אייקון מאויר בשבוע: לילי רוז דפ היא הנסיכה המודרנית של עולם האופנה

רגע אחרי שנפרדה מהזוגיות המסוגננת עם טימותי שאלאמה, הדוגמנית עם הייחוס המשפחתי המכובד חוגגת את הגעתה לגיל הבגרות האמריקאי ולא נופלת לשערוריות

ארז עמירןפורסם: 27.05.20 08:55
יפה כמו אמא ומגניבה כמו אבא, וגם להפך. המחווה שלי ללילי רוז דפ (איור: ארז עמירן)
יפה כמו אמא ומגניבה כמו אבא, וגם להפך. המחווה שלי ללילי רוז דפ (איור: ארז עמירן)
אם קיים, אי שם, מתכון לבישול "איט גירל" אופנתית, הוא מופיע תחת התמונה שלה. לילי רוז דפ (צילום: AP)
אם קיים, אי שם, מתכון לבישול "איט גירל" אופנתית, הוא מופיע תחת התמונה שלה. לילי רוז דפ (צילום: AP)
אצולה מודרנית מכל הכיוונים האפשריים, שמגיעה עם ליווי תקשורתי מלא. לילי רוז דפ בפסטיבל קאן, 2016 (צילום: AP)
אצולה מודרנית מכל הכיוונים האפשריים, שמגיעה עם ליווי תקשורתי מלא. לילי רוז דפ בפסטיבל קאן, 2016 (צילום: AP)
מעצב האופנה המנוח קרל לגרפלד מיהר להעלות אותה על המסלול. בתצוגת ההוט קוטור של שאנל, 2017 (צילום: AP)
מעצב האופנה המנוח קרל לגרפלד מיהר להעלות אותה על המסלול. בתצוגת ההוט קוטור של שאנל, 2017 (צילום: AP)
נציגי האצולה של התרבות הפופולארית הפראנס-אמריקאית איחדו כוחות כדי ליצור את השילוב המדויק הזה. בפסטיבל ונציה, 2019 (צילום: AP)
נציגי האצולה של התרבות הפופולארית הפראנס-אמריקאית איחדו כוחות כדי ליצור את השילוב המדויק הזה. בפסטיבל ונציה, 2019 (צילום: AP)

לילי רוז דפ

סליחה, במי מדובר? לילי רוז דפ היא אחד מהשילובים הגנטיים הכי שומטי לסת בעולם בזכות הוריה היפים והאופנתיים בעצמם, ונסה פאראדי וג'וני דפ. היום היא חוגגת את הגעתה לבגרות בסטנדרטים אמריקאיים וסוגרת 21 אביבים עם מבטא צרפתי, בלונד זוהר ולב שבור (אולי) אחרי שאמרה שלום לזוגיות הדביקה שלה עם השחקן טימותי שאלאמה – בעצמו ממתק הוליוודי נחשק ומי שהיה הבחירה שלי לאייקון האופנה של השנה החולפת.

 

דפ הצעירה היא אצולה מודרנית מכל הכיוונים האפשריים, שמגיעה עם ליווי תקשורתי מלא. בינתיים היא קנתה את פרסומה עם קצת דוגמנות, קצת קולנוע והגדרה כאושיית אופנה בהתהוות - רזומה שדלילותו לא מפריעה לה להתנהל עם פמליה של שלוש סוכנות, שתי מנהלות אישיות וצבא קטן של "מתחזקי יופי".

 

יופי לא בנאלי וסטייל מובהק. לילי רוז דפ (צילום: AP)
  יופי לא בנאלי וסטייל מובהק. לילי רוז דפ(צילום: AP)

   

  בראיונות איתה היא מדקלמת את המלל הקבוע של ילדי המפורסמים: כן, הייחוס ההורי פותח דלתות. לא, לא עושים לי הנחות. כן, אני צריכה להתאמץ כפליים כדי לעמוד בציפיות. וגם: התחממות גלובלית זה נורא, אני מאוד אוהבת לבשל, ואמא שלי מושלמת ואבא נהדר (בלי אף מילה על זירת הקרב עתירת האלימות-לכאורה של אבא עם האקסית אמבר הרד). כל התשובות נכונות, מדודות, ומשעממות כמו לצפות בטיח מתייבש על הקיר.

   

  הייחוס ההורי פותח דלתות. ונסה פאראדי וג'וני דפ ב-2004 (צילום: AP)
   הייחוס ההורי פותח דלתות. ונסה פאראדי וג'וני דפ ב-2004(צילום: AP)

    

   למה אייקון? אין ספק שלילי רוז דפ הצעירה עשויה מהחומרים הכי נכונים של נסיכה מודרנית. אם קיים, אי שם, מתכון לבישול "איט גירל" אופנתית, הוא מופיע תחת התמונה שלה. נציגי האצולה של התרבות הפופולארית הפראנס-אמריקאית איחדו כוחות כדי ליצור את השילוב המדויק הזה. התוצר יפה כמו אמא ומגניב כמו אבא, וגם להפך. ההתנהלות התקשורתית שלה נטולת רבב. אין לה, נכון לעכשיו, אף שערורייה בארסנל – לא סמים, לא קלטות מין מוכחשות, אף השתכרות פומבית ושום חבר מפוקפק. גם כשהיא רמזה בעבר שהיא ביסקסואלית, היא מיד הכחישה וסיפקה איזו אמירה פוליטיקלי-קורקטית כנדרש. איפה היא ואיפה מקבילותיה בעשורי העבר הסוערים הרבה יותר, כמו לינדזי לוהן ופריס הילטון.

    

   מצד שני, להיות ילדה טובה זה לא דבר רע. גם אם מדובר בתדמית תקשורתית, הרי שהיא מתחזקת אותה היטב. יש לה יופי מהסוג הלא בנאלי, שכולל פני לב, מצח ע-נ-ק וגזרה דקיקה. יש לה סטייל מובהק שמשלב בטבעיות חליפות מבית שאנל עם אופנת רחוב גראנג'ית ואהבה גדולה לניינטיז, ומקום קבוע (ליד אמא) בשורה הראשונה בכל תצוגת אופנה נחשקת.

    

   בתצוגת אביב-קיץ 2017 של שאנל (צילום: AP)
    בתצוגת אביב-קיץ 2017 של שאנל(צילום: AP)

     

    למה לא? לילי רוז מלודי דפ, אם להשתמש בשמה המלא, היא "אייקון לפי הספר". החיים שלה הם כמו סטורי אינסטגרמי אחד גדול ועמוס בפילטרים מרככים, לייקים ומשפטי העצמה בשקל. אפילו הזוגיות שלה עם שאלאמה היתה מפגן של צילומי אווירה מתוסרטים לעילא – החל ב"החשיפה הראשונה" כשהם מתנשקים, בספונטניות כמובן, בגשם הניו יורקי, וכלה בתיעוד שטוף הורמונים אך מוקפד של השתובבויות על יאכטה בקאפרי תחת הכותרת "ימים אחרונים של קיץ".

     

    למען הסר ספק, ה"לימוטי" היו זוג יפה ומלא קסם, שניהם יחד וכל אחד מהם לחוד. אני מאמין שהם אכן היו "האוהבים הצעירים של החיים" (כי מה יש לא לאהוב פה?), אבל הזוגיות האינסטגרמית אמינה כמו דנה רון מסרבת לראיון בגיא פינס או אורלי לוי אבקסיס מחזירה את המנדט ומתפטרת מהכנסת.

     

    תמיד אלגנטית. 2020 (צילום: Julien M. Hekimian/GettyimagesIL)
     תמיד אלגנטית. 2020(צילום: Julien M. Hekimian/GettyimagesIL)

      

     ובכל זאת: האם לילי רוז דפ היתה הופכת לאיט גירל גם לו היתה אוחזת בשם משפחה אחר? אני מהמר שלא, אבל גם אם היא נישאת על גלי הייחוס המשפחתי – היא עושה בו שימוש מצוין ומתנהלת באמת ללא שגיאות. להתבגר מול העין התקשורתית הבוחנת אולי לא נשמע כל כך נורא מרחוק, אבל אני מניח שמדובר במשימה לא פשוטה, כפי שיעידו לא מעט "ילדים של" שקרסו תחת כובד הציפיות והמעמד. יש לי תחושה שלעלמה דפ הצעירה זה לא יקרה. נדמה שהיא יודעת להתמודד עם ההשלכות הידועות של תהילה שלא נקנתה בזיעה וייסורים.

      

     על המסלול של שאנל, 2017 (צילום: Ken Ishii/GettyimagesIL)
      על המסלול של שאנל, 2017(צילום: Ken Ishii/GettyimagesIL)

       

      מה זה אייקון אחד בשבוע?

      עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

       

      בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים