יש חומרים שבעצם נוכחותם סביבנו הם גורמים למפלס השמחה שלנו לעלות. מוצרים שנעשו בעבודת יד גם הם כאלה. בהדרכה שלי הפעם אשלב את שני גורמי השמחה הללו: הצבעים ומלאכת יד, ואלמד אתכם כיצד לסרוג מפיות קרושה.

במקום לסרוג את הסריגה המסורתית בחוט כותנה דק, סרגתי בחוטי אקרלין או כותנה במסרגה 3-4 (תלוי בצפיפות ובסריגה של כל אחד ואחת) ויצרתי מפית גדולה יחסית. שילבתי גוונים וצבעים שאהבתי, ופיזרתי את התוצאה הרעננה והמשמחת ברחבי הבית.

עוד במדור שיעור מלאכה

>> סבתא שיק: מה לעשות עם מפות קרושה ישנות

>> איך לסרוג בגדים מקסימים לעציצים

>> מדריך לסריגת שמיכות

מפיות קרושה צבעוניות

דרגת קושי: קלה. נדרשת מיונות בסריגת קרושה (מסרגה אחת) וידע בפיענוח הדרכה לסריגת קרושה משורטטת. מומלץ לסרוג מחוט כותנה או חוט אקריליק צבעוני, מה שמתאים לכם.

 במקום לסרוג את הסריגה המסורתית בחוט כותנה דק, סרגו בחוטי אקרלין או כותנה  (צילום: אבישג שאר ישוב )
במקום לסרוג את הסריגה המסורתית בחוט כותנה דק, סרגו בחוטי אקרלין או כותנה (צילום: אבישג שאר ישוב )

בחירת צבעים: היו אמיצים, או כמו שהבת שלי היתה אומרת: תעופו על זה. ביחרו צבעים מדליקים, צבעוניים, מרגשים ומשמחים. אם אתם רוצים רקע בהיר, אל תבחרו בלבן שכן הוא יוצר ניגוד רב מדי עם צבעים אחרים. במקום זאת, ביחרו בגוון שמנת ולידו תגוונו עם צבעים כמו צהוב, ירוק, ורוד וטורקיז.

 ביחרו צבעים מדליקים, צבעוניים, מרגשים ומשמחים (צילום: נועה נשר  )
ביחרו צבעים מדליקים, צבעוניים, מרגשים ומשמחים (צילום: נועה נשר )

  (צילום: נועה נשר  )

  (צילום: נועה נשר  )

   (צילום: נועה נשר  )
(צילום: נועה נשר )

הוראות: סירגו לפי התרשים המצורף, כשבכל שורה מתחילים בשלוש עיני שרשרת. אם אתם רוצים לדעת איזה גודל ייצא לכם, סירגו כמה עמודים מהחוט שאיתו תשתמשו ותמדדו גובה שורה. תחשבו כמה שורות יש ותדעו מה הגודל הסופי.

  (צילום: דליה ברנובר)