צילום: שי יחזקאל

הדוגמנית הכי אתלטית בתעשייה, דורית רבליס: "אני אוהבת להזיע"

איך עזרה לה המשמעת מעולם הספורט בקריירת הדוגמנות הבינ"ל שהתחילה כבר בגיל 14, מה הסוכנת שלה לא מרשה לה לעשות בים ואיזה ג'אנק פוד שובר לה את התפריט?

בים, מעדיפה ביקיני. "שלם עושה שיזוף לא טוב". /// בגד ים: פקטורי 54 /// עליונית: בלנסיאגה ל”פקטורי 54 ” (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
בים, מעדיפה ביקיני. "שלם עושה שיזוף לא טוב". /// בגד ים: פקטורי 54 /// עליונית: בלנסיאגה ל”פקטורי 54 ” (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
טיפ טיפוח קיצי: "לטבול את השיער במי המלח של הים עושה טוב ללוק". עליונית וטופ: GCDS ל"בוטיק ליאת" /// בגד ים: בננהוט /// מכנסיים: בלנסיאגה ל"פקטורי 54" /// נעליים: אדידס (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
טיפ טיפוח קיצי: "לטבול את השיער במי המלח של הים עושה טוב ללוק". עליונית וטופ: GCDS ל"בוטיק ליאת" /// בגד ים: בננהוט /// מכנסיים: בלנסיאגה ל"פקטורי 54" /// נעליים: אדידס (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

דורית רבליס (18), דוגמנית מצליחה בתעשיית האופנה הבינלאומית, הופיעה על השערים של מגזיני אופנה מובילים, בהם של "ווג" ו"גלאמור", ובקמפיינים של H&M, זארה, קלווין קליין, טופשופ, מאסימו דוטי, אורבן אאוטפיטר, טום פורד ונט אה פורטר. בנוסף קיבלה חוזה בלעדי עם איב סאן לורן וצעדה בתצוגות שבוע האופנה של אוף ווייט, לקוסט ומיו מיו, לצד כוכבות כמו קאיה גרבר ובלה חדיד. רגע לפני שהיא אורזת שוב טרולי בדרך לצילומי עוד קמפיין יוקרתי, ביקשנו מהדוגמנית הבינלאומית הכי אתלטית בתעשייה, לענות על שאלון ה־Wellness שלנו:  

 

דורית רבליס מככבת בעולם בגיל 17: "מאז הדוגמנות יש לי פחות חברות" >>  

תעלומת דורית רבליס: למה בוטלה הופעתה בתצוגה של דיור? >>

 

1. דבר אחד ביום שאת חייבת לעשות למען הבריאות שלך?

"ללכת ברגל או לעשות איזו פעילות אירובית. כשהייתי בבידוד בבית בזמן הקורונה ולא יכולתי לצאת להליכה היה לי ממש קשה, אז מצאתי את הפתרון שלי - לקפוץ בחבל. הופתעתי מעצמי ממש לטובה בתקופה האחרונה כי הבנתי שיש לי כוח רצון חזק. השפעתי גם על החברים שלי שהתחילו להתאמן בזכותי, ואפילו התחלתי לאמן את אמא שלי, שאמרה לי: 'וואלה דורית, את יכולה לאמן אחרים לא רע'".

 

רוצה לרכב על רולר בלייד וגלישת גלים. אם הסוכנת תרשה. טופ, מכנסיים ועגילים: GCDS ל"בוטיק ליאת" /// בגד ים: בננהוט (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
  רוצה לרכב על רולר בלייד וגלישת גלים. אם הסוכנת תרשה. טופ, מכנסיים ועגילים: GCDS ל"בוטיק ליאת" /// בגד ים: בננהוט(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

   

  2. כמה מקום יש לאימונים בחיים שלך?

  "הרבה מעבר לכושר. התחלתי עם חוג התעמלות אמנותית בגיל ארבע, ומשם זה הפך לעניין מקצועי של תחרויות, נבחרת ובהמשך גם מדליות. הייתי עשר שנים מתעמלת אמנותית וזכיתי בין השאר בגיל 12 באליפות העולם בהתעמלות אמנותית, אבל יום אחד הרגשתי שמיציתי את זה, גם כי התבגרתי וגם כי הרגשתי צורך לחדש לעצמי. בינתיים נכנסתי לעולם הדוגמנות, ושוב הרגשתי שמשהו חסר לי. ספורט, כמובן, אבל כזה שיאפשר לי לעבוד וללמוד תוך כדי, שלא יהיה חמש פעמים בשבוע כמו ההתעמלות. עברתי לאתלטיקה קלה, לריצת משוכות, תחום שהגמישות וגם הגובה שלי התאימו לו מאוד. כרגע אני מתגעגעת קצת לגמישות שהייתה לי בימי ההתעמלות, וגם לתחרויות".

   

  3. מה מחזק אותך?

  "המשמעת מעולם הספורט נתנה לי פוש בכל מקום, בין אם זה מבחינת לימודים ובין אם זה בקריירת הדוגמנות שזה עולם שגם צריך בו משמעת. כל 'לא' שהייתי מקבלת כתשובה היה נותן לי יותר דרייב"

  "המשמעת מעולם הספורט. היא נתנה לי פוש בכל מקום, בין אם זה מבחינת לימודים ובין אם זה בקריירת הדוגמנות שזה עולם שגם צריך בו משמעת. בגיל 15 השתתפתי לראשונה בשבוע האופנה בניו יורק, ופתאום מצאתי את עצמי מסתובבת לבד בין אודישנים ברחובות, וזה לא פשוט, אבל כל 'לא' שהייתי מקבלת כתשובה היה נותן לי יותר דרייב. זה כמו להגיע בספורט למקום שני ולא ראשון, אז יש לך דרייב להתאמן יותר".

   

  4. מה לו"ז הכושר השבועי שלך?

  "אין לי שגרת כושר שבועית, יש לי שגרה יומית. בכל יום אני קמה ומציבה לעצמי מטרה מה אני רוצה לעשות היום. אם למשל בימי ראשון ושני רצתי, אז אני אומרת לעצמי 'מספיק!' ומחליפה אימון. פעם אירובי ופעם כוח. בעבר רצתי בממוצע שבעה ק"מ לאימון, אבל המאמן שלי המליץ לי להפחית את העצימות כדי לשמור על הגוף. לפני הקורונה התאמנתי בעיקר עם מאמן, אבל אחרי שבניתי לעצמי את הלו"ז הבנתי שאני טובה בזה גם לבד. יש לי ידע רחב בספורט ואני מכירה הרבה תרגילים, אז אני יודעת מה טוב בשבילי ומה יחזק את הגוף שלי. ברור שמאמן אישי זה טוב והכל, אבל טוב גם לדעת מה מתאים לך".

   

  "אני יכולה לשמור על עצמי לא לאכול גלידה, אני יותר חזקה מזה". גד גוף (בלמיין), עליונית ונעליים: הלגה עיצובים /// עגילים: GCDS ל”בוטיק ליאת” (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
   "אני יכולה לשמור על עצמי לא לאכול גלידה, אני יותר חזקה מזה". גד גוף (בלמיין), עליונית ונעליים: הלגה עיצובים /// עגילים: GCDS ל”בוטיק ליאת”(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

    

   5. איך את מספיקה לשלב הכל?

   "אני באמת לא יודעת, אין לי מושג איך אני מצליחה. אני לומדת כרגע לבגרויות בפיזיקה ובמתמטיקה, מתאמנת המון, ולפני כן גם טסתי הרבה והשתתפתי בהפקות אופנה ובימי צילום. דווקא בימים שיש לי פחות דברים לעשות אני מתעצלת".

    

   6. באיזה אימון היית רוצה להתנסות (ובאיזה לא)?

   "יוגה נחשב ספורט? אז זה לא בשבילי. זה די משעמם אותי, אני אוהבת שקשה לי, להזיע ולהרגיש את הבטן. אני צריכה את האתגר. אני גם תמיד מתווכחת עם המאמן שלי - למה ללכת אם אפשר לרוץ?"

   "באיגרוף. יצא לי ללכת לכמה אימוני איגרוף בניו יורק ועפתי על זה, אבל לצערי עדיין לא יצא לי להמשיך בזה. פילאטיס, לעומת זאת, פחות מושך אותי. בעבר ממש זלזלתי בתחום הזה, אולי כי זה נראה לי קל מדי. אבל אחרי שניסיתי הבנתי שזה ממש קשה ולא כמו שזה נראה מהצד. רגע, יוגה נחשב ספורט? אז זה לא בשבילי. זה די משעמם אותי, אני אוהבת שקשה לי, להזיע ולהרגיש את הבטן, אני צריכה את האתגר. אני גם תמיד מתווכחת עם המאמן שלי - למה ללכת אם אפשר לרוץ?".

    

   7. עד כמה את מקפידה על אוכל בריא?

   "פעם ממש לא הייתי שומרת. הייתי 'דופקת' סירים של פסטה, ושום דבר לא היה קורה לגוף שלי. לא הייתי משמינה, אפילו יורדת במשקל, חלום של כל בן אדם, אבל אז גדלתי קצת וזה הפסיק. עכשיו אני אוכלת בריא ויש לי תפריט מסודר. אני אוכלת ארבע ארוחות ביום וכל אחת מורכבת מכל אבות המזון - פחמימה, חלבון וירק ובאחת מהן אני משלבת גם שומן. אני שומרת על כמויות לא גדולות ולא קטנות מדי, ואם אני רוצה משהו מתוק או משהו שהוא מחוץ לתפריט, אוריד פחמימה מאחת הארוחות במהלך היום. פעם בשבוע אני מרשה לעצמי לסטות קצת מהתפריט ולאכול עוגה, חטיף או משהו שיש בו לא מעט קלוריות".

    

   8. על איזה גילטי פלז'ר קשה לך לוותר?

   "שווארמה לגמרי יכולה לשבור לי את התפריט. מצד שני, הגילטי פלז'ר האמיתי שלי זה גלידה, אוף... אבל אני חושבת שאני יכולה לשמור על עצמי לא לאכול גלידה, אני יותר חזקה מזה".

    

   9. טרנד בריאות שניסית לאחרונה ואהבת?

   "ניסיתי להכין לאחרונה פנקייקים בריאים מבננה, והאמת שזה מדהים, טעים ובריא. למדתי גם לבשל בתקופת הקורונה מתכוני בריאות כמו פשטידת פטריות או בורקסים מדפי אורז, והכנסתי הביתה רק דברים בריאים. אני מכינה גם בראוניז מ־70% שוקולד מריר, וכן, זה איכשהו מתאזן עם המאזן הקלורי והאימונים".

    

   10. מה מרגיע אותך?

   "מסז', בחוץ! לא ביתי. הרגליים שלי תפוסות מהספורט, חייבת את זה. רוצה גם לנסות מתישהו דיקור סיני, נראה לי מגניב".

    

   11. מה טיב היחסים שלך עם הנייד?

   "עד לא מזמן - מזעזע. רציתי לזרוק אותו מהחלון. פעם הייתי ממש מכורה לטלפון הנייד, עד שהתחלתי להתאמן ואמרתי לעצמי די. פשוט התחלתי לקרוא ספרים, לבשל, להתאמן, וככה אני פשוט לא מוצאת זמן לבזבז על הנייד".

    

   12. כמה את משקיעה בטיפוח?

   "בגדול אני לא עושה יותר מדי - מסרקת את השיער אחרי המקלחת, מוציאה קשרים וזהו. אני יודעת ששיער, בעיקר מתולתל, זה אישיו שמעסיק הרבה ישראליות. אישית, אני כן משתדלת לשים קרם לחות ושמנים על השיער אחרי הצילומים כי מייבשים לי אותו, אבל לא יותר מזה. ביומיום אני גם כמעט לא מתאפרת - מקסימום מסרקת גבות ומורחת קונסילר - אולי כי אני רגילה לראות את עצמי מאופרת כבד בצילומים, וביומיום בא לי להיות בלי. טבעי זה הכי יפה".

    

   13. וכמה שעות את משקיעה בשינה?

   "שינה זה הדבר הכי חשוב לי. גם כי אני מאוד אוהבת לישון בכל מקום ובכל שעה, אבל גם כי זה נותן לגוף לנוח ולצבור אנרגיה ליום חדש. אני משתדלת לישון שמונה שעות בלילה לפחות, ולרוב מצליחה אפילו יותר. בימים שבהם אני צריכה לקום מוקדם אני משתדלת לישון מוקדם ולתת לגוף שלי את המנוחה שהוא צריך".

    

   "מיצינו את זה שאני דומה למיכאלה ברקו" (צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)
    "מיצינו את זה שאני דומה למיכאלה ברקו"(צילום: שי יחזקאל סגנון: ראובן כהן)

     

    14. מי מודל ההשראה שלך?

    "אין לי איזו דמות שאני מעריצה. כשרק התחלתי לדגמן היה צלם שאמר לי 'אל תסתכלי על מגזינים', כדי שלא אנסה לחקות מודלים אחרים. בהתחלה גם דיברו בעיקר על זה שאני דומה למיכאלה ברקו, ופעם זה היה אישיו, אבל לשמחתי היום כבר משחררים. מיצינו את זה שאני דומה לה. אני תמיד משתדלת להיות רק מי שאני".

     

    15. מה תמיד יהיה לך בטרולי?

    "בגד ים חייב להיות לכל יעד, גם אם זה עבודה. ערימה של בגדי ים, ברבים".

     

    16. מה את מתכננת הלאה?

    "כבר היה לי קמפיין סגור ל"מנגו" ול־Elle הצרפתי שפספסתי בגלל הבידוד, ממש סגרו שערים רגע לפני. אני מניחה שעוד ייקח זמן עד שאוכל לטוס, וגם צריך בכל פעם להיכנס לבידוד של שבועיים כשחוזרים, אז נחכה ונראה מה יהיה בעתיד. אני גם רוצה להתחיל לרכוב על רולר בליידס, וקניתי מגינים לא רק לברכיים אלא לכל הגוף וגם קסדה, שלא יגידו לי בסוכנות שאני לא שומרת על עצמי. אה, וגם גלישת גלים, אבל על זה אני עוד מתווכחת עם הסוכנת שלי".

      

    שיער: דנה וייסמן /// איפור: אל אדידה במוצרי שאנל /// ע. צלם: איתי ונטורה /// ע. סגנון: לירון שטיינמץ

     

    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד