בחוץ שורר חמסין אימתני, אך בעולם האופנה כבר מדברים על החורף. מעצבי העל משחררים אט-אט את קולקציות המעבר לחנויות, והקמפיינים לעונה הקרה מעטרים את דפי המגזינים. בניגוד לקיץ הצבעוני והפוחז, מתמונות החורף ניבטים צבעים כהים ואווירה שנעה בין רומנטיות לחייתיות. קבלו את עשרת הקמפיינים שגרמו לנו לחשוק במעיל בשיא החום.

שאנל

נבחרת העל שעומדת מאחורי קמפיין החורף של שאנל כוללת את מעצב האופנה קרל לגרפלד בתפקיד הצלם, את עורכת ווג פריז לשעבר קארין רויטפלד בתפקיד הסטייליסטית ואת דוגמנית השעה פרייה בהה אריקסן בתפקיד הפנים של בית האופנה. כפי שאפשר לצפות משילוב שכזה, התוצאה סקסית בניחוח צרפתי ומצליחה לנוע בין הומוריסטיות משועשעת לרוגע מסתורי. בתמונה המוצלחת ביותר מתוך הקמפיין מופיעה אריקסן בתחפושת חתולה אפרפרה, המזכירה שהקוליות של שאנל אף פעם לא יוצאת מהאופנה.

בלנסיאגה. מצד אחד חלל בוהק וסטרילי, מהצד השני כנסייה אפלולית ועתיקה - איפה הבגדים נראים טוב יותר?
בלנסיאגה. מצד אחד חלל בוהק וסטרילי, מהצד השני כנסייה אפלולית ועתיקה - איפה הבגדים נראים טוב יותר?

בלנסיאגה

כל אחת מתמונות הקמפיין של בלנסיאגה, שצולמו על ידי סטיבן מייזל, מורכבת משני חצאים: בצד אחד ניצבת דוגמנית יחידה בחלל לבן המכוסה כולו במרצפות חרסינה מרובעות בצבע לבן בוהק, ובצד השני עומדת קבוצת דוגמניות בחלל עתיק ומרובה קשתות. אם החצי הראשון של התמונה נדמה כחדר אמבטיה סטרילי, האחר הוא כנסייה אפלולית. הגזרות המובנות של הבגדים והחיתוכים הגיאומטריים מודגשים על ידי החללים הארכיטקטוניים, שמשווים להם אפיל שונה בכל מצב. זהו פיתוח נוסף של המותג לצימוד של שתי תמונות על מנת ליצור אווירה מורכבת יותר, שהופיע גם בקמפיין הקיץ האחרון של בלנסיאגה כאשר בצד אחד של התמונה הוצגה דוגמנית העל ג'יזל בונדשן ובצד השני תמונת אווירה של יער בשחור-לבן. הפעם נבחרו הדוגמניות ויאה קבד, ג'וליה נוביס, קרלה גבהארט, מילו ואן גרוסן, ליסה ווינקלר וג'וליה גארנר.

לואי ויטון

הקמפיין המצוחצח, שתהליך יצירתו סוקר ב-Xnet, משלב את מיטב הפנטזיות: נשים יפות, בגדים יפים, תיקים נצחיים, מכוניות יוקרה וכלבלבים גזעיים. הדוגמניות העולות דפני גרונוולד, זוזנה ביוך, גרטרוד הגלונד, אנאיס פוליו, פיי פיי סאן וניאשה מטונהודזה התגנדרו בבגדי המותג וצולמו על ידי סטיבן מייזל בסיטואציות המדמות את הנאות החיים בצמרת – החל ביציאה ממלון פאר ועד בילוי עם חברה, כלבלבי המחמד שלכן ושלל תיקים ובגדים מעוצבים של לואי ויטון במושב האחורי של מכונית קלאסית.

פראדה

הצלם סטיבן מייזל אחראי גם לתמונות הקמפיין של פראדה, המשתמשות בפניהן הרעננות של הדוגמניות אנטוניה ווסלואה, אונדריה הרדין, קלי מיטנדורף, ג'וליה זימר ופרידה גוסטבסון כדי להציג סצנה של מנוחה לאחר מסיבה סוערת. כפי שאפשר לצפות מבית האופנה, המראה כולו אומר בובתיות ילדותית מוקפדת ומעט שבורה, המודגשת על ידי בחירת צבעים מובחנת וסטיילינג שעליו אחראית מליסה קליצקי-רוביני.

ז'יבנשי. נעמי קמפבל חושפת שיניים
ז'יבנשי. נעמי קמפבל חושפת שיניים

ז'יבנשי

אם בקמפיין של שאנל בחרו בקריצה חתולית, הצילומים שיצרו מרט אלס ומרקוס פיגוט לז'יבנשי הולכים עם החייתיות עד הסוף. הדוגמניות נעמי קמפבל, קריסטן מקמנאמי, מריה קרלה בוסקונו ונטליה וודיאנובה והדוגמנים ג'ונתן מרקז ורוב אוונס צולמו כשהם ישובים על כרית גדולה ומעוטרת בפינת חדר, פיהם פתוח מעט במעין נהמה ומאחוריהם קיר עץ כבד למראה. המראה כולו אומר חיית פרא שנלכדה, ומילת המפתח לתיאור האווירה היא ללא ספק אקזוטיקה.

מיו מיו

לכבוד קמפיין החורף נבחרה השחקנית הצעירה היילי סטיינפלד כפנים החדשות של מיו מיו. סטיינפלד בת ה-14 צולמה על ידי ברוס וובר באווירה כפרית וחמימה, כאשר רוב התמונות ממוקמות במרחבים ומיעוטן בתוך בית. התוצאה אינה מנוכרת וסטרילית כמו קמפיין הקיץ של המותג, אך הרעננות לא מצליחה לחפות על הבחירה בפרזנטורית צעירה מדי. למעשה, סטיינפלד נראית ברוב התמונות כמו ילדה קטנה ששלפה בגדים יוקרתיים מארונה של אמה ורצה לשחק איתם בשדות.

ז'יל סנדר

הקמפיין של ז'יל סנדר משקף בדיוק את רוח הקולקציה שמעצב ראף סימונס למותג. בתמונות שצילם ווילי ונדרפר בולטים צבעי החורף הכהים והדרמטיים, החיתוכים הצורניים והניקיון העיצובי של הבגדים. הדוגמנית דריה סטרוקוס והדוגמן גוארינו סנטוליאנה מופיעים פעמיים בכל תמונה: פעם אחת כשהם קרובים למצלמה ומביטים ישירות על נקודה מסתורית שנמצאת מחוץ לפריים, ובפעם השנייה כשהם נשענים על רהיט עץ ונראים כאילו הם אינם מודעים למצלמה כלל. התוצאה מדויקת כל כך, עד שאפילו הלוגו הגדול שמופיע בכל תמונה נראה הכרחי להשלמת האווירה.

טומי הילפיגר. ארוחה חגיגית עם המשפחה המורחבת
טומי הילפיגר. ארוחה חגיגית עם המשפחה המורחבת

טומי הילפיגר

קמפיין החורף של טומי הילפיגר ממשיך את סדרת התמונות הכאילו-משפחתיות זו עונה שלישית. בקיץ נסב הסיפור סביב חופשה משפחתית, ואילו העונה מדובר על ארוחה חגיגית עם המשפחה המורחבת בבית בכפר. סגנון הלבוש האמריקאי של המותג מקבל חיזוק אופנתי עם טאץ' של שנות ה-70 בתמונות שצילם קרייג מקדין, המייצרות תחושה של תחכום ומודעות עצמית. הרבה יותר מניסיון למכור את החלום האמריקאי, הקמפיין הזה נראה כאילו נלקח מסרט של ווס אנדרסון.

ולנטינו

סדרת התצלומים שיצר דיוויד סימס לוולנטינו מוכיחה שלפעמים לא צריך פוקוס בשביל ליצור קמפיין אפקטיבי. בתמונות המטושטשות מעט נראות הדוגמניות רובי אלדריג', מוניקה ז'גציאק, קרוליין בראש נילסן, קים דאל ארמי ושרה בלומקוויסט כשהן שרועות בחלל רומנטי ומיושן. האווירה דרמטית ומוארת למחצה, ותחושת העייפות החורפית מעלה מיד זיכרונות חמים מהתכרבלות עם הפוך.

מארק ג'ייקובס. הלנה בונהם קרטר משתגעת
מארק ג'ייקובס. הלנה בונהם קרטר משתגעת

מארק ג'ייקובס

מעצב האופנה מארק ג'ייקובס והצלם יורגן טלר מסרבים להיכנע לתכתיבים המקובלים, ומגישים קמפיין פרוע ומשעשע שבו מצולמת השחקנית הלנה בונהם קרטר במגוון סיטואציות מוזרות. בתמונה אחת היא שוכבת על הרצפה לבושה בשמלת פאייטים ורודה, בתמונה אחרת היא מכוסה בעיגולים אדומים משונים ומוציאה לשון למצלמה כשעיניה עצומות למחצה. קשה לדעת אם זה ימשוך לקוחות לחנויות, אך ללא ספק מדובר בקמפיין בלתי נשכח.