5 טכנולוגיות שיעזרו לכם לנהל את הבריאות שלכם בלי לזוז מהבית

סובלים מבעיה רפואית כלשהי? לפני שאתם רצים לארון התרופות, כדאי שתדעו שיש פתרונות יעילים לא פחות, אך ללא סיכונים ותופעות לוואי מיותרות

יש לא מעט מצבים רפואיים שניתן לטפל בהם באמצעים לא תרופתיים (צילום: Shutterstock)
יש לא מעט מצבים רפואיים שניתן לטפל בהם באמצעים לא תרופתיים (צילום: Shutterstock)

כאב הראש שוב תקף אתכם? התקף החרדה לא מאפשר לכם לתפקד במהלך היום? סביר להניח שכמו רבים מאיתנו, גם אתם תרוצו לארון התרופות ותיקחו תרופה לשיכוך כאב או להרגעת החרדה בתקווה שאלה יעזרו לכם לעבור בשקט יחסי את השעות הקרובות. הצעד הזה מובן למדי, שכן תרופות נתפסות כפתרון הקל והבטוח למצוקות בריאותיות שונות, אבל מה שרבים אינם מודעים אליו היא העובדה הפשוטה שתרופות הן חומרים כימיים שלעתים השימוש בהם עלול לסכן את הבריאות.

 

שוק התרופות עצום - ישנן תרופות בטוחות יותר לשימוש, ישנן תרופות שתופעות הלוואי שלהן זניחות, אך יש גם כאלה שתופעות הלוואי שלהן נעימות הרבה פחות ופוטנציאל הסיכון שלהן גבוה למדי. מעבר לכך, שימוש תכוף וממושך בתרופות עלול לסכן את בריאות הכבד, שכן החומרים הכימיים שוקעים בו והוא מתמלא ברעלים שאותם הוא אינו יכול לסנן.

 

"לעתים אין מנוס מטיפול בתרופות, אך חשוב להיות מודעים להשלכות הבריאותיות הנרחבות של השימוש בהן, וחשוב לא פחות לדעת שיש לא מעט מצבים רפואיים שניתן לטפל בהם באמצעים לא תרופתיים", מסבירה דורית גרינברג, מנכ"לית ומייסדת MDS Pharm ומקימת האתר בריאות און-ליין, אתר המתמחה בפתרונות לא תרופתיים למגוון בעיות רפואיות. "כחברה התרגלנו לכך שברירת המחדל היא שימוש בתרופה, אבל למעשה הטכנולוגיה מספקת לנו כיום לא מעט כלים לניהול בטוח יותר של הבריאות שלנו, ולכן כדאי להתוודע אליהם".

 

מהם היתרונות של המכשירים על פני תרופות?

"היתרון העיקרי הוא שאין תופעות לוואי וגם אין תגובות בין-תרופתיות הנובעות מהאינטראקציה הנוצרת מנטילת כמה תרופות במקביל. לא רבים יודעים זאת, אבל שליש מהקשישים נפטרים למעשה כתוצאה מתגובת גומלין בין תרופות שונות. לכן שילוב של מכשירים רפואיים ייעודיים יכול לסייע בהפחתת הסיכון הזה".

 

לדבריה, באמצעות שימוש במכשור המתאים ניתן לסייע לטיפול בשורה של בעיות בריאות, ובהן כאב כרוני, יתר לחץ דם, חרדה, חיזוק רצפת האגן ועוד. לפניכם ארגז הכלים הטכנולוגי לשימוש ביתי שיסייע לכם לטפל בבעיות שונות ולשמור על בריאות טובה יותר ביעילות ובבטיחות.

 

הבעיה: כאב כרוני

הפתרון: I-CURE

I-CURE הוא מכשיר סופר פולס לייזר נייד המסייע לטיפול בכאב ולהאצת ריפוי רקמה כואבת במצבים של דלקות שלד-שריר. הטכנולוגיה משלבת טיפול באורכי גל אור שונים שעובדים באופן סינרגטי המאפשר טווח טיפולי רחב. אורכי הגל המשולבים במכשיר הם:

 • 660 ננומטר – אור אדום נספג על ידי רקמות שטחיות ומייצר דרך לחדירת הקרניים האחרות עמוק יותר.
 • 875 ננומטר - אור אינפרה אדום נספג ברקמות פנימיות יותר, מנטרל מפריעים תאיים ומאפשר לקרניים העמוקות לחדור טוב יותר.
 • 905 ננומטר – סופר פולס לייזר נספג ברקמות עמוקות עד כדי 13-10 ס"מ עומק.

 

I-CURE מסייע לטיפול בכאב ולהאצת ריפוי רקמה כואבת במצבים של דלקות שלד-שריר (צילום: MDS Pharm)
  I-CURE מסייע לטיפול בכאב ולהאצת ריפוי רקמה כואבת במצבים של דלקות שלד-שריר

   

  הטכנולוגיה משלבת גם שדה אלקטרומגנטי סטטי של 25MT (מיני טסלה), שבשילוב אלגוריתם תוכנה חכם יוצר אפקט טיפולי מדורג לעומקי טיפול שונים.

   

  דלקות כרוניות בשלד-שריר מובילות לשימוש מוגבר ויומיומי בתרופות נוגדות כאב לצורך התפקוד היומיומי. יתרה מזו, מאחר שמדובר בדלקות על רקע שחיקה הן מאפיינות בעיקר את בני הגיל השלישי, שלרוב נעזרים בתרופות נוספות לטיפול בבעיות הקשורות לגיל כמו יתר לחץ דם, בעיות לב ועוד - דבר המגביר את הסיכון לאינטראקציות בין תרופתיות. שימוש קבוע ב- I-CURE מסייע להקלת הכאב ללא הסיכון של התנגשות בין תרופות.

   

  למידע נוסף >>

   

  שימוש קבוע ב- I-CURE מסייע להקלת הכאב ללא הסיכון של התנגשות בין תרופות (צילום: MDS Pharm)
   שימוש קבוע ב- I-CURE מסייע להקלת הכאב ללא הסיכון של התנגשות בין תרופות

    

   הבעיה: יתר לחץ דם

   הפתרון: רספירייט

   רספירייט הוא מכשיר הפועל להרחבת כלי הדם באמצעות התמקדות בהשפעה על קצב הנשימות. חיישן הנשימה של המכשיר מזהה את קצב הנשימות ולאחר עיבוד המידע המכשיר משמיע שני צלילים שונים, אחד לשאיפה ואחד לנשיפה, שמכוונים את קצב הנשימות של המטופל. הפעולה של הרספירייט היא למעשה הארכת צלילי הנשיפה, כך שלאורך זמן הוא מוריד את קצב הנשימות. הורדת קצב הנשימות מובילה להרחבת כלי הדם הקטנים בגוף, מה שמאפשר זרימה יותר טובה של הדם ובכך הורדה של לחץ הדם.

    

   מכוון את קצב הנשימות של המטופל (צילום: MDS Pharm)
    מכוון את קצב הנשימות של המטופל

     

    טיפול תרופתי קבוע הוא חשוב, ולפעמים גם הכרחי, כדי להגיע לאיזון של יתר לחץ הדם. עם זאת, לרוב זה יהיה כרוך בניסוי של כמה תרופות שונות, ושינויים תכופים במינונים. כתוצאה מכך, במקרים רבים הלוקים בלחץ דם גבוה לא יצליחו להגיע לאיזון של יתר לחץ הדם ויחפשו אלטרנטיבות טיפול אחרות. לכן, כדי לראות תוצאות ושיפור במדדים, כדאי להקפיד על אורח חיים הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית, לדבוק בטיפול התרופתי שניתן על ידי הרופא, וגם להשתמש בטכנולוגיה הקיימת כמו במכשיר הרספירייט, ששימוש קבוע בו הוכח מחקרית כמשפר את מדדי לחץ הדם הקיימים, וגם מאפשר לשמור על התוצאות לאורך זמן. כמו כן, במחקרים נמצא שרספירייט משפר גם את איכות השינה, מה שיכול לתרום בעקיפין לשיפור מדדי לחץ הדם.

     

    למידע נוסף >>   

     

    שימוש קבוע ברספירייט הוכח מחקרית כמשפר את מדדי לחץ הדם הקיימים, וגם מאפשר לשמור על התוצאות לאורך זמן (צילום: MDS Pharm)
     שימוש קבוע ברספירייט הוכח מחקרית כמשפר את מדדי לחץ הדם הקיימים, וגם מאפשר לשמור על התוצאות לאורך זמן
      

      

     הבעיה: בריחת שתן

     הפתרון: הי טאץ

     המכשיר המהפכני פותח על ידי צוות מדענים בינלאומי ומשתמש בטכנולוגיית EMS, הנמצאת בשימוש במשך שנים בתחום הספורט המקצועני. המכשיר, הפועל על פולסים חשמליים, גורם לגירוי שרירי רצפת האגן, לכיווץ בלתי רצוני שלהם ובכך מחזק אותם. וכל זאת בצורה נוחה ויעילה ובטיפול ביתי קצר שאינו מצריך תרגולים אינסופיים בבית.

      

     על פי ההערכות, כשליש מהנשים בגילאי 50 ומעלה, סובלות מבריחת שתן כתוצאה מרפיון השרירים ברצפת האגן, ועם השנים המצב רק הולך ומחמיר. מעבר למבוכה החברתית, הפגיעה באיכות החיים והתלות בתחבושות סופגות, שרירי רצפת אגן חלשים עשויים להוביל לצניחת איברים נוספים, כמו צניחת רחם למשל, ואצל חלק מהנשים המצב אף מצריך ניתוח פולשני, שלא תמיד מוביל לתוצאות הרצויות ואינו מטפל בבעיה לתמיד, משום שלאחר כ-15 שנה השרירים שוב נחלשים והבעיה חוזרת.

      

     למידע נוסף >>  

      

     המכשיר, הפועל על פולסים חשמליים, גורם לגירוי שרירי רצפת האגן, לכיווץ בלתי רצוני שלהם ובכך מחזק אותם (צילום: MDS Pharm)
      המכשיר, הפועל על פולסים חשמליים, גורם לגירוי שרירי רצפת האגן, לכיווץ בלתי רצוני שלהם ובכך מחזק אותם

       

      הבעיה: התקפי חרדה

      הפתרון: קלמיגו

      המכשיר הנייד הזעיר פותח על ידי עדי ולך, מהנדסת ביו רפואה שסבלה במשך שנים מהתקפי חרדה חוזרים. מדובר במכשיר קטן ונוח לנשיאה המבוסס על מחקרים שהוכיחו שתרגול נשימות מסוגל לסייע להקלה בזמן התקף החרדה על ידי הפעלת המערכת הפרה סימפתטית, שאחראית על הרגיעה בגוף, ומשלב גם רכיב ארומתרפי. הוא פועל על סוללות, וכשמניחים אותו בפה ונושפים, בזו אחר זו נדלקות נורות קטנות ומופעל רטט. הקצב שבו הנורות נדלקות משתנה בהתאם לביצועים וכך נותן אינדיקציה לאיכות הנשימה של המשתמש.

       

      קלמיגו עוזר בהקלה מיידית בזמן התקף וגם משמש כטיפול מונע המרחיק את תדירות ההתקפים (צילום: MDS Pharm)
       קלמיגו עוזר בהקלה מיידית בזמן התקף וגם משמש כטיפול מונע המרחיק את תדירות ההתקפים

        

       מחקרים רבים הוכיחו כי מתח וחרדה נחשבים לגורמים משפיעים ביותר על איכות חיינו, על קצב ההזדקנות ועל הסיכון שלנו לחלות במחלות כרוניות, כמו יתר לחץ דם, דיכאון ומחלות לב. לפיכך הפחתת רמת החרדה והסטרס הכרחית לשמירה על הבריאות, אך הטיפולים התרופתיים המשמשים לבעיות אלה כרוכים לא אחת בתופעות לוואי לא פשוטות ובהשלכות בריאותיות נרחבות. קלמיגו עוזר בהקלה מיידית בזמן התקף וגם משמש כטיפול מונע המרחיק את תדירות ההתקפים. במחקרים נמצא כי טיפול של שלוש דקות בלבד במכשיר מפחית באופן משמעותי את רמת הסטרס והחרדה.

        

       למידע נוסף >> 

        

       במחקרים נמצא כי טיפול של שלוש דקות בלבד במכשיר מפחית באופן משמעותי את רמת הסטרס והחרדה. (צילום: MDS Pharm)
        במחקרים נמצא כי טיפול של שלוש דקות בלבד במכשיר מפחית באופן משמעותי את רמת הסטרס והחרדה.

         

        הבעיה: נזלת אלרגית

        הפתרון: ביונט

        המכשיר פותח על ידי צוות של מדענים ורופאים המתמחים בפוטותרפיה והוכח מחקרית כיעיל באותה רמה של אנטי היסטמינים אך ללא תופעות לוואי. המכשיר פשוט וקל וידידותי לשימוש. משך הטיפול הוא 4 דקות בלבד . בתחילה במשך 3 פעמים ביום והולך ויורד ככל שהמצב משתפר . באמצעות ביונט ניתן לחוות את עונת האלרגיה ללא תסמינים. להשגת יעילות מרבית רצוי להתחיל בטיפולים מיד עם הופעת התסמינים.

         

        המכשיר מבצע טיפול פוטותרפי (צילום: MDS Pharm)
         המכשיר מבצע טיפול פוטותרפי

          

         המכשיר בטוח לשימוש יומיומי במשך כל ימות השנה לילדים מגיל שש, ומיועד גם לטיפול בנזלת אלרגית שאינה עונתית. המכשיר מבצע טיפול פוטותרפי באמצעות פס צר של האור האדום nm630 ברמה הנמוכה (LNB) ופועל להקלת התסמינים של הנזלת האלרגית ברמה הביולוגית, זאת על ידי שחרור מולקולות המשפרות את זרימת הדם באזור ומסלקת את החומרים הדלקתיים והאלרגניים.

          

         למידע נוסף >>  

          

          

         בטוח לשימוש יומיומי במשך כל ימות השנה לילדים מגיל שש, ומיועד גם לטיפול בנזלת אלרגית שאינה עונתית (צילום: MDS Pharm)
          בטוח לשימוש יומיומי במשך כל ימות השנה לילדים מגיל שש, ומיועד גם לטיפול בנזלת אלרגית שאינה עונתית

           

          הבעיה: כאבי מחזור

          הפתרון: אובה פלוס

          מכשיר אלקטרוני המבוסס על טכנולוגיית טנס המקלה על כאב באמצעות זרמים חשמליים. המכשיר קטן, ניתן לנשיאה על הגוף, מורכב משתי אלקטרודות השולחות זרמים קלים לאזור הבטן התחתונה המביאים להפחתת הכאב בשני מישורים: במישור האחד הוא חוסם את הסיגנלים של הכאב המועברים למוח באמצעות מערכת העצבים, ובמישור השני, כתוצאה מהגירוי החשמלי, הוא גורם לשחרור אנדורפינים, חומרים כימיים טבעיים בגוף התורמים לשיכוך כאב ולשיפור מצב הרוח.

           

          כאבי מחזור, הנגרמים בעקבות כיווצים של הרחם, מטופלים בדרך כלל בתרופות נוגדי כאבים או בגלולות למניעת היריון הגורמות להאטה בפעילות שריר הרחם. משככי הכאב מעניקים הקלה זמנית ולעתים קרובות המינון המותר אינו מספיק והעלאתו עלולה להיות מסוכנת, וגם השימוש בגלולות המכילות הורמונים סינתטיים כרוך בהשלכות לא פשוטות. אובה פלוס מספק מענה לא תרופתי המתאים לנשים בכל הגילאים, ובייחוד לנערות.

           

          למידע נוסף >>  

           

          אובה פלוס מספק מענה לא תרופתי המתאים לנשים בכל הגילאים, ובייחוד לנערות (צילום: MDS Pharm)
           אובה פלוס מספק מענה לא תרופתי המתאים לנשים בכל הגילאים, ובייחוד לנערות

            

            המכשירים שפורטו כאן הם רק חלק מארגז כלים טכנולוגי נרחב המונה מכשירים רבים המסייעים לטיפול בבעיות בריאות שונות שמציעה MDS Pharm. להתייעצות, למידע נוסף ולהתאמה של מכשיר לבעיה שממנה אתם סובלים, אתם מוזמנים לפנות אלינו והמומחים שלנו ישמחו לספק את הפתרונות המתאימים לכם בלי שתצטרכו לצאת מהבית, טל': 1700-505-508.

            

            

           הקליקו לכל כתבות הפרויקט המיוחד של מנטה
           הקליקו לכל כתבות הפרויקט המיוחד של מנטה

            

            

            
           הצג:
           אזהרה:
           פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד