הוא חושף לראשונה לציבור את הבייבי הפרטי שלו.

"מאוד חשוב לי שהכול יהיה מחומרים טבעיים" (צילום: איתי סיקולסקי)
"מאוד חשוב לי שהכול יהיה מחומרים טבעיים" (צילום: איתי סיקולסקי)

הנכס: 460 מ"ר על חצי דונם.

השכונה: הרצליה פיתוח.

הדיירים: דני מזרחי, שתיים מתוך שלוש בנותיו, ושלושה כלבים.

ותק בבית: שלוש שנים.

מי עיצב את הבית? "אני עיצבתי לבד-לבד. ללא עזרה של ארכיטקט".

  (צילום: איתי סיקולסקי)

מה היה חשוב לך במיוחד בעיצוב הבית? "מאוד חשוב לי שהכול יהיה מחומרים טבעיים, ששום דבר לא יהיה סינתטי, שתהיה משמעות לכל פריט שיש בבית ושכל אלמנט יהיה מעוצב עם נשמה. אני אוהב שיש אווירה חמה ומזמינה. אני אדם מאוד צבעוני, ולכן הבית עמוס פרטים תיאטרליים, אבל באופן פשוט. אני לא עושה דברים תוך חשיבה על מה יגידו או איך יגיבו. אני עושה דברים לפי איך שאני מרגיש. דוגמה טובה לכך היא הדרך בה אני מעצב שמלות: פחות חשוב לי לעצב על פי טרנדים בינלאומיים ויותר חשובה לי הנוחות של מי שלובשת את השמלה. גם בבית שלי אף פעם לא פתחתי מגזין ולקחתי השראות מעבודות של ארכיטקטים, אלא ליקטתי את הדברים שאני אוהב ויצרתי בית לפי הטעם שלי. אני יכול לראות מנורה פרסית עשויה בעבודת יד ולחלום עליה בלילות עד שאני קונה אותה ומוסיף לבית. אני מסתובב בשווקי פשפשים בעולם ואוסף פריטים יפים".

חדרי מקלחת בסגנון חמאם טורקי, עם אריחים מצוירים (צילום: איתי סיקולסקי)
חדרי מקלחת בסגנון חמאם טורקי, עם אריחים מצוירים (צילום: איתי סיקולסקי)

עוד בערוץ האופנה

האם יש קשר בין סגנון העיצוב שלך באופנה לסגנון העיצוב של הבית שלך? "הסטודיו שלי נראה פחות או יותר כמו הבית שלי. כמו בעיצוב הבית, גם בדגמים שלי יש מצד אחד פשטות, אבל מצד שני דרמה. היות ואני מאוד אוהב חומרים טבעיים, מאוד חשוב לי שגם הבדים שבהם אני משתמש יהיו טבעיים. הרהיטים בבית עתיקים אבל מחודשים, וגם הגזרות שאני מעצב מאוד מתוחכמות, בשיטות קוטור של פעם. אני דוגל בתחושה של לגעת ולעשות, ועד היום אני מצייר בעיפרון ולא במחשב. כמו שבבית עשיתי הכול בידיים שלי, כך גם בעיצוב אני משתמש בהרבה עבודות יד. יחד עם זאת, חשוב לי לעדכן עם טכנולוגיות מתקדמות – הספות בבית אומנם עתיקות, אך במסגרת החידוש החלפתי לקפיצים חדשים ולחומרי גלם עדכניים כדי שיהיה נוח יותר".

  (צילום: איתי סיקולסקי)

כיצד אתה מתלבש בבית? "בקיץ אני מסתובב בבית עם מכנסי ברמודה מטריקו וטי שירט פשוטה. באופי שלי אני אדם בסיסי, לובש חליפות רק שאני חייב ואין לי ברירה. בחורף אני לובש טרנינג. אני חוזר הביתה מהעבודה ומיד מחליף לבגדי בית. אני אוהב להיות משוחרר ולהרגיש נוח. הייתי שמח להסתובב בבית עירום, אבל כמובן שאני לא יכול מאחר ובנותיי גרות איתי".

מה הפינה האהובה עלייך בבית? "אני מאוד אוהב כל פינה בבית, אבל יש את הסלון הפנימי הקטן שעשיתי במיוחד בשבילי, כי כשהבנות שלי יושבות עם החברות שלהן בסלון הגדול ורואות טלוויזיה, אני נכנס לפינת הישיבה הפנימית ונרגע. הפינה מקושטת בבובות אינדונזיות עתיקות בדמויות של אלילים, ובנוסף הבאתי גם שלטים שקשורים לתיאטרון הבובות מאינדונזיה. הספות הן ספרדיות עתיקות משוחזרות. קניתי עורות, כיבסתי אותם במכונת כביסה וריפדתי מחדש".

"הגזרות שאני מעצב מאוד מתוחכמות, בשיטות קוטור של פעם" (צילום: אבי ולדמן)
"הגזרות שאני מעצב מאוד מתוחכמות, בשיטות קוטור של פעם" (צילום: אבי ולדמן)

היכן אתה נוהג לשתות את הקפה שלך בבוקר? "בפינת האוכל או על הספה בסלון".

האם יש לך חדר ארונות? "כן, יש לי חדר ארונות ובקומה למטה יש לי עוד ארונות. בחדר ארונות אני שומר את הדברים שבשימוש יומיומי, כמו סניקרס ובגדים לעבודה ולפנאי".

על מה אתה מעדיף לבזבז: כלי בית ורהיטים או בגדים ואביזרי אופנה? "פחות על כלי בית ויותר על רהיטים. יש לי פטיש לרהיטים ולבדים, ואני אוהב לקנות אותם בצורה בלתי רגילה. בבית הקודם שלי, לדוגמה, בניתי את המטבח מרהיטים עתיקים, אבל בבית הזה רציתי משהו פשוט יותר ופרקטי".