מיה קרמר על הפרידה הכואבת מרון שחר: "הייתי מכורה לו כמו לסם"

אחרי שהאקס הודה בראיון שלא היה נאמן לה, קרמר משמיעה את הצד שלה, ומספרת על ההיכרות ('לא הייתה רומנטיקה ולא זוגיות') ועל הנישואים ('הרגשתי מאוד לבד')

מיה קרמר. "אף פעם לא ראיתי את הקשר בינינו כנישואים פתוחים. היו לי חשדות, אבל לא ידעתי" (צילום: יואב דודקביץ)
מיה קרמר. "אף פעם לא ראיתי את הקשר בינינו כנישואים פתוחים. היו לי חשדות, אבל לא ידעתי" (צילום: יואב דודקביץ)
"אני ראיתי את הזוגיות שלנו אחרת, הרבה יותר עמוקה מהדרך שבה הוא תיאר אותה" (צילום: יואב דודקביץ)
"אני ראיתי את הזוגיות שלנו אחרת, הרבה יותר עמוקה מהדרך שבה הוא תיאר אותה" (צילום: יואב דודקביץ)

לשמוע שהאקס הטרי שלך ראה את הזוגיות ביניכם בצבעים פחות רומנטיים ממך, זה לא פשוט. להבין שהוא כנראה לא היה נאמן בזמן שהייתם ביחד זה בכלל פוגע. אבל במקרה של מיה קרמר, היא נחשפה לכל הגילויים האלו במקביל לכל עם ישראל. כן, קרמר גילתה מה בדיוק חשב והרגיש בן זוגה בעשור האחרון, השחקן והמנחה רון שחר, דרך כתבה בעיתון.

 

בסוף יולי האחרון, כחודשיים אחרי שנפרדו, התראיין מנחה "המירוץ למיליון" למוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות", והרחיב על הפרידה מאשתו ואם בתו בת השמונה הילה. ניכר היה שהוא מפרגן לה, מעריך אותה, שומר לה פינה חמה בלבו ואפילו מפנטז על קאמבק. שחר הודה שטרם פרק את הארגזים בדירתו החדשה, משום שאם יעשה זאת, זה אומר שהפרידה ביניהם היא סופית. "אני עוד לא במקום של להגיד שהזוגיות עם מיה מאחוריי", חרץ בפני רז שכניק. "אני מתלבט ומתחבט".

 

אלא שלצד זה היו גם אמירות קצת פחות נעימות לאוזן, למשל: "אני ומיה לא בנינו חברות. לא הייתה בינינו תקשורת כבני זוג. התנהלנו רק כהורים להילה"; "אם מיה לא הייתה נכנסת להיריון לא מתוכנן, יש מצב שלא היינו ביחד"; או "כשאתם גרים יחד באותו בית אבל אין ממש זוגיות, השאלה על בגידות לא רלוונטית בכלל".

 

עם רון שחר. "אני לא מתחרטת על שום דבר" (צילום: ענת מוסברג)
  עם רון שחר. "אני לא מתחרטת על שום דבר"(צילום: ענת מוסברג)

   

  רון סיפר לך שעומדת להתפרסם כתבה?

  "לא. כשהכתבה יצאה הייתי עם הילה אצל בני משפחה שלי בניו־יורק. לא ידעתי בכלל על קיומה עד שדודה שלי שלחה לי אותה. היה לי קשה עם זה, אני לא אשקר. חלק מהדברים שהוא אמר פגעו בי באופן אישי. ברור לי שהוא לא עשה את זה בכוונה ושיש לו כוונות טובות. וזה גם לא שהוא אמר משהו לא נכון. למשל, זה שלא הייתה בינינו חברות ושלא הייתה בינינו תקשורת. הייתי רוצה להגיד שזה לא נכון, אבל בסופו של דבר אני מבינה שפשוט בחרתי לראות את הדברים אחרת. כשהוא הציג את הדברים כפי שהם, היה לי קשה מאוד לשמוע את זה. הוא דיבר על זה שהיינו הרבה זמן בטיפול, וזה נכון. אני חושבת שהתקשורת היחידה שלנו הייתה בזמן המפגשים. הייתי מחכה בקוצר רוח ליום שיש בו טיפול, כי ידעתי שאז אוכל סוף־סוף לדבר איתו".

  "אף פעם לא ראיתי את הקשר בינינו כנישואים פתוחים. היו לי חשדות, אבל לא ידעתי. מצד שני, הוא לא שלי עכשיו, אז מה זה משנה?"

   

  מה לגבי האמירה שלו על כך שהוא לא היה נאמן בקשר?

  "זה בהחלט כאב לקרוא. אף פעם לא ראיתי את הקשר בינינו כנישואים פתוחים. היו לי חשדות, אבל לא ידעתי. לא דיברנו על זה. מצד שני, להעלות את זה עכשיו איתו נראה לי חסר טעם. אני לא רוצה לבכות על חלב שנשפך. הוא לא שלי עכשיו, אז מה זה משנה?"

   

  הוא רמז בכתבה שגם לך היו מאהבים.

  "כשקראתי את זה אמרתי 'נו פאקינג וויי'. אני אדם מאוד נאמן בזוגיות. לא שכבתי עם אף אחד אחר. אבל יכול להיות שהוא באמת חשב את זה. אני זוכרת שלפעמים הוא אפילו היה שואל אותי, וכמובן תמיד השבתי בשלילה. ברור שכעסתי שהוא רמז לזה, שהוא נתן את הרושם שבגדתי בו. אבל הוא כבר לא בן הזוג שלי, ולכן אני מוצאת את עצמי יותר סולחת לו. כבר אין בי רגשות טינה. יותר מכעס, הרגשתי כאב ועצבות. אני ראיתי את הזוגיות שלנו אחרת, הרבה יותר עמוקה מהדרך שבה הוא תיאר אותה".

   

  דיברת איתו אחרי הכתבה?

  "בטח. גם אמרתי לו שנפגעתי מחלק מהדברים שנאמרו. הוא אמר שהוא מתנצל שהוא פגע בי, והיה מאוד נחמד ומתחשב. האמת? אני לא יודעת אם הוא היה מגיב באותה צורה אם עוד היינו בזוגיות. דווקא כשאת משחררת את הזוגיות, את מוצאת את עצמך מסתדרת יותר עם הבן אדם".

   

   

  "אני אדם מאוד נאמן בזוגיות. לא שכבתי עם אף אחד אחר" (צילום: יואב דודקביץ)
   "אני אדם מאוד נאמן בזוגיות. לא שכבתי עם אף אחד אחר"(צילום: יואב דודקביץ)

    

   נמשכתי לשקט שלו

   הם נפגשו לפני תשע שנים במסיבה. קרמר (41) בדיוק סיימה מערכת יחסים של שנתיים וחצי עם עמיחי גת (בנה של הזמרת אילנית), שגם הופיע לצדה בעונה הראשונה של "המירוץ למיליון", שבה הם סיימו במקום השני. "זה מצחיק", היא אומרת.

    

    "הרבה שוכחים שרון התחיל להנחות את 'המירוץ' רק בעונה השנייה. חושבים שנפרדתי מעמיחי בגלל שפגשתי את רון. זה יכול היה להיות סיפור מאוד סקסי: שהלכתי בלילות לחדר של רון. אבל לא. את העונה הראשונה הנחה רז מאירמן".

   "הרבה שוכחים שרון התחיל להנחות את 'המירוץ' רק בעונה השנייה. חושבים שנפרדתי מעמיחי בגלל שפגשתי את רון. אבל לא. את העונה הראשונה הנחה רז מאירמן"

    

   בדומה לה, גם שחר (48) הגיע למסיבה כפרוד טרי: זמן קצר לפני כן התגרש מדפנה דנון. אבל בעוד שקרמר הייתה "במצב רוח טוב", שחר היה עדיין תחת השפעת הגירושים. "ראיתי אותו ומיד נמשכתי אליו", היא נזכרת. "גם לאיך שהוא נראה, אבל גם לאנרגיה שלו. הוא היה מאוד שקט ונמשכתי לשקט שלו. רק בדיעבד הבנתי שהשקט הזה נבע מכך שהוא בדיוק חווה גירושים".

    

   בשלב הראשון, קרמר התחילה עם שחר באלגנטיות: הכניסה את עצמה לטווח הראייה שלו ושלחה לו מבטים. אלא שבסוף, אחרי שראתה שזה לא עובד, פשוט בחרה ליפול לרגליו – ולא כמטאפורה: היא נתקלה בו בכוונה, הפילה את עצמה עליו ואמרה לו 'סורי'. "ידעתי שזה מה שיגרום לו סוף־סוף להתייחס אליי", היא מסבירה. "היום כבר לא הייתי פועלת כך".

    

   למה? זו בעיה שבחורה מתחילה עם גבר?

   "לא. אני ממש לא אומרת שנשים צריכות להיות פסיביות. אבל כשזה לא עובד בפעם הראשונה ולא עובד בפעם השנייה, אסור לך לגרום לדברים להתנהל בכוח, לאלץ את הדברים לקרות. באותו זמן כבר הייתי מוכנה לזוגיות, ורון עוד לא היה מוכן. אם לא הייתי עושה את מה שעשיתי, מן הסתם לא היינו הופכים לזוג. מצד שני, אני לא מתחרטת על שום דבר, כי מעבר לעובדה שבזכות זה אני היום אמא של הילה, הזוגיות שלנו הפכה אותי למי שאני היום. במידה לא מבוטלת היא גם אחראית לקריירה הנוכחית שלי".

    

   קרמר היא בת שלישית לכדורסלן לשעבר בשם ג'ורג' אשד ולאמא דורית, שהכירה את האב כשהייתה מד"סית בצבא. כשהייתה בת ארבע הוריה התגרשו. "אמא שלי חוותה קשה מאוד את הגירושים", היא מספרת. "אז סבא וסבתא שלי הציעו לה לטוס לניו־יורק לבקר את בת הדודה שלה. במהלך אותה חופשה אמא פגשה את סטנלי קרמר, עורך דין שהיה אח של בעלה של בת הדודה. הם התאהבו, וזמן קצר אחרי זה כולנו עברנו לגור איתו בדירה שלו בניו־יורק. הוא אימץ אותנו וגידל אותי ואת אחיותיי כאילו אנחנו שלו. הוא אחד האנשים הכי מקסימים ואדיבים שפגשתי. בהמשך הוא ואמא שלי הביאו לנו עוד אח ואחות".

   "אני ממש לא אומרת שנשים צריכות להיות פסיביות. אבל כשזה לא עובד בפעם הראשונה ולא עובד בפעם השנייה, אסור לך לגרום לדברים להתנהל בכוח, לאלץ את הדברים לקרות. באותו זמן כבר הייתי מוכנה לזוגיות, ורון עוד לא היה מוכן"

    

   עד גיל 27 המשיכה קרמר להתגורר בניו־יורק. היא למדה שיווק, עבדה כסוכנת דוגמנים בסוכנות הניו־יורקית הנחשבת "די־אן־איי", ובהמשך הקימה חברת הפקות לצילומי אופנה ונהנתה מרומנים עם כמה כוכבים שווים וידועים (שאת שמותיהם היא מעדיפה לא לחשוף). "היו לי חיים מאוד נוצצים מבחוץ, אבל בפנים הכל הרגיש לי נורא ריק", היא נזכרת. "ואז אחותי, שעמדה להתחתן עם אמריקאי, החליטה לערוך את החתונה בישראל. כשחזרתי אחרי החתונה לניו־יורק, הרגשתי שאני יותר מדי מתגעגעת לארץ. שבועיים אחרי זה שוב נחתתי בארץ, רק הפעם בלי תאריך חזרה. היה לי ברור שזה המקום שאני אמורה לחיות בו. איך אומרים: וון יו נואו, יו נואו".

    

   היא שכרה לעצמה דירה באזור שינקין, השתעשעה כאמור בתוכנית ריאליטי שזיכתה אותה ב־15 דקות של תהילה, ופיתחה לעצמה קריירה של סטייליסטית. היום, לעומת זאת, היא מגדירה את עצמה מדריכת יוגה ומדיטציה, הילרית, מתקשרת בקלפים ומלווה אנשים בתהליכי חיים (mayaste.com). בנוסף, היא מעבירה סדנאות והרצאות רוחניות, יש לה חברה בשם mayaste, שבמסגרתה היא מוציאה קבוצות לטיולים רוחניים בחו"ל (בסוף נובמבר תצא קבוצה להודו) ולאחרונה גם פיתחה תוכנית טלוויזיה שמבוססת על תחום הוולנס, וכבר סיימה את צילומי הפרק הראשון, שהתקיימו בהודו. "אם הייתי פוגשת את רון עם כל העשייה שלי היום, הזוגיות שלנו הייתה נראית אחרת לגמרי", היא מצהירה. "לא הייתי מקטינה את עצמי כדי שבן הזוג שלי יוכל לפרוח. שנינו היינו צומחים יחד".

    

   למה הקטנת את עצמך מלכתחילה?

   "זה נבע מחוסר הביטחון שלי. קל מאוד להרגיש קורבן, להגיד: 'אין לי משפחה בארץ, בעלי כל הזמן עובד'. כשלא טוב לך, קל ללכת למקום הזה".

    

   עם הבת המשותפת הילה. "היא בעדיפות הראשונה" (צילום: מתוך האינסטגרם של mayakramer@)
    עם הבת המשותפת הילה. "היא בעדיפות הראשונה"(צילום: מתוך האינסטגרם של mayakramer@)

     

    בואי נישאר חברים

    מיד אחרי שהיא ושחר נפגשו באותה מסיבה, הם החלו לצאת. כלומר, בערך. "ממש לא הייתי מגדירה את זה 'לצאת'", היא מגחכת. "כי מה בעצם היינו עושים? שוכבים יחד או רצים יחד. לא הייתה רומנטיקה ולא הייתה זוגיות. אני לא אהבתי את זה, ובגלל זה היו כמה פעמים שרציתי לסיים את הקשר, אבל בכל פעם קרה משהו שהחזיר אותנו מחדש".

     

    כמו מה?

    "חודש אחרי שהכרנו, רון בכלל היה אמור לעבור ללוס־אנג'לס לתקופה, אז הוא השכיר לי את הדירה שלו. אבל אז נודע לו שהוא התקבל ל'נשות הטייסים', והוא חזר לארץ מהרגע להרגע. בגלל שלי עוד לא היה מקום חלופי לגור בו, גרנו ביחד חודש באותה דירה. אחרי זה, כשראיתי שהכל ממשיך להיות רק פיזי בינינו, אמרתי לו שאני לא יכולה לעשות את זה יותר ושזה לא מתאים לי. ומה הוא אמר לי? 'בואי נישאר חברים'. כל כך נעלבתי. אמרתי לו: 'אני לא רוצה להיות חברה שלך'. זה מאוד פגע בי. חשבתי לעצמי: 'לא אכפת לו שאני נפרדת ממנו?' ואז, בדיוק יום אחרי שנפרדנו, גיליתי שאני בהיריון".

    "אחרי ההפלה לא דיברנו במשך שלושה חודשים. אבל אני הייתי מכורה לרון כמו לסם. הייתי מכורה להתכתבויות איתו, לריבים איתו, לסקס איתו. הכל בינינו היה נורא אש. אז נפגשנו שוב, פעם אחת בלבד, ומהפעם הזאת שוב נכנסתי להיריון"

     

    מה עשית?

    "החלטנו להפיל, ואחרי ההפלה לא דיברנו במשך שלושה חודשים. אבל אני הייתי מכורה לרון כמו לסם. הייתי מכורה להתכתבויות איתו, לריבים איתו, לסקס איתו. הכל בינינו היה נורא אש. אז נפגשנו שוב, פעם אחת בלבד, ומהפעם הזאת שוב נכנסתי להיריון. אז כבר שנינו הרגשנו שאנחנו לא יכולים להתעלם מזה. אמרנו: 'כנראה הגורל רוצה להגיד לנו משהו'. החלטנו להשאיר את ההיריון, וכשהייתי בחודש השמיני עם הילה התחתנו. זה מצחיק, כי בחתונה אף אחד לא הכיר את האורחים של הצד השני. עד כדי כך לא הכרנו".

     

    אבל לפחות למדתם להכיר אחרי כן.

    "נכון. הלידה כפתה עלינו להתחבר יותר. עברנו לגור ביחד, וכן הרגשתי שהייתה אהבה בינינו. אבל שנינו גם חווינו לראשונה הורות. רון עבד המון באותה תקופה, וזה יצר המון לחץ. תמיד אומרים שיש קשיים בזוגיות אחרי שמביאים ילד, אז תחשבי: לנו, לפני הילדה, בכלל לא הייתה זוגיות".

     

    בסופו של דבר, מה לא עבד ביניכם?

    "אני חושבת שהתחלנו כשאני במקום אחד והוא במקום אחר, ובמקום להתקרב רק צמחנו עוד יותר לשני כיוונים שונים. אני אדם שמאוד אוהב ורוצה לתת, והרבה פעמים רון לא אּפשר לי לתת. אתן לך דוגמה: יום אחד, בתקופה מאוד עמוסה, רון התעלף בסט הצילומים, והמפיק לקח אותו לבית החולים. רק לקראת הערב, כשהוא כבר היה בדרך להצגה, הוא סיפר לי מה קרה, ואני התחלתי לבכות. הייתי מאוד פגועה מזה שהוא לא הודיע לי. הוא ידע שאני צריכה לאסוף את הילה מהגן ולא רצה להדאיג ולהטריד אותי, אבל זה מאוד פגע בי, כי הרגשתי שהוא לא זקוק לי. נורא רציתי להיות שם בשבילו, והוא לא כל כך אּפשר לי".

     

    אם הייתי פוגשת את רון עם כל העשייה שלי היום, הזוגיות שלנו הייתה נראית אחרת לגמרי" (צילום: יואב דודקביץ)
     אם הייתי פוגשת את רון עם כל העשייה שלי היום, הזוגיות שלנו הייתה נראית אחרת לגמרי"(צילום: יואב דודקביץ)

      

     תני עוד דוגמה.

     "רון אף פעם לא הסתיר שהוא נהנה לפלרטט. כלפי חוץ שידרתי שאני מאוד חזקה, זורמת וקולית, אבל בתוך תוכי ממש לא אהבתי את זה. ואני אגיד לך מה: כשכל האנרגיה הולכת לבחוץ אין מקום לבפנים. הוא היה מדבר עם כל האנשים בחוץ, ואז בא הביתה גמור ועייף".

     "רון אף פעם לא הסתיר שהוא נהנה לפלרטט. כלפי חוץ שידרתי שאני מאוד חזקה, זורמת וקולית, אבל בתוך תוכי ממש לא אהבתי את זה"

      

     הרגשת שהוא לא רואה אותך?

     "במידה מסוימת כן. רון אמנם מפלרטט, אבל אין לו אופי של מחזר. הוא אף פעם לא חיזר אחריי. אפילו לא כשנפגשנו. וכל זה גרם לי להרגיש מאוד לבד. בגלל זה, בשלב מסוים פניתי להתפתחות אישית. הדבר היחיד שיכולתי לעשות זה להיכנס פנימה, לחפור ולהתחיל לעבוד על עצמי. תמיד הייתי אדם רוחני, אבל לקחתי את זה כמה צעדים קדימה: למדתי הדרכת יוגה ובהמשך קואצ'ינג, אלכימיה, קבלה, ארומתרפיה. במסגרת הלימודים והתהליך שעברתי, הבנתי שאני לא צריכה זוגיות כדי להרגיש שאני נאהבת. אם פעם הייתי מאוד נידית, היום אני יודעת שאני כבר לא חייבת להישען על מישהו, שאפשר להיות לבד ולהיות בסדר עם זה".

      

     זאת הסיבה שבחרת להיפרד?

     "הפרידה בסופו של דבר היא משהו ששנינו רצינו. מה שכן, עכשיו אני מרגישה שרון סוף־סוף מתחיל תהליך כזה בעצמו. למרות שכבר לפני שמונה שנים הפכתי למדריכת יוגה, הוא אף פעם לא בא אליי לשיעור. והנה, עכשיו הוא התחיל לעשות יוגה. הוא מתחיל בתהליכים שאני התחלתי בזמן הזוגיות. אומרים שמכל זוגיות אדם יוצא יותר מפותח, ואין לי ספק שמישהי אחרת תקבל את רון בגרסה הרבה יותר טובה".

      

     או שפשוט תחזרו. הוא הרי אמר שהוא עוד לא פרק את הארגזים. ואת?

     "אני, לא רק שזרקתי את הארגזים, אלא גם ניקיתי טוב־טוב את הבית. אבל זה לא רק כלפיו. אין לי מקום לאף גבר כרגע".

      

     "אם פעם הייתי מאוד נידית, היום אני יודעת שאני כבר לא חייבת להישען על מישהו, שאפשר להיות לבד ולהיות בסדר עם זה" (צילום: יואב דודקביץ)
      "אם פעם הייתי מאוד נידית, היום אני יודעת שאני כבר לא חייבת להישען על מישהו, שאפשר להיות לבד ולהיות בסדר עם זה"(צילום: יואב דודקביץ)

       

      הוא דווקא סיפר שכבר היו לו כמה נשים אחרייך.

      "גם את זה כאב לי מאוד לשמוע. אפילו שאנחנו בהליכי גירושים כרגע וזכותו לחיות את החיים שלו, יש פרטים שלא הייתי רוצה לדעת".

      "אחרי הילה דווקא רציתי עוד ילד ואפילו נכנסתי להיריון, אבל עברתי הפלה טבעית. אחרי זה, אני חושבת שלא הבאנו ילדים נוספים בגלל שבתת־מודע שלי ידעתי שהזוגיות שלנו לא תשרוד לנצח"

       

      לפחות לגבייך הוא יכול להיות רגוע?

      "תשמעי, זה לא שאני מתכוונת עכשיו להפוך לנזירה, כן? אבל מציאת זוגיות לא עומדת כרגע בראש מעייניי. בעדיפות הראשונה נמצאת הבת שלי, ואחר כך אני והקריירה. מלא אנשים רוצים להכיר לי כל הזמן, ולפעמים אני פתוחה לזה, כי כיף לקבל תשומת לב מגבר. פה ושם נפגשתי לקפה עם אחד או לדרינק עם אחר. אני לא מחפשת זוגיות, אבל גם לא סגורה אליה. אני פשוט מאמינה שדברים יקרו בזמן שהם צריכים לקרות".

       

      מה לגבי ילדים נוספים?

      "אחרי הילה דווקא רציתי עוד ילד ואפילו נכנסתי להיריון, אבל עברתי הפלה טבעית. אחרי זה, אני חושבת שלא הבאנו ילדים נוספים בגלל שבתת־מודע שלי ידעתי שהזוגיות שלנו לא תשרוד לנצח. רון הוא אבא מדהים, חלק מהמהות שלו זה להיות אבא, והוא דווקא כל הזמן רצה. גם בשנתיים האחרונות הוא אמר שהוא רוצה. אבל אני הרגשתי שאני כבר בדרך החוצה, וידעתי שאם אביא עוד ילד אשאר בזוגיות, ששוב יחבר בינינו משהו בכוח".

       

      היית מביאה איתו ילד עכשיו, כשאתם פרודים?

      "הרבה שואלים אותי את זה. אומרים לי: 'לפחות תביאו להילה אח או אחות'. אבל אני לא רואה את זה קורה, כי חשוב לי עכשיו לבנות את עצמי כבן אדם בלי רון. אם הייתי נכנסת ממנו להיריון, זה שוב היה מחבר בינינו. ורון היה רוצה שזה יחבר".

       

      הוא היה מגיע מיד עם הארגזים.

      (צוחקת): "בדיוק. תשמעי, אני אוהבת את רון. אנחנו חברים טובים והצלחנו גם להיפרד בדרך יפה. אבל זה לא הדבר הנכון לעשות. לפחות לא כרגע". 

       

      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד