אילנית לוי בת ה-37 חוזרת לדגמן: 'עד היום הגיל לא כל כך העסיק אותי'

איך ההרגשה להחליף את אסתי גינזבורג שצעירה ממנה כמעט בעשור, איך התכוננה לצילומים ולמה לא תלך לחתונה של אייל גולן ודניאל גרינברג? על הסט של גולברי

אסי טוחן

|

28.01.20 | 09:02

"העובדה שיש לי שני ילדים כל כך גדולים, תמיד מקפיצה אותי בעוד עשור בגיל. יש לי ילד בן 16 וחצי וילדה בת 13 וחצי – זה מטורף. אני כל יום עדיין בשוק מזה". אילנית לוי בצילומי הקמפיין של גולברי (צילום: יניב אדרי)
"העובדה שיש לי שני ילדים כל כך גדולים, תמיד מקפיצה אותי בעוד עשור בגיל. יש לי ילד בן 16 וחצי וילדה בת 13 וחצי – זה מטורף. אני כל יום עדיין בשוק מזה". אילנית לוי בצילומי הקמפיין של גולברי (צילום: יניב אדרי)
"תודה לאל, בשנים האחרונות יש גיוון כל כך גדול של מידות, צבעים וגילאים" (צילום: יניב אדרי)
"תודה לאל, בשנים האחרונות יש גיוון כל כך גדול של מידות, צבעים וגילאים" (צילום: יניב אדרי)

אילנית לוי נראית נינוחה על סט צילומי קמפיין אביב-קיץ 2020 של גולברי, הראשון שלה כפרזנטורית החדשה של הרשת בסיבוב הנוכחי. הלוקיישן: וילה פרטית בהרצליה פיתוח, מפיסות הנדל"ן הנחשקות והיקרות ביותר בישראל. שם על שפת הבריכה, בין הבית של שגריר הודו לבית של לאה שנירר, היא יושבת בשמלה פרחונית ארוכה, משלבת רגליים ומתמסרת לקרני השמש המחממות.

 

כמי שכבר דגמנה למותג לפני כעשור וחצי, נראה שהיא מרגישה בבית. במיוחד כשהפעם עברו חילופי הפרזנטוריות ללא דרמות, בניגוד ל-2016 – אז התרעמה איילת זורר על כך שהוחלפה באסתי גינזבורג הצעירה ממנה. הפעם קרה ההפך: את גינזבורג בת ה-29 מחליפה לוי בת ה-37.

 

"לחזור לדגמן מרגיש כמו לחזור הביתה". לוי בקמפיין של גולברי (צילום: יניב אדרי)
  "לחזור לדגמן מרגיש כמו לחזור הביתה". לוי בקמפיין של גולברי(צילום: יניב אדרי)

   

  את חוזרת לגולברי לאחר תקופה ארוכה. האם את מרגישה שהיום את מתאימה יותר לקהל היעד הבוגר של המותג?

  "אני מאמינה בגיוון. תודה לאל, בשנים האחרונות יש גיוון כל כך גדול של מידות, צבעים וגילאים. אני לא מפרמטת את זה ללקוחות יעד של מותג. אין דבר כזה. יש לי חברות צעירות ממני שקונות בגולברי וחברות מבוגרות ממני שקונות שם. מותג לוקח פרזנטורית לפי הפרסונה שהוא מתחבר אליה ושהלקוחות שלו יתחברו אליה. זה לא קשור לקיטלוגים של גיל או מידה או משהו אחר. לפניי היתה אסתי גינזבורג, שצעירה ממני כמעט בעשור. אני תכף בת 38. אולי בעתיד יחליפו אותי במישהי צעירה יותר. הכל טוב. לפעמים נתפסים לדברים שנוח לפרסם, וזה לא מה שבאמת קורה מאחורי הקלעים".

  "פעם לא הייתי מעיפה אפילו מבט על מראות, כי בכלל לא היה אכפת לי. עכשיו אני מסתכלת יותר, כדי לראות מה קרה. לוקחת לי כמה דקות ביום. מה קרה? לא יודעת. כולם אומרים שצריך לקרות משהו, אז אני בודקת. אני חושבת שמה שמשתנה זו בעיקר ההרגשה הפנימית"

   

  כשאיילת זורר הוחלפה באסתי גינזבורג, היו טענות שזו אפליה על רקע גיל.

  "יכול להיות שזה מה שהיא באמת הרגישה. אני לא רואה שזה משהו שבאמת קורה. ולראיה אני פה, מבוגרת כמעט בעשור מהפרזנטורית הקודמת. העובדה שיש לי שני ילדים כל כך גדולים, תמיד מקפיצה אותי בעוד עשור בגיל. יש לי ילד בן 16 וחצי וילדה בת 13 וחצי – זה מטורף. אני כל יום עדיין בשוק מזה".

   

  הצטלמת לראשונה לגולברי ב-2006, והחלפת את חברתך הטובה מירי בוהדנה לאחר שגם הצטלמתן יחד. איך היחסים שלכן היום?

  "למירי ולי יש אהבת נפש. מהיום שנבחרתי ב-2001 למלכת היופי, היא קיבלה אותי באהבה גדולה. נכון, אנחנו מתראות היום פחות. יש לנו משפחות וילדים, וכל אחת עסוקה בעניינים שלה. אבל יש אנשים שתמיד נשארים לך בלב, ומירי היא אחת מהם. אנחנו בקשר טוב, אבל לצערי לא אינטנסיבי, כמו עם חברות אחרות שלי. אבל זה גם לא מה שהתקשורת עושה מזה. בגדול, אנחנו באותה מתכונת כבר 19 שנה. היה כיף גדול להצטלם איתה אז. תמיד כיף להצטלם עם חברה טובה. מירי עשתה את גולברי שלוש עונות לפניי, בזכותה הרגשתי שם בבית מהשנייה הראשונה".

   

  "למירי ולי יש אהבת נפש. מהיום שנבחרתי ב-2001 למלכת היופי, היא קיבלה אותי באהבה גדולה". לוי ובוהדנה ב-2006 (צילום: ששון משה)
   "למירי ולי יש אהבת נפש. מהיום שנבחרתי ב-2001 למלכת היופי, היא קיבלה אותי באהבה גדולה". לוי ובוהדנה ב-2006(צילום: ששון משה)

    

   ואיך התחושה לחזור לדגמן בגדים בגיל 37?

   "האמת, מזמן לא עשיתי את זה. כמה שנים טובות. זה מרגיש כמו לחזור הביתה. קודם כל, כי אני עם הצוות הקבוע שעבדתי איתו תמיד. מיקי בוגנים, שמגיל 18 אנחנו יחד, סיימון הסטייליסט ויניב אדרי הצלם. כיף לחזור הביתה, כי אנחנו מדברים באותה השפה שיצרנו יחד בשנים של עבודה".

    

   עד כמה מעסיקים אותך ההתבגרות והשינויים שעוברים על הפנים והגוף עם הגיל?

   "כרגע אני עם אלרגיה בעיניים, בגלל קרם חדש, וזה מה שמעסיק אותי. האמת, עד היום הגיל לא כל כך העסיק אותי. לא ממש הקפדתי על שגרה של קרמים וטיפוח. עכשיו אני מקפידה יותר. מורחת כל מה שצריך בבוקר ובלילה לפני השינה. אבל כן, בוחנת את עצמי יותר מול המראה. פעם לא הייתי מעיפה אפילו מבט על מראות. הן היו בשבילי כמו קיר, כי בכלל לא היה אכפת לי. עכשיו אני מסתכלת יותר, כדי לראות מה קרה. לוקחת לי כמה דקות ביום. מה קרה? לא יודעת. כולם אומרים שצריך לקרות משהו, אז אני בודקת. אני חושבת שמה שמשתנה זו בעיקר ההרגשה הפנימית".

    

   התכוננת באופן מיוחד לצילומים?

   "אני לא מאמינה בהכנות מיוחדות. מה שלא קרה לי 37 שנה, לא יקרה לי פתאום. אין לי בכלל קטע של הכנות מוקדמות לפני צילומים, רק הדברים הרגילים בשגרת הטיפוח שלי. אני עדיין לא עושה ספורט ולא מתאמנת. זה עדיין לא קרה, אבל עוד בטח יקרה".

    

   "אני לא מאמינה בהכנות מיוחדות. מה שלא קרה לי 37 שנה, לא יקרה לי פתאום" (צילום: יניב אדרי)
    "אני לא מאמינה בהכנות מיוחדות. מה שלא קרה לי 37 שנה, לא יקרה לי פתאום"(צילום: יניב אדרי)

     

    לא צעדת על המסלול כבר כמה שנים, ועכשיו לפנייך ההשתתפות בתצוגה של גולברי. זה מלחיץ? דורש אימונים בבית?

    "אני לא חושבת שאתאמן בבית. אני אצעד על המסלול כאילנית ולא כדוגמנית. אבל נראה מה ארגיש בלייב, כשתהיה התצוגה. קשה להלחיץ אותי. אני נלחצת רק ממה שקשור לילדים שלי".

      

    בתך אלין השתתפה בקמפיין בקיץ האחרון. את תומכת בכך שהיא תדגמן?

    "אלין לא מתנסה עדיין בדוגמנות. היא בטיק טוק. זה רוב העיסוק שלה. היא אוהבת מאוד את עולם הבמה, לשיר ולשחק. בשנתיים האחרונות פניה הולכות לשם, אבל היא עוד ילדה. בגילה חשבתי שאהיה פסיכולוגית ילדים, ואיפה אני היום. אי אפשר לדעת מה יהיה. ברור שהיא ירשה את הקול של אבא שלה. יש לה קול מדהים. היא בחוג של במת הנוער במרכז לאמנות ברחובות. שרה ורוקדת שם. אני בעד לעשות דברים מותאמים לגיל. גם לבן שלי ליאם יש קול מדהים, אבל אני כנראה הבן אדם היחיד ששמע אותו שר. כרגע הוא רק בסוני שלו בפלייסטיישן. הוא עוד לא שם. אי אפשר לדעת מה יקרה".

     

    "אלין לא מתנסה עדיין בדוגמנות. היא בטיק טוק. זה רוב העיסוק שלה. היא אוהבת מאוד את עולם הבמה, לשיר ולשחק". לוי עם בתה אלין גולן ואלירז שדה (צילום: ענת מוסברג)
     "אלין לא מתנסה עדיין בדוגמנות. היא בטיק טוק. זה רוב העיסוק שלה. היא אוהבת מאוד את עולם הבמה, לשיר ולשחק". לוי עם בתה אלין גולן ואלירז שדה(צילום: ענת מוסברג)

      

     אם הזכרת את אבי ילדייך, האם תלכי לחתונה של אייל גולן ודניאל גרינברג אם תוזמני?

     "קודם כל, שיהיה להם במזל טוב. זה הכי חשוב. אני מאוד אוהבת את אייל ודניאל. דניאל מהממת. אבל אני חושבת שתשומת הלב בחתונה שלהם צריכה להיות עליהם. יש לי ניסיון של 20 שנה ואני יודעת בדיוק מה יקרה אם אבוא. יתעסקו בשאלות כמו עם מי דיברתי ועם מי לא, וזה יסיט את תשומת הלב מהעיקר. בא לי שהילדים שלי יתרכזו במה שחשוב באמת, שאבא שלהם מתחתן. שאף אחד לא יתעסק במשהו אחר. גם אייל לא היה אצלי בחתונה, בדיוק מאותה סיבה. כמובן שאאחל להם מזל טוב באופן פרטי, כי זה מה שאנחנו תמיד עושים. היחסים בין כולנו מעולים. מבחינתי, כשהילדים שלי מבסוטים, זה סוגר לי את הפינה".

      

     מה חשבת על החיקוי שעשו לך ב"ארץ נהדרת"?

     "האמת שצחקתי מאוד. אבל מרוב שהתרכזתי במימיקות של הפנים שלה, לא הקשבתי בכלל לטקסט. נדהמתי מהמימיקות שהיא זיהתה בפנים שלי. ממש ראיתי אותי. זו שני כהן הגאונה. היא דיברה איתי לפני ואמרה לי שאני קשה לחיקוי, כי קשה לתפוס את השטנץ הקטן הזה אצלי. בגלל זה, כנראה, היא באה להתארח אצלי ואצל גלית בתוכנית. למעשה, היא באה לעשות עבודת מחקר לצורך החיקוי שלי. כנראה שזה עבד".

      

     "רוב הזמן אני מסתובבת בטרנינגים. אם אני צריכה להתלבש יותר, זה יהיה רק מכנסי ג'ינס וטי שירט. זה כל מה שיש לי עכשיו בארון. אני לא בן אדם עם ארון של מותגי על". לוי ברגע מנוחה על הסט (צילום: שקד צילום)
      "רוב הזמן אני מסתובבת בטרנינגים. אם אני צריכה להתלבש יותר, זה יהיה רק מכנסי ג'ינס וטי שירט. זה כל מה שיש לי עכשיו בארון. אני לא בן אדם עם ארון של מותגי על". לוי ברגע מנוחה על הסט(צילום: שקד צילום)

        

      את מדגמנת היום הרבה שמלות. כשביקרנו בביתך בעבר אמרת שכל הארון שלך מורכב רק מטרנינגים, מכנסי ג'ינס וחולצות טי.

      "זה נכון. רוב הזמן אני מסתובבת בטרנינגים. אם אני צריכה להתלבש יותר, זה יהיה רק מכנסי ג'ינס וטי שירט. זה כל מה שיש לי עכשיו בארון. אני לא בן אדם עם ארון של מותגי על. זה פחות אני. עכשיו כשאני הפרזנטורית של גולברי, יהיו לי יותר בגדים. איזה כיף שאני לא צריכה ללכת לבחור בגדים – סיימון יבחר וישלח לי בגדים, עם שילובים והתאמות. זו פריבילגיה ממש כיפית לבן אדם כמוני, שלא נהנה לעמוד מול הארון. למרות שלסדר אותו אני מאוד אוהבת".

       

      מי יותר חולת ניקיון: את או גלית גוטמן, שמנחה לצדך בטלוויזיה?

      "כנראה שאני. אני לא קוראת לזה חולת ניקיון, אני פשוט אוהבת שהכל סביבי מסודר ואסתטי. למרות שהבית של גלית סופר מסודר, מתוקתק ונקי. יש אנשים שאוהבים להירגע במכון כושר או לקרוא ספרים, לכל אחד יש את התרפיה שלו. התרפיה שלי זה לנקות. אז נכון, אני כבר לא מרימה תריסים וחלונות, כי היו לי שלוש פריצות דיסק. למרות שתריסים וחלונות זו האהבה האמיתית שלי, אני מתאפקת. עכשיו אני עושה את זה רק יחד עם המנקה. אנחנו עובדת יחד בשיתוף פעולה כשהיא באה".

       

      "ברור שיש לנו בבית הרבה שיחות על פוליטיקה, הרבה ויכוחים, הרבה חילוקי דעות ויש גם הסכמות. נראה לי שזה קורה בכל בית בישראל השנה". לוי ושדה (צילום: ענת מוסברג)
       "ברור שיש לנו בבית הרבה שיחות על פוליטיקה, הרבה ויכוחים, הרבה חילוקי דעות ויש גם הסכמות. נראה לי שזה קורה בכל בית בישראל השנה". לוי ושדה(צילום: ענת מוסברג)

        

       ולסיום, בעלך אלירז שדה ידוע בפעילות הפוליטית שלו וכשהודיעו על הסבב השלישי של הבחירות, כתבת פוסט שאי אפשר להמשיך כך יותר. יש לכם ויכוחים פוליטיים בבית?

       "ויכוחים פוליטיים יש בכל בית בישראל, אם נרצה או לא. גם אנשים שלא עסקו אף פעם בפוליטיקה, בעל כורחם נשאבו לזה בגלל מה שקורה פה. ברור שיש לנו בבית הרבה שיחות על פוליטיקה, הרבה ויכוחים, הרבה חילוקי דעות ויש גם הסכמות. נראה לי שזה קורה בכל בית בישראל השנה. גם אם אלירז לא היה משתתף בקמפיין של הליכוד בבחירות הראשונות, שנראות עכשיו כאילו זה היה מזמן, אנחנו כל הזמן מדברים בבית על מה שקורה במדינה".

        

         

        ואיך ממשיכה לורן האטון לככב באופנה גם בגיל 76?

        המראה הטבעי של לורן האטון לא יוצא מהאופנה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Catwalking/GettyimagesIL)
        המראה הטבעי של לורן האטון לא יוצא מהאופנה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Catwalking/GettyimagesIL)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד