אילנית לוי מול המראה: "לא להתנצל כי את יפה ולא להקטין את עצמך"

בגיל 36, מלכת היופי לשעבר פוחדת מהזרקות אך לא נבהלת ממסכי HD ("אני נראית לעצמי אותו דבר"), ובענייני טיפוח יש לה רק פטיש אחד: הגבות. נכנסנו לה לאמבטיה

אסי טוחןפורסם: 21.11.18 08:34
"נראה לי שעוד מעט יגיע הגיל שכבר לא אוכל לחפף יותר". צפו באילנית לוי מול המראה
אילנית לוי בביתה. "אני באה ממשפחה מה זה יפה. כולם יפים ואני ממש לא הכי יפה מכולם. זה גם אף פעם לא היה עניין במשפחה. לא נתנו לזה ערך עליון. אוקיי, אז את יפה – תתקדמי. ככה גדלתי וככה אני עד היום" (צילום: תומריקו)
אילנית לוי בביתה. "אני באה ממשפחה מה זה יפה. כולם יפים ואני ממש לא הכי יפה מכולם. זה גם אף פעם לא היה עניין במשפחה. לא נתנו לזה ערך עליון. אוקיי, אז את יפה – תתקדמי. ככה גדלתי וככה אני עד היום" (צילום: תומריקו)
"יש לי את הנקודה בפנים, ששנים אמרו לי להוריד אותה. היא הסימן שלי עם עצמי. היא נשארת כדי להזכיר לי תמיד שאני עושה רק מה שאני רוצה, ולא משנה דברים בהתאם למה שמצופה ממני" (צילום: תומריקו)
"יש לי את הנקודה בפנים, ששנים אמרו לי להוריד אותה. היא הסימן שלי עם עצמי. היא נשארת כדי להזכיר לי תמיד שאני עושה רק מה שאני רוצה, ולא משנה דברים בהתאם למה שמצופה ממני" (צילום: תומריקו)
אילנית לוי, 36, מגישת טלוויזיה, דוגמנית, שחקנית ופרזנטורית של Maelys קוסמטיקה, אמא של ליאם, 15, ואלין, 12 (צילום: תומריקו)
אילנית לוי, 36, מגישת טלוויזיה, דוגמנית, שחקנית ופרזנטורית של Maelys קוסמטיקה, אמא של ליאם, 15, ואלין, 12 (צילום: תומריקו)

אילנית לוי, איך הגעת לתחרות מלכת היופי?

"הייתי בת 18, כשחברה של המשפחה שלחה ללא ידיעתי מכתב המלצה עם תמונות שלי לתחרות וקיבלתי הביתה מכתב להגיע למיונים. הייתי ילדה מאוד ביישנית וגם די נמוכה יחסית לדוגמנית, רק 1.67 מ'. אז התעלמתי כדרכי. מוטי רייף התקשר לאמא שלי, ואמר שמאוד ישמחו לראות אותי. אחרי הפעם השנייה שהתקשרו, אמרנו: 'יאללה, נלך'. הגענו והיו איזה אלף בנות, כולן מתוקתקות, ענקיות ויפות-יפות. ואני רק בג'ינס וכפכפי אצבע, אז אמרתי לאמא שלי: 'בואי נלך מפה', במיוחד כששמעתי שצריך לעמוד עם בגד ים ובכלל לא הבאתי איתי. אמא אמרה לי: 'די, כבר באנו ומקסימום נלך אחר כך לנווה שאנן לקנות נעליים'. אחר כך הגיעה מישהי שמדדה גובה, כי לפי התקנות של מיס יוניברס צריך להיות לפחות 1.70 מ'. בנקודה הזו שוב רציתי ללכת, אבל היא פתחה את הדלת ואמרה למוטי: 'יש פה מישהי קטנטונת, אבל אני ממש רוצה שתראו אותה'. מוטי הציץ וצעק חזרה: 'הקטנה, להישאר פה'. אז צעקתי לו: 'אבל אין לי בגד ים', והוא אמר: 'לא נורא'. ככה עמדתי בחדר מול 12 שופטים שבחנו אותי, ובאותו רגע הוחתמתי על חוזה ללוק. הכול בזכות מוטי רייף".

 

ובסוף זכית בתחרות בישראל ובמקום השישי במיס יוניברס.

"נכון. במיס יוניברס את אמורה לעשות את האיפור והשיער לבד, ולי לא היה מושג. הייתי טום בוי, ממש בן. בבת אחת נחשפתי לעולם של טיפוח, איפור ומותגים, שעד היום בשבילי זה ג'יבריש. תחרות יופי עולמית זו חוויה מדהימה, שהייתי ממליצה עליה גם לבת שלי. במיוחד אם את עטופה באנשים הנכונים. למזלי, כל המשפחה שלי נסעה אחריי עד פורטו ריקו בשביל להיות איתי ולעודד אותי".

 

"במיס יוניברס את אמורה לעשות את האיפור והשיער לבד, ולי לא היה מושג. הייתי טום בוי, ממש בן. בבת אחת נחשפתי לעולם של טיפוח, איפור ומותגים, שעד היום בשבילי זה ג'יבריש" (צילום: תומריקו)
  "במיס יוניברס את אמורה לעשות את האיפור והשיער לבד, ולי לא היה מושג. הייתי טום בוי, ממש בן. בבת אחת נחשפתי לעולם של טיפוח, איפור ומותגים, שעד היום בשבילי זה ג'יבריש"(צילום: תומריקו)

   

  עד כמה היופי תופס מקום בחיים שלך?

  "אני באה ממשפחה מה זה יפה. כולם יפים ואני ממש לא הכי יפה מכולם. במשפחה מצד אבא שלי, כולן יפות שחבל על הזמן. זה גם אף פעם לא היה עניין במשפחה. לא נתנו לזה ערך עליון. אוקיי, אז את יפה – תתקדמי. ככה גדלתי וככה אני עד היום".

   

  ספרי עוד משהו על המשפחה שלך. 

  "אילן, אחי הבכור, היה בן 10 כשנולדתי. הוא היה מאוהב באילן ואילנית. אז כשהוריי נתנו לו את הכבוד לבחור לי את השם, הוא בחר באילנית. פעם פגשתי את אילנית מאחורי הקלעים וחפרתי לה על הסיפור הזה".

   

  איך את מגדירה את עצמך בטיפוח: אישה של תחזוקה גבוהה או נמוכה?

  "לגמרי נמוכה. אני עדיין טום בוי. איפור אין לי בכלל, כי ביומיום אני לא מתאפרת. וגם אין לי בגדים, רק מכנסי ג'ינס וטי שירטים. אני אישיות בלתי נסבלת, אפילו אינסטגרם ופייסבוק אין לי. ממש קשה לי עם המחויבות הזו. אני לא מאלו שמחוברות לטלפון. יש לי רק פטיש אחד – הגבות שלי. לא אכפת לי מכלום, רק מהגבות. אם הן לא מסודרת – אני לא מסתדרת עם עצמי מול המראה. מרגישה יותר שמנה ולא ברורה. זו ממש הפרעה קשה, כי אני ננעלת עליהן. זה הכי נוגד את הגישה הכללית שלי ליופי, שלא אכפת לי מכלום. אני אצל מושיק טקו כבר ארבע שנים, וחוץ ממנו אף אחד לא נוגע בגבות שלי. גבות בעיניי זה כל הפנים. במיוחד כשיש לך גבות כל כך דומיננטיות, שאחרי שמסדרים אותן זה מרגיש שעשית תספורת".

   

  "אם הגבות שלי לא מסודרת – אני לא מסתדרת עם עצמי מול המראה. מרגישה יותר שמנה ולא ברורה. זו ממש הפרעה קשה, כי אני ננעלת עליהן. זה הכי נוגד את הגישה הכללית שלי ליופי, שלא אכפת לי מכלום" (צילום: תומריקו)
   "אם הגבות שלי לא מסודרת – אני לא מסתדרת עם עצמי מול המראה. מרגישה יותר שמנה ולא ברורה. זו ממש הפרעה קשה, כי אני ננעלת עליהן. זה הכי נוגד את הגישה הכללית שלי ליופי, שלא אכפת לי מכלום"(צילום: תומריקו)

    

   מה שגרת הטיפוח שלך?

   "מימי לוזון היא הקוסמטיקאית שלי כבר 18 שנה, אבל עד שהיא לא חופרת לי להגיע – אני לא הולכת. זה יכול להיות פעם בשנה, או פעם בכמה חודשים. אני ממש מחפפת. נראה לי שעוד מעט יגיע הגיל שכבר לא אוכל לחפף יותר. לפני ארבע שנים התחלתי למרוח קרמים ברצינות. בבוקר אני מורחת קפסולה של מאליס, שיש לה מרקם קטיפתי מאוד נעים והיא עושה לי הרמה, ומעל אני מורחת קרם פנים שנקרא סינקרו של ג'רנטיק, שיש בו גם קרם הגנה. בערב אני מנקה טוב את הפנים ומורחת את קרם העיניים החדש של מאליס, סרום אנטי אייג'ינג וקרם פנים שלהם. לבד אני אף פעם לא מתאפרת. אם יש לי אירוע, אז יש לי את אור הורדי, המאפר הקבוע שלי ממיקי בוגנים".

    

   מה לגבי הזרקות?

   "אני בטוחה שזה עוד יגיע. כרגע אני עדיין לא בשלב, למרות שמיקי בוגנים חושב שאני כבר כן. חוץ מזה, אני גם פוחדת ממחטים. אם אעשה בעתיד, אקפיד שזה יהיה במינון הנכון, שהפנים שלי עדיין יהיו שלי. יש כאלו שהולכות לאיבוד. אני בעד לשמר – לא לשנות. יש לי את הנקודה בפנים, ששנים אמרו לי להוריד אותה. היא הסימן שלי עם עצמי. היא נשארת כדי להזכיר לי תמיד שאני עושה רק מה שאני רוצה, ולא משנה דברים בהתאם למה שמצופה ממני".

    

   עד כמה טכנולוגיית ה-HD במסכי הטלוויזיה מלחיצה אותך?

   "נשבעת שעד עכשיו אני לא מבינה על מה כולם מדברים. לא רואה שום הבדל מהותי. אני נראית לעצמי אותו דבר".

    

   "אם אזריק בעתיד, אקפיד שזה יהיה במינון הנכון, שהפנים שלי עדיין יהיו שלי. יש כאלו שהולכות לאיבוד. אני בעד לשמר – לא לשנות" (צילום: תומריקו)
    "אם אזריק בעתיד, אקפיד שזה יהיה במינון הנכון, שהפנים שלי עדיין יהיו שלי. יש כאלו שהולכות לאיבוד. אני בעד לשמר – לא לשנות"(צילום: תומריקו)

     

    איך את מטפלת בעור הגוף?

    "אני מורחת קרם מיוחד על כפות הרגליים והמרפקים כל לילה, כי אני כל היום עם כפכפי אצבע. אני מורחת את מסכת הישבן של מאליס, שרק מאיך שהיא שורפת אני מרגישה רזה יותר. לפעמים אני מורחת גם קרם גוף, תלוי במזג האוויר. הבושם הקבוע שלי מגיל 16 זה קוקו שאנל מדמוזל. לא מחליפה אותו לעולם, אני מאוד מקובעת".

     

    והשיער?

    "אני הפרזנטורית של מיקי בוגנים בשיער ובאיפור כבר 18 שנה. הפעם הראשונה שנפגשנו היתה במלכות היופי. הוא עשה לי פן והיה חדש יחסית. אני מגיעה אליו כשהוא מתקשר וצורח שאני כבר חייבת להגיע. יש בנאדם אחד שיש לו וטו מוחלט על השיער שלי, וזה מיקי. אני יכולה לצאת עם חצי ראש גוונים או פוני, לפי המוזה של מיקי. לבית הוא נותן לי מסכות של קרסטס. עכשיו אני משתמשת במסכת הקוויאר שלהם. לרוב אני רק חופפת ויוצאת, לצערם הרב של כל הנוגעים בדבר".

     

    "אני לא בנאדם שאוכל הרבה, ובמהלך היום אני לא אוכלת כלום. אני מתחילה לאכול רק בשמונה בערב, ועד 12 בלילה אוכלת הכול. אין משהו שאני לא אוכלת" (צילום: תומריקו)
     "אני לא בנאדם שאוכל הרבה, ובמהלך היום אני לא אוכלת כלום. אני מתחילה לאכול רק בשמונה בערב, ועד 12 בלילה אוכלת הכול. אין משהו שאני לא אוכלת"(צילום: תומריקו)

      

     איך התזונה והכושר שלך?

     "על הפנים. אני לא בנאדם שאוכל הרבה, ובמהלך היום אני לא אוכלת כלום. אני מתחילה לאכול רק בשמונה בערב, ועד 12 בלילה אוכלת הכול. אין משהו שאני לא אוכלת. קפה אני לא שותה כמעט בכלל. רק נס של ילדים לבן-לבן, עם חצי כפית קפה. אני מעשנת המון, לא נעים להגיד כמה. חושבת כבר חמש שנים להפסיק. כושר אני עושה רק אחרי לידות, אבל אני היפראקטיבית ומנקה מלא. יש לי עוזרת רק פעם בשבוע, ובבית כזה זה כמו כוסות רוח למת. תודה לאל שיש לי את הגנטיקה של אמא רחל הרזה. עכשיו יש לנו את הכלבה איימי, והטיול בוקר שלה נפל עליי. אני לא בנאדם של בוקר. בבוקר אני פרצוף כעוס. יש שני מצבים שלא מדברים איתי: בבוקר וכשאני מנקה, שזה בערך כל היום. כשהשתתפתי ב'רוקדים עם כוכבים', מאוד אהבתי לרקוד. אבל אחרי שלוש פריצות דיסק, אני לא רוקדת יותר. הפריצה הראשונה היתה לפני הגמר של 'רוקדים עם כוכבים' והשתיים האחרות מהחלונות, הניקיונות וכל הגלאם הזה".

      

      

     את עושה משהו שונה עכשיו לקראת החתונה?

     "לא, אפילו במסיבת הרווקות שלי הלכנו לישון מוקדם. הבילויים שלי הם תמיד במסגרת ארבעה קירות, בדרך כלל בבית שלי, כך שאני לא בליינית גדולה ובקושי שותה אלכוהול. פעם הייתי שותה יופי. אני היפראקטיבית טבעית, וכל כוס אלכוהול אצלי שוות ערך לארבע כוסות אצל מישהי אחרת".

      

     איזו עצה היית נותנת לעצמך הצעירה?

     "לא להתנצל על זה שאת יפה ולא להקטין את עצמך ואת מה שאת יכולה ויודעת, רק כדי שאנשים יבלעו אותך יותר בנוחות. לא צריך".

      

     איפור ושיער בתמונות סטילס: אור הורדי למיקי בוגנים

     סטיילינג: מיכה טרנובסקי

      

      

      

      

     ומה גילינו על גלית גוטמן בלי איפור מול המראה?

     הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)
     הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
     בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים