האירוע הכי נוצץ בימי הפסטיבל האחרונים היה ללא ספק בכורת סרטו החדש של טרנס מאליק, "עץ החיים". בראד פיט בתפקיד הראשי הוא כמעט הבטחה אוטומטית לאנג'לינה ג'ולי כמלווה על השטיח האדום, מה שבאופן מיידי מעורר ציפיות גבוהות. הפרמיירה משכה אליה אושיות רבות, צפויות ומפתיעות, ולרגע היה נדמה שפסטיבל קאן הפך למסיבה גדולה באל.איי, עם לא מעט בחירות אופנתיות מפוקפקות. הצלמים והקהל צהלו, אבל לנו ההמולה ההוליוודית גרמה להתגעגע לשיק האירופאי ששלט בפסטיבל מתחילתו.

הסדין הנוצץ: אנג'לינה ג'ולי

יש משהו מאוד מעייף בציפייה לעוד הופעה פומבית של אנג'לינה ג'ולי. כולנו הרי יודעים שהגברת מרבה לאכזב ולשעמם, ורק מדי פעם דופקת הופעה מעלפת כדי שלא נשכח מה היא שווה. כך היה בטקס גלובוס הזהב האחרון, שבו גרמה לנו השמלה הירוקה והנוצצת להאמין שוב באגדות. אבל אז ג'ולי חזרה לסורה: הררי הסאטן החום והכבד, עם הקשר ההזוי מעל השסע, כל כך מזכירים שמלת ערב מרחוב אלנבי, שלרגע נדמה היה לנו שאנחנו שומעים ברקע את "יפיופה, בואי אליי". אנג'לינה יפה כתמיד, על כך אין עוררין, אך היצירה המוזרה הזו של אטלייה ורסאצ'ה רחוקה מלהלהיב.

זואי סלדנה. שמלה מפוספסת, תרתי משמע (צילום: gettyimages)
זואי סלדנה. שמלה מפוספסת, תרתי משמע (צילום: gettyimages)

החלוק המוזר: זואי סלדנה

מפגשים ביקורתיים עם פריטי הוט קוטור יכולים ללמד אותך דבר או שניים על עצמך. אם תביטי בשמלת הפסים של כוכבת "אווטאר" ותתהי בקול רם "מה זה הדבר הזה?", סימן שאת שמרנית בדיוק כמונו. במקרה הזה את יכולה להרגיש לגמרי טוב עם עצמך, שכן את צודקת. לאחרונה, המבקרים הפצירו בזואי המהממת להעיז יותר בבחירת השמלות שלה, אך ספק אם זו היתה כוונתם. השמלה הנוקשה והמפוספסת, תרתי משמע, של ארמאני פריווה, נראית כמו הכלאה בין כמה חפצים מאוד נחמדים לכשעצמם – אגרטל, חלוק אמבטיה, מפת שולחן. יש סיבה לכך שהם מבלים את כל חייהם בתוך הבית.

הכתבות הקודמות בסדרה:

כדור הדיסקו המנצנץ: גוון סטפאני

מה עושה גוון סטפאני בפסטיבל קאן, מלבד לדגמן עצמות לחיים קטלניות יחד עם בעלה גאווין רוסדייל? לא ברור, אבל כל עוד היא תורמת למאורע קמצוץ מהזוהר הבלונדיני שלה - למי אכפת. כך או כך, הופעתה הנוכחית של הסטפאני היתה מוצדקת ומשמחת מהצוואר ומעלה, וככל שהמצלמה התרחקה התגברו צלילי הדיסקו. האוברול הנוצץ הזה, מעשה ידיה של סטלה מקרטני, שכולל חגורה ושרוולים שקופים, משתלב היטב עם התסרוקת והאיפור של סטפאני. הבעיה היא שהוא לא לגמרי משתלב עם פסטיבל קאן. לא שיש לנו משהו נגד הלוק ההומוריסטי והקליל או נגד האוברול, שמשתייך לקבוצת הפריטים האקסקלוסיבית שזועקים "טעם רע" בטוב טעם - אבל מגוון המהממת ציפינו דווקא הפעם לאיזו שמלה מפוצצת ומדהימה. ואולי זה רק אנחנו.

דשה ז'וקובה. צנועה ומסקרנת בו זמנית (צילום: gettyimages)
דשה ז'וקובה. צנועה ומסקרנת בו זמנית (צילום: gettyimages)

רגע של שפיות: דשה ז'וקובה

אחרי מפגן הכוכבות המוכרות כל כך, הנוכחות של דשה (דריה) ז'וקובה נראית משונה במקצת. מי זו, אתם תוהים, ומה הקשר שלה לפסטיבל קאן? ובכן, זוהי בת זוגו של המיליארדר רומן אברמוביץ', אשר בימים אלה תפקידה המרכזי הוא אמהות. ז'וקובה, אושייה מוכרת בביצה הלונדונית, ערכה לרגע את המגזין הנחשב POP, וכעת עובדת על מגזין חדש ועורכת את גיליון האמנות המיוחד של ווג רוסיה, שיופיע בדוכנים ביוני. על השטיח האדום בקאן היא הופיעה בשמלה ספק-שקופה, ספק-דודתית של ולנטינו, כדי להזכיר לנו קוליות מהי. בלי נצנצים, בלי פסי סוכרייה על מקל, בלי סדינים מלכותיים, ההופעה שלה לפרמיירה של "עץ החיים" מצליחה להיות צנועה ומסקרנת בו זמנית. כבוד.

רוצים לדעת איך נראה השיער והאיפור של הכוכבות? לחצו קאן