מאי משיח, 26: "עשיתי הכל יחד - להתחתן, ללדת ילדה ולפתוח עסק"

איך היא משלבת עיצוב בגדי ערב לנטלי דדון עם גידול בתה הפעוטה, למה היא מוכנה להשקיע בתיקי יוקרה אך מוותרת על איפור ומה היא עושה כשהחתונות מוקפאות?

עדי סגלפורסם: 23.04.20 09:03
"מגיל צעיר אני עובדת קשה מאוד כדי לרכוש את הדברים שאני רוצה. היום העיקר מבחינתי הוא לא להחסיר מהילדה שלי כלום, אחר כך לדאוג למלתחה שלי". מאי משיח בביתה (צילום: עדי סגל)
"מגיל צעיר אני עובדת קשה מאוד כדי לרכוש את הדברים שאני רוצה. היום העיקר מבחינתי הוא לא להחסיר מהילדה שלי כלום, אחר כך לדאוג למלתחה שלי". מאי משיח בביתה (צילום: עדי סגל)
"עד לפני חודש היינו בטירוף של עשייה, וברגע אחד הכל נעצר. בשביל שבוע האופנה הכנתי קולקציה של 20 שמלות שנדחתה ולא הוצגה, ולא רק זה – לאחר ימים אחדים כל האירועים הוקפאו" (צילום: עדי סגל)
"עד לפני חודש היינו בטירוף של עשייה, וברגע אחד הכל נעצר. בשביל שבוע האופנה הכנתי קולקציה של 20 שמלות שנדחתה ולא הוצגה, ולא רק זה – לאחר ימים אחדים כל האירועים הוקפאו" (צילום: עדי סגל)

מי את? מאי משיח יחזקאל.

 

‏‎גיל: 26.

 

‏‎איפה גדלת? "נולדתי וגדלתי ברמת גן".

 

‏‎איפה את גרה היום? "עדיין גרה ברמת גן, וסביר להניח שתמיד אגור כאן, עם בעלי עדי יחזקאל ובתנו אן חנה בת השנתיים וחמישה חודשים".

 

‏‎איך זה להיות אם צעירה שגם מנהלת עסק במשרה מלאה? "לא פשוט בכלל, הרבה רגשות מעורבים. בימים רגילים אני מעט מאוד בבית, אולי שני ערבים בשבוע. יחד עם זאת, זה ממלא מאוד! אין ברכה גדולה יותר מלעשות דברים שאתה אוהב. המשפחה שלי נותנת לי את הכוח ליצור, להתפתח ולגדול. יש לי תמיכה ועזרה ענקית מבעלי וגם מהאימהות שלי ושל בעלי יש עזרה בלתי פוסקת, ועל כך אני מודה להן מאוד. לקחתי את זה בחשבון כשעשיתי הכל יחד - גם להתחתן, גם ללדת ילדה וגם לפתוח עסק במקביל. במהלך השבוע אני מנסה לנתב בין עבודה למשפחה ולהיות עם בעלי והילדה ככל האפשר. בשישי ושבת אין עם מי לדבר. אני רק איתם!" 

 

"המחלה שלי היא יותר תיקים ונעליים מאשר בגדים, אני לא מתפרעת בקניית בגדים" (צילום: עדי סגל)
  "המחלה שלי היא יותר תיקים ונעליים מאשר בגדים, אני לא מתפרעת בקניית בגדים"(צילום: עדי סגל)

   

  היית אמורה להציג לראשונה בשבוע האופנה שנדחה עקב הקורונה . איך זה משפיע עלייך? "מהרגע שידעתי שאני מתכננת להציג בשבוע האופנה, לא היה יום ולא היה לילה. הכנתי איורים וציורים של כל הקולקציה, הזמנתי מחו"ל את הבדים שדמיינתי, תמרנתי בין הלקוחות הקיימות והחדשות לבין הרמת הקולקציה. בחודש וחצי לפני התאריך שבו שבוע האופנה היה אמור להתקיים, יצאתי מהסטודיו בשעה 1:00 בלילה כמעט בכל יום. ההודעה ששבוע האופנה נדחה לא היתה לי פשוטה. הכתובת היתה על הקיר וסירבתי להאמין שזה יקרה".

   

  בתור מעצבת שמלות ערב ואירועים שעובדת בצמידות ללקוחות, איך משפיעות עלייך ההגבלות? "זו מכה לא נורמלית! להכין כלה ליום חתונתה מרגיש כאילו אני מתחתנת בכל פעם מחדש. גם אם אני מלבישה את האחות או האמא, זה מרגש אותי כאילו אני איתן במעמד. בעיקר כואב לי בשבילן. נערכים ליום הגדול כל כך הרבה זמן ופתאום הכל משתנה. עד לפני חודש היינו בטירוף של עשייה, וברגע אחד הכל נעצר. בשביל שבוע האופנה הכנתי קולקציה של 20 שמלות שנדחתה ולא הוצגה, ולא רק זה – לאחר ימים אחדים כל האירועים הוקפאו. הטלפונים לדחיות, וחלקם ביטולים, לא הפסיקו! זה לא פשוט בכלל, בעיקר כשיש משפחה לפרנס ותופרות שאת מעסיקה וגם להן יש משפחות לפרנס. אבל אני לא עוצרת לרגע, ומקווה שהכל יבוא עלינו לטובה. כרגע מה שנותר לי ולעובדות שלי, שנכון לעכשיו הן במתכונת מצומצמת, הוא רק לשפר ולייעל ככל שניתן, לדאוג לכל ההזמנות לחודשים הקרובים ולהכין את קולקציית הכלות שעתידה לצאת באוקטובר". 

   

  "המצב לא פשוט בכלל, בעיקר כשיש משפחה לפרנס ותופרות שאת מעסיקה וגם להן יש משפחות לפרנס. אבל אני לא עוצרת לרגע, ומקווה שהכל יבוא עלינו לטובה" (צילום: עדי סגל)
   "המצב לא פשוט בכלל, בעיקר כשיש משפחה לפרנס ותופרות שאת מעסיקה וגם להן יש משפחות לפרנס. אבל אני לא עוצרת לרגע, ומקווה שהכל יבוא עלינו לטובה"(צילום: עדי סגל)

    

   ‏‎איך נכנסת לתחום האופנה? "אם שואלים את אמא שלי, כבר מגיל שלוש הייתי החלטית לגבי מה אני רוצה ללבוש. היה לנו טקס בבוקר: היא היתה מוציאה לי בגדים ואני הייתי מחזירה את הבגדים לארון ומוציאה אחרים בעצמי. זה היה יותר מוקצן ממה שזה נשמע. תמיד אהבתי אופנה. הרבה פעמים מצאתי את עצמי משנה בגדים שקניתי ברגע שהגעתי הביתה. כשהשתחררתי מהצבא, החלטתי שאני הולכת ללמוד עיצוב אופנה. בזמן הלימודים החברה הכי טובה שלי קיבלה הצעת נישואים, וכשלא מצאתי שמלת ערב ללבוש לחתונה שלה – תפרתי את השמלה הראשונה שלי. התגובות היו מחרפנות, ומשם הכל היסטוריה".

    

   ‏‎כמה עוקבים יש לך באינסטגרם וכמה שעות ביום את משקיעה בעמוד שלך ? "יש לי 40.3 אלף עוקבים. אינסטגרם מצריך המון זמן. לא אשקר, יש לי עוד הרבה עבודה לעשות כדי להגיע לתוצאות מדויקות ולקהל לקוחות יותר רחב דרך אינסטגרם – שהוא בין הפלטפורמות הגדולות היום לשיווק. אז לצערי אני לא משקיעה בו מספיק זמן, כי היומיום שלי מאוד אינטנסיבי, בין ריצות למדידות בסטודיו, פגישות, רכישת בדים ועיצוב קולקציות. כשאין בידוד או סגר, רוב הזמן אני מחוץ לבית, וכשאני מגיעה הביתה הדבר היחיד שיש לי בראש זה לנתק את הכל ובזמן הקצר שנותר להיות בזמן איכות עם הילדה שלי ובעלי".

      

    

   באינסטגרם רואים הרבה מפורסמות שאת מלבישה, כמו נטלי דדון, מריה דומרק ונועה בני. איך נוצר הקשר שלך איתן? "לחלקן פניתי, חלקן פנו אליי, כמובן שרובן דרך האינסטגרם. את נטלי דדון, לדוגמה, הכרתי בבית קפה בתל אביב. ניגשתי אליה והצגתי את עצמי, הראיתי לה דגמים שעיצבתי ואמרתי שאשמח להלביש אותה לאירוע. היא נענתה בחיוב ומאז אני מלבישה אותה המון. עכשיו זה כבר הרבה מעבר, נוצר בינינו קשר מאוד עמוק. היא חלק מהיומיום שלי. הכרתי אישיות מדהימה ומפרגנת, שכיף להיות בחברתה. אני מאוד מחוברת לאג'נדה שלה ולמה שהיא מייצגת".

    

   ‏‎איזה חלום את מקווה להגשים בעתיד? "בגדול, אני מגשימה בכל יום את החלום שלי, אני עוסקת במה שאני אוהבת. חשוב לי לשמר ולהעצים את הייחודיות שלי, כדי ליצור טביעת אצבע משמעותית ובלתי נשכחת על התחום".

    

   ‏‎מי ההשראה שלך? "אני חווה השראה מכל דבר שמרגש אותי – נסיעות לחו"ל, טיולים בארץ, טבע. גם הלקוחות שלי נותנות לי המון השראה, כל אישה באשר היא מביאה איתה יצירות מדהימות".

    

   "בימים רגילים אני מעט מאוד בבית, אולי שני ערבים בשבוע. יחד עם זאת, זה ממלא מאוד! אין ברכה גדולה יותר מלעשות דברים שאתה אוהב" (צילום: עדי סגל)
    "בימים רגילים אני מעט מאוד בבית, אולי שני ערבים בשבוע. יחד עם זאת, זה ממלא מאוד! אין ברכה גדולה יותר מלעשות דברים שאתה אוהב"(צילום: עדי סגל)

       

    ‎כמה כסף את מוציאה בחודש על בגדים, איפור וטיפוח? "אני לא מתאפרת ביומיום. אם תחפשי אצלי איפור, תמצאי אולי מסרק לגבות וברונזר. קרמים לטיפוח יש לי בערימות, מכל הסוגים. המחלה שלי היא יותר תיקים ונעליים מאשר בגדים, אני לא מתפרעת בקניית בגדים".

     

    ‏‎מה הפריט הכי יקר שיש לך בארון? "תיק ערב של איב סן לורן".

    ‏‎

    ומה הפריט הכי זול? "מעיל מפריימרק".

     

    ‏‎פריט אהוב, וכמה הוא עלה? "תיק של לואי ויטון, שלא יורד ממני וכל הבית שלי בתוכו. הוא עלה 4,000 שקל". 

     

    "המשפחה שלי נותנת לי את הכוח ליצור, להתפתח ולגדול" (צילום: עדי סגל)
     "המשפחה שלי נותנת לי את הכוח ליצור, להתפתח ולגדול" (צילום: עדי סגל)

      

     ‏‎מה לא תלבשי לעולם? "אני לא יכולה להגיד מה לא אלבש לעולם, כי אני תמיד משתנה בלוקים שלי. נכון לתקופה הזו, לא יראו אותי בחצאיות ג'ינס".

      

     ‏‎מעצבים אהובים בעולם: "דונטלה ורסאצ'ה, שהיא אגדה, אוליבייה רוסטאן, ג'וליאן מקדונלד, אוסקר דה לה רנטה, ג'אקמוס, וירג'יל אבלו".

      

     ‏‎מעצבים אהובים בישראל: "ענבל דרור! היא היתה אחראית לשמלות הכלה שלי לפני חמש שנים. אני חושבת שהיא פשוט מוכשרת בצורה לא נורמלית. וגם ויוי בלאיש, שהוא גאון בעיניי".

      

     "בגדול, אני מגשימה בכל יום את החלום שלי" (צילום: עדי סגל)
      "בגדול, אני מגשימה בכל יום את החלום שלי"(צילום: עדי סגל)

       

      ‏‎איך את מצליחה לממן את המלתחה שלך? "מגיל צעיר אני עובדת קשה מאוד כדי לרכוש את הדברים שאני רוצה. היום העיקר מבחינתי הוא לא להחסיר מהילדה שלי כלום, אחר כך לדאוג למלתחה שלי".

       

      איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים? "פותחת חנות לצד כל המותגים ברחוב סן ז'רמן בפריז".

       

       

        

       ומה גילינו אצל הבלוגרית הצעירה מיה שנידמן בסביון?

       מיה שנידמן: "אף פעם לא חשבתי יותר מדי מה אומרים עליי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)
       מיה שנידמן: "אף פעם לא חשבתי יותר מדי מה אומרים עליי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: עדי סגל)

       ‏‎

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
       מאמינה שהחיים מורכבים מצילום, אופנה וחתולים, לא בהכרח בסדר הזה.