>> קבלו הצצה לעוד בתים יפים של מעצבי אופנה

הכביש המתפתל בדרך לביתה של דניאלה להבי בקריית אונו הישנה, מעיד על אופייה של הסביבה בה מתגוררת מעצבת האביזרים – שכונה ותיקה שנמצאת בעידן של פיתוח נדל"ני אינטנסיבי. כזאת שלצד בתי קרקע ישנים עם חצר גדולה ואפס דאווין, שוכנות וילות מעוצבות ומפוארות המסתתרות מאחורי חומות בטון גבוהות. ביתה של להבי הוא שילוב בין השניים: הוא מעוצב בקווים מודרניים כווילה אלגנטית, אך מצליח לשמור על החמימות ונעדר כל פוזה. מהרגע שחוצים את מפתן דלת העץ הרחבה, מרגישים פה מיד בבית. את פנינו מקבל דקסטר, כלב השנאוצר הננסי, ואז מתגלה סלון נעים ורחב ידיים שמוזיקת ג'אז נעימה מתנגנת בו, ולצדו מטבח עץ מחבק וחצר גדולה עם עצי בוסתן.

בדומה לעיצובי התיקים והנעליים של להבי, רובם בעלי מראה על זמני שמשיק מדי פעם אל טרנדים עונתיים, כך גם מעוצב ביתה – אסתטי אך לא נובו-רישי. על הקירות יצירות אמנות ישראליות והרבה אור שחודר אל הבית מתוך החלונות הרחבים ודלתות הזכוכית. למרות שלפעמים היא משתעשעת ברעיון לעבור להתגורר באחד המגדלים במרכז תל אביב, בפועל להבי מסרבת לעזוב את קריית אונו. "תסתכל על החצר", היא אומרת, "היא הרבה יותר יפה ונעימה מכל צימר שתיקח אותי אליו בצפון. אז למה שארצה לעזוב כאן?"

הנכס: בית פרטי הבנוי על שלושה מפלסים, 300 מ"ר על שטח של דונם.

השכונה: רחוב טרומפלדור, קריית אונו הישנה.

הדיירים: דניאלה להבי, 58; בעלה שוקי פרמינגר, 61; ודקסטר, כלב שנאוצר ננסי בן 8.

ותק בבית: 15 שנה.

''ידעתי שאני רוצה חלל מרכזי, ממנו יוצאת חצי קומה לחדרי הילדים ועוד חצי קומה למעלה'' (צילום: איתי סיקולסקי)
''ידעתי שאני רוצה חלל מרכזי, ממנו יוצאת חצי קומה לחדרי הילדים ועוד חצי קומה למעלה'' (צילום: איתי סיקולסקי)

מי עיצב את הבית? "עיצוב הבית התחלק בפועל לשניים. תחילה הוא תוכנן על ידי האדריכלים תמי בן דרור ואלון בן נון. רגע לפני שהתוכניות היו גמורות לקראת הגשה, הרגשתי שזה לא בדיוק מה שאני רוצה וביקשתי להתחיל מההתחלה. חשבתי שמן הסתם הבית יעלה מספיק כסף, אז לפחות שיהיה כמו שאני רוצה. במהלך העבודה צמד האדריכלים נפרדו, ובן דרור המשיכה עם אדריכלית יואלה בהר, ויחד התחלנו לעבוד על הבית שוב".

איך זה לעבוד עם מעצב נוסף על המרחב האישי והפרטי? "זה תהליך מורכב מאוד. כל עוד האדריכל מצליח להיכנס לראש שלך, אז על הכיפאק, כי אז זאת פונקציה לשני דברים: כישורים ויכולות של האדריכל לקרוא את הצרכים והרצונות שלך, ולא פחות חשוב - ללמוד לדעת ולהגיד מה אתה רוצה. בפעם השנייה שהתחלנו לעבוד על הבית כבר ידעתי בוודאות מה אני רוצה, מה אני אוהבת, מה הצרכים שלי".

הקולקציה של דניאלה להבי. ''לעיצובים הטובים שלי אין גיל והם תמיד עדכניים'' (צילום: אסף עיני)
הקולקציה של דניאלה להבי. ''לעיצובים הטובים שלי אין גיל והם תמיד עדכניים'' (צילום: אסף עיני)

כיצד הוגדרו תחומי ההחלטה על עיצוב הדירה? "אני החלטתי. ידעתי שאני רוצה חלל מרכזי, ממנו יוצאת חצי קומה לחדרי הילדים ועוד חצי קומה למעלה. בנוסף, רציתי שהחלל יהיה חלק אורגני מהגינה, כך שאתה לא יושב בתוך חלל סגור, אלא בין הפנים לחוץ. מלבד זה, כל ההחלטות על עיצוב הבית - מהרעפים והחלונות, ועד לשיש במטבח - היו החלטות שלי. צריך לזכור שבאותה תקופה לא היה אינטרנט להתעדכן בחידושים ובמגמות, אז בזמן העבודה, כשגרנו עוד בצהלה, הייתי נכנסת לגינות ומציצה לבתים בשלבי בנייה מתקדמים ומגלה מה אני רוצה".

האם יש קשר בין סגנון העיצוב שלך באופנה לסגנון העיצוב של הבית? "לדעתי יש דמיון. אני חושבת שמה שמחבר בין השניים הוא בעיקר הבחירה בחומרים טובים ועיצוב על זמני. לעיצובים הטובים שלי אין גיל והם תמיד עדכניים. גם הבית עשוי מחומרים טובים שמתיישנים טוב ונראים על זמניים מבחינת העיצוב".

כיצד את מתלבשת בבית? "אני לא בהכרח באה הביתה ומחליפה בגדים. לרוב אני נשארת באותם בגדים עד הערב. רק ביום שבת, כשאני עושה ספורט, אני נשארת עם בגדי הספורט".

דניאלה להבי. ''אני לא בהכרח באה הביתה ומחליפה בגדים'' (צילום: איתי סיקולסקי)
דניאלה להבי. ''אני לא בהכרח באה הביתה ומחליפה בגדים'' (צילום: איתי סיקולסקי)

מה הפינה האהובה עלייך בבית? "המטבח, בו אני גם מבשלת הרבה".

היכן את נוהגת להירגע בבית? "בבישולים במטבח".

היכן את נוהגת לשתות את הקפה שלך בבוקר? "בזמן האחרון בגינה בחוץ. אבל הרבה במטבח".

האם יש לך חדר ארונות? "לא, יש לי ארון בגדים ענק. אבל אין לי טונות של נעליים או בגדים. אני לא קניינית כפייתית, אלא נדבקת למספר פריטים והולכת איתם לאורך זמן".

הפינה האהובה בבית: ''המטבח, בו אני גם מבשלת הרבה'' (צילום: איתי סיקולסקי)
הפינה האהובה בבית: ''המטבח, בו אני גם מבשלת הרבה'' (צילום: איתי סיקולסקי)

עד כמה הבית משקף את אישיותך? "מאוד. אני מאוד אוהבת את השקט שיש בו, את המרחבים. גם כשאני ושוקי בבית יש מספיק מרחב. וגם לא שומעים כלום: לא את השכנים, לא את הסביבה, כלום".

על מה את מעדיפה לבזבז: כלי בית ורהיטים או בגדים ואביזרי אופנה? "גם וגם. אני מבזבזת בעיקר לפי תקופות ולפי מה שאני מוצאת. אני לא יוצאת מהבית ואומרת לעצמי 'אני צריכה לקנות סירים'. חוץ מזה, רוב הדברים שיש לי לא מתבלים. יש לי סט סכום ותיק של רוזנטל, סט כלי מטבח לבן וסירים שקיבלתי מאימא שלי לפני 20 שנה, שנראים חדשים לגמרי".