רון שחר חוגג 50 ומספר על הרצון העז לילד נוסף: "פתוח גם לאימוץ"

מנחה "המירוץ למיליון" סוגר יובל ("אני נראה מעולה גם לגיל 40") ומסמן את המטרות הבאות: למצוא בת זוג ("רק בפרק ב', לא רווקה בת 25") ולהביא עוד ילד ("או שניים")

רון שחר מצטלם לשער "לגבר" , ומספר על הרצון להיות אבא שוב פעם. לחצו Play לצפייה
צילום: ירון ברנר
רון שחר. "יש דבר אחד שבשלב הזה בחיים שלי, אני לא אמשיך בגללו לדייט שני: אם את לא רוצה ילד משותף איתי" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)
רון שחר. "יש דבר אחד שבשלב הזה בחיים שלי, אני לא אמשיך בגללו לדייט שני: אם את לא רוצה ילד משותף איתי" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)

ריאיון עם רון שחר מתקיים כמו דייט טיפוסי בימים אלה: על ספסל בפארק. אני דווקא קיוויתי לקיים את הריאיון אצלו בבית. הסיבה: לפני שנה וקצת התראיין שחר ל"7 לילות", שם סיפר שהוא לא מבין למה נשים נמשכות אליו, שקשה לו להביט בעצמו, וזו הסיבה שיש לו בבית רק ראי אחד קטן באמבטיה. הייתי חייבת לראות כדי להאמין. אלא ששחר סירב לזרום עם הרמזים, וכך מצאנו עצמנו יושבים סביב שולחן בפארק הירקון.

"הקשר עם מיה לא עבד, אבל אני לא מרגיש אשם. היום אני מבין שלא לכל אחד מתאימה מערכת היחסים השגרתית, המקובלת והרבה פעמים החונקת"

 

תכלס, רציתי בעיקר לבדוק את עניין הראי.

"אה (צוחק). לא, לא. מאז כבר התקינו לי בבית מראה גדולה. יותר נכון שלוש מראות עגולות בגבהים שונים. אבל זה היה רק בשביל הילה (בתו בת ה־10, י"מ). אני עדיין לא מעוניין להסתכל על עצמי. תסתכלי עליי. אני נראה כמו בן אדם שהסתרק היום?".

 

אל הדירה בעלת שלוש המראות עבר שחר לפני שנה וחצי, אחרי שנפרד ממיה קרמר, אם בתו ומי שהייתה זוגתו קרוב לעשור.

 

אז כבר אפשר לשכוח מקאמבק?

"אני לא אומר 100 אחוז על כלום. אבל למיה יש זוגיות היום והיא מאוד מאושרת, וגם אני כרגע לא הייתי רוצה. עברתי תהליך. הבנתי שתמיד שמתי את עצמי במקומות לא נכונים עם נשים טובות. כל אקסית שלי היא מהממת בפני עצמה, אבל כנראה בחיבור שלי איתן יצאו דברים לא טובים גם מהן וגם ממני. אני חושב שברגע שתבוא האישה הנכונה לי, יהיה לה מאוד קל לידי. השיגעונות שלי, ההומור המטומטם שלי, יהיו נכונים לה. הקשר עם מיה לא עבד, אבל אני לא מרגיש אשם ולא מרגיש דפוק. היום אני מבין שלא לכל אחד מתאימה מערכת היחסים השגרתית, המקובלת והרבה פעמים החונקת".

 

עם מיה קרמר. "לא הייתי צריך להגיד את מה שאמרתי בפני כל עם ישראל" (צילום: ענת מוסברג)
  עם מיה קרמר. "לא הייתי צריך להגיד את מה שאמרתי בפני כל עם ישראל"(צילום: ענת מוסברג)

   

  מה זה אומר? שאתה מעוניין ביחסים פתוחים?

  "ממש לא. אני מתכוון לזה שאם לפעמים יתחשק לי להיעלם מהבית לכמה ימים כי בא לי לעשות את שביל ישראל לבד, אז בת הזוג שלי לא תתרגש מזה ולא תילחץ מזה. יחסים פתוחים? אני ממש לא חושב שאני יכול לנהל מערכת יחסים עם אישה שיש לה עוד כמה גברים. אני עצמי לא יכול לנהל כמה מערכות יחסים במקביל. ברגע שאני יודע שהלכתי אפילו למפגש מיני קצר עם אישה אחרת, מבחינתי זה אומר שוויתרתי על האישה הקיימת. אני לא יכול לזגזג. אני לא בנוי לזה".

  "בוגד מבחינתי זה ואנונו. כשאין לך אינטימיות ותקשורת אתה לא יכול לצפות למשהו אחר. אני לא הראשון שלא הצליח לשמור על זוגיות"

   

  אבל הודית שלא היית נאמן למיה. זה אומר שוויתרת עליה עוד בזמן שהייתם נשואים?

  "אני חושב ששנינו ויתרנו. היו תקופות שלא היינו מדברים חודשים. נשארתי בזוגיות כי הייתי מבולבל וכי לשנינו היה מאוד חשוב לקיים בית שלם להילה. אני זוכר שחודשים שלמים הייתי הולך עצוב ומתוסכל, מרגיש שאני לא מצליח לנהל תקשורת עם בת הזוג שלי, ואז הייתי קובע עם מיה והילה בפארק, מסתכל מהצד, רואה אמא ובת שהן שלי וחושב 'אני אוותר על זה? אני מוכן לזה שלא נהיה יותר יחידה אחת'?"

   

  זמן קצר אחרי שהתראיינת, ראיינתי את מיה ל"לאשה". היא אמרה בין היתר שנפגעה מאוד מדבריך.

  "היה לי קשה לקרוא. הריאיון הפחיד אותי ועצבן אותי. אבל בסך הכל היא צודקת שנפגעה ממני. לא הייתי צריך להגיד את מה שאמרתי בפני כל עם ישראל".

   

  אני חושבת שהקושי הכי גדול של מיה היה שהודית שבגדת בה.

  "בוגד מבחינתי זה ואנונו. כשאין לך אינטימיות ותקשורת אתה לא יכול לצפות למשהו אחר. וכשאני אומר אינטימיות אני לא מדבר רק על סקס. זה שיחות, זה חיזוקים, זה להרים ולפרגן אחד לשני. תשמעי, זה לא שאני מצדיק מה שעשיתי, אבל אני בטח לא האדם הראשון בהיסטוריה שלא הצליח לשמור על זוגיות בתוך הבית. שפעם ב... הלך וחיפש נחמה או רגש במקום אחר כדי להשקיט את הצורך בחיבוק, ביחס, בליטוף".

   

  "אני לא יכול לזגזג. אני לא בנוי לזה" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)
   "אני לא יכול לזגזג. אני לא בנוי לזה"(צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)

    

    

   מחפש אישה חזקה

   מבחינת מעריצי "המירוץ למיליון", שחר, שביום רביעי הקרוב יחגוג יום הולדת 50, נמצא כרגע בכלל באקוודור. כבר שבע עונות הוא מנחה את תוכנית הריאליטי המצליחה (גמר העונה הנוכחית, "המירוץ למיליון אולסטארס", ישודר ב־8 בדצמבר ברשת 13), ואין לו כל כוונה לפרוש. עד הקורונה, מלבד ההנחיה, שחר עבד בעיקר בתיאטרון. בין השאר הופיע בהצגות המצליחות "האורחת" ו"עקר בית" של בית ליסין, ובתחילת השנה עלה עם המחזמר "אפס ביחסי אנוש". 

   "אני מחפש מישהי חזקה. עצמאית. שיש לה את העולם שלה. מישהי שיכולה בכל רגע נתון להגיד לי: 'גבר, תשאיר את המפתח בכניסה. תודה רבה'"

    

   עד כמה הקורונה מקשה עליך כלכלית?

   "ברור שהיא מקשה. אבל למזלי, בגלל העבודה בתיאטרון, אני מקבל דמי אבטלה. אמנם רבע ממה שהרווחתי, אבל עדיין זה משהו. כולנו חטפנו סטירה, אז אני לא מרשה לעצמי להתלונן. בואי נגיד שיש לי חברים, גרושים עם ילדים, שנאלצו בגיל 40 ומשהו לעבור לגור עם ההורים. זה נורא. אני לפחות מתפרנס מ'המירוץ' וגם עושה הרבה קריינות לפרסומות".

    

   מה אתה מחפש בבת זוג?

   "רק נשים בפרק ב'. רווקה בת 25 זה לא מה שאני מחפש.

   "מישהי חזקה. עצמאית. שיש לה את העולם שלה. מישהי שיכולה בכל רגע נתון להגיד לי: 'גבר, תשאיר את המפתח בכניסה, הדלת שם. תודה רבה, היה כיף עד שלא היה, ביי'. מישהי שלא תהיה תלויה בי, אבל שכן קמה בבוקר, מסתכלת על הכרית לידה ואומרת 'איזה כיף לי שאתה פה'. מישהי שתאהב אותי, שתרצה להיות איתי, אבל כי כיף ומעניין לה איתי. לא כי היא צריכה אותי".

    

   "אין שום משבר 50. גיל זה רק בראש" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)
    "אין שום משבר 50. גיל זה רק בראש"(צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)

     

    איך אתה מכיר נשים היום? נכנס לטינדר?

    "אין מצב בעולם. מקסימום אתחיל עם מישהי דרך פייסבוק. אם אראה מישהי מרשימה ב'אנשים שאתה מכיר', לא תהיה לי בעיה לפנות אליה. אין לי בעיה גם להתחיל עם מישהי שמוצאת חן בעיניי ברחוב. אני יכול להגיד לך שלפני חודשיים, אחרי שהילה קורח ראיינה אותי למהדורת השבת, קיבלתי בפייסבוק שטף של הודעות מנשים מהממות. הן כתבו: 'ראיתי אותך בחדשות, מאוד ריגשת, אשמח להכיר'. אני מאוד מעריך את זה שנשים פונות. בכלל אני מעריך אנשים שאם הם רוצים משהו, הם הולכים על זה בלי חשבון".

    "אני לא מחפש רחם. אני מחפש בת זוג שבמידה ויהיה לשנינו כל כך טוב וכיף יחד, היא תהיה פתוחה שנביא פרי משותף. אז אם מישהי אומרת לי 'סיימתי עם ילדים', אני לא ממשיך"

     

    אז יצאת עם חלק מהן?

    "בינתיים רק עם אחת. אלמנה מקסימה. אישה מדהימה ממש. יצאנו לרוץ ואז נשפכנו לים. אבל זה לא המשיך לפגישה שנייה".

     

    למה?

    "כי מהר מאוד אני עושה תיאום ציפיות. יש דבר אחד שבשלב הזה בחיים שלי, אני לא אמשיך בגללו לדייט שני: אם את לא רוצה ילד משותף איתי. אני לא מחפש רחם. אני מחפש בת זוג שבמידה ויהיה לשנינו כל כך טוב וכיף יחד, היא תהיה פתוחה שנביא פרי משותף. אז אם מישהי אומרת לי 'סיימתי עם ילדים', אני לא ממשיך".

     

    זה אומר שנשים בנות 45 פלוס מחוץ לתחום?

    "בגדול כן. לנשים בגיל הזה יש כבר כמה ילדים והן לא רוצות עוד. מצד שני, אם היא רוצה עוד ילד, הגיל שלה ממש לא ימנע ממני. אני גם פתוח לאימוץ. אם מישהי תגיד 'אני לא רוצה יותר ללדת או אני לא יכולה ללדת אבל לא אכפת לי לאמץ', אני אשמח. הייתי אומר 'בכיף. אפילו שניים'".

     

    בעבר סיפרת שאתה אבא חרדתי. עדיין?

    "לגמרי. אני חושב שזה נובע גם מתסמונת הילד היחיד. הילה כבר בת 10. יש לי חברים שנותנים לילדים בגיל שלה לרדת לבד עם הכלב. אני בחיים לא אתן לה ללכת לבד עם הכלבות שלנו לפארק. אולי כשהיא תהיה בת 22".

     

    עם הבת הילה 

     

     

    השבוע אתה חוגג יום הולדת 50. יש משבר?

    "אין שום משבר. לפני כמה שנים היה לי קשה להשלים עם העובדה שאני מתבגר, לראות לבן בזיפים שלי. אבל עכשיו זה לא מלחיץ אותי בכלל. הדבר היחיד שמלחיץ אותי זה לאבד את הדרייב והתשוקות. אני חושש להפסיק לחלום. חושש לא להגשים. גיל זה רק בראש".

    "לפני כמה שנים היה לי קשה להשלים עם העובדה שאני מתבגר, לראות לבן בזיפים. עכשיו הדבר היחיד שמלחיץ אותי זה לאבד את הדרייב והתשוקות"

     

    איך אתה שומר על הלוק?

    "קודם כל יש את העניין הגנטי. שני ההורים שלי בעיניי אנשים מאוד יפים שנשארו יפים גם כשהתבגרו. אני עושה הרבה ספורט, רץ בסביבות 30 ק"מ לשבוע, וגם עושה הרבה אימוני כוח. חוץ מזה, אני משתדל לאכול בריא. בעיקר על פי תזונת הרמב"ם".

     

    אתה באמת נראה מעולה לגיל 50.

    "עזבי, אני נראה מעולה גם לגיל 40".

     

    • צולם במלון בראון ביץ' האוס מקולקציית מלונות בראון, הירקון 64, תל אביב *9646

     

    הראיון המלא עם רון שחר מתפרסם במוסף "לגבר", המצורף חינם לגיליון "לאשה", השבוע בדוכנים 

    רון שחר על שער "לגבר" (צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)
     רון שחר על שער "לגבר"(צילום: זוהר שטרית, סגנון: חיה וידר)

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד