צילום מהאגדות: שירה נאור ("תאג"ד") בהפקת אופנה קסומה

השחקנית שהתחילה את הקריירה שלה כילדת פסטיגל (ודיבבה את דורה!), מככבת בהפקת אופנה שמרימה לצבע האדום, ומדברת על מהפכת ה"MeToo"

שירה נאור היתה שותפה לבחירת הקונספט של ההפקה על גבול האגדות (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)
שירה נאור היתה שותפה לבחירת הקונספט של ההפקה על גבול האגדות (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)

לפני שנה־שנתיים שחקן עשה לי משהו לא מכבד על הסט", מספרת נאור (27). "אני זוכרת שנשענתי על שולחן והוא עשה כאילו הואכאילו הוא עושה בי מעשה מגונה. הבמאי מיד אמר לו: 'די, קאט. שלא יעשו לך MeToo', וכולם צחקו. אני הייתי בשוק. 'שלא יעשו לך MeToo!' כאילו הוא אומר לו: 'תיזהר, חבר'ה, תשמרו עליו'. היום אין סיכוי שזה היה קורה. זו לא התגובה שהוא היה מקבל. זו כבר לא בדיחה או משהו ללעוג עליו. זה בחיים לא היה עובר. אני מרגישה שאנחנו בשינוי שמחלחל למקומות עבודה, לסטים של סרטים והצגות, בתעשייה ומחוצה לה, ואני רוצה להאמין שבנות שצעירות ממני יגיעו מהפונקציה הזו לעולם טוב יותר, בטח יותר טוב מהאמהות שלנו. זהו, עידן צביטות התחת הסתיים".

 

"מרגישה שאנחנו בשינוי שמחלחל למקומות עבודה" (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)
  "מרגישה שאנחנו בשינוי שמחלחל למקומות עבודה"(צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)

   

  נאור, שמשתתפת כרגע בעונה הרביעית של "היהודים באים" ("נכנסתי בחרדה גדולה לתוך אנסמבל ששולט בחומר והייתי הילדה החדשה. כל הזמן פחדתי שאני לא מתאימה, שאני אאכזב, שישאלו למה הביאו אותה, עד ששחררתי"), שייכת לדור חדש ומרענן של שחקניות. הן מפוצצות בכישרון, עם אישיות ונוכחות וכושר ביטוי גם בפלטפורמות אישיות יותר. את קריירת המשחק שלה החלה כילדת פסטיגל ומשם "התגלגלה", כדבריה, לדיבוב. "לא הייתה לי סוכנת או משהו כזה", היא נזכרת. "היו מתקשרים לאמא שלי הביתה ושואלים אותי אם אני רוצה לדבב משהו ותמיד רציתי! עניתי 'כן' על הכל. אהבתי את זה".

   

  "כשהייתי צעירה יותר הייתי הקול של דורה והשיוך הזה תמיד הביך אותי" (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)
   "כשהייתי צעירה יותר הייתי הקול של דורה והשיוך הזה תמיד הביך אותי"(צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)

    

   עדיין מבקשים ממך לדבב מדי פעם?

   "כשהייתי צעירה יותר הייתי הקול של דורה והשיוך הזה תמיד הביך אותי, כי רציתי להיות גדולה, מה דורה עכשיו? תארי לך שאני יושבת בבר ואומרים לי 'תעשי לי דורה' בשביל הצחוקים. זה לא מגניב, זה מביך! (צוחקת) עבדתי מאוד קשה על הקול כדי להתרחק מהקול הילדותי ולא להישאר בטונים הגבוהים והמצפצפים. אני חושבת שהיום יש לי קול בוגר יחסית, לא?"

    

   תעשי לי דורה ונגלה.

   "אין מצב".

    

   "נשים קיבלו כוח ואומץ לסמוך אחת על השנייה" (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)
    "נשים קיבלו כוח ואומץ לסמוך אחת על השנייה"(צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)

     

    נאור היא חברה טובה של דניאל גל, שהתראיינה לשער "לאשה" לפני כמה שבועות וסיפרה על הטראומה המינית שעברה ("אנחנו חברות הרבה שנים, כמובן, אני מכירה את הסיפור שלה"). "לפני כמה ימים ערכנו שיחה בנושא הזה, אני וכמה חברות טובות שלי", היא משתפת, "וכולן סיפרו על דברים שקרו להן לפני שלוש־ארבע שנים, מה שהיום נתפס כמעט כבלתי אפשרי. משהו קורה בשיח, אנשים מודעים, נזהרים. נשים קיבלו כוח ואומץ לסמוך אחת על השנייה ואת יודעת שיש לך גב אם מישהו יעשה לך משהו. אני מרגישה את זה על סטים, בחזרות. העולם שלנו משתנה לטובה".

     

    מציאות מנותקת (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)
     מציאות מנותקת(צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)

      

      

     מאחורי הקלעים של הפקת האופנה שלנו

     הסטייליסטית חיה וידר, שיש לה מעמד של כוכבת בעולם האופנה המקומי, מפזרת אבקת קסמים על הסט ויוצרת עולם סוריאליסטי שמתחשק לבקר בו לרגע. היא זו שאחראית לסטיילינג של שירה האס בשער "לאשה", שצילם שי פרנקו והפך לאירוע מתגלגל ברמה בינלאומית: התמונות הגיעו לאתר "ווג" האמריקאי, לשער המגזין האנגלי "סטייליסט" וכעת אחת מהן משמשת כתמונה הרשמית בתחרות האמי, שבה מועמדת האס לפרס בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר בסדרה "המורדת". התמונות נחקקות בזיכרון בזכות שילוב של סטיילינג מבריק, מחוות גוף ממגנטות ונוכחות חזקה ומונצחות על ידי צלם רגיש לניואנסים.

      

     הנה מה שיש לה לספר על הלידה של הפקת האופנה, שהיא סגננה לנו עם השחקנית שירה נאור, שהייתה שותפה לקונספט:

     "רצינו לצלם הפקת אופנה שמייצרת מעין אסקפיזם לתקופה שאנחנו נמצאים בה. היה לנו חשוב לתת ביטוי לטבע שמחמיא מאוד לשירה, כי היא בעצמה מביאה משהו מאוד טבעי ואותנטי. אנחנו רגילים לראות אותה מגלמת דמויות מאוד חזקות עם סממנים כמעט גבריים, ולי ולאלה אוזן הצלמת היה חשוב להביא את שירה הנשית והרכה, על גבול עולם האגדות, ולנסות להראות לכולם איך אנחנו רואות אותה. רצינו ליצור סיטואציות נשיות ורכות, אבל עם ניגודיות של צוקים ומרחבים פתוחים, שידגישו את העוצמה של האדם אל מול הטבע.

      

     "בחרתי להדגיש את הצבע האדום, כי הוא משתלב בצורה מושלמת עם הסביבה ומחזק את הנוכחות ששירה מפגינה מול המצלמה. מצד שני, לא רציתי שהאדום ישתלט על הפריימים, שרק תהיה לו נוכחות מסוימת, שמדגישה את העוצמה של כל הפרטים האחרים בתמונה. הבחירה בלוקיישן, עוצמתי מאוד מצד אחד ונקי מאוד מצד שני, הובילה בבחירת הבגדים, והיה לי חשוב לשבור את זה עם הדפסי פסים, נקודות ופרחים, כדי לייצר מציאות קצת אחרת ואפילו מנותקת במידה מסוימת". 

      

       (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)
      (צילום: אלה אוזן, סטיילינג: חיה וידר)

       

       

      • הפקה וסטיילינג: חיה וידר
      • דוגמנית: שירה נאור לזוהר יעקובסון. איפור: מיכל רונן. שיער: מאור קידושים. ע' צלמת: טלי שמל ונסיה אלון
      • איפה משיגים? אלדו – בחנויות הרשת. בוטיק ורנר, קניון רמת אביב ת"א. שר כהן, טל' 04–59059694. Shine, כיכר מסריק 12 ת"א. שנהב יעיש, טל' 054–3551882. טלי קושניר, טל' 054–4606006. בוטיק מיכל ומורן, ה' באייר 24 ת"א. Dueple, באתר dueplesocks.com  
      • תודה מיוחדת ל־CARAVANES חוויית קמפינג בקרוואנים @caravanes.pro

       

      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד