עפרה רייף-שמלצר (50) מול המראה: "זה פרימיטיבי לא להזריק בגלל פחד"

היא נכנסה לקבוצת שלמה SIXT בעקבות אביה, אך משקיעה כעת בעולם הטיפוח. מה גילינו בסביון אצל אשת העסקים והחברה, שלא מתביישת בהזרקות למחיקת קמטים?

אסי טוחןפורסם: 24.06.20 09:27
צפו: איך נראית עפרה רייף-שמלצר ללא איפור מול המראה
"אני מזריקה ותמיד פתוחה לחידושים והמצאות. עשיתי עד היום כל מה שאני צריכה כדי להרגיש טוב עם עצמי: בוטוקס, חומצה היאלורונית למילוי נפחים, ואני תמיד שמחה להתנסות בדברים חדשים". עפרה רייף-שמלצר בביתה בסביון (צילום: טל שחר)
"אני מזריקה ותמיד פתוחה לחידושים והמצאות. עשיתי עד היום כל מה שאני צריכה כדי להרגיש טוב עם עצמי: בוטוקס, חומצה היאלורונית למילוי נפחים, ואני תמיד שמחה להתנסות בדברים חדשים". עפרה רייף-שמלצר בביתה בסביון (צילום: טל שחר)
"אני מתאפרת לכל מקום, חוץ מאשר לחדר הכושר". עפרה רייף-שמלצר (50), אחראית קשרי קהילה וחברת דירקטוריון בקבוצת שלמה SIXT, בעלת Urban Spa בתל אביב. אמא של גל וטל (תאומים בני 28) ודידי (19) (צילום: טל שחר)
"אני מתאפרת לכל מקום, חוץ מאשר לחדר הכושר". עפרה רייף-שמלצר (50), אחראית קשרי קהילה וחברת דירקטוריון בקבוצת שלמה SIXT, בעלת Urban Spa בתל אביב. אמא של גל וטל (תאומים בני 28) ודידי (19) (צילום: טל שחר)

עפרה רייף-שמלצר, איך הפכת לאשת עסקים?

"גדלתי בפתח תקווה. אבא שלי, שלמה שמלצר, התחיל את העסק עם שתי סוסיתות. כשאמא שלי עמדה ללדת את אחי התאום אסי ואותי, אפילו לא היה להם רכב לנסוע לבית החולים. מכלום של הכלום, אבא שלי הקים אימפריה שאנשים לא מקימים ב-100 שנה. הכל מופיע בספר שהוצאנו לזכרו. כל המשפחה בעסק. בגלל שהתחתנתי מאוד צעירה, ישר אחרי הצבא ובגיל 22 כבר קיבלתי במתנה תאומים בנים, עבדתי בעסק בכל מיני תפקידים. עברתי גידול מאוד קשה איתם. רק אחרי שאבי נפטר בנסיבות טרגיות לפני שש שנים, התחלתי לעבוד בחברה על בסיס יומיומי.

 

"עד לפני 15 שנה גרתי בפתח תקווה בנווה עוז. אחלה של שכונה, אבל אבא שלי החליט שבת צריכה לגור ליד אמא שלה, וכמה שהוא צדק. הוא הכריח אותנו לעבור לגור בסביון. מתברר שהוא ראה את הנולד, כי אחרי הטרגדיה זה טוב שאני גרה קרוב לאמא. אפשר להגיד ששיניתי את כל החיים אחרי שהוא נפטר. זה עזר לי נפשית ואישית להיות נוכחת בעסק וגם לאמא. זה עסק של אלפי עובדים, אבל ה-DNA הוא משפחתי. היה חשוב לשדר שהספינה עדיין מפליגה, כי זו המורשת שלנו. ככה עברה שנה ועוד שנה, ומילאתי כל מיני תפקידים בתוך הקבוצה. יש לנו גם את רשת מלונות שיר הוטלס. לפני כמה שנים, החלטתי שאני רוצה לעשות גם משהו לעצמי וחיפשתי בתחום היופי והאסתטיקה. קיבלתי הצעה מעידו חג'ג' להיכנס לתחום הספא. ידעתי שאוכל ליישם בזה את הידע שלי ביופי עם השירות, החיוך והאירוח שלי. ככה נולד Urban Spa ברמת אביב".

 

בהתחלה גם נעמי הורביץ היתה בתמונה?

"לצערי, זה לא צלח ונפרדנו מהר מאוד, עוד לפני הקורונה. מעבר לזה, אני לא רוצה להרחיב. בקרוב הספא ייפתח מחדש, בהנהלה חדשה של חברת ניהול בינלאומית, שהקימה את מרכזי הספא המובילים בארץ ובעולם".

 

"גדלתי בבית פולני וכשרציתי לעשות דיאטה, אמא שלי היתה ישר חושבת שנהייתי אנורקטית. ככה הגעתי לצבא במידה 46. הייתי בחורה גדולה, כי אני גבוהה. בעלי התאהב בי ככה, כי הוא אוהב מלאות. ביום שהחלטנו להתחתן, עשיתי דיאטה" (צילום: טל שחר)
  "גדלתי בבית פולני וכשרציתי לעשות דיאטה, אמא שלי היתה ישר חושבת שנהייתי אנורקטית. ככה הגעתי לצבא במידה 46. הייתי בחורה גדולה, כי אני גבוהה. בעלי התאהב בי ככה, כי הוא אוהב מלאות. ביום שהחלטנו להתחתן, עשיתי דיאטה"(צילום: טל שחר)

   

  איך עברת את תקופת הקורונה?

  "תקופת הקורונה היתה מאוד עצובה, כי התחלנו בפיק מטורף. השיא שלנו היה בחודש פברואר. מאוד קשה להגיע בספא לשיא דווקא בחורף, כי זה תחום שפורח יותר בקיץ. היינו בעבודה מלאה ופיק מטורף, עד שמשרד הבריאות הורה לסגור את כל מרכזי הספא. זה היה מאוד קשה ומבאס, כי ראיתי השקעה כספית ענקית שיורדת לטמיון. אבל עשינו חישוב מסלול מחדש והטינו את זה לטובתנו. הצלחתי יחד עם שותפי עידו חג'ג' להשיג חברת ניהול בינלאומית והאמת שיצא לנו לטובה, כי הספא הולך להיות הטופ של הטופ. כמה שזה היה וואו, הולך להיות עוד יותר וואו. אני אוהבת יופי ואסתטיקה, ומאוד אוהבת לראות אנשים מרוצים. זה כיף להעניק לאנשים חוויית ריסטרט. אומנם לא למדתי פסיכולוגיה, אבל זה באמת כמו טיפול לנפש. מה יותר כיף מזה?"

   

  את נחשבת גם לאשת חברה נוצצת שמרבים לצלם באירועים חברתיים.

  "איך אני יכולה להעיד על עצמי? אני אוהבת להכיר אנשים חדשים ואוהבת להתלבש יפה".

   

  מה טיפול היופי הכי מיוחד שעשו לך אי פעם?

  "במשך שנים היינו נוסעים כל המשפחה, עוד בימיו של אבי, לעיירת הספא אבנו טרמה באיטליה. זו עיירה שנמצאת על מים טרמיים ויש שם הרבה טיפולים מיוחדים עם המים והבוץ. כל המקום מאוד שליו ונפלא לנפש ולגוף. אני אוהבת להתנסות בטיפולים מיוחדים בכל מקום. מה שכן, אני אוהבת טיפולים קצרים – לא ארוכים. גג 50 דקות. אם זה יותר ארוך, זה כבר מביא לי את הסעיף. חגגתי לפני כמה חודשים יום הולדת 50 עם חברות במקסיקו. היינו במלון ספא של באנייאן טרי, שנחשב לאחד המפוארים בעולם. יצא לי לנסוע הרבה למזרח הרחוק, במסגרת קבוצת החברות שלנו. במזרח הטיפולים הם תמיד חוויה אחרת. פחות עם שמנים ויותר בלחיצות. הטיפולים הכי טובים הם דווקא במקומות לא ידועים. בתורות עיסוי עתיקות, שעוברות מאב לבן. אתה יוצא מהעיסוי כאילו פירקו והרכיבו אותך מחדש. לא ספא מפונפן, יותר ספא שמתמחה בפירוק ובהרכבה".

   

  "לפעמים אני רואה נשים עם צבע יפה בשיער וכל העור חריצים. אז מה הבעיה להזריק?" (צילום: טל שחר)
   "לפעמים אני רואה נשים עם צבע יפה בשיער וכל העור חריצים. אז מה הבעיה להזריק?"(צילום: טל שחר)

    

   איך את מרגישה עם המעבר לגיל 50?

   "לגמרי סבבה. לא היה לי שום משבר. זה הכל איך שאתה מרגיש. מקסימום אני מזריקה עוד חומר והכל מסתדר. אני חושבת שכל אישה צריכה להרגיש טוב עם עצמה. אין לזה גיל. אם מישהי מסתכלת על עצמה בגיל 40 ולא מרוצה מהקמטים, ורק בגלל קטע של לא נעים או מחשבה פרימיטיבית שהיא לא רוצה שיגידו שהיא מזריקה, לא הולכת לטפל בזה – אז חבל. אפשר תוך חמש דקות למחוק קמט, אז ברור שאני בעד. זה פרימיטיבי לא להזריק בגלל פחד שזה יעשה משהו לא טוב לגוף או מה יגידו. אני בעד שכל אחת תעשה מה שטוב לה ונכון לה. אני מזריקה ותמיד פתוחה לחידושים והמצאות. עשיתי עד היום כל מה שאני צריכה כדי להרגיש טוב עם עצמי: בוטוקס, חומצה היאלורונית למילוי נפחים, ואני תמיד שמחה להתנסות בדברים חדשים".

    

   עוררת הרבה תגובות כשהצהרת שאישה מעל גיל 50 שלא מזריקה היא כמו אישה שלא צובעת שיער.

   "אני באמת חושבת שזה ככה. לפעמים אני רואה נשים עם צבע יפה בשיער וכל העור חריצים. אז מה הבעיה להזריק? נכון שאין לזה גיל. יש נשים שיש להן גנטיקה טובה של עור גם בגיל מאוחר ויש בחורות שצריכות להזריק כבר מגיל מאוד מוקדם, אז למה לא? אצלי זה לא יקרה אף פעם. אבל בחיים לא אעיר למישהי. רק אם ישאלו אותי. אף פעם לא אתן בריף שלילי לבן אדם, אלא אם ישאלו אותי. רק אז אומר את דעתי האמיתית, וכמובן רק במידה שזה משהו הפיך. יש סביבי הרבה נשים שצריכות להזריק ואני לא אומרת להן כלום, כי הן שלמות עם עצמן".

    

    

   ספרי על שגרת הטיפוח שלך.

   "אני מאוד מאמינה בקוסמטיקאיות של פעם, שמנקות לי את הפנים לפחות שעה. לא כמו הקוסמטיקאיות החדשות, שמשלמים להן 1,500 שקל לטיפול והן עוברות מחדר לחדר וכל הטיפול כולו נמשך שעה, מתוך זה רבע שעה מתבזבזת על מסכה ורבע שעה מתבזבזת על צילום לאינסטגרם שלה. יש לי עור שמן ואני חייבת ניקוי טוב-טוב. יש לי שתי קוסמטיקאיות קבועות, שאני הולכת אליהן כבר 30 שנה. כל חודשיים אני בטיפול. בבית אני מקפידה לנקות היטב את הפנים ולהזין אותן בתכשירים טובים. מסכות אני מספיקה לעשות רק כשאני בחו"ל. פעם בכמה חודשים, אני מחליפה את המוצרים כדי שהעור לא יתרגל. זה הכי נכון לשנות כל הזמן. אני אף פעם לא אובססיבית על מוצר מסוים. גם לא מאמינה במוצרים מאוד יקרים. בסוף אין כמו מכונות והזרקות.

    

   "אם רוצים עור יפה עם טקסטורה טובה, צריך לעשות את כל הלייזרים והפיקסלים. למרות שאני דווקא לא עושה, כי יש לי עור מאוד רגיש ואחר כך אני נהיית מאוד אדומה ומתקלפת. לא בא לי להיות מושבתת או להסתובב עם קשקשים על הפנים. אני אוהבת קוסמטיקאיות שיש להן ידיים טובות, לא רק מכונות. כמו פעם. אני מתאפרת לכל מקום, חוץ מאשר לחדר הכושר. יש לי איפור קבוע בעיניים, שעשיתי לפני המון שנים והוא מזדקן יחד איתי. אני שמה מייק-אפ של נארס, שאני מאוד אוהבת. סומק ורדרד של מאק, פלטת שימרים של OFRA, שאני מתה עליה, ושפתון בגוון טבעי. מסקרה לא תמיד בא לי לשים, כי אני שונאת להוריד אותה. אם יש לי אירוע, אני אוהבת שמדביקים לי ריסים".

    

    

   איך את מטפחת את הגוף?

   "אני שונאת קרמים דביקים. ללומייר יש קרם גוף מסדרת זהב, שנספג מהר. אני אוהבת הכל מהר, כי חם לי ואין לי סבלנות. אני חייבת למרוח קרם, כי אני חולת שמש ואם לא אמרח קרם – אראה כמו שזיף מיובש. אני גם מכורה לקו השיזוף העצמי של Marc Inbane, שאני קונה בחו"ל. הם הכי טובים בעולם. אין להם ריח והם יורדים באופן אחיד, בלי להשאיר כתמים על הגוף. יש להם גם טיפות גאוניות לפנים, שמערבבים עם קרם הלחות וזה נותן לך מראה שזוף משגע. אני חולת בשמים, כי ריח זה מצב רוח. כשאני מריחה משהו טוב – זה עושה לי טוב בלב. יש לי תמיד המון בשמים, שמשפרים לי את מצב הרוח. אני גם מאוד אוהבת לערבב. הכי אוהבת את בשמי הבוטיק שהם slow release, שהגוף מתחמם ואז זה מריח יותר. כמו המולקולה, מונטל והומאז'. אני אוהבת גם את הבשמים של LE Labo. את כל המיוחדים. חייבת בושם שאין לאף אחת, למרות שאני תמיד מגלה לכולן. אני לא מאלו שממציאות שהן לא זוכרות את השם של הבושם. בפריז אני אוהבת ללכת לחנות מדהימה, שיש בה את הבשמים של מונטל ומנסרה. זה הכל מהנסיכויות הערביות. הם מכירים אותי, אז תמיד כשאני באה הם נותנים לי שקית ענקית של דוגמיות לתיק. יש לי דוגמיות בכל התיקים, כי אני מחליפה תיקים כמו משוגעת. אני ממש חנות מהלכת של דוגמיות".

    

   איך את מטפלת בשיערך הארוך?

   "מגיל 19 אני אצל אותו ספר, אילן עמית מפתח תקווה. הוא מכיר טוב את השיער שלי ואני לא מחליפה אותו. אומרים שספר הוא כמו בעל. לא מחליפים אותו אם לא צריך. מה יותר חשוב מהשיער? זה הכתר. אם אני הולכת לספר והוא מסדר אותי יפה ואני מאושרת, זה לא כמו חצי בעל? פעם בחודש אני צובעת את השיער ועושה טיפולים של סמרטבונד של לוריאל פרופסיונל או אולפלקס, כדי לחזק את השיער. בבית אני עם המסכות של קרסטס. אני בלונדינית במקור, אבל השיער שלי צבוע בבלונד מאוד בהיר, ואני מקפידה לעשות כמה שיותר טיפולים. אני גם לוקחת תוספי תזונה מיוחדים לשיער, שאני מביאה מחו"ל. יש לי תמיד תוספות שיער כדי להוסיף עוד אורך, כי אני אוהבת שיער ארוך".

    

    

   מה לגבי תזונה וכושר?

   "גדלתי בבית פולני וכשרציתי לעשות דיאטה, אמא שלי היתה ישר חושבת שנהייתי אנורקטית. ככה הגעתי לצבא במידה 46. הייתי בחורה גדולה, כי אני גבוהה. בעלי התאהב בי ככה, כי הוא אוהב מלאות. ביום שהחלטנו להתחתן, עשיתי דיאטה וירדתי למידה 36 קטנה-קטנה. בהיריון עם התאומים העליתי 60 קילו. אחרי שהם נולדו, במשך כמעט חצי שנה אכלתי רק מלפפונים. רזיתי כמעט הכל. שנתיים לאחר שהם נולדו, התחלתי להתאמן. הפכתי מילדה שהמורים לחינוך גופני היו מזמינים את ההורים לשיחה, למכורה לספורט. ככה כבר קרוב ל-27 שנה. כל יום כשאני הולכת לישון, אני אומרת: עוד יום עבר. אני כל הזמן נלחמת. יש לי גוף עם המטבוליזם הכי בעייתי, שהכי קשה לשמור עליו. אם אני קצת משחררת, לא מתאמנת ואוכלת פחמימות – תוך חודש לא יכירו אותי. בגלל זה אני מתאמנת שבעה ימים בשבוע, בלי הנחות. שעה או שעה וחצי כל יום. אימוני כוח, ריצה, ספינינג וגם אימונים פרטיים. גם לבד וגם בחדר כושר. אני בחופש מספורט רק בחו"ל. אבל בחו"ל הולכים הרבה ברגל ועם שקיות, שזה כמו משקולות. תמיד צוחקים עליי, כי אני אומרת שאני שונאת להתאמן אבל אוהבת את ההרגשה אחרי. אני יודעת שכבר הייתי בסרט של השמנה וכמה קשה לי לשמור, כי אין לי מטבוליזם של בחורה רזה ואני חייבת לשמור פי 10 יותר. עכשיו יש גם את הפרמטר של הגיל. גם ככה חילוף החומרים שלי איטי ובמרוצת השנים נהיה עוד יותר איטי, אז אני חייבת לאתגר את עצמי עם הספורט. אין ברירה.

    

   "לגבי תזונה, אני משתדלת להימנע מפחמימות ומסוכרים. אבל אם אני במסעדה ותגיע סלסילת לחמים חמה – אני אוכל ממנה. ואם בסוף השבוע מישהי תכין עוגת גבינה, גם אוכל. אני מאמינה שצריך לאכול הכל במידה. לא צריך למנוע כלום מהגוף. כמה זמן אפשר לחיות בלי פחמימות וסוכר? אחרי שלוש שנים אתה משמין רק מלהסתכל על עוגייה. אני משתדלת לאכול כמה שיותר ירוקים ולחשוב טוב לפני שאני פותחת את המקרר. בבוקר אני שותה קפה ויוצאת ישר לאימון, ומתחילה את היום עם מלפפונים. בצהריים אוכלת תמיד ירקות עם דג או עוף. המלחמה שלי היא תמיד אחר הצהריים – אז מגיע המשבר של המתוק. בשבילו אני דואגת לאפות לעצמי עוגיות בלי קמח ועם סילאן טבעי והמון אגוזים. זה כבר הפך למותג. כולם רוצים את העוגיות של עפרה. אני מכינה אותן מהראש ובכל פעם הן יוצאות אחרת. הכי פריסטייל. בכלל, אני משתדלת להכין לבד את כל מה שאני מנשנשת, כדי לדעת מה בדיוק יש בפנים. ארוחת הערב שלי היא תמיד סלט או שאני חותכת גמבה וממלאת אותה בפסטרמה או בגבינה וביצה. גמבה זו פרוסת הלחם שלי. שותה זירו ומרגישה מפוצצת. אני מכורה לזירו".

    

   איזו עצה היית נותנת לעצמך הצעירה?

   "להביא עוד ילד. זו היתה הטעות שלי. ילדתי את התאומים בגיל מאוד צעיר והיה לי קשה לגדל אותם. אחר כך עשיתי הפסקה של 10 שנים עד לילד הקטן. מאוד נהניתי מהגידול שלו. הוא גדל לבד. כולם אמרו לי שאני חייבת גם ילדה וזו היתה טעות שלא הבאתי. היום אני עדיין צעירה וכולם כבר לא בבית. זה הפספוס שלי, שאין לי ילד רביעי ואין לי בת. אבא שלי כל הזמן אמר לי שאני אצטער על זה, והוא צדק".

    

   איפור בתמונות סטילס: זיוות הרשקו לאיל מקיאג' | שיער: אבישי מסטי | סטיילינג: יסמין טוחן

    

     

    ומה גילינו על דנה זרמון מול המראה בלי איפור ופילטרים?

    "את לא חייבת להיות מידה 34 כדי להתפרסם": דנה זרמון מול המראה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)
    "את לא חייבת להיות מידה 34 כדי להתפרסם": דנה זרמון מול המראה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים