שיר אלמליח מספרת על שתי ההפלות שעברה לפני החתונה

הדוגמנית תכננה לצעוד לחופה עם בטן בחודש רביעי, אבל זמן קצר לפני החתונה עברה הפלה, בפעם השנייה השנה: 'קל לי להיכנס להיריון, אבל קשה לגוף שלי לשמור עליו'

שיר אלמליח מספרת בפתיחות על ההפלות שעברה. לחצו Play לצפייה בסרטון
צלם : ליאור סוויסה
שיר אלמליח. "אמרתי שהילד כנראה צריך לבוא אחרי החתונה" (צילום: עדו לביא, סגנון: אייל אזרזר)
שיר אלמליח. "אמרתי שהילד כנראה צריך לבוא אחרי החתונה" (צילום: עדו לביא, סגנון: אייל אזרזר)
"אחרי שזה כבר הודלף, חשבתי שזה רק יכול לעזור ולחזק נשים אחרות, להבין שהן לא לבד" (צילום: עדו לביא, סגנון: אייל אזרזר)
"אחרי שזה כבר הודלף, חשבתי שזה רק יכול לעזור ולחזק נשים אחרות, להבין שהן לא לבד" (צילום: עדו לביא, סגנון: אייל אזרזר)
באמצע יולי נישאה הדוגמנית שיר אלמליח (29) לאיש העסקים האיטלקי מייקל זנזורי (34). לא רבים ידעו אז שהיא אמורה לצעוד לחופה עם בטן של חודש רביעי. שלושה שבועות לפני האירוע, לקראת סוף השליש הראשון של ההיריון, עברה הפלה טבעית. "מייקל ואני טסנו לבקר את המשפחה שלו ברומא", היא מספרת. "יומיים אחרי שהגענו התחלתי לסבול מדימומים ומכאבי בטן חזקים. אמא שלו לקחה אותי לגינקולוגית שעשתה לי אולטרסאונד והרגיעה שהכל בסדר. היא אמרה שרואים את העובר ושיש נשים שסובלות מדימומים לאורך כל ההיריון. אמרתי: 'אוקיי, אז כנראה שגם אני עוף מוזר שכזה'. למחרת הדימומים והכאבים החריפו. חזרנו לרופאה, ושוב היא הרגיעה ואמרה שיש דופק. היא רק המליצה לי להיות בשמירת היריון. כעבור יומיים, כשהכאבים והדימומים הפכו בלתי נסבלים, היא שלחה אותי לעשות בדיקת דם. אז ראו שהבטא (הורמון שקיים רק בהיריון, י"מ) צנחה באופן משמעותי ושאני בתהליך של הפלה".

 

איך הרגשת?

"לא נכנסתי לדיכאון, אם זו השאלה. אמרתי שהילד כנראה צריך לבוא אחרי החתונה. בכנות, היה לי קשה יותר עם חוסר הוודאות: למה אני מדממת? למה אני סובלת מכאבי תופת? היה משהו מנחם בכך שלפחות ידעתי את הסיבה. נתנו לי כדורים שעוזרים לעובר ליפול, ורק רציתי שזה יהיה מאחוריי".

 

"היה לי קשה יותר עם חוסר הוודאות: למה אני מדממת? למה אני סובלת מכאבי תופת?" (צילום: עדו לביא, סגנון: אייל אזרזר)
  "היה לי קשה יותר עם חוסר הוודאות: למה אני מדממת? למה אני סובלת מכאבי תופת?"(צילום: עדו לביא, סגנון: אייל אזרזר)

   

  השמועות אומרות שאת ומייקל התארסתם אחרי ארבעה חודשי היכרות בלבד, בגלל שנכנסת להיריון.

  "זה לא נכון. לא הייתי בהיריון בזמן שהוא הציע לי. אני כן מוכנה לחשוף שלפני ההפלה הזו הייתי בעוד היריון שהסתיים בהפלה – 15 יום אחרי האיחור במחזור. אבל גם אליו נכנסתי רק אחרי ההצעה".

  "אחרי שהרופאה באיטליה שמעה שלפני כן גם הייתה לי הפלה, היא אמרה שצריך לערוך לי סדרת בדיקות כי אולי יש איזו בעיה. ואכן נמצא שאני סובלת מקרישיות יתר. זה מיד הרגיעו אותי שזה ניתן לטיפול"

   

  נשמע שאתם ממש ממהרים להביא ילד.

  "לא הייתי קוראת לזה 'ממהרים'. שנינו פשוט בגיל שבו אנחנו מרגישים שאנחנו מוכנים להפוך להורים, אז אחרי שהתארסנו, כבר לא הקפדנו לשמור. זה לא שעבדנו על זה או ספרנו ימים. אמרנו 'מה שיהיה יהיה'. אם להודות באמת, אני מאוד לחוצה מזה. אני לא חוששת מההיריון או מהאמהוּת, אבל פוחדת מאוד מהלידה. אומרים שצירי לידה זה כאב שלא הרגשת מימייך".

   

  עברת שתי הפלות ברצף. זה גם מלחיץ אותך?

  "אחרי שהרופאה באיטליה שמעה שלפני כן גם הייתה לי הפלה, היא אמרה שצריך לערוך לי סדרת בדיקות כי אולי יש איזו בעיה. ואכן נמצא שאני סובלת מקרישיות יתר. זה אומר שקל לי מאוד להיכנס להיריון, אבל קשה לי לשמור עליו כי הגוף מפתח כלפיו נוגדנים. אבל אני לא לחוצה, כי מיד הרגיעו אותי שזה ניתן לטיפול. כרגע אני עוד בבדיקות, אבל יודעת שברגע שאהיה בהיריון יהיה אפשר לטפל בזה תרופתית".

   

  כמה ילדים היית רוצה?

  "בגלל הלחץ שלי מלידה, החלום שלי הוא ללדת בן ובת תאומים ולסגור בבת אחת את הבסטה. אבל ברצינות: למדתי כבר שאני לא יכולה לצאת בהצהרות. אני עוד לא מכירה את התחושה של להיות אמא. יכול להיות שאחרי שאלד ארגיש כל כך מדהים שחודש אחרי כן ארצה להיכנס שוב להיריון. נצטרך לחכות ולראות"

   

  עם בן הזוג מייקל זנזורי 

   

  בימים אלה אלמליח ממשיכה זו השנה השלישית לשמש כפרזנטורית של משרד התיירות, מככבת בקמפיין של "הד אנד שולדרס" ובקמפיין העולמי של "דנונה". בנוסף, היא עובדת על סדרה שמבוססת על חייה שאותה היא כותבת לצד שגב גרשון. "אני עדיין לא יודעת אם אני אגלם את עצמי או שחקנית אחרת. נחליט אחרי שאצטלם לפיילוט".

  אני חושבת שמחאת 'צאו לי מהרחם' זו קצת היתממות. אם אני בוחרת להיות דוגמנית, אז החיים הפרטיים שלי יעניינו אנשים. ביום שלא תענייני אנשים, גם לא תקבלי עבודות"

   

  אלמליח היא לא המפורסמת היחידה שעברה לאחרונה הפלה רגע לפני החתונה. בחודש שעבר, ארבעה ימים לפני החתונה שלה עם עוזי אזולאי, מאיה בוסקילה העלתה לאינסטגרם שלה תמונה שלה ממיטת בית החולים וחשפה את ההפלה שעברה כתוצאה מהיריון לא תקין. לעומת זאת, לפני חודשיים התעוררה ברשת מחאת "צאו לי מהרחם", שבה מפורסמות רבות (בראשן לוסי אהריש), זעמו על העיסוק הבלתי פוסק של כלי התקשורת בכל מה שקשור לתחום הילודה שלהן.

   

  אלמליח מודה שהיא פחות מתחברת לסיסמה הזו. "אני חושבת שזו קצת היתממות", היא אומרת. "אם אני בוחרת להיות דוגמנית, אז החיים הפרטיים שלי יעניינו אנשים. בסופו של דבר, ביום שלא תענייני אנשים, גם לא תקבלי עבודות. כמובן, העדפתי לא לחשוף שהייתי בהיריון ושעברתי הפלה לפני החתונה, אבל אחרי שזה דלף לתקשורת, לא התרגשתי יותר מדי כי ברור לי שדברים כאלה יכולים לקרות כשאת מפורסמת. אני גם יודעת שחלק מהעבודה של העיתונאים הוא לשאול אותי את השאלות הללו ואני מכבדת את העבודה שלהם. זכותי להחליט אם אני רוצה או לא רוצה לענות. במקרה הזה החלטתי לשתף את מה שעבר עליי, כי אחרי שזה כבר הודלף, חשבתי שזה רק יכול לעזור ולחזק נשים אחרות, להבין שהן לא לבד, שהפלות הן דבר שכיח ושבמקרים רבים מוצאים את הבעיה ואפשר לטפל בה".

   

  הראיון המלא עם שיר אלמליח מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד