את ואני מול השקיעה, עם שקית של שוקו: זכרונות מדייטים חסכוניים במיוחד

כן, גם ככה אפשר להתחיל זוגיות – עם קצת מחשבה מקורית ובעלות נמוכה. זוגות מאושרים (ורווקים שעדיין מחפשים) נזכרים בדייטים הכי זולים שהיו להם בחיים

דקלה גנור־שמש ותומר וינטר. דייט על חוף הים עם תה עוגיות (צילום: דנה קופל)
דקלה גנור־שמש ותומר וינטר. דייט על חוף הים עם תה עוגיות (צילום: דנה קופל)

זוגות (ורווקים שעדיין מחפשים) נזכרים בדייטים הכי חסכוניים שלהם, ואתן מוזמנות לקבל השראה:  

 

על חוף הים עם תה ועוגיות

עלות הדייט: 20 שקלים

 

תומר ודקלה. היה דייט מופלא (צילום: דנה קופל)
  תומר ודקלה. היה דייט מופלא(צילום: דנה קופל)

   

  דקלה גנור־שמש ותומר וינטר, בני 40 מרמת־גן, נפגשו לראשונה לפני שנתיים וחצי באתר היכרויות. אצל שני הצדדים נרשמה התלהבות, אבל כשהוא הציע לה שתבוא אליו הביתה, היא סירבה. גנור־שמש, גרושה פלוס אחת, האמינה שגבר שמציע להיפגש בבית מעוניין רק בדבר אחד: סקס. אלא שבמקרה של וינטר, ההצעה נבעה דווקא מסיבות כלכליות. "הייתי גרוש כבר שנה וחצי ובמהלך התקופה הזו יצאתי להמון דייטים", הוא מסביר. "רוב הזמן נפגשתי עם בחורות בברים. בחיים לא הסכמתי שבחורה תשלם, כל דייט כזה עלה לי לפחות 200 שקל, וזה הצטבר לאלפי שקלים בחודש. החלטתי שאני מפסיק עם דייטים כאלה. אני אבא לשלושה ילדים ויש לי אחריות לכלכל אותם. נראה לי לגיטימי להזמין בחורה אליי הביתה לקפה".

  תומר וינטר: "כשנפגשתי עם בחורות בברים, כל דייט עלה לי לפחות 200 שקל, וזה הצטבר לאלפי שקלים בחודש. החלטתי שאני מפסיק עם זה"

   

  למרות הסירוב, גנור־שמש התקשתה להוציא את וינטר מהראש. כעבור שלושה חודשים כתבה לו "היי" בפייסבוק. הוא, בתגובה, שאל אותה אם מתחשק לה לצאת לדייט בחוף הים. "זה היה שבת בערב, שיא החורף וקר בטירוף", היא נזכרת. "אבל בגלל שכל כך רציתי לצאת איתו מיד אמרתי 'כן, בטח. אני אביא מחצלת'".

  תומר: "אמרתי לה שנשב על החוף, נשתה תה ונאכל עוגיות, שאני אפילו אכין את העוגיות ואאסוף אותה ברגע שהן יצאו מהתנור".

   

  כשווינטר הוציא את הגזייה מתיקו כדי להכין תה, הוא הבחין שנותרה בו שקית פתיתים מטיול שעשה עם ילדיו, והם הצטרפו לתפריט. "הייתי כל כך רעבה, שהתענגתי על כל ביס", היא מספרת. "זה היה דייט מופלא".

   

  כיום בני הזוג לא רק מאוהבים, אלא גם מנהלים עסק משותף לשיווק ואת קבוצת הפייסבוק שייסדו "אחרי הרבנות זה יעבור". הכל בזכות אותו דייט יצירתי וחסכוני.

   

  משחק ביליארד משותף

  עלות הדייט: כ-40 שקלים (לשעת משחק ביליארד) ועוד 20 שקל לשתייה קלה

   

  תומר חיו ונילי טסלר (צילום: אלבום פרטי)
   תומר חיו ונילי טסלר(צילום: אלבום פרטי)

    

   תומר חיו ונילי טסלר מנהלים זוגיות פרק ב' מזה חמש שנים. לדברי חיו (41), אב לשניים מתל־אביב, מנהל פרויקטים ובעל עסק קולינרי, כל הדייטים הראשונים שלהם היו חסכוניים ולא טריוויאליים. "כל דייט היה משהו מאולתר שהרגיש מתאים לשנינו", הוא מספר. "אף פעם לא התחברתי לדייט שבו יושבים במסעדה".

   תומר חיו: "היא מעולם לא שיחקה ביליארד לפני כן אבל זה דווקא תרם לדייט, כי זה הוביל להרבה התלהבות וצחוקים. זה גם יצר בינינו מגע טבעי"

    

   הדייט הראשון שלהם היה במועדון ביליארד. "הכרנו דרך חברה משותפת. כשהחלטנו להיפגש אמרתי לנילי: 'בא לך לעשות משהו לא שגרתי? אולי לבוא איתי לביליארד?', היא מיד ענתה 'בשמחה'. היא מעולם לא שיחקה ביליארד לפני כן אבל זה דווקא תרם עוד יותר לדייט, כי זה הוביל להרבה התלהבות וצחוקים. זה גם יצר בינינו מגע טבעי, כי הייתי צריך להדגים לה איך משחקים, איך מחזיקים את המקל, מה שדרש ממני לעמוד מאחוריה ולהחזיק לה את היד.

    

   "הפגישות הבאות בינינו כללו פיקניק בטבע או טיול בשוק, שבו קנינו מצרכים לארוחה שבישלתי לה בבית. הדייטים האלה היו מאוד חסכוניים, אבל זה היה רק בונוס. מה שחשוב הוא שהם ייצרו אינטימיות שבזכותה הצלחנו להכיר אחד את השנייה בצורה הכי טבעית שיש".

    

   רכיבה משותפת על קורקינט

   עלות הדייט: השכרת קורקינט לשעה עולה בסביבות 35 שקלים

    

   אורית צברי (צילום: פזית אור)
    אורית צברי(צילום: פזית אור)

     

    הזוגיות האחרונה של אורית צברי (46), אדריכלית מיבנה, גרושה ואמא לשניים, כללה בתחילתה רק דייטים חסכוניים, אבל לא פחות חשוב: מהנים ולא שגרתיים. המיוחד מכולם היה דייט שכלל סיור בתל־אביב על קורקינט.

    אורית צברי: "הוא החליט לשכור קורקינט, להרכיב אותי עליו ולעשות לי סיבוב בעיר. בחיים לא הייתי על קורקינט וזה הפחיד אותי מאוד. המטרה שלו הייתה שאשתחרר ושאלמד לסמוך עליו"

     

    "הכרנו דרך פייסבוק", היא מספרת. "כל הרעיונות לדייטים היו שלו. הדייט הראשון היה בשבת בצהריים. הוא אסף אותי ונסענו לקיסריה, שם עשינו סיבוב בשני מוזיאונים שפתוחים חינם לציבור. הוא הצליח לקלוע בדיוק לטעם שלי, כי אני נורא אוהבת אמנות. אחרי הסיור ישבנו בבית קפה, צפינו בשקיעה ושתינו בירה. הדייט השני היה פיקניק בחוף פלמחים, כשכל אחד הביא כמה דברים שהיו לו בבית.

     

    "בדייט השלישי הגענו למתחם התחנה בתל־אביב, והוא החליט לשכור קורקינט, להרכיב אותי עליו ולעשות לי סיבוב בעיר. בחיים לא הייתי על קורקינט וזה הפחיד אותי מאוד, אבל זה היה בדיוק הרעיון. המטרה שלו הייתה שאשתחרר ושאלמד לסמוך עליו. בסופו של דבר זה היה אחלה סיור, אחלה תחושה ואחלה דייט. היינו חצי שנה ביחד".

     

    טיול ג'יפים בחולות

    עלות הדייט: 1.5 שקלים

     

    רונן ודקלה (צילום: אלבום פרטי)
     רונן ודקלה(צילום: אלבום פרטי)

      

     "את בן הזוג שלי הכרתי לפני שבע שנים", מספרת דבורה ברק (45), יועצת לטכנולוגיות למידה מהוד־השרון, שנמצאת בזוגיות פרק ב' עם רונן וינשטוק (47). "הכרנו באתר היכרויות. אני הייתי גרושה ואמא לשניים, הוא היה רווק ללא ילדים. כשהחלטנו להיפגש, הוא סיפר שיש לו ג'יפ והציע שנעשה טיול מגניב בחולות. הוא אסף אותי ונסענו לחוף געש. הוא עלה עם הג'יפ על גבעה וצפינו יחד בשקיעה.

     אחרי שעתיים של דיבורים רצינו לנסוע חזרה, אבל גילינו שהג'יפ התחפר בחולות. רונן אמר לי 'טוב, אני אהיה על ההגה ואת בינתיים תחלצי את הגלגלים', וככה מצאתי את עצמי חופרת בחול. אחרי שהצלחנו לחלץ את הג'יפ רונן אמר לי 'עשית עבודה מעולה, מגיע לך להתפנק'. בשלב הזה הייתי כבר רעבה ומותשת. חשבתי לעצמי 'הנה, הוא סוף־סוף לוקח אותי למסעדה לאכול משהו'. אבל הוא עצר בתחנת דלק, נכנס לחנות, וכשהוא חזר נתן לי שקית שוקו ואמר 'קחי, תתפנקי'".

     דבורה ברק: "הדייט באמת נשמע לא משהו, אבל אחרי זה הוא הפך להיות קסום.  ישבנו על שתי נדנדות בגן שעשועים כמו שני ילדים ודיברנו כל הלילה. שם התחילה ההתאהבות"

      

     ועם זאת, אתם ביחד עד היום.

     "הדייט באמת נשמע לא משהו, אבל אחרי זה הוא הפך להיות קסום. הוא סיפר לי שלא רחוק משם, באבן־יהודה, יש רחוב שנקרא 'רחוב סומסום' ושאל אם מתאים לי לראות אותו. אמרתי 'יאללה'. הגענו לרחוב, ישבנו על שתי נדנדות בגן שעשועים כמו שני ילדים ודיברנו כל הלילה. שם התחילה ההתאהבות. גם הדייטים הבאים שלנו לא היו גרנדיוזיים וכללו בעיקר מסעות חילוץ של ג'יפים. עם הזמן למדתי שזה ממש לא נבע מקמצנות, אלא בגלל שרונן שונא להיות בנאלי. וכאמור, עד כמה שהדייט הראשון היה חסכוני וכלל רק שקית שוקו, לא רק שאנחנו שבע שנים יחד, אלא גם הבאנו לעולם ילד משותף". 

      

      

     טיול אופניים על גדות הנחל

     עלות הדייט: בקבוק יין ונשנושים, כ-50 שקלים

      

     טניה שמר (צילום: אלעד גרשגורן)
      טניה שמר(צילום: אלעד גרשגורן)

       

      "אני לא אוהבת דייטים בברים ובמסעדות", מכריזה טניה ג'יין לי (44), גרושה פלוס אחד מפרדס־חנה, מאמנת כושר שיקומית. "סיבה אחת היא כלכלית. מאחר שאני נוהגת לצאת עם גברים גרושים כמוני, וברור לי שלהרבה מהם קשה כלכלית, מבחינתי זה סוג של התחשבות. בנוסף, ביומיום אני רוב הזמן עם בגדי ספורט, בחוץ ובפעולה. בשביל שארגיש הכי נוח, אני מעדיפה בהתחלה להיות בסביבה הטבעית שלי. לכן תמיד אעדיף פיקניק בפארק או דייט על חוף הים.

      טניה: "אני לא אוהבת דייטים בברים ובמסעדות. מאחר שאני נוהגת לצאת עם גברים גרושים כמוני, וברור לי שלהרבה מהם קשה כלכלית, מבחינתי זה סוג של התחשבות"

       

      "אחד הדייטים הכי זכורים לי לטובה היה טיול אופניים בנחל אלכסנדר. זה היה עם בחור שהכרתי דרך חברים משותפים. הוא נהג לרכוב על אופניים ואחרי ששמע שגם אני רוכבת, הציע שנעשה טיול כזה לקראת ערב. הגענו למקום בנפרד, כל אחד עם האופניים שלו. יש בנחל מסלול אופניים מאוד נחמד. כשסיימנו את המסלול ירדנו מהאופניים ועשינו פיקניק. הוא הביא איתו בקבוק יין וכמה נשנושים שהיו לו בבית. למרות שבסוף לא צמחה מהדייט זוגיות, אני זוכרת אותו עד היום כחוויה".

       

      תצפית עם נוף מהמם

      עלות הדייט: 30 שקלים

       

      מיקי אופק (צילום: אלבום פרטי)
       מיקי אופק(צילום: אלבום פרטי)

        

       "רוב הבחורות שהכרתי הציעו להיפגש בבית קפה או בר, וזרמתי איתן", מספר מיקי אופק (42), צלם, גרוש פלוס תאומים מנופית. לפני שנה וחצי נקרתה בדרכו הזדמנות לדייט יצירתי יותר. "הכרתי מישהי בברביקיו אצל חברים", הוא מספר. "למחרת, בשבת אחר הצהריים, שאלתי אותה אם מתחשק לה לעשות משהו, והיא ענתה 'כן, אבל משהו מיוחד'. מיד עלה לי רעיון: לקחת אותה לתצפית חורשת הארבעים שביערות הכרמל, שממנה ניתן להשקיף על מפרץ חיפה. אני נורא אוהב לעלות לשם ולצלם. יש שם תאורה מאוד מיוחדת עם המון עצים שיוצרים משחק של אור וצל וכמובן, נוף מהמם.

       מיקי אופק: "הגענו לתצפית קצת לפני השקיעה, התיישבנו, שתינו ודיברנו. יצא שדיברנו כל הלילה, וזכינו לראות גם את הזריחה"

        

       "פתחתי את המקרר, הוצאתי כמה בירות, והכנסתי לתיק שקיות במבה וביסלי וחצי חפיסת שוקולד. הגענו לתצפית קצת לפני השקיעה, התיישבנו, שתינו ודיברנו. יצא שדיברנו כל הלילה, וזכינו לראות גם את הזריחה. אחרי אותו דייט המשכנו לצאת בערך חודש. אחריו הדייטים היו פחות יצירתיים. אולי זו הייתה הבעיה".

        

       מדורה בחיק הטבע

       עלות הדייט: מצרכים לארוחת ערב למד המדורה, כ-20 שקל (אם רוצים בקבוק יין, עוד כ-35 שקל)

        

       יניב לייטנר (צילום: אלבום פרטי)
        יניב לייטנר(צילום: אלבום פרטי)

         

        "הדייט המועדף עליי הוא תמיד מדורה בשטח", מצהיר יניב לינקר (51), גרוש פלוס אחד, מגשר ומדריך ילדים ממדרשת בן־גוריון בשדה בוקר. "מבחינתי זה גם סוג של סינון. ברגע שאני מציע דייט כזה והאישה מסכימה, זה אומר לי שיש בינינו סוג של התאמה. אישה שמבקשה מסעדה יוקרתית או להיפגש בבר היא פחות הסגנון שלי".

        יניב לינקר: "הדייט המועדף עליי הוא תמיד מדורה בשטח. ברגע שאני מציע דייט כזה והאישה מסכימה, זה אומר שיש בינינו סוג של התאמה"

         

        לינקר מספר שבאזור מגוריו לא חסרים מקומות להקים מדורה "וליצור אווירה אינטימית וכיפית". הוא מוסיף שאפשר גם תמיד להכין עם זה יופי של ארוחת ערב טעימה וחסכונית: "אני לרוב מביא איתי תפוחי אדמה, ירקות, טחינה ולחם. אם האישה רוצה יין, אביא בשבילה בקבוק".

         

        מדורה בשטח זה לא אינטימי מדי?

        "אין ספק שחלק מהנשים לא ירצו לצאת לשטח עם גבר שלא פגשו מעולם. אני מבין ומכבד את זה לגמרי. לכן זה לא חייב להיות דייט ראשון. אני מוכן להתפשר ולצאת בפעם הראשונה למשהו יותר בנאלי כמו בית קפה. אבל אחרי ההיכרות הראשונית, אציע מדורה". 

         

        ביקור בגינת כלבים

        עלות הדייט: 0 שקלים

         

        מור קרקובסקי (צילום: angies moments)
         מור קרקובסקי(צילום: angies moments)

          

         לפני כמה חודשים מצאה את עצמה מור קרקובסקי (36), רווקה מרמת־גן, בדייט ראשון חלומי וממש לא מתוכנן. "הלכתי עם הכלבה שלי לגינת כלבים ליד הבית, והתחלתי לדבר עם בחור שהגיע לשם עם הכלב שלו", מספרת קרקובסקי, מנהלת פרויקטים במקצועה. "מהר מאוד גילינו שהוא אח של מישהו שלמד איתי. השיחה זרמה, היה בינינו קליק מטורף, וגם הכלבים שלנו הסתדרו יפה. יצא שדיברנו בגינה למעלה משעתיים, ואחרי זה קבענו להיפגש שוב".

         "אין ספק שזה דייט נורא חסכוני ולפעמים גם יכול לעבוד. אבל בשביל זה עדיף שלשני הצדדים יהיו כלבים, ושגם בין הכלבים תשרור כימיה"

          

         לצערה, הדייט השני היה פחות מוצלח, ודרכיהם נפרדו. זמן מה לאחר מכן היא הכירה באתר היכרויות בחור שגר ברחוב לידה. "דיברנו בטלפון, אמרתי לו שאני בדיוק יוצאת עם הכלבה שלי לגינת כלבים, אז הוא הציע שניפגש שם". קרקובסקי הסכימה בשמחה, אבל במקרה הזה הדייט היה הרבה פחות מוצלח. "לבחור עצמו לא היה כלב", היא מסבירה. "ובמהלך הזמן שישבנו ודיברנו, הרבה פעמים הייתי צריכה לקטוע את השיחה כדי לקרוא לכלבה שלי ולהפריד בינה ובין כלבים אחרים. בשלב מסוים הוא התעצבן ואמר שאני מתייחסת לכלבה יותר מאשר אליו, והלך".

          

         אז דייט בגינת כלבים מומלץ או לא?

         "אין ספק שזה דייט נורא חסכוני ולפעמים גם יכול לעבוד. אבל בשביל זה עדיף שלשני הצדדים יהיו כלבים, ושגם בין הכלבים תשרור כימיה".

          

         הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
         הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד