צילום: שי יחזקאל

"לא ידעתי איך לשרוד את היום עם 3 ילדים - אז התחלתי לשתות קפה"

בגיל 41, יעל גולדמן מדברת על הורות בסגר ("למדתי לשחרר") בישול בריא ("אז מה עושים עם כרישה?") ומצב הטיפוח ("אולי מתישהו אתאפס על עצמי ואלך להזריק")

שינה זה לחלשים. יעל גולדמן (צילום: אלון שפרנסקי)
שינה זה לחלשים. יעל גולדמן (צילום: אלון שפרנסקי)
"אולי מתישהו אתאפס על עצמי ואלך להזריק" (צילום: אלון שפרנסקי)
"אולי מתישהו אתאפס על עצמי ואלך להזריק" (צילום: אלון שפרנסקי)
"אחרי שנים שעשיתי TRX עברתי לשיעורים פרטיים בפילאטיס, לא פילאטיס משקם. זה סיזיפי, אבל אני מרגישה שאני כמו תינוק שלומד דבר חדש" (צילום: אלון שפרנסקי)
"אחרי שנים שעשיתי TRX עברתי לשיעורים פרטיים בפילאטיס, לא פילאטיס משקם. זה סיזיפי, אבל אני מרגישה שאני כמו תינוק שלומד דבר חדש" (צילום: אלון שפרנסקי)

 יעל גולדמן, בת 41, נשואה + 3, פרזנטורית רשת גולף, מגישה את התוכנית "מרגישות יופי" בקשת 12 לצדה של מימי לוזון, ומנחת תוכנית האופנה ”סטיילינג עם יעל גולדמן” – ערוץ האופנה הישראלי, ערוץ 35 ב־HOT ו־38 ב־YES. שבעה דברים שהיא רעננה בחיים בשנה החולפת:

  

גיוונה את האימונים

"האמת היא שבתחום הכושר אני נמצאת בשנה של תפנית מדהימה. שנים עשיתי TRX והתאמנתי אצל ליקי, המאמנת האגדית שלי, שאני באמת חולה עליה, אבל כמו הרבה דברים בחיים הרגשתי שאני צריכה שינוי. עברתי לשיעורים פרטיים בפילאטיס, לא פילאטיס רגיל אלא פילאטיס משקם. זה סיזיפי, אבל אני מרגישה שאני כמו תינוק שלומד דבר חדש. אני ממש לומדת שפה חדשה שפותחת צ'אקרה לעשות משהו חדש, אנרגיה אחרת, והוא נעשה בשקט, יותר פנימי, פחות עבודה של בום בום, יותר לשפר את הגוף, למנוע עומס על הצוואר. נשמע משהו של זקנים, אבל זה מדהים. הייתי רוצה להיות מסוגלת לעשות את זה פעמיים בשבוע, פעם בשבוע ליקי ופעם בשבוע יוגה, ואז אהיה מבסוטה עד הגג, אבל אין לי באמת זמן ולא נראה לי שזה יקרה".

 

מוכנה לקיץ (צילום: אלון שפרנסקי)
  מוכנה לקיץ(צילום: אלון שפרנסקי)

   

  קפצה כיתה בבישול בריא

  יש לי שני צמחונים בבית כבר כמה חודשים, אז זה לוקח אותי לשלב הבא של בישולים. האמת שבהתחלה זה תסכל אותי והייתי בהלם. ניסיתי טופו - מוצר שאף פעם לא קניתי הביתה - ובישלתי"

  "בגדול אני בנאדם שאוכל יחסית בריא, חוץ מעכשיו כשאני אוכלת שוקולד במיטה עם תה. אני אוכלת הרבה פירות, ירקות, הרבה בבית, אוכל מבושל. פעם הייתי אוכלת המון בחוץ. אני עדיין אוכלת בחוץ, בימי צילום למשל, אבל כשאני בבית אני משתדלת להכין מרק ולבשל. יש לי שני צמחונים בבית, גם הבת הגדולה שלי בת השמונה וגם אורי בעלי (השחקן אורי פפר - ח.ג.) צמחונים כבר כמה חודשים, אז זה לוקח אותי לשלב הבא של בישולים. האמת שבהתחלה זה תסכל אותי והייתי בהלם, ופתאום אני מבינה את הראש, יותר עדשים וקטניות. ניסיתי טופו - מוצר שאף פעם לא קניתי הביתה - ובישלתי.

   

  "יש דברים שאני לא מכירה, למשל כרישה - מה זה הדבר הזה? מה עושים עם זה? אז אני דווקא נמצאת בשנה שבה אני מנסה דברים חדשים, ויש לי גם חיבור עם שופרסל גרין, שגם מאתגר אותי וזה נחמד. ממקום מקובע של 'אני יודעת להכין שניצלים ופסטה', פתאום אני נפתחת לדברים נוספים. אני עדיין לא ברמה גבוהה, אבל בכל זאת עושה דברים חדשים וזה נחמד. אני יוצאת מאזור הנוחות שלי כי אני לא רוצה שהבת שלי תאכל אוכל צמחוני תעשייתי ותחיה על שניצל תירס".

   

  נזכרה באנטי אייג'ינג

  "אני אוהבת לטפח את עצמי. תמיד יש לי תירוץ שאני מצטלמת אז זה חלק מהעבודה, אבל אני כן מתקשה להקפיד על שגרת טיפוח. אני אוהבת שיש לי מבחר של קרמים ואוהבת לזגזג ביניהם ולהשתמש בהם, אבל לא מצליחה להיות עם האצבע על הדופק. עכשיו, בזמן שאנחנו מדברות, שטפתי את הפנים ושכחתי למרוח קרם, אז עכשיו אני קמה מהמיטה כדי לשים. איכשהו לא הגעתי לזה. מטרידה אותי ההזדקנות של העור, אבל עברתי את השלב הזה. זה מה שזה, זה חלק מהחיים - השלמתי עם הגיל שלי.

   

  "צריך לטפל בעור בעדינות, לא להשתגע. יש איזו השתגעות שאני שמה לב אליה סביבי. אני מרגישה שאני קצת נמצאת מאחור בנושא ההזרקות. אולי מתישהו אתאפס על עצמי ואלך להזריק, אבל אני מרגישה שבאמת צריך כמה שפחות. כן לטפל וכן לעזור, אבל ממש בעדינות ולא לעשות דברים שמשנים את הפנים. רק לגעת ממש איפה שמפריע".

   

  פנים אמיתיות: יעל גולדמן מול המראה >>>

   

  למדה לפרגן לעצמה

  "זו השנה שבה אני עושה דברים בשבילי, שלא הייתי עושה בעבר - מהזמנת מסאז' ועד לבלות יותר. אני עושה יותר דברים בלי לדפוק חשבון, גם אם אבזבז יום על משהו שהוא הנאה, אז בלי ייסורי מצפון. זה חדש לי - לאפשר לעצמי"

  "אני לא עושה מספיק בכל מה שקשור לנפש שלי, לא הולכת לטיפול. אני ואורי היינו הולכים לסירוגין לטיפול בכל מיני נקודות כשהרגשנו שאנחנו צריכים עזרה חיצונית, אבל לא היה שום דבר קבוע שהצלחתי להתמיד בו. אני פשוט עושה דברים שכיף לי איתם והם טובים לנפש שלי. זו השנה שבה אני עושה דברים בשבילי, שלא הייתי עושה בעבר - מהזמנת מסאז' ועד לבלות יותר. אני עושה יותר דברים בלי לדפוק חשבון, גם אם אבזבז יום על משהו שהוא הנאה, אז בלי ייסורי מצפון. זה חדש לי - לאפשר לעצמי, לפרגן לעצמי.

   

  "נראה לי שהכל התחיל ממשבר גיל ה־40 ופשוט נובע מהאינטנסיביות של החיים. אני אוהבת את האינטנסיביות הזאת, אבל זה לא פשוט. אני מתה להיות מכורה למדיטציות, אבל איכשהו לא מצליחה להתמיד בהן, אפילו עשר דקות ביום זה קשה שלי. אני מבלה את הזמן במדיטציה כשאני חושבת על כל המשימות שלי ולא מצליחה להתנתק. הייתי מתה לעשות קורס מיינדפולנס או משהו דומה. אנחנו חיים בעולם מאוד אינטנסיבי, ואני חושבת שלאישה אפילו יותר קשה - הכל נופל עלינו באיזשהו אופן. אנחנו גם עושות קריירה, גם משפחה, וזה מאוד קשוח".

   

  מתה להיות מכורה למדיטציות, אבל איכשהו לא מצליחה להתמיד בהן (צילום: אלון שפרנסקי)
   מתה להיות מכורה למדיטציות, אבל איכשהו לא מצליחה להתמיד בהן(צילום: אלון שפרנסקי)

    

   דחתה את החופשה המשפחתית הגדולה

   "אני מתה על חופשות, כמה שיותר. יס פליז. אני לא טסה לבד, אוהבת לטוס עם המשפחה, עם אורי לבד או עם חברות. השנה הייתה לי תוכנית אב לעשות טיול של חודשיים עם המשפחה, אבל אז פרצה מגפת הקורונה. עכשיו אנחנו מחכים לראות מה יהיה אחרי פסח ואז נחליט. באופן מפתיע אני ממש בסדר עם משבר הקורונה ולמזלי אורי איתי ועם הילדים בבית. אני לא מתחברת לקלישאות שמחפשות סיבה למה זה קרה, אני פשוט מאמינה שיהיה בסדר ושגם זה יעבור".

    

   מתוך הקמפיין ל"גולף" (צילום: דודי חסון)
    מתוך הקמפיין ל"גולף"(צילום: דודי חסון)

     

    הבינה שחייבים לשחרר את הילדים

    "יש לי שתי בנות, בנות שמונה ושש, ותינוק בן שנה ושבעה חודשים. העצה הכי טובה שלי לאמהות היא לשים את הטלפון בצד ופשוט להיות עם הילדים. אני לא אומרת את זה ממקום שיפוטי, אני בעצמי שם. זה נורא קשה. והכי קשה לשחרר אותם אבל אני ממש משתדלת, שזה הדבר הכי קשה בהורות, אבל הכי בריא עבורם. בהורות הדבר הטבעי שאנחנו עושים הוא לחבק, לשמור ולגונן, וזה מה שאת כל הזמן רוצה לעשות עם הילד שלך, אבל מה שאת באמת צריכה לעשות הוא לשלוח אותו קדימה ולתת לו את הגב ואת הידיעה שאת כל הזמן מאחוריו. לנסוע באופניים לבד, למשל, דוגמה קטנה - קשה אבל חייבים לעשות את זה. למזלי, מטבעי אני בנאדם משחרר".

     

    התחילה לשתות קפה בגלל מחסור בשעות שינה

    "הגעת לנקודת התורפה שלי. עברה עלי שנה קשה מבחינת שינה. אני גם ככה מתעוררת מכל פיפס, וכשיש תינוק בבית על אחת כמה וכמה. שינה זה לא משהו שאפשר להשלים, אז הייתי מאוד עייפה בשנה האחרונה. אני כבר ישנה לילות רצופים אבל עדיין קמה מוקדם בשביל התינוק שלי. בערך משש בבוקר אנחנו כבר ערים, לפעמים הוא מפנק בשש ורבע. אחר כך אין לי כוח, ולמרות זאת אני בכל זאת מצליחה לצאת בערב.

     

    "זו עוד תובנה שגיליתי השנה, ואני לא מאמינה שאני אומרת את זה אבל שינה זה לחלשים. אני מתפקדת בלי שינה וגם פתאום הבנתי שאני לא יודעת איך לשרוד את אחר הצהריים עם שלושה ילדים, אז התחלתי לשתות קפה. לא כי זה טעים לי, אלא בגלל שזה מעורר אותי ועוזר לי לצלוח את השעות הקשות".

      

    סגנון: מיטל ברונר /// איפור: נגה תמיר במוצרי M.A.C /// שיער: עינת סברלו /// ע.צלם: דויד ששון /// ע. סגנון: שקד אוברגוט ///

    חליפה: Golf /// בגד ים: Hugo Boss ל"פקטורי 54" /// כפכפים: Adidas

    ז׳קט: Golf /// טי־שירט: Adidas /// חצאית: Kenzo ל"פקטורי 54"

    בגד ים: Volcom ל"פקטורי 54" /// ג'ינס: Golf /// נעליים: Adidas

     

     

    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד