הכינו את עקבי הסטילטו. כשנה לאחר שבוע האופנה גינדי תל אביב, שנערך במתחם השוק הסיטונאי לשעבר בו יקום קניון המותגים של קבוצת גינדי, עמל מפיק האופנה מוטי רייף על שבוע אופנה נוסף. רשימת המעצבים שעתידים לקחת חלק באירוע, שצפוי להתקיים בין התאריכים 5-3 בנובמבר, נראית מסקרנת מתמיד. בשיחות שקיימנו עם מספר מעצבים ובתי אופנה אישרו את השתתפותם לראשונה המעצבות סיגל דקל, דניאלה להבי, ליהי הוד, רעומה זק"שׁ ובית האופנה קום איל פו. אליהם יצטרפו המעצבים הוותיקים דני מזרחי, ששון קדם, טובל'ה ואלמביקה. בולט בהיעדרותו המעצב הצעיר אלון ליבנה, שבשנה שעברה לקח חלק בתצוגות וזכה לסיקור נרחב, אבל השנה בחר להישאר בחוץ. נכון לפרסום הכתבה, סירב מוטי רייף להגיב לדברים.

מוטי רייף. עמל על שבוע האופנה גינדי תל אביב (צילום: רונן אקרמן)
מוטי רייף. עמל על שבוע האופנה גינדי תל אביב (צילום: רונן אקרמן)

עוד בערוץ האופנה

שבוע האופנה גינדי תל אביב יתקיים זו השנה השנייה, לאחר שבשנה שעברה צמד המפיקים מוטי רייף ואופיר לב, שהקימו ב-2011 את שבוע האופנה TLV, החליטו להפריד כוחות. כך קרה שבשנה שעברה התקיימו חודש אחר חודש שני שבועות אופנה נפרדים. נראה כי מתכונת זו, שזכתה ללא מעט גינויים בתקשורת, תמשיך גם השנה. בשיחה שקיימנו השבוע עם אופיר לב הוא אישר ששבוע האופנה TLV יתקיים גם כן, בתאריכים 22-20 באוקטובר. לגבי המעצבים שייקחו בו חלק, התמונה ברורה פחות. לדבריו של לב, "אנחנו נמצאים בימים אלה במשא ומתן עם מספר מעצבים. הרשימה טרם סגורה". כמו כן, כרגע לא ידוע היכן צפוי להתקיים האירוע, שבשנתיים האחרונות נערך במתחם התחנה בתל אביב. במקביל לפרויקט הזה, עובד לב גם על הוצאת משלחת של מעצבים ישראלים לשבוע האופנה במוסקבה, הצפוי להתקיים במהלך חודש אוקטובר.

אופיר לב. מאשר ששבוע האופנה TLV יתקיים גם השנה (צילום: יקי הלפרין)
אופיר לב. מאשר ששבוע האופנה TLV יתקיים גם השנה (צילום: יקי הלפרין)

שאלה נוספת שנשארת כרגע פתוחה היא מי יהיו המעצבים הבינלאומיים שיכבדו אותנו בנוכחותם בשני שבועות האופנה. כזכור, בשנה שעברה ביטל בית האופנה האיטלקי מיסוני את השתתפותו בשבוע האופנה גינדי תל אביב, ולבסוף הוא נפתח באירוע מתוקשר ועתיר סלבריטאים שצעדו על המסלול בבגדי רשתות ומעצבי אופנה ישראלים. שבוע האופנה TLV, לעומת זאת, נפתח כמתוכנן עם תצוגת אופנה של המותג האיטלקי מוסקינו.

אסתי גינזבורג באירוע הפתיחה של שבוע האופנה גינדי תל אביב בשנה שעברה (צילום: ענבל מרמרי)
אסתי גינזבורג באירוע הפתיחה של שבוע האופנה גינדי תל אביב בשנה שעברה (צילום: ענבל מרמרי)

בנוסף לשני האירועים התל אביביים, יתקיים בין התאריכים 19-14 באוקטובר שבוע האופנה בחולון, שנושאו "החומרים שמהם עשויה האופנה". כמדי שנה, יתארחו בו מעצבים מתעשיית האופנה המקומית והבינלאומית.