דנה גרוצקי על הפרידה הטרייה מבעלה: "אני מרגישה שנכשלתי"

כתבת השטח של "גיא פינס" מספרת על הסיבה לפרידה המפתיעה, וההתמודדות עם הסטטוס החדש. "מעכשיו יהיו לבת שלי הרבה חוויות בלעדיי. זה עושה לי נורא עצוב"

דנה גרוצקי מצטלמת לשער "לאשה" ומספרת על מערכת היחסים הכי אינטנסיבית בחייה
צילום: אורי דוידוביץ', עריכה: אורי סתו
דנה גרוצקי. "יש משהו מאוד קשה בידיעה שאת לא רואה את הבת שלך מתוך כפייה. בידיעה שגם אם הכי מתחשק לך, את לא יכולה להיפגש איתה" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
דנה גרוצקי. "יש משהו מאוד קשה בידיעה שאת לא רואה את הבת שלך מתוך כפייה. בידיעה שגם אם הכי מתחשק לך, את לא יכולה להיפגש איתה" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

לפני כמה חודשים ישבה דנה גרוצקי באולפן התוכנית "ערב טוב עם גיא פינס", רגע לפני תחילת השידור החי, ועברה על הטקסט שעמדה להקריא, שעסק בזוג מפורסמים שהתגרש. אף אחד בצוות התוכנית, כולל פינס, לא ידע אז מה מצב הנישואים שלה. "פתאום אני קולטת שכתבו לי בטקסט משפט שקשור אליי ולבעלי חיים. מיד אמרתי: 'רגע, אני משנה את הטקסט', וגיא זרק משפט שטותי בנוסח 'יש צרות בגן עדן?' באותו רגע התחלתי לבכות".

 

"המאפרת ישר זינקה עליי כדי לסדר לי את המייק־אפ ואני הבנתי שאני חייבת להתאפס על עצמי. שנייה אחר כך כבר ראו אותי בטלוויזיה עם חיוך ענקי. בסוף התוכנית גיא ניגש אליי במסדרון ואמר: 'אני רוצה לדעת מה קורה איתך. מעבר לעובדה שאני הבוס שלך, יש לנו כאן תוכנית וצריך לדאוג שדבר כזה לא יקרה שוב'. התחלתי שוב לבכות, התיישבנו, דיברנו ושיתפתי אותו בהכל. גיא באותו רגע הפך מהבוס שלי לחבר שלי ואפילו לאיש סוד שלי. אני לא יכולה להסביר עד כמה הוא תמך בי".

 

בתחילת יולי האחרון פורסם שגרוצקי (אוטוטו בת 32) ובעלה חיים שטרן (35, מנהל פרויקטים בחברת הייטק), החליטו להפריד כוחות אחרי שלוש וחצי שנות נישואים. החדשות גרמו ללא מעט גבות להתרומם, בעיקר משום שעד הרגע האחרון דאגו השניים לשדר עסקים כרגיל. חודשיים לפני כן הם אפילו עשו השקה חגיגית לעסק המשותף שהקימו יחד.

 

עכשיו גרוצקי מספרת לראשונה על הניסיונות להסתגל למצבה החדש. את הריאיון הזה, למשל, ביקשה לדחות ברגע האחרון, כי אלכס, בתה היחידה שבחודש הבא תהיה בת שלוש, הייתה בחו"ל עם אביה, וגרוצקי הרגישה שהיא לא מסוגלת להתראיין. "ממש קשה לי", סימסה לי. "זה מהרגעים האלה שפשוט לא אכפת לי, אני לא ברמת מסוגלות להתראיין כרגע".

 

"זה נכון שגם בתקופה שאני וחיים היינו ביחד, היו ימים שבהם לא ראיתי את אלכס", מודה גרוצקי. "טסתי לנסיעות עבודה, טסתי למסיבת רווקות של חברה. אבל הסיטואציה שבה את לא רואה את הילדה שלך רק כי את פרודה מאבא שלה היא שונה. יש משהו מאוד קשה בידיעה שאת לא רואה את הבת שלך מתוך כפייה. בידיעה שגם אם הכי מתחשק לך, את לא יכולה להיפגש איתה".

 

עם האקס, חיים שטרן. "כרגע אנחנו נמצאים בגישור" (צילום: אמיר מאירי, פנאי פלוס)
  עם האקס, חיים שטרן. "כרגע אנחנו נמצאים בגישור"(צילום: אמיר מאירי, פנאי פלוס)
   

   

  איך מתנהלת חלוקת הימים ביניכם?

  "התייעצנו עם אנשי מקצוע והבנו שיש אסכולות שונות לגבי מה הכי נכון לילד. יש את הגישה שאומרת שהילד צריך לשהות כל יום אצל הורה אחר, בעוד שיש גישה הפוכה שאומרת שיותר נכון שהילד ישהה אצל כל הורה כמה ימים ברצף כדי להקנות לו יציבות. אנחנו כרגע מנסים לבדוק מה הכי נכון לנו. עד עכשיו עשינו יום־יום לסירוגין, ועכשיו אנחנו מנסים את הגישה השנייה. למשל, שבוע אחד שלושה ימים ברצף אצלי, ארבעה ימים ברצף אצלו, ואז החלפה. זה ממש קשה. אני לא בטוחה שאצליח".

   

  רק לפני כמה חודשים את וחיים השקתם עסק משותף

  "יצא שההשקה של 'אקווה פרוסה' (שיטת כושר שבה מבצעים תרגילים על מזרן שצף במים) נערכה סמוך לפרידה, ובגלל זה עבור רבים זה היה שוק. אבל צריך להבין שהשקה של עסק לא נערכת חודש אחרי שהתחלת לבנות אותו. זה מיזם שאני וחיים התחלנו לעבוד עליו לפני יותר משנה. נורא מבאס מה שקורה עכשיו עם העסק, כי ההשקה הייתה מדהימה ועשתה באז מטורף. קיבלנו המון פניות ובעקבות המצב אנחנו לא יכולים לעשות כרגע שום דבר".

   

   

  A post shared by @danagrotsky on

   

  זה אומר שלא תמשיכו לנהל את העסק יחד?

  "נכון, וכרגע עוד לא ברור מי ינהל. עוד לא התגרשנו רשמית. אנחנו בתהליך גישור ובגלל זה הכל נעצר".

   

  אפשר לשאול מה קרה ביניכם?

  "חיים הוא אדם מדהים והאבא הכי טוב שיכול להיות לילדה שלי. אני יודעת שהוא לא בחר באור הזרקורים, ושהוא לא ירצה שאשים את מה שקרה בינינו בכותרות. אני רק יכולה להגיד שלא עומדת מאחורי זה איזו דרמה גדולה. לא היו בגידות ואף אחד לא

  "לא היו בגידות ואף אחד לא הרביץ לאף אחד. כמו הרבה זוגות, החלטנו לפרק כי זה לא עובד. זה היה הרבה זמן מתחת לרדאר, לפני שנפרדנו גרנו כמה חודשים באותו בית בחדרים נפרדים"

  הרביץ לאף אחד. כמו הרבה זוגות שהחליטו לפרק כי זה לא עובד, החלטנו לפרק כי זה לא עובד".

   

  אבל הפרידה הייתה פתאומית

  "לתקשורת זה נראה כאילו זה קרה יום בהיר אחד, אבל זה היה הרבה זמן מתחת לרדאר. גם לפני שנפרדנו גרנו כמה חודשים באותו בית בחדרים נפרדים. אני פשוט מאוד שושואיסטית. המשפחה שלי ידעה והחברות הכי טובות שלי ידעו, אבל חוץ מהן, אף אחד לא ידע כלום".

   

  לא ראיתי ידיעה על הפרידה שלך בתוכנית. פספסתי?

  "לא. אנחנו לא מדווחים על החיים האישיים של אנשי המערכת".

   

  דווקא זכור לי אייטם על השקת העסק החדש

  "אני לא אומרת שזה לא קורה בכלל, אבל אנחנו בוחנים כל מקרה לגופו. אם אני מקבלת קמפיין, למשל, בניגוד לדוגמניות אחרות שמקבלות קמפיין, את שלי לא מסקרים. בהשקה שלנו נכחו הרבה מפורסמים, זה היה אייטם שלא נופל משום אייטם אחר בתוכנית, ולכן זה שודר".

   

  "אם לא הייתי מספיק מעניינת ולא היו שואלים אותי על הגירושים שלי, זה היה מעליב אותי אפילו יותר" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)
   "אם לא הייתי מספיק מעניינת ולא היו שואלים אותי על הגירושים שלי, זה היה מעליב אותי אפילו יותר"(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: שלו לבן)

    

   קשה להפוך ממישהי שמדווחת על אייטמים לאייטם עצמו?

   "אני מודה שאחרי שהידיעה על הפרידה שלי ושל חיים התפרסמה, הרגשתי סוג של הקלה. שמחתי שאני לא צריכה להסתיר יותר. אני רגילה להיות מסוקרת וזה לא כזה מוזר לי. למרות שאני עובדת ככתבת אצל גיא פינס, אני גם מדגמנת, מנחה, מגישה.

   "אני שומעת הרבה סיפורים על אנשים שהחליטו להתגרש ואז חזרו. אבל האם אני רואה אותנו חוזרים? התשובה היא לא. היום אנחנו בוחרים להתגרש"

   להגיד לך את האמת? אם לא הייתי מספיק מעניינת ולא היו שואלים אותי על הגירושים שלי, זה היה מעליב אותי אפילו יותר".

    

   את וחיים עוד לא ביקרתם ברבנות. יש סיכוי לקאמבק?

   "עוד לא היינו ברבנות, כי כרגע אנחנו נמצאים בגישור והתהליך הזה לוקח זמן. אני שומעת הרבה סיפורים על אנשים שהחליטו להתגרש ואז חזרו. אבל האם אני רואה אותנו חוזרים? התשובה היא לא. היום אנחנו בוחרים להתגרש". 

    

   מתי עיכלת באמת שנפרדתם?

   "ממש עכשיו, כשחיים טס עם אלכס והמשפחה שלו לליטא. הרגשתי געגועים שאי־אפשר להסביר בכלל. בזמן שאני נמצאת בקיץ הישראלי, קיבלתי תמונות של הילדה שלי עם מגפיים ומעיל, מאכילה ברווזים. הייתי מאושרת לראות כמה טוב לה, אבל באותה נשימה הרגשתי אבל. אבל על התא המשפחתי. ידעתי שזהו, לא יהיו יותר תמונות משפחתיות של אבא, אמא וילדה. שמעתה והלאה יהיו לבת שלי הרבה זיכרונות והרבה חוויות שהיא תחווה בלעדיי. זה עושה לי נורא עצוב, כי לא הבאתי ילדה לעולם כדי לחלוק אותה חצי־חצי. אף אחד לא מתחתן ומביא ילד לעולם כדי להתגרש.

   "הרבה גרושות מנסות לעודד אותי. אומרות לי: 'את לא מבינה. יש בזה כל כך הרבה יתרונות'. אני, באופי שלי, תמיד יודעת להתמקד בחיובי, אבל בשלב הזה בחיים שלי, אני עדיין לא מצליחה".

    

   את מרגישה שנכשלת?

   "כן. יש נשים שהתגרשו ומרגישות שהן אמיצות, שהן בחרו לחיות על פי האמת שלהן וטופחות לעצמן על השכם. זו דרך מדהימה להסתכל על זה. אני בהחלט מרגישה כרגע שנכשלתי".

    

    

   • הראיון המלא עם דנה גרוצקי בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד