הראשונה באופנה: 15 התלבושות הבלתי נשכחות של מלניה טראמפ

אופנה עילית, פריטים שנויים במחלוקת ומחירים גבוהים – רגע לפני שהקלפיות בארה"ב יכריעו בבחירות לנשיאות, חזרנו לבגדי הגברת הראשונה בארבע השנים האחרונות

איתי יעקב

|

03.11.20 | 09:03

המעצבים האמריקאים לא התלהבו מכניסתה לבית הלבן. מלניה טראמפ, ינואר 2017 (צילום: J. Scott Applewhite/GettyimagesIL)
המעצבים האמריקאים לא התלהבו מכניסתה לבית הלבן. מלניה טראמפ, ינואר 2017 (צילום: J. Scott Applewhite/GettyimagesIL)
אף גברת ראשונה לפניה לא התלבשה כך (צילום: AP)
אף גברת ראשונה לפניה לא התלבשה כך (צילום: AP)
ידעה להתאים בין האירוע או המדינה שבה ביקרה לבין מערכת הלבוש שבחרה, עד כי לפעמים הדבר נתקל בביקורת על סטריאוטיפיזציה. טראמפ במצרים, 2018 (צילום: AP)
ידעה להתאים בין האירוע או המדינה שבה ביקרה לבין מערכת הלבוש שבחרה, עד כי לפעמים הדבר נתקל בביקורת על סטריאוטיפיזציה. טראמפ במצרים, 2018 (צילום: AP)
למבקריה ענתה תמיד באותה דרך: אני מקווה שתתייחסו לדברים שאני אומרת ולא לבגדים שאני לובשת (צילום: AP)
למבקריה ענתה תמיד באותה דרך: אני מקווה שתתייחסו לדברים שאני אומרת ולא לבגדים שאני לובשת (צילום: AP)

ארבע שנים, אפס טעויות, מלניה טראמפ אחת. הגברת הראשונה של ארצות הברית נכנסה ברגל שמאל אל הבית הלבן בינואר 2017 עם השבעת דונלד טראמפ לנשיא, לאחר ששורה של מעצבים אמריקאים הודיעו כי יסרבו להלביש אותה או לשתף איתה פעולה. הגדיל לעשות אתר האופנה פאשניסטה, שהודיע כי יחרים כל סיקור עליה, הבטחה שהוא שומר עד היום, בעקבות ההתבטאויות הסקסיסטיות והמיזוגיניות של הנשיא. אפילו לא סיכה סוקרה באתר הפופולארי.

 

גם עורכת ווג אמריקה אנה ווינטור לא התלהבה מכניסתם של השניים לבית הלבן (אחרי שתמכה במרוץ לנשיאות של הילרי קלינטון). בניגוד לקודמתה בתפקיד מישל אובמה, טראמפ בת ה-50 לא זכתה לככב על שער המגזין הנחשב. אם זה תלוי בווינטור, כף רגלה של הדוגמנית הסלובנית שהפכה לגברת הראשונה של ארצות הברית, לא תדרוך במסדרונות המערכת לעולם.

 

ארבע השנים האחרונות של הגברת הראשונה בבית הלבן סיפקו למדורי האופנה אינספור רגעים מרהיבים של אופנה עילית עכשווית, פריטים שנויים במחלוקת, כיתובים ציניים, ושלל פרשנויות שהוצמדו לכל בחירת צבע, גזרה, לוקיישן, מפגש וביקור רשמי. אף גברת ראשונה לפניה לא התלבשה כך, משאירה אבק אפילו לג'קלין קנדי, שלנצח תישאר סמל לאלגנטיות.

 

טראמפ, מצדה, ידעה להתאים בין האירוע או המדינה שבה ביקרה לבין מערכת הלבוש שבחרה, עד כי לפעמים הדבר נתקל בביקורת על סטריאוטיפיזציה, לאחר שלביקור באסיה הגיעה בבגדים רקומים בסגנון סיני או בחרה מערכת לבוש קולוניאליסטית לביקור באפריקה. למבקריה ענתה תמיד באותה דרך: אני מקווה שתתייחסו לדברים שאני אומרת ולא לבגדים שאני לובשת.

 

בשעות הקרובות עיני כל העולם נשואות לארצות הברית, שם מתקיימות היום (שלישי) הבחירות לנשיאות. האם טראמפ ימשיך לקדנציה נוספת או שיהיה זה ג'ו ביידן שיחליף אותו בתפקיד "מנהיג העולם החופשי"? האם תשמור מלניה טראמפ על מקומה בבית הלבן או שתיאלץ לפנות את מקומה לטובת הד"ר לחינוך ג'יל ביידן? ליקטנו 15 רגעים בלתי נשכחים של מלניה טראמפ, שמסכמים את הנוכחות וההשפעה שלה על תעשיית האופנה והפוליטיקה האמריקאית.

 

אוגוסט 2020. בחליפה צבאית של אלכסנדר מקווין, מלניה טראמפ עוררה סערה בוועידה הרפובליקנית. העדינים יותר כינו זאת "מראה למלחמה", ואחרים הכריזו: "כך נראית אופנת גסטפו סתיו-חורף, וזה קצת מפחיד". טראמפ הושוותה למנהיגים שלבשו בגדי צבא, מפידל קסטרו ועד אדולף היטלר. "זו פשוט לא התלבושת הנכונה אם את לא רוצה שישוו אותך לפשיסטית או נאצית", סיכמה אחת הגולשות (צילום: rex/asap creative)
  אוגוסט 2020. בחליפה צבאית של אלכסנדר מקווין, מלניה טראמפ עוררה סערה בוועידה הרפובליקנית. העדינים יותר כינו זאת "מראה למלחמה", ואחרים הכריזו: "כך נראית אופנת גסטפו סתיו-חורף, וזה קצת מפחיד". טראמפ הושוותה למנהיגים שלבשו בגדי צבא, מפידל קסטרו ועד אדולף היטלר. "זו פשוט לא התלבושת הנכונה אם את לא רוצה שישוו אותך לפשיסטית או נאצית", סיכמה אחת הגולשות(צילום: rex/asap creative)

   

  ספטמבר 2017. טראמפ הצליחה לעצבן את האמריקאים לא מעט, וזה מעולם לא הפריע לה. כאן היא מגיעה לנטיעות עם ילדים בבית הלבן, לבושה חולצה משובצת במראה נינוח של בית האופנה בלמן, שמחירה 1,380 דולר (4,690 שקל) (צילום: Win McNamee/GettyimagesIL)
   ספטמבר 2017. טראמפ הצליחה לעצבן את האמריקאים לא מעט, וזה מעולם לא הפריע לה. כאן היא מגיעה לנטיעות עם ילדים בבית הלבן, לבושה חולצה משובצת במראה נינוח של בית האופנה בלמן, שמחירה 1,380 דולר (4,690 שקל)(צילום: Win McNamee/GettyimagesIL)

    

    

   מאי 2017. ועוד קצת ענייני עו"ש: טראמפ ביקרה באיטליה לבושה מעיל צבעוני בדוגמת פרחים מקו ההוט קוטור של דולצ'ה & גבאנה, שמחירו 51,500 דולר (כמעט 200 אלף שקל) (צילום: AP)
    מאי 2017. ועוד קצת ענייני עו"ש: טראמפ ביקרה באיטליה לבושה מעיל צבעוני בדוגמת פרחים מקו ההוט קוטור של דולצ'ה & גבאנה, שמחירו 51,500 דולר (כמעט 200 אלף שקל)(צילום: AP)

     

     

    ספטמבר 2017. מלניה טראמפ תמיד היתה מעט נועזת בבחירת הבגדים שלה. למרות שמעצבים אמריקאים רבים קראו להחרימה, היא קנתה בכסף את הפריטים שאהבה. כאן, לדוגמה, היא בחולצה אדומה של ראף סימונס לקלווין קליין, אשר היתה אחד הפריטים המדוברים מהקולקציה של המעצב (צילום: rex/asap creative)
     ספטמבר 2017. מלניה טראמפ תמיד היתה מעט נועזת בבחירת הבגדים שלה. למרות שמעצבים אמריקאים רבים קראו להחרימה, היא קנתה בכסף את הפריטים שאהבה. כאן, לדוגמה, היא בחולצה אדומה של ראף סימונס לקלווין קליין, אשר היתה אחד הפריטים המדוברים מהקולקציה של המעצב(צילום: rex/asap creative)

      

      

     אוקטובר 2018. את הביקור באפריקה חתמה טראמפ במראה בסגנון קולוניאליסטי שכלל מכנסיים בצבע אבן בגזרה מתרחבת, חולצה לבנה ועניבה שחורה של שאנל, ז'קט גברי מחויט בצבע בז' בעיצוב ראלף לורן ומגבעת פדורה מקש בצבע שנהב. היא נראתה מחויכת לצלמים, ובעיקר גאה במלתחה שהרכיבה בשיתוף מעצב האופנה והסטייליסט הצמוד הרווה פייר, שסיפר בראיון ל-WWD כי השניים "בחרו לכבד את היבשת בלבוש הולם". טראמפ, מצדה, ביקשה מהתקשורת "להתרכז במה שאני עושה ולא במה שאני לובשת" (צילום: AP)
      אוקטובר 2018. את הביקור באפריקה חתמה טראמפ במראה בסגנון קולוניאליסטי שכלל מכנסיים בצבע אבן בגזרה מתרחבת, חולצה לבנה ועניבה שחורה של שאנל, ז'קט גברי מחויט בצבע בז' בעיצוב ראלף לורן ומגבעת פדורה מקש בצבע שנהב. היא נראתה מחויכת לצלמים, ובעיקר גאה במלתחה שהרכיבה בשיתוף מעצב האופנה והסטייליסט הצמוד הרווה פייר, שסיפר בראיון ל-WWD כי השניים "בחרו לכבד את היבשת בלבוש הולם". טראמפ, מצדה, ביקשה מהתקשורת "להתרכז במה שאני עושה ולא במה שאני לובשת"(צילום: AP)

       

       

      מאי 2017. טראמפ בטוטאל לוק שחור של דולצ'ה & גבאנה בביקור רשמי אצל האפיפיור פרנציסקוס בוותיקן. על פי הפרוטוקול, "נשים שמתוכנן להן מפגש ישיר עם האפיפיור מחויבות ללבוש שרוולים ארוכים, בגדים שחורים ורעלה לכיסוי הראש", הסבירה סטפני גרישם, דוברת הגברת הראשונה, ל-CNN (צילום: Franco Origlia/GettyimagesIL)
       מאי 2017. טראמפ בטוטאל לוק שחור של דולצ'ה & גבאנה בביקור רשמי אצל האפיפיור פרנציסקוס בוותיקן. על פי הפרוטוקול, "נשים שמתוכנן להן מפגש ישיר עם האפיפיור מחויבות ללבוש שרוולים ארוכים, בגדים שחורים ורעלה לכיסוי הראש", הסבירה סטפני גרישם, דוברת הגברת הראשונה, ל-CNN(צילום: Franco Origlia/GettyimagesIL)

        

        

       יוני 2018. טראמפ מארחת את לטיסיה מלכת ספרד, לבושה שמלה רקומה של ולנטינו בצבעי זית ולבן. מחירה של השמלה אינו ידוע, אך שמלה רקומה דומה עם שרוולים ארוכים נמכרת באתר המותג במחיר המוטרף של 27 אלף דולר (93 אלף שקל) (צילום: Chip Somodevilla/GettyimagesIL)
        יוני 2018. טראמפ מארחת את לטיסיה מלכת ספרד, לבושה שמלה רקומה של ולנטינו בצבעי זית ולבן. מחירה של השמלה אינו ידוע, אך שמלה רקומה דומה עם שרוולים ארוכים נמכרת באתר המותג במחיר המוטרף של 27 אלף דולר (93 אלף שקל)(צילום: Chip Somodevilla/GettyimagesIL)

         

         

        נובמבר 2019. אחד המראות היפים של טראמפ, חובבת צבעוניות אחידה וטוטאל לוק שלם. כאן היא בשמלת מעיל מזמש ומגפיים תואמים של ברברי, שמשווים לה מראה סתווי (צילום: Chip Somodevilla/GettyimagesIL)
         נובמבר 2019. אחד המראות היפים של טראמפ, חובבת צבעוניות אחידה וטוטאל לוק שלם. כאן היא בשמלת מעיל מזמש ומגפיים תואמים של ברברי, שמשווים לה מראה סתווי(צילום: Chip Somodevilla/GettyimagesIL)

          

          

         יוני 2019. אלגנטית ורכה בחליפת מכנסיים בגוון ורוד פודרה של קלווין קליין בגזרה בהשראת חליפות משנות ה-60, למפגש עם נשיא פולין ורעייתו (צילום: Mark Wilson/GettyimagesIL)
          יוני 2019. אלגנטית ורכה בחליפת מכנסיים בגוון ורוד פודרה של קלווין קליין בגזרה בהשראת חליפות משנות ה-60, למפגש עם נשיא פולין ורעייתו(צילום: Mark Wilson/GettyimagesIL)

           

           

          יוני 2019. בביקור רשמי בארמון בקינגהאם בלונדון ומפגש עם המלכה אליזבת ה-II, בחרה טראמפ בשמלת מקסי ללא שרוולים מקו ההוט קוטור של כריסטיאן דיור וכפפות תואמות. דוגמת הלהבות בשמלה תיארה במדויק את האפקט הלוהט של הבגד בחדר (צילום: Jeff Gilbert/GettyimagesIL)
           יוני 2019. בביקור רשמי בארמון בקינגהאם בלונדון ומפגש עם המלכה אליזבת ה-II, בחרה טראמפ בשמלת מקסי ללא שרוולים מקו ההוט קוטור של כריסטיאן דיור וכפפות תואמות. דוגמת הלהבות בשמלה תיארה במדויק את האפקט הלוהט של הבגד בחדר(צילום: Jeff Gilbert/GettyimagesIL)

            

            

           יוני 2019. עוד מאותו ביקור אצל מלכת אנגליה, טראמפ במחווה לנסיכה דיאנה, לבושה שמלה לבנה עם חגורה וצווארון בצבע כחול, עם כובע תואם בעיצוב דולצ'ה & גבאנה (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)
            יוני 2019. עוד מאותו ביקור אצל מלכת אנגליה, טראמפ במחווה לנסיכה דיאנה, לבושה שמלה לבנה עם חגורה וצווארון בצבע כחול, עם כובע תואם בעיצוב דולצ'ה & גבאנה (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)

             

             

            פברואר 2017. לפעמים את הכי יפה במכנסיים וחולצה מכופתרת. טראמפ מוכיחה כי גם בסגנון פשוט ונינוח היא יוצרת מראה בלתי נשכח, לבושה מכנסיים לבנים בגזרה מתרחבת וחולצה מכופתרת בכחול נייבי, שניהם בעיצוב מייקל קורס (צילום: Joe Raedle/GettyimagesIL)
             פברואר 2017. לפעמים את הכי יפה במכנסיים וחולצה מכופתרת. טראמפ מוכיחה כי גם בסגנון פשוט ונינוח היא יוצרת מראה בלתי נשכח, לבושה מכנסיים לבנים בגזרה מתרחבת וחולצה מכופתרת בכחול נייבי, שניהם בעיצוב מייקל קורס(צילום: Joe Raedle/GettyimagesIL)

              

              

             יוני 2018. אחד מפריטי האופנה השנויים במחלוקת שלבשה אי פעם טראמפ. הגברת הראשונה נסעה לבקר ילדי מהגרים במתקן כליאה בטקסס, לבושה ז'קט צבאי של זארה כשבגבו הכיתוב "לי באמת לא אכפת, ולכם?" שמחירו 39 דולר בלבד. האם היתה זו אמירה פוליטית מכוונת או סמל לניתוק? "אין כאן שום מסר חבוי, זה רק ז'קט", אמרה בתגובה הדוברת של טראמפ בראיון ל-WWD (צילום: KChip Somodevilla/GettyimagesIL)
              יוני 2018. אחד מפריטי האופנה השנויים במחלוקת שלבשה אי פעם טראמפ. הגברת הראשונה נסעה לבקר ילדי מהגרים במתקן כליאה בטקסס, לבושה ז'קט צבאי של זארה כשבגבו הכיתוב "לי באמת לא אכפת, ולכם?" שמחירו 39 דולר בלבד. האם היתה זו אמירה פוליטית מכוונת או סמל לניתוק? "אין כאן שום מסר חבוי, זה רק ז'קט", אמרה בתגובה הדוברת של טראמפ בראיון ל-WWD(צילום: KChip Somodevilla/GettyimagesIL)

               

               

              ינואר 2017. לנשף שהתקיים בוושינגטון בערב לאחר ההשבעה בחרה טראמפ בשמלת מקסי לבנה ממשי עם כתפיים חשופות של המעצב ממוצא צרפתי הרווה פייר, כיום הסטייליסט הצמוד שלה. בראיון ל-WWD סיפר פייר כי עבד על השמלה יחד איתה: "תהליך העבודה איתה היה מדהים. היא בעלת סגנון אישי ויודעת מה היא אוהבת. כדוגמנית לשעבר, יש לה ידע באופנה והיא מודעת לגזרות, כך שהיה לנו אוצר מילים משותף" (צילום: Kevin Dietsch/GettyimagesIL)
               ינואר 2017. לנשף שהתקיים בוושינגטון בערב לאחר ההשבעה בחרה טראמפ בשמלת מקסי לבנה ממשי עם כתפיים חשופות של המעצב ממוצא צרפתי הרווה פייר, כיום הסטייליסט הצמוד שלה. בראיון ל-WWD סיפר פייר כי עבד על השמלה יחד איתה: "תהליך העבודה איתה היה מדהים. היא בעלת סגנון אישי ויודעת מה היא אוהבת. כדוגמנית לשעבר, יש לה ידע באופנה והיא מודעת לגזרות, כך שהיה לנו אוצר מילים משותף"(צילום: Kevin Dietsch/GettyimagesIL)

                

                

               ינואר 2017. הופעת הבכורה כגברת הראשונה, בטקס ההשבעה לנשיאות של דונלד טראמפ. עיני כולם היו נשואות לגבעת הקפיטול בוושינגטון כדי לראות מה תלבש מלניה טראמפ, שזכתה לעיצוב מיוחד של ראלף לורן לשמלת מעיל בצבע תכלת, שהיתה כולה מחווה לגברת ראשונה אחרת, ג'קלין קנדי, שלבשה בגד דומה להשבעה של ג'ון קנדי כנשיא בשנת 1961 (צילום: Kevin Dietsch/GettyimagesIL)
                ינואר 2017. הופעת הבכורה כגברת הראשונה, בטקס ההשבעה לנשיאות של דונלד טראמפ. עיני כולם היו נשואות לגבעת הקפיטול בוושינגטון כדי לראות מה תלבש מלניה טראמפ, שזכתה לעיצוב מיוחד של ראלף לורן לשמלת מעיל בצבע תכלת, שהיתה כולה מחווה לגברת ראשונה אחרת, ג'קלין קנדי, שלבשה בגד דומה להשבעה של ג'ון קנדי כנשיא בשנת 1961(צילום: Kevin Dietsch/GettyimagesIL)

                 

                  

                 ואיך התלבשה ג'יל ביידן למסע הבחירות בארצות הברית?

                 מסכות, מסרים ומותגי יוקרה: איך מתלבשת ג'יל ביידן למסע הבחירות. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: rex/asap creative)
                 מסכות, מסרים ומותגי יוקרה: איך מתלבשת ג'יל ביידן למסע הבחירות. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: rex/asap creative)

                  

                  

                  

                  
                 הצג:
                 אזהרה:
                 פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד