תעלומת דורית רבליס: למה בוטלה הופעתה בתצוגה של דיור?

המעצבת החדשה של דיור התאהבה במראה של הדוגמנית הישראלית בת ה-16, שסומנה כהבטחה גדולה. מה קרה בדקה ה-90 שהוביל לביטול עלייתה למסלול?

איתי יעקב

|

31.01.17 | 09:30

"ברגע האחרון מריה גרציה קיורי קיבלה רגליים קרות. דורית נראתה לה ילדה. היא כנראה פחדה", אומר רוברטו בן שושן (צילום: TINO VACCA)
"ברגע האחרון מריה גרציה קיורי קיבלה רגליים קרות. דורית נראתה לה ילדה. היא כנראה פחדה", אומר רוברטו בן שושן (צילום: TINO VACCA)
התפרסמה בישראל כבר בגיל 15. דורית רבליס בקולקציה של אלון ליבנה x לילמיסט (צילום: יניב אדרי)
התפרסמה בישראל כבר בגיל 15. דורית רבליס בקולקציה של אלון ליבנה x לילמיסט (צילום: יניב אדרי)

ביום חמישי בערב פרסם בית האופנה הצרפתי דיור בעמוד האינסטגרם שלו תצלום של דוגמנית צעירה במהלך מדידות אחרונות לתצוגת ההוט קוטור של המותג לאביב-קיץ 2017, כשצוות של מעצבי שיער שוזר פרחים בהירים בתלתלי הזהב שלה, רגעים ספורים לפני העלייה למסלול. חדי עין מתעשיית האופנה המקומית זיהו כי הצעירה האנונימית בתמונה היא הישראלית דורית רבליס בת ה-16, אחת ההבטחות של סוכנות R&R by Roberto and Rotem, העומדת מאחורי סיפור ההצלחה של סופיה מצטנר.

 

דורית רבליס בפוסט של דיור, שהוסר מאוחר יותר מחשבון האינסטגרם של בית האופנה (צילום: מתוך האינסטגרם dior@)
  דורית רבליס בפוסט של דיור, שהוסר מאוחר יותר מחשבון האינסטגרם של בית האופנה(צילום: מתוך האינסטגרם dior@)

   

  אלא שבין הפוסט מטעם בית האופנה לבין המציאות עולה סתירה קטנה – למרות שנכתב כי הדוגמנית בתמונה נמצאת בהכנות אחרונות לפני התצוגה, רבליס לא עלתה אל מסלול התצוגה של דיור ביום שני שעבר. מה קרה בין השלב שבו צולמה לבין התצוגה עצמה? התעלומה הזו קיבלה תפנית מסקרנת נוספת, כשלאחר פניית Xnet לסוכנת הצמודה רותם גור בחמישי בלילה לטובת בירור פרטי המקרה - נעלם הפוסט עם תמונתה של רבליס מהעמוד של דיור, כלומר, הוסר משם לאלתר.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  עיצוב שיער בהשראת דורית רבליס? תצוגת הקוטור של דיור (צילום: Gettyimages)
   עיצוב שיער בהשראת דורית רבליס? תצוגת הקוטור של דיור(צילום: Gettyimages)

    

   האם רבליס עצמה חטפה רגליים קרות רגע לפני העלייה למסלול? האם חלילה קרה לה דבר מה שמנע ממנה לקחת חלק בתצוגה? או שאולי בכלל הוחלט לוותר על שירותיה על המסלול, כדי לחשוף אותה כחלק ממשהו גדול יותר שקורה בבית האופנה הצרפתי הנחשב? מסתמן שאף אחת מהנ"ל אינה התשובה הנכונה.

    

   "הייתי שם איתה, ועד הדקה התשעים ידענו שהיא אמורה לפתוח את התצוגה". רוברטו בן שושן (צילום: גל חרמוני)
    "הייתי שם איתה, ועד הדקה התשעים ידענו שהיא אמורה לפתוח את התצוגה". רוברטו בן שושן(צילום: גל חרמוני)
     

     

    "דורית היתה אמורה לפתוח את תצוגת הקוטור של דיור", אומר רוברטו בן שושן מסוכנות האם של רבליס בשיחה עם Xnet. "היא הוטסה לשם כך במיוחד לפריז, ודיור נשאו בכל הוצאות השהות שלה שם, כולל המלווה הצמוד מהארץ, אני. המעצבת מריה גרציה קיורי (המנהלת האמנותית החדשה של דיור, א"י) התאהבה בה, ואם תשימו לב, היא בנתה את כל עיצוב השיער בתצוגה על פי השיער של דורית. יום לפני התצוגה גם עשו עליה את כל הטסטים של האיפור והשיער. הייתי שם איתה, ועד הדקה התשעים ידענו שהיא אמורה לפתוח את התצוגה".

     

    ומה קרה בדקה ה-90?

    "ברגע האחרון מריה גרציה קיורי קיבלה רגליים קרות. דורית נראתה לה ילדה. היא כנראה פחדה. דורית היא פטיט במידות שלה (גובהה 1.73 מ', נמוך ביחס לדוגמניות מסלול), אז כנראה שהיא נראתה לה קטנה בכל המובנים. אבל זה בסדר, אנחנו מכבדים את ההחלטה של דיור, וכבוד לנו שהמותג בחר בה מלכתחילה והביע עניין".

     

    הפכה לדוגמנית מדוברת בזכות ההופעה בתצוגה של דיור לפני שנה וחצי. סופיה מצטנר (צילום: Gettyimages)
     הפכה לדוגמנית מדוברת בזכות ההופעה בתצוגה של דיור לפני שנה וחצי. סופיה מצטנר(צילום: Gettyimages)

      

     מריה גרציה קיורי, שהגיעה לדיור מבית ולנטינו האיטלקי, היא האישה הראשונה בתפקיד המעצבת הראשית ב-70 שנות קיומו של בית האופנה הצרפתי. עם כניסתה לתפקיד הצהירה על רוח נשית ופמיניסטית בדיור, כפי שניתן היה לראות בקולקציית הביכורים שלה בקו המוכן ללבישה של בית האופנה, שהוצגה בספטמבר 2016. אחד הפריטים המדוברים בקולקציה היה חולצת טי לבנה עם הכיתוב We should all be feminists.

      

     הצהירה על רוח נשית ופמיניסטית בדיור. מריה גרציה קיורי (צילום: Gettyimages)
      הצהירה על רוח נשית ופמיניסטית בדיור. מריה גרציה קיורי(צילום: Gettyimages)

       

      בקולקציית הקוטור הראשונה שלה בדיור, שהיתה המעמד החגיגי ביותר להשקת תפקידה החדש, נראה היה כי הטון הפמיניסטי נזנח לטובת דוגמניות-פיות צעירות, שהלכו על מסלול הדשא ברחבת מוזיאון רודן כלוליטות צעירות. בתמונה שפורסמה באינסטגרם של דיור, לבשה רבליס בת ה-16 שמלה מעט שקופה, שדרכה נראו פטמותיה, כפי שקרה גם עם סופיה מצטנר כשעלתה לראשונה על המסלול של דיור לפני שנה וחצי. האם החשש מתגובות זועמות היא הסיבה שהובילה לביטול רבליס? בן שושן חושב שלא. לדבריו, "היא לא היתה אמורה ללבוש את השמלה השקופה שרואים בתמונה, אלא שמלה אחרת, שלבשה לבסוף דוגמנית אסיאתית".

       

      חתמה חוזה עם סוכנות הדוגמנות היוקרתית Viva Model Management בפריז. רבליס (צילום: שי יחזקאל )
       חתמה חוזה עם סוכנות הדוגמנות היוקרתית Viva Model Management בפריז. רבליס(צילום: שי יחזקאל )

         

       למה החליטו בדיור למחוק את התמונה מהאינסטגרם?

       "התמונה ירדה בעקבות פנייה שלנו, הסוכנות, לדיור. פנינו אליהם וביקשנו שיורידו את התמונה, כי זה לא לעניין שאחרי כל התהליך שדורית עברה, והביטול ברגע האחרון, הם יעלו תמונה שלה כאילו היא השתתפה בתצוגה".

        

       יפות לחוד, וגם יחד. מצטנר ורבליס (צילום: TINO VACCA)
        יפות לחוד, וגם יחד. מצטנר ורבליס(צילום: TINO VACCA)

         

        רבליס הצעירה מאשדוד, שהתפרסמה בישראל כבר בגיל 15, חתמה מאז חוזה עם סוכנות הדוגמנות היוקרתית Viva Model Management בפריז, בה חתומות גם מצטנר, והדוגמנית-שחקנית-זמרת חן יאני. כל אחת מהן עבדה בשנה האחרונה עם בית דיור: סופיה כמובילת קמפיין אביב-קיץ 2016 וקמפיין המשקפיים לחורף הנוכחי; יאני הצטלמה להפקה במגזין הפנימי של החברה, והיתה אורחת הכבוד שלהם בתצוגה שהתקיימה במרץ 2016. הפוסט שעלה באינסטגרם של דיור רמז על שיתוף פעולה נוסף שנרקם אולי בין דוגמנית ישראלית לבית האופנה, אולם התצוגה עצמה ומחיקת הפוסט מאוחר יותר הוכיחו שמשהו פחות משמח קרה שם מאחורי הקלעים.

         

        גובהה 1.73 מ', נמוך ביחס לדוגמניות מסלול. רבליס לאלון ליבנה x לילמיסט (צילום: יניב אדרי)
         גובהה 1.73 מ', נמוך ביחס לדוגמניות מסלול. רבליס לאלון ליבנה x לילמיסט(צילום: יניב אדרי)

          

         זו לא הפעם הראשונה שרבליס נאלצת להתמודד עם חלום שנגוז, רגע לפני שהוא עומד להתגשם. כפי שדיווחנו כאן באוגוסט אשתקד, רבליס נבחרה להופיע גם בתצוגה הראשונה של המעצב אנתוני וקארלו בסן לורן פריז, ואף לככב בצילומי הקמפיין, אלא שבסופו של דבר, על המסלול של סן לורן קיבלנו ישראלית אחרת, שון לוי מהסוכנות של אלינור שחר.

          

         "המקרה של סן לורן הוא מקרה שונה", אומר בן שושן. "התצוגה של סן לורן התקיימה לאחר השעה שמונה בערב, ועל פי החוק בפריז לדוגמניות מתחת לגיל 16 אסור לעבוד בשעה זו. סן לורן לא דאגו לאישורים המתאימים, והתוצאה היתה שדורית לא עלתה לבסוף למסלול. זה היה ביטול טכני. במקרה של דיור, המעצבת קיבלה רגליים קרות".

          

         היא צפויה להופיע בקמפיין המותג, שאליו הצטלמה בזמנו?

         "דורית לא תופיע בקמפיין של סן לורן, אבל יש לה בעתיד קמפיין ענק, שאנחנו כרגע לא יכולים לדבר עליו. זה קמפיין שלא נופל בגודלו מדיור וסן לורן, וכשהוא ייצא - כולם יגידו לה שאפו".

          

         מבית האופנה דיור ומסוכנות ויוה מודלס בפריז טרם התקבלו תגובות לכתבה.

         ______________________________________________________

          

         ואיך הפכה קנדל ג'נר מדוגמנית לצלמת? 

         לחצו על התמונה כדי לגלות עוד על הקריירה החדשה של ג'נר (צילום: Gettyimages)
         לחצו על התמונה כדי לגלות עוד על הקריירה החדשה של ג'נר (צילום: Gettyimages)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד