בהשפעת נגיף הקורונה: שבוע האופנה של תל אביב מודיע על דחייה

אל אירועי התרבות וחגיגות הפורים שנדחו בעקבות הנחיות משרד הבריאות והמאמצים לעצור את התפשטות הקורונה, מצטרף גם אירוע האופנה הגדול של השנה בישראל

איתי יעקב

|

09.03.20 | 18:58

מכה כואבת למעצבי האופנה הישראלים. התצוגה של דרור קונטנטו בשבוע אופנה קודם בתל אביב (צילום: ענבל מרמרי)
מכה כואבת למעצבי האופנה הישראלים. התצוגה של דרור קונטנטו בשבוע אופנה קודם בתל אביב (צילום: ענבל מרמרי)
אי ודאות אפפה בימים האחרונים את תעשיית האופנה. תצוגה של שחר אבנט (צילום: ענבל מרמרי)
אי ודאות אפפה בימים האחרונים את תעשיית האופנה. תצוגה של שחר אבנט (צילום: ענבל מרמרי)

עכשיו זה רשמי. לאחר שהיום בבוקר עדיין התאמצו לקיים את שבוע האופנה של תל אביב כמתוכנן חרף הביטולים בעולם התרבות והבידור - הערב הודיעו המארגנים כי שבוע האופנה נדחה למועד לא ידוע. הביטול הנוכחי הוא מכה קשה לתעשיית האופנה הישראלית, שסובלת בשנתיים האחרונות ממשבר עמוק, ויש לקוות כי הכספים שהשקיעו המעצבים בקולקציות מסלול ייחודיות לא יקרינו באופן שלילי על עסקיהם.

 

"אנו נאלצים לדחות את שבוע האופנה תל אביב 2020 בעקבות משבר הקורונה העולמי ולמען בריאות הציבור", מסר הערב מוטי רייף, יזם ומפיק שבוע האופנה. "ההחלטה נעשתה בלב כבד ומתוך אחריות לציבור. מועד חדש ייקבע בקרוב".

 

הצהרתו של רייף מגיעה לאחר אי ודאות שאפפה בימים האחרונים את תעשיית האופנה, פחות משבוע לפני פתיחת שבוע האופנה בתל אביב בערב גאלה חגיגי. לאחר שורה ארוכה של ביטולי אירועים גדולים לחג הפורים, כמו העדלאידע בערים רבות בארץ והופעות שנדחו בימים האחרונים, וירוס הקורונה הקרין גם על מספר אירועים ותצוגות שהיו צפויות להיערך בשבוע הבא.

 

"ההחלטה נעשתה בלב כבד ומתוך אחריות לציבור". מוטי רייף (צילום: טל שחר)
  "ההחלטה נעשתה בלב כבד ומתוך אחריות לציבור". מוטי רייף(צילום: טל שחר)

   

  מעצב האופנה אביתר מייאור הודיע אתמול (ראשון) על ביטול התצוגה שלו, שתוכננה לחתום את יום התצוגות ברביעי הבא, בעקבות עיכוב בייצור הקולקציה עקב השלכות הקורונה. עוד באותו יום החליטה חברת קוקה קולה להסיר את חסותה לתצוגה שתוכננה לשעות הצהריים, עם פריטי לבוש בנושא קיימות של סטודנטים מהמחלקות לאופנה בשנקר, ויצו חיפה ובצלאל. בנוסף, בוטלה מסיבת הפתיחה של שבוע האופנה, שתוכננה להתקיים ביום שישי הקרוב, בחסות מותג האופנה רנואר עם הדי.ג'יי עופר ניסים ופרזנטורית המותג עדן פינס.

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד