הים היה אחת ההשראות הבולטות בתצוגות האביב האחרונות. הפעם לא היו אלה חופים זהובים, עצי דקל וקוקטיילים ששימשו כמוזה, אלא עולם תת־ימי מופלא שנכנס היישר אל מוחם הקודח של ארבעה מעצבי־על.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אצל ורסאצ'ה תורגם העולם הזה לחצאיות עיפרון, ז'קטים עם ניטים ושמלות נשפכות בהדפסים של סוסוני ים, בתולות ים ואלמוגים.

אצל ג'יבנשי הִמשיכה התמה, אבל הפעם המראות היו קשוחים יותר וכללו חליפות מכנסיים ומיני הדוקות מבדים מלאי קשקשים יוקרתיים, שהזכירו יותר צלופח חלקלק מאשר דגיגון תמים. שרה ברטון הכניסה לבית מקווין הקודר קלילות ואופטימיות בקולקציה שכולה פנטזיה מימית, עם אלמוגים בשילוב תחרה ושיפון עוצרי נשימה.

גם על קארל לגרפלד לא פסחה ההשראה: קולקציית האביב שלו לשאנל הייתה אמנם פחות מילולית ויותר לבישה, אך ההשראה ניכרה בצבעוניות, בבדים ובאבזור - לדוגמניות נשזרו פנינים בשיער, חלק מהתיקים והתכשיטים דימו צדפות, השיער היה רטוב ומשוך לאחור והאיפור היה טבעי כמו לאחר טבילה מרעננת.

גם בארץ יש נציגות לטרנד המקסים הזה: המעצב הישראלי יניב פרסי, שפתח את שבוע האופנה בתל אביב ומציג את יצירותיו ברחבי העולם, שאב את השראתו לקולקציית חורף 2013 מעולם הדיג והים.

הקולקציה החדשה של מעצב שמלות הכלה ארז עובדיה, צולמה כולה מתחת למים בים האדום. הצלמת, שרון רייניס, מדריכת צלילה שהתחתנה בשמלה של ארז, היתה אחראית על הפרויקט והתוצאה המדהימה. צלילה נעימה.

מתחת למים. ארז עובדיה (צילום: שרון ריינס)
מתחת למים. ארז עובדיה (צילום: שרון ריינס)

פריטים בהשראת הים:

1. מייקל קורס לפקטורי 54, מחיר: 2,390 שקל

2. אורנה לאלו, מחיר: 180 שקל

3. Accessorize London, מחיר: 237 שקל

4. סמסונייט, מחיר: 1,800 שקל

5. מסימו דוטי, מחיר: 695 שקל

6. ליטל קלמנסון, מחיר: 484 שקל

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: