שיר אלמליח: "זכיתי בתינוק ממש נוח, הוא קם בלילה רק פעם אחת"

חודשיים וחצי אחרי לידת בנה הבכור, אלמליח חוזרת לדגמן, משחזרת את המסע הקשה שעברה כדי להפוך לאמא, ומגלה האם היא ובעלה מתכננים לשוב לאיטליה

שיר אלמליח. "אני נהנית מהעבודה, מהחזרה לשגרה ומהאמהוּת" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
שיר אלמליח. "אני נהנית מהעבודה, מהחזרה לשגרה ומהאמהוּת" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
"ניסיתי לשמור על אופטימיות ולהאמין שאני אהיה אמא ושהחלום הזה יתגשם, והנה הוא התגשם" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
"ניסיתי לשמור על אופטימיות ולהאמין שאני אהיה אמא ושהחלום הזה יתגשם, והנה הוא התגשם" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

"להיות אמא זה מהמם, אין דבר יותר כיף מזה, אני מסתובבת כל היום עם נצנצים בעיניים", אומרת שיר אלמליח חודשיים וחצי אחרי לידת בנה הבכור.

 

אלמליח (30), דוגמנית בינלאומית ומנחה, פרזנטורית של משרד התיירות ושל "אייקונז" מבית פרטנר היא כעת גם אמא טרייה.  "קצת חששתי מהמעבר של להיות בהיריון לאמא", היא מסבירה במהלך צילומי הפקת האופנה ל"לאשה". "אבל זה היה לי קל, זה הרגיש טבעי, כאילו זה הרגע הכי נכון בשבילי. עכשיו אני אמא במשרה מלאה, גם כשאני יוצאת לעבודה, מייקל נשאר עם רפאל ואז אני חוזרת ונשארת איתו עד שהוא נרדם. בהתחלה, כשהוא רק נולד, לא היה אכפת לי מכלום, הכל היה בצד, הטלפון היה בצד, הייתי מאה אחוז איתו. עכשיו אני מנסה קצת לאזן".

 

"מאז הלידה "אני מראה יותר רגש, אני בנאדם אחר" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
  "מאז הלידה "אני מראה יותר רגש, אני בנאדם אחר"(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

   

  מה השתנה בך מאז הלידה?

  "אני מראה יותר רגש, אני בנאדם אחר. יש לי יותר אחריות, אבל גם יותר כיף. זכיתי בתינוק ממש נוח, הוא קם בלילה רק פעם אחת כדי לאכול והוא לא בוכה כמעט. אני מבינה שבורכתי ואני מאוהבת בו".

   

  התראיינת אצלנו על ההפלות שעברת ואני יודעת שהמסע שלך לאמהוּת היה קשה.

  "רפאל היה שווה את המסע הזה. היו לי הפלות לא פשוטות, אבל ניסיתי לא לקחת את זה קשוח. ההפלה עצמה והכדורים היו קשים, אל תביני אותי לא נכון, אבל ניסיתי לשמור על אופטימיות ולהאמין שאני אהיה אמא ושהחלום הזה יתגשם, והנה הוא התגשם. תקשיבי, כל ההריונות בהתחלה הם הריונות בסיכון, 15 אחוז מהם נופלים בהתחלה. בהיריון הזה ליווה אותי ד"ר רוני חן, הוא יילד אותי ועודד אותי לשמור על עצמי כמה שיותר".

   

  "בלידה רק מייקל היה איתי וזה היה מדהים, אף אחד לא חיכה מחוץ לחדר הלידה" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
   "בלידה רק מייקל היה איתי וזה היה מדהים, אף אחד לא חיכה מחוץ לחדר הלידה"(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

    

   איך היה לבלות את חופשת הלידה בתקופת הקורונה?

   "לי זה היה מדהים, כי כולם לא עבדו והיו בבית. היינו בסגר כמו כולם. בלידה רק מייקל היה איתי וזה היה מדהים, אף אחד לא חיכה מחוץ לחדר הלידה. הקטע הקשה היה כשרפאל נולד ולקחו אותו לפגייה, כי היו לו קשיים בנשימה וגם צהבת. הוא היה שם כמה ימים ויכולנו לראות אותו רק 20 דקות ביום, בכל פעם רק אחד מאיתנו, וזה צבט את הלב. אבל השתחררנו מהר ומאז אנחנו בלתי נפרדים".

    

   למה התגעגעת בהיריון?

   "לאימונים. אני אוהבת להתאמן קשה מאוד וחזק מאוד וזה היה חסר לי. זה עושה לי טוב לנפש. בהיריון הייתי צריכה להפסיק ועכשיו חזרתי לזה".

    

   זה עובד! התמונות של ההפקה יצאו מדהימות.

   "זו אחת ההפקות הכי יפות שהצטלמתי להן. אני מרגישה בסדר בגוף שלי, אני נהנית מהעבודה, מהחזרה לשגרה ומהאמהוּת. כן, זה אינטנסיבי, אבל אם לא יהיה לנו אינטנסיבי, יהיה משעמם, לא?"

    

   "זו אחת ההפקות הכי יפות שהצטלמתי להן" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
    "זו אחת ההפקות הכי יפות שהצטלמתי להן"(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

     

    בהפקה שלנו עבדת עם צוות שהפך להיות קבוע: אייל כסטייליסט, אלה הצלמת, אדם המאפר.

    "הם כבר הצוות הקבוע שלי, במובן שאם לא מאשרים לי אותם, אז אני מוותרת על הפרויקט, גם אם זה אומר לוותר על מלא כסף. אייל מלווה אותי כבר ארבע שנים וגם עיצב את חליפת החתונה שלי, שהייתה מהממת בעיניי. אנחנו חברים טובים ברמה שאני הולכת לעשות איתו את האיסופים לפני הצילומים! את מכירה עוד דוגמנית שעושה את זה? וכל פעם שיש יום צילומים אנחנו משלימים פערים".

     

    ולא רק זה, הם גם צילמו איתך את תמונות ההיריון ואת התמונות עם רפאל.

    "רפאל היה דוגמן מצטיין, נינוח מאוד. הוא רק עשה עליי פיפי שלוש פעמים וצחקנו נורא. זו הייתה הפקה בלי חיתול, רק עם בדים, אז כמובן הוא השתין עליי והיינו צריכים להחליף כל פעם את הבד. סופר־מצחיק".  

     

     

     

    מה הן השאיפות שלך לעתיד?

    "אני מכירה בזה שכל דבר שקורה לי מבחינת קריירה הוא לא מובן מאליו וגם לא ברור שהוא יימשך. אני רוצה לפתח את הקריירה הבינלאומית שלי, להשתלב בהנחיה, למרות שאני יודעת שזה שוק תחרותי ואין לי הרבה ניסיון. ויש גם מחשבה לפתוח עסק".

     

    "רוצה לפתח את הקריירה הבינלאומית שלי, להשתלב בהנחיה" (צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)
     "רוצה לפתח את הקריירה הבינלאומית שלי, להשתלב בהנחיה"(צילום: אלה אוזן, סגנון: אייל אזרזר)

      

     את ומייקל מתכננים לעבור לאיטליה לגור עם המשפחה שלו?

     "איטליה כרגע בטוחה יותר מישראל, שתדעי, אין שם כמעט קורונה. אנחנו לא מתכננים לעבור, אלא להיות על הקו כדי לחזק את הקריירה הבינלאומית ולהיות בקשר עם המשפחה שלו. ההורים שלו הצליחו לעלות על הטיסה האחרונה לפני שסגרו את השמיים והיו פה ללידה של רפאל, אבל שתי האחיות ההריוניות שלו שם ואנחנו מתגעגעים אליהן מאוד. למייקל היה קשה להיות רחוק מהן, אבל אנחנו מאמינים שהכל לטובה".

      

     • צולם ב"קפה וים", שמורת חוף השרון
     • הפקה וסטיילינג: אייל אזרזר איפור: אדם מיכאלי ל״סולו״. שיער: שי בוטא במוצרי קרסטס לוריאל. ע' צילום: טלי שמל
     • איפה משיגים? ג'ק קובה, קסטרו, זארה, פקטורי 54 – רשתות. אמריקן וינטג׳, קניון TLV ת"א. אפרת קסוטו, רמב״ם 18 ת"א. קובי גולן, בסטודיו, הרצל ת"א, בתיאום מראש בטל' 054–4913009. בוטיק הלנה, דיזנגוף 154 ת"א. free people, קניון רמת אביב ת"א

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד