בתחום סידור הבית, מעט מאוד דברים מעצבנים יותר מארגון החפצים הקטנים - הפיצ'פקעס שלנו. כל אותן צלליות, דוגמיות של קרמים, שרשראות שאנחנו עונדות לעתים רחוקות ולא רוצות לזרוק, עגילים, טבעות, גומיות לשיער ועוד. כל אלה מחכים לתורם באיזו מגירה נידחת בחדר השינה, ובכל פעם שאנחנו מנסות להתמצא שם, אנחנו מעדיפות לוותר ובלבד שלא להתמודד עם הבלגן.

עוד רעיונות ל סידור וארגון הבית :

>> טיפים לסידור מטבח קטן

>> עצות לסידור ארון הבגדים

>> 12 צעדים לסידור הניירת

מתברר שלא כל כך מסובך לארגן את הדברים הללו בצורה נוחה לשימוש- כל מה שצריך הוא כמה קופסאות, מסמרים, חשיבה יצירתית והרבה רצון טוב כדי שהאיזור הזה בחדר השינה שלנו יהפוך להיות נוח לשימוש והתמצאות וגם, הפלא ופלא, מאיזור אסון - לתצוגה אסתטית ונעימה. ביקשנו מעפרה איתן, בעלת חברת סידור הבית "הכל במקום", להסביר לנו כיצד עושים זאת.

הכלל החשוב ביותר: מיון

הכי חשוב: הפרדה שיטתית בין סוגי הפיצ'פקעס (צילום: ענבל מרמרי)
הכי חשוב: הפרדה שיטתית בין סוגי הפיצ'פקעס (צילום: ענבל מרמרי)

"הבעיה העיקרית בסידור איזור הפיצ'פקעס", מסבירה איתן, "היא שבגלל שאלו דברים נורא קטנים, את מוצאת את עצמך דוחפת את הכל בתוך מגירה ללא הפרדה הגיונית וללא שיטה. גם אם סידרנו את המקום במעבר הדירה, אחרי שבועיים זה הופך שוב למערום מבולגן של כל מיני דברים".

הכלל החשוב ביותר בסידור האיזור הזה הוא הפרדה שיטתית בין סוגי הפיצ'פקעס - תכשיטים קלים מפלסטיק, תכשיטי מתכת, טבעות, קשתות לשיער, גומיות - כל סוג כזה צריך להיות מאוחסן לחוד, ויש דברים שכדאי גם לתלות. אותו הדין לגבי איפור ותכשירי טיפוח - צלליות, סמקים, מסקרות, עפרונות, קרמים בגדלים שונים, הכל צריך להיות מופרד ומאורגן לפי סוגים, צבעים, או גודל.

המטרה: לא לדחוף את זה כמו שזה למגירה, אלא לסדר בצורה שרואים הכל הדברים ואפשר לשלוף את מה שרוצים מן המלאי.

ציוד דרוש ועצות לסידור

 מתלה לשליפה מהירה (צילום: ענבל מרמרי)
מתלה לשליפה מהירה (צילום: ענבל מרמרי)

לסידור תכשיטים, תכשירי איפור ואביזרי טיפוח, השתמשו באחד או יותר מהדברים הבאים:

 • מכסים של קופסאות נעליים ו/או סלסילות נמוכות. כאשר הופכים את קופסאות הנעליים הן הופכות למגשים שטוחים שאפשר לשים בתוכם את הדברים מסודרים בצורה עומדת, כמו בספרייה. מתאים לסמקים, צלליות, וגם למייק אפים, שיעמדו בתוכו בצורה מסודרת לפי גובה.
 • מגשי סכו"ם. תוכלו לסדר ארבעה סוגים של פיצ'פקעס בטור, כמו ספרים, או להניח אחד על השני. מגשים אלו יכולים להתאים גם לאיפור וגם לתכשיטים שאינם מסתבכים, כמו טבעות.
 • תיקי איפור שקופים. ניתן לרכוש תיקי איפור שקופים שנסגרים עם רוכסן כדי לאחסן בהם איפור. רצוי לאחסן בהם דברים גדולים יותר, כמו סמקים, מייקאפים, או ברונזרים. למרות שהתיק שקוף, דברים קטנים כמו צלליות יהיה יותר קשה לשלוף מהם במהירות.
 • מתלה עם תאים שקופים. ניתן לרכוש מתלה כזה בכל חנות לדברי בית, והוא מהווה פתרון מצוין לתכשיטים ולמוצרי איפור קטנים כמו צלליות או ליפסטיקים. מאחר וזה תלוי לידכן על הקיר, ההתמצאות בהם היא מאד קלה.
 • מגירות שקופות של בתי מרקחת. קדמת המגירות האלו שקופה, כך שאפשר לראות מה יש בתוכה, מה שמאד מייעל את ההתמצאות תוך כדי שמירה על סדר. רצוי לסדר את האיפור לפי סוגים - כל סוג במגירה משלו.
 • תבנית ביצים מפלסטיק או שקיות שקופות עם זיפ לוק. אם אתם משתמשים בתבנית ביצים, השתמשו בכל שקע לאחסון של לא יותר משלושה זוגות עגילים, שלוש טבעות או שלושה צמידים. רצוי לסדר אותם לפי סוג חומר, גודל, או צבע ולהכניס למגירה.
 • כוסות, קופסאות קטנות או מיכלי נרות ריקים: כל מיכל עומד הוא פתרון נפלא לעפרונות עיניים, מברשות ומסקרות. פשוט ממיינים אותם לפי סוגים או צבעים, ומעמידים אותם כמו שהם על השידה. התוצאה גם נראית טוב.
 • קופסאות פלסטיק לחלוקת תרופות: בגלל החלוקה הפנימית הקטנה, קופסאות כאלה מצוינות לאחסון טבעות ועגילים לפי סוגים וצבעים.
 • מגשי הפרדת ברגים של עשרים תאים. אלה טובים לסידור דברים שונים מלבד שרשראות. הם נכנסים בקלות למגירה, ואפשר לסדר בהם בנוחות הכל.
 • מסמרים על מדף. שיטה מאד זולה, פשוטה ואסתטית: פשוט מסדרים מסמרים אחד ליד השני במרווחים קבועים ועל כל מסמר תולים שרשרת אחת.
 • אם יש לכם חדר ארונות, רפדו את המגירה העליונה השקופה, המיועדת בדרך כלל לתחתונים ולגרביים, לתכשיטים.
 • צמיד בד לטבעות. אם החלטתם לשמור את הטבעות בקופסה, אפשר להשחיל אותן על גליל בד, וכך הן לא זרוקות בקופסה ללא סדר.

>> למדור ארגון ועיצוב הבית