צילום: שי יחזקאל

חיסול ממוקד: שלושה מזונות שיעזרו לכם להיפטר סוף-סוף מהשומן בבטן

שמן ופיצוחים לבטן רזה יותר? כן, כן - יש לנו כמה הצעות מפתיעות ומגובות במחקרים איך תוכלו לצמצם את היקף המותניים ולהפחית את השומן הבטני עד לעונת הקיץ

איך להיפטר מעודפי שומן בבטן (צילום: Shutterstock)
איך להיפטר מעודפי שומן בבטן (צילום: Shutterstock)

עם ההבנה שאו-טו-טו החורף מאחורינו, והאביב שבעקבותיו הוא רק הקדמה קצרצרה לעונת הקיץ - עכשיו הזמן להתמקד במצב השומנים בבטן. והפעם, לא בשאלה "מה לא לאכול" - אלא דווקא מה כן - אז הנה שלושה מזונות שיעזרו לכם להיפטר סוף־סוף מהשומן בבטן:

  

1. שמן קוקוס

מחקר שפורסם בכתב העת Lipids הראה ששילוב 30 גרם שמן קוקוס בתפריט הדיאטה הוביל לצמצום היקף המותניים של המשתתפות כעבור חודש, בנוסף להפחתת משקל. לעומת זאת, שילוב 30 גרם שמן סויה, שהביא להפחתת משקל דומה, לא הביא לשינוי בהיקף המותניים. הסיבה: שמן הקוקוס מכיל חומצה לאורית, חומצת שומן רוויה שהגוף שורף במהירות לצורך ייצור אנרגיה.

 

שילוב 30 גרם שמן קוקוס בתפריט הדיאטה הוביל לצמצום היקף המותניים של המשתתפות כעבור חודש, בנוסף להפחתת משקל (צילום: דניה ויינר, סגנון: דיאנה לינדר)
  שילוב 30 גרם שמן קוקוס בתפריט הדיאטה הוביל לצמצום היקף המותניים של המשתתפות כעבור חודש, בנוסף להפחתת משקל(צילום: דניה ויינר, סגנון: דיאנה לינדר)

   

  2. חומץ רימונים

   כשחוקרים קוריאנים נתנו לנשים בעלות עודף משקל 30 מ"ל חומץ רימונים מדי יום במשך חודשיים, השומן הבטני שלהן הצטמצם ב־3.7% (לעומת קבוצת הביקורת שבה לא חל שינוי באחוז השומן הבטני). הסיבה: החוקרים סבורים שהחומצה האצטית שבחומץ מתערבת בעיכול הפחמימות וגם מאיצה את פעילותו של אנזים התורם לשריפת השומן.

   

   

  30 מ"ל חומץ רימונים מדי יום במשך חודשיים, הביא לצמצום של 3.7% בשומן הבטניי (צילום: Shutterstock)
   30 מ"ל חומץ רימונים מדי יום במשך חודשיים, הביא לצמצום של 3.7% בשומן הבטניי(צילום: Shutterstock)

    

   3. פיסטוקים

    במחקר שפורסם ב־American Journal of Clinical Nutrition, שילבו 60 משתתפים צריכת פיסטוקים בתפריטם בשיעור של 20% מסך הקלוריות היומיות, בעוד קבוצת הביקורת צרכה תפריט דומה אך ללא פיסטוקים. התוצאה: כעבור חצי שנה צמצמו חברי קבוצת הפיסטוקים את היקף המותניים ב־1.8 ס"מ וגם שיפרו את רמות הכולסטרול, הסוכר ומדדי הדלקת.

    

    

   היקף המותניים צומצם ב־1.8 ס"מ וגם חל שיפור ברמות הכולסטרול, הסוכר ומדדי הדלקת (צילום: Shutterstock)
    היקף המותניים צומצם ב־1.8 ס"מ וגם חל שיפור ברמות הכולסטרול, הסוכר ומדדי הדלקת(צילום: Shutterstock)

      

    נכון / לא נכון: טיגון חלבונים משמין פחות מטיגון פחמימות

    נכון. להבדיל מפחמימות, חלבונים כמעט אינם סופגים שמן. אז אם אתם משתוקקים לטגן עוף, בשר, דגים או ביצים, אין סיבה שלא תעשו זאת. עם זאת, לא כדאי לעטוף את החלבונים בבלילה פחמימתית (כמו פירורי לחם או קמח), שסופגים את השמן ומעלים את הערך הקלורי, אבל אפשר להוסיף כמות קטנה של פירורי לחם לתערובת עצמה.

     

     לא מצליחים להיפטר מהבטן? הקליקו על התמונה לגלות אם גם אתם סובלים מתופעת "בטן קורטיזול":

      

     שבע מנות מרגיעות שכדאי לשלב בתפריט (צילום: Shutterstock)
     שבע מנות מרגיעות שכדאי לשלב בתפריט (צילום: Shutterstock)

      

      

     הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
     הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד