דנה גרוצקי מספרת על לידת בתה ג'יה והיתרונות של פרק ב'

גרוצקי חוזרת ל"ערב טוב עם גיא פינס" ומספרת על הלידה בזמן מגיפת הקורונה, איך הוחלט לקרוא לבתה ג'יה, ולמה לצערה היא לא מצטלמת עם בתה הבכורה אלכס

דנה גרוצקי מצטלמת עם בתה ג'יה לשער "לאשה". לחצו Play לצפייה
דנה וג'יה."זו הילדה שלי, זו היצירה הכי גדולה שעשיתי בחיים ואני רוצה לשתף בה את העולם" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
דנה וג'יה."זו הילדה שלי, זו היצירה הכי גדולה שעשיתי בחיים ואני רוצה לשתף בה את העולם" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
למה ג'יה? "היה לי חשוב שזה יהיה שם שקל להגות אותו באנגלית" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
למה ג'יה? "היה לי חשוב שזה יהיה שם שקל להגות אותו באנגלית" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)

אוגוסט 2017. אני נוסעת לראיין את דנה גרוצקי בדירתה השכורה ביבנה. היא פותחת את הדלת בעיניים עצובות שהולכות ומתמלאות בדמעות ככל ששיחתנו מתקדמת. שלושה חודשים לפני כן נפרדה מבעלה, חיים שטרן, אבי בתה אלכס, אז בת שנתיים וחצי. 

 

יולי 2020. אני שוב מראיינת את גרוצקי ביבנה. הפעם גרוצקי פותחת את הדלת בחיוך רחב, ומערסלת בידיה את ג'יה, בתה בת השלושה חודשים.

 

כן, הרבה דברים יכולים לקרות במהלך שלוש שנים. במקרה של גרוצקי (34), היא נפרדה מבעלה, חיים שטרן, אבי בתה אלכס, אז בת שנתיים וחצי. היא הספיקה להתאהב במסעדן אסף ליס (42), להתארס, לעבור לגור איתו, להיכנס להיריון ולהביא איתו לעולם את בתה השנייה.

 

נו, אז מתברר שבכל זאת יש ביקוש ל"סחורה פגומה", אה?

"וואו, אני זוכרת שממש הרתיח אותך שאמרתי את זה אז. היום אני מבינה למה. אחד הדברים המהותיים שהשתנו מאז זו ההערכה העצמית שלי. אומרים שאין חכם כבעל ניסיון והיום אני כל כך מבינה את המשפט הזה. אז לא. אני ממש לא מחשיבה את עצמי היום לסחורה פגומה. להפך".

 

"שער משותף ב'לאשה' נראה לי מזכרת מהממת לכל החיים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
  "שער משותף ב'לאשה' נראה לי מזכרת מהממת לכל החיים"(צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)

   

  גם הקריירה שלה המשיכה לדהור מאז קדימה: לפני שנתיים, אחרי שלירון ויצמן פרשה מ"ערב טוב עם גיא פינס" כדי להנחות את "האח הגדול", קודמה גרוצקי (שעד אז שימשה כתבת שטח), למגישה הראשית לצד פינס. השבוע היא חוזרת מחופשת הלידה היישר להגשת התוכנית.

   

  אסף היה רווק ללא ילדים, בניגוד אלייך. זה לא הפריע לכם?

  "מהרגע הראשון אסף ידע שאני לא באה לבד, שאני באה כעסקת חבילה. ולא רק שזה לא הפריע לו, הוא תמיד אומר שאנחנו ביחד בזכות אלכס".

   

  איך הקשר ביניהם היום?

  "אסף אוהב את אלכס ומתייחס אליה כאילו היא הבת שלו. היא לא קוראת לו אבא כי יש לה אבא, אבל הוא בפירוש מרגיש ומתנהג כאילו יש לנו שתי בנות בבית".

   

  "האינסטגרם הוא כמו אלבום משפחתי של שנות האלפיים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
   "האינסטגרם הוא כמו אלבום משפחתי של שנות האלפיים"(צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)

    

   לאלכס לא קשה בימים שהיא צריכה להיפרד ממך ומג'יה וללכת לאבא שלה?

   "אז זהו, שלא. כלום. במשך כל ההיריון פחדתי שתהיה איזו קנאה. קראתי על זה כל כך הרבה ספרים שכבר יכולתי לעשות דוקטורט. אבל אני חושבת שהצלחתי לתווך לה טוב את המצב. היא מבינה לגמרי שיש לה שני בתים והיא שמחה ללכת לבית של אבא. ממש לא מזמן תיעדתי אותה בווידיאו מסבירה לג'יה למה היא הולכת. היא אומרת לה: 'לך יש את אבא אסף ולי יש את אבא חיים. ואבא חיים גר בבית אחר. אז אני הולכת לפגוש את אבא חיים, אבל אל תדאגי. אני אחזור'".

    

   מה לגבי החשש שגם פרק ב' לא יעלה יפה?

   "זמן קצר אחרי שאני ואסף חזרנו, נסענו למדבר והיינו באופוריה. הוא התחיל לדבר על העתיד שלנו ואמרתי לו: 'תרגיע, אני מתכוונת לקחת את הדברים לאט. אני לא אהיה גרושה פעמיים'. היום אני יודעת שאין דבר כזה. אם לא יהיה לי טוב, אקום ואלך. אני בטח לא אשאר בגלל הפחד שיהיו לי ילדים מאבות שונים. לא עברתי את כל מסכת הייסורים ועזבתי מערכת יחסים לא טובה, בשביל להתפשר על עצמי. ועדיין, חשוב לי לומר שאני לא רואה שום סיכוי שזה יקרה. אני ואסף מדברים על הכל. הוא כל כך מכיל ואוהב ויש בינינו את הדבר הכי חשוב במערכת יחסים: תקשורת. אם משהו יפריע לי, נדבר ונפתור את זה. כל כך פשוט. פעם תהיתי אם יש דבר כזה, 'מערכת יחסים פשוטה'. לשמחתי גיליתי שזה נדיר, אבל כן. יש דבר כזה ומצאתי אותה".

    

   עם בן זוגה אסף ליס. "מהרגע הראשון הוא ידע שאני באה כעסקת חבילה" (צילום: מתוך האינסטגרם של danagrotsky@)
    עם בן זוגה אסף ליס. "מהרגע הראשון הוא ידע שאני באה כעסקת חבילה"(צילום: מתוך האינסטגרם של danagrotsky@)

     

    צירים עם מסכה וכפפות

    אחד הדברים שגרוצקי ושטרן לא הסכימו עליהם, היה העלאת תמונות של אלכס לרשתות החברתיות. זו הסיבה שגרוצקי בקושי מעלה תמונות של בתה הבכורה. "גם כשאני עושה את זה, מדובר רק בתמונות שלה מהגב או כאלה שלא רואים בהן את הפנים", היא אומרת. "וזה שובר לי את הלב".

     

    בהתחשב בכך שאת מופיעה על השער עם ג'יה, אפשר להבין שלאסף לא מפריעה חשיפה.

    "כשג'יה נולדה אסף שאל אותי כולו מתלהב: 'אני כבר יכול להעלות תמונה שלה באינסטגרם?' זה היה לי כל כך מוזר כי לא הייתי רגילה לזה. אמרתי לו: 'באמת? אתה רוצה?' כמוני, הרצון שלו להעלות תמונה נובע מגאווה. הבן אדם חיכה 42 שנה להיות אבא והאינסטגרם הוא כלי מהמם לחלוק את הגאווה שלך עם בני משפחה וחברים. זה כמו אלבום משפחתי של שנות האלפיים. אני באמת לא מצליחה להבין למה לאסור את זה. הרי אם אלך עם הילדה שלי ברחוב לא יראו אותה? מה אני מסתירה? סודות מדינה? זו הילדה שלי, זו היצירה הכי גדולה שעשיתי בחיים ואני רוצה לשתף בה את העולם. בגלל זה, גם שער משותף ב'לאשה' נראה לי מזכרת מהממת לכל החיים. עצוב לי מאוד שאין לי אפשרות לעשות את זה עם אלכס".

     

    "לחוות צירים כשאת חובשת כפפות ומסכה, זה דבר מזעזע" (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
     "לחוות צירים כשאת חובשת כפפות ומסכה, זה דבר מזעזע"(צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר נוריאל)
      

     היה הבדל בין הלידה של ג'יה לזו של אלכס?

     "בהיריון עם אלכס סבלתי מהיפרדות שליה והיא נולדה בשבוע 34. תינוקת בריאה, אבל פגה. ג'יה נולדה בשבוע 40 פלוס שלושה ימים. זו הייתה לידה בימי קורונה, חוויה בפני עצמה. זה קרה ב־12 באפריל, יום ראשון, חול המועד פסח. כל מיון יולדות באיכילוב היה מלא כי הגיעו הרבה נשים לבדיקות. את אלכס ילדתי עם אפידורל ופנטזתי ללדת את ג'יה בלידה טבעית, אבל זה לא קרה. סבלתי מצירים מטורפים והיינו צריכים לחכות 40 דקות בתור רק בשביל להודיע שאנחנו פה. גם לחוות צירים כשאת חובשת כפפות ומסכה, זה דבר מזעזע".

      

     למה קראתם לה "ג'יה"?

     "כשהתחלנו לחשוב על שם לתינוקת אסף רצה לקרוא לה ליה. אני רציתי מיה, ואף אחד לא הסכים להתפשר ואז יום אחד שמעתי את השם ג'יה. כשאמרתי אותו לאסף הוא התלהב כמוני. בנוסף, כמו עם אלכס, היה לי חשוב שזה יהיה שם שקל להגות אותו באנגלית כי אבא שלי אמריקאי והרבה מבני המשפחה שלנו דוברי אנגלית". 

      

     • הראיון המלא עם דנה גרוצקי מתפרסם בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד