אם יש לכם חלקה של אדמה או אפילו עציצים על המרפסת, כדאי לרוץ מהר לקנות עכשיו פקעות של כלניות ונוריות, רקפות, בצלים של נרקיסים שונים,זרעים של אפונה ריחנית וכובע הנזיר, וגם בצלים של פרזיה ויש עוד המון אפשרויות. נכון, זה נחמד ללכת ולקנות פרחים עונתיים פורחים, אבל ב"מתנות" האלו יש משהו מרגש אפילו עוד יותר - מוטיב ההפתעה משחק כאן תפקיד חשוב. הציפייה לנביטה של זרע, בצל או פקעת ששתלתם מתישה, אך בדיוק ברגע שהתייאשתם והפסקתם לצפות, מתחילה התרחשות ואתה רק בשל יותר לקבל את ההפתעה.

>> חולמים על גינה מטופחת? חמישה כללי אצבע לגינת חלום <<

זרעו זרעי אפונה ריחנית שחורים ועגלגלים כמו פנינים ליד גדרות, שיחים וכל דבר שיכול להיות לה לסולם טיפוס, לקבלת מופע סוף חורף ואביב מהסרטים. שתלו בצלי נרקיס שחומים שונים בעציצים ולמרגלות סלעים ועצים, הנרקיסים מצויינים בתור "פרוז'קטורים" להדגשת נקודות שונות בגינה או בעציצים. זרעו זרעי כובע הנזיר, שמנמנים ומשורייינים, לכיסוי שטחים, ששיאו בגלי פריחה ארוכים מאוד בכתום-צהוב ואדמדם שונים. מהיום, בכל שנה יצוצו נבטי כובע הנזיר בעליהם העגולים האופייניים ואף בעוצמה כפולה.

>> טיפים לגנן המתחיל <<

שתלו פקעות של רקפות במקומות שלא יאומנו. נסו אותן כמעט בלי אדמה או בלי שמש ובטח בלי השקייה, וצפו לטוב ביותר שיש לטבע שלנו להציע. זכרו, רק שתילה במקום שאינו מקבל השקייה בקיץ, מבטיח את חזרתה של הגברת הנחמדת כל שנה. טמנו פקעות של כלניות ונוריות בשלל צבעים בכל מקום בגינה, אפילו בדשא (כן, כן), ואל תפחדו לכסח את העלים שלהם ביחד עם הדשא עד סוף ינואר (אז מפסיקים לקבלת הפריחה), לקבלת מראה האחו הטבעי.

>> מלך הפרחים: איך לגדל ורדים? <<

>> העציץ שלי מת: טיפול והחייאת עציצים <<

יש עוד המון נוספים: פרזיות ואמריליס, דלפניום ואירוסים, קאלות ופעמוני גשם, וגם צבעונים, שהם אולי קצת יותר מסובכים ויקרים. וסליחה עם כל מי שלא הזכרתי. מניסיוני, הפקעות והבצלים הכי טובים הם אלו של חברת "אסא פרחים", אבל בעת בחירתכם אותם, מששו וחפשו את אלו הקשים, כי מה שחשוב באמת זו הטריות. בכל מקרה, הם זולים פי כמה משתילים שגודלו במשתלה, ובשימוש נכון כבר נאמר הכל על הזורעים והקוצרים וטוב מראה עיניים ויפה שעה אחת קודם, זו חגיגה אמיתית בפרוטות.