אנואר חדיד טוען: "אל על עיכבו אותי במשך ארבע שעות בדרך לישראל"

הדוגמן שידוע גם בזכות אחיותיו בלה וג'יג'י, ובת זוגו דואה ליפה, הגיע לביקור ברמאללה. בדרך, הוא טוען, עבר תחקור ביטחוני ארוך במיוחד. אל על: "פועלים בהתאם לנהלים"

איתי יעקב

|

03.12.19 | 10:53

מבקר ביממה האחרונה ברמאללה. אנואר חדיד (צילום: Mark Metcalfe/GettyimagesIL)
מבקר ביממה האחרונה ברמאללה. אנואר חדיד (צילום: Mark Metcalfe/GettyimagesIL)
משפחה של דוגמנים: בלה, יולנדה, ג'יג'י ואנואר חדיד (צילום: AP)
משפחה של דוגמנים: בלה, יולנדה, ג'יג'י ואנואר חדיד (צילום: AP)

הדוגמן אנואר חדיד, אחיהן הצעיר של הדוגמניות ג'יג'י ובלה חדיד, נמצא ביממה האחרונה ברמאללה. זהו אינו ביקורו הראשון בישראל ובפלסטין (חדיד ביקר כאן לראשונה במאי השנה), אך נדמה כי את הדרך לכאן הוא לא ישכח הפעם. אמש פרסם חדיד בן ה-20 פוסט בסטורי בחשבון האינסטגרם שלו, שבו הוא כותב כי עוכב במשך ארבע שעות לחקירה על ידי צוות ביטחון של חברת התעופה הישראלית אל על בשדה התעופה JFK בניו יורק.

 

הפוסט של אנואר חדיד: "נחקר במשך ארבע שעות על ידי אל על" (צילום: מתוך האינסטגרם של anwarhadid@)
  הפוסט של אנואר חדיד: "נחקר במשך ארבע שעות על ידי אל על"(צילום: מתוך האינסטגרם של anwarhadid@)

   

  זו אינה הפעם הראשונה שבה צוותי ביטחון ישראלים, בין אם בנמלי תעופה בינלאומיים או בשדה התעופה בן גוריון, מעכבים לחקירה פלסטינים, פלסטינים ישראלים (כמו עורכת מגזין ליילק, יארא משעור) ופעילי זכויות אדם המגיעים לביקור בשטחי הרשות הפלסטינית.

   

  חדיד עם בת הזוג דואה ליפה (צילום: AP)
   חדיד עם בת הזוג דואה ליפה(צילום: AP)

    

   חדיד, בן זוגה של הזמרת דואה ליפה, שאמש הופיעה בטקס פרסי המוזיקה באוסטרליה, הוא דוגמן עסוק ממוצא פלסטיני, הולנדי ואמריקאי. אביו הוא איש הנדל"ן מוחמד חדיד, יליד נצרת ומבקר קבוע של מדיניות ישראל בשטחים, שביקר לאחרונה בישראל ולא נרשמו בעיות עם כניסתו ויציאתו מהארץ. אביו תמך בו אמש, כשחדיד ג'וניור העלה פוסט עם תצלום מכיכר נלסון מנדלה ברמאללה. התגובות לפוסט התחלקו בין קריאות תמיכה של פלסטינים לתגובות נאצה וקללות בעברית, ובין דגלי פלסטין לדגלי ישראל.  

    

    

   מאגף ביטחון אל על נמסר: "סידורי ונהלי הביטחון נקבעים על ידי הגורמים הממלכתיים של מדינת ישראל ואגף הביטחון פועל בהתאם להם".

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד