>> קבלו הצצה לעוד בתים יפים של מעצבי אופנה

כל פינה במטבח ובסלון בדירתו של מעצב האופנה יוסף פרץ משקיפה אל כיכר מסריק בלב תל אביב. את הדירה שרכש ושיפץ לפני כשנה וחצי, עיצב בעצמו. זהו בית לא גדול, אינטימי ומחבק, עם אורות עמומים והמולת רחוב שחודרת אליו ומפיחה בו רוח אורבנית.

בניגוד למעצבי אופנה אחרים שהשתתפו בפרויקט האושפיזין שלנו וסיפרו כי יש קשר ישיר בין עיצוב הבית לקו האופנה שלהם, יוסף הוא היחיד שעיצב את ביתו במנותק משפתו העיצובית באופנה. לדבריו, הבית משמש עבורו כמקום מפלט, המנותק במכוון מהעבודה הבלתי פוסקת והדינמית שבעיצוב אופנה. ואכן, למעט רישום גדול ממדים של דג, ששימש השראה לקולקציית אביב קיץ 2011 שיצר יחד עם המעצבת מיקי אבני, קשה למצוא הקבלה בין פריטי האופנה המוחצנים שיוצר יוסף לדירתו המופנמת. אז איך נראית דירתו של אחד המעצבים האקסצנטריים בישראל? כנראה שלא כפי שדמיינתם.

יוסף בביתו. ''אין לי בגדי פנאי ופיג'מות למיניהן'' (צילום: איתי סיקולסקי)
יוסף בביתו. ''אין לי בגדי פנאי ופיג'מות למיניהן'' (צילום: איתי סיקולסקי)

הנכס: דירת שלושה חדרים, 94 מ"ר בבניין באוהאוס לשימור.

הדיירים: יוסף פרץ, 39, "והאלטר אגו שלי", הוא צוחק.

השכונה: כיכר מסריק, תל אביב.

ותק בדירה: שנה וחצי.

מי עיצב את הדירה? "עיצוב הפנים כולו נעשה על ידי".

מה היה חשוב לך במיוחד בעיצוב הבית? "לאחר שהבית הקודם שלי, ברחוב הנביאים, עוצב כמוזיאון גרמני, החלטתי לעצב את הבית הנוכחי באווירה חמה. מפרספקטיבה של שנה וחצי אני יכול לומר שאני אוהב את התוצאה ואת התחושה שהבית מעניק לי. בנוסף, היה לי חשוב שחדר השינה יהיה מאוד גדול ושמהחלל המרכזי ישתקף הנוף של כיכר מסריק. אתה מוציא את הראש ורואה ירוק ופתוח, כך שלא משנה מאיפה אני מסתכל, אני רואה רק שמיים וכוכבים. אחרי הכול, אני ילד קריית שמונה שאוהב ירוק, ונראה לי שזה המקום הכי ירוק שניתן היום למצוא בתל אביב".

הקולקציה של יוסף. ''בית זה בית, אופנה זה אופנה'' (צילום: עמיר צוק)
הקולקציה של יוסף. ''בית זה בית, אופנה זה אופנה'' (צילום: עמיר צוק)

האם יש קשר בין סגנון העיצוב שלך באופנה לסגנון העיצוב של הבית שלך? "ממש לא. בית זה בית, אופנה זה אופנה. בבית שלי אני רוצה לעצמי תחושה אחרת, להיכנס אליו ולהתנתק. לכן אני גם מאוד משתדל לא לעבוד מהבית".

כיצד אתה מתלבש בבית? "אין לי בגדי פנאי ופיג'מות למיניהן. אני תמיד עם מכנסי הכותנה שאני לובש לאורך היום, ולפעמים כשאני מגיע הביתה אני מחליף למכנסי כותנה קצרים. אם אני בבית ואני יודע שאני ממשיך הלאה ויוצא לארוחת ערב עם חברים או לבלות, אז הרבה פעמים אני מחליף לבגדי יציאה, שם מוזיקה ורוקד בבית, כדי לא להירדם ולהימרח על הספה".

מה הפינה האהובה עליך בבית? "ספה דו מושבית חומה שמשמשת לקריאה. יש מעליה רישום של דג שמשרה על הבית אנרגיות טובות, ולצדה שתי בובות קטנות של עופרים".

היכן אתה נוהג להירגע בבית? "על הספה מול הטלוויזיה. לפעמים אני סתם נשכב עליה".

''אני אוהב יותר בגדים מאשר רהיטים'' (צילום: איתי סיקולסקי)
''אני אוהב יותר בגדים מאשר רהיטים'' (צילום: איתי סיקולסקי)

היכן אתה נוהג לשתות את הקפה שלך בבוקר? "על שולחן האוכל העגול במרפסת, שהוא גם שולחן המחשב שלי. זה בדרך כלל קורה ב-5 בבוקר, שעה שאני מאוד אוהב, כשהעיר מתעוררת מולי".

עד כמה הדירה משקפת את אישיותך? "משקפת במאה אחוזים. יש בה בלאנס של כל מיני דברים שהם אני. יש בה משהו מאוד 'קוזי', קצת לא מוקפד. מעוצבת, אבל גם מרושלת ונינוחה. מותר לעשן אצלי, מותר לשים רגליים על הספה, מותר הכול. אין אצלי כלים מפורצלן ופרות שחוטות על הרצפה. בסך הכול היא דירה נוחה ונינוחה".

האם יש לך חדר ארונות? "יש לי חדר ארונות לא ממומש. בינתיים, הארון הגדול בחדר השינה מספיק לי".

על מה אתה מעדיף לבזבז יותר: כלי בית ורהיטים או בגדים ואביזרי אופנה? "בגדים ואביזרי אופנה. אני אוהב יותר בגדים מאשר רהיטים. בגדים גם נמאסים עליי מהר מאוד, אז אני מעדיף את זה מאשר לקנות סדרות של כלים וצלחות".