מירי בוהדנה והאחיינית נועם על הקשר הצמוד ומחיר הדוגמנות

בריאיון משותף הן מספרות על קריירת הדוגמנות של נועם לצד הלימודים בכיתת מופ"ת, הזוגיות המסקרנת שלה עם גל, אחיו של עומר אדם, ולמה למירי אין אינסטגרם בכלל

מירי ונועם בוהדנה. נועם: "כשהתחלתי לדגמן כשהייתי ילדה זה הקשה עליי חברתית. הילדים לא ידעו איך לאכול את זה" (צילום: דביר כחלון, סגנון: ראובן כהן)
מירי ונועם בוהדנה. נועם: "כשהתחלתי לדגמן כשהייתי ילדה זה הקשה עליי חברתית. הילדים לא ידעו איך לאכול את זה" (צילום: דביר כחלון, סגנון: ראובן כהן)
מירי ונועם בוהדנה מצטלמות לשער לאשה. לחצו PLAY לצפייה

כשנועם נולדה, מירי בוהדנה - היום בת 42, אז רווקה בת 25 - הייתה לצד אחיה ואשתו בחדר הלידה. "ברגע שנועם יצאה לאוויר העולם היא פתחה את העיניים, והן היו כמו שני פרוז'קטורים כחולים", היא נזכרת. "ישר אמרתי: 'זה לא כחול רגיל של תינוקות. זה כחול שהולך להישאר'". מירי התאהבה באחייניתה מהרגע הראשון. "בדיוק יום לפני שהיא נולדה הכרתי את בבו" (בן זוגה, י"מ), הוא התחיל איתי במסיבה", היא נזכרת. "הייתי טסה איתו הרבה ללונדון, וקונה לה שם בגדים ובובות".

 

כשנועם הייתה בת חמש, הכניסה אותה דודה מירי לעולם הדוגמנות. "זה לא היה מכוון", היא מדגישה. "לפעמים, מתוך גאווה, הייתי מראה לאנשים תמונות שלה. ואז מעצבת האופנה אירית סימון שאלה אם נועם תרצה להצטלם לליין בגדי הילדים שהיא פותחת. שאלתי את נועם ואת ההורים שלה, ואחרי שכולם הסכימו הלכנו על זה".

 

בעקבות הצילומים ל"אירית" המשיכה בוהדנה הצעירה לדגמן אבל ראתה בזה בעיקר תחביב. היום לעומת זאת, כשהיא תלמידת כיתה י"ב בת 17,  ולומדת במגמת ביולוגיה וביוטכנולוגיה (מירי: "היא בכיתת מופ"ת, אין לה ציון מתחת ל־97"), היא כבר מכוונת לקריירה מקצועית.

 

" אין לה ציון מתחת ל־97" (צילום: דביר כחלון, סגנון: ראובן כהן)
  " אין לה ציון מתחת ל־97"(צילום: דביר כחלון, סגנון: ראובן כהן)

   

  נועם, איך היה לגדול במקום קטן עם דודה כל כך מפורסמת?

  "זה תמיד היה מקור לגאווה. אנשים שמחו לספר שהם הכירו אותה או למדו איתה. מה שכן, כשהתחלתי לדגמן כשהייתי ילדה זה הקשה עליי חברתית. הילדים לא ידעו איך לאכול את זה. הייתה קנאה מהבנות ועשו עליי חרמות. קשה לקבל את זה שחברה שלך פתאום מתפרסמת ומופיעה בטלוויזיה. הבנות היו אומרות: 'היא סנובית, היא עפה על עצמה, אל תדברו איתה'. בגלל זה לפעמים הייתי מסתירה את העובדה שאני מצטלמת. היום יש לי המון חברות טובות, ועדיין, גם עכשיו קשה לי עם תשומת הלב. היום למשל לא הלכתי לבית הספר בגלל הריאיון, והמורה שלי התקשרה אליי. בכוונה לא עניתי. לא רציתי להגיד לה שנשארתי לישון אצל דודה שלי ושאנחנו מתראיינות ל'לאשה'. ביקשתי מאמא שלי שתחזור אליה ותגיד לה שאני לא מרגישה טוב".

   

  אם המורה קוראת את זה, היא גילתה הרגע את האמת.

  "את צודקת. אז המורה, סליחה. באמת שלא נעים לי לשקר. זה רק כי זה מביך אותי".

   

  מירי, ידעת על הקשיים של נועם?

  "אני שומעת על זה עכשיו בפעם הראשונה. עצוב לי לשמוע, אבל זה גם לא ממש מפתיע אותי. גם הילדים שלי לפעמים סובלים רק בגלל שהם 'הילדים של'. בגלל זה הם לא אוהבים שאני מורידה אותם בפתח בית הספר. הם מעדיפים שאוריד אותם קצת לפני".

   

  2009. הבוהדנות מדגמות ביחד (צילום: רפי דלויה, מתוך קמפיין "טו גו")
   2009. הבוהדנות מדגמות ביחד(צילום: רפי דלויה, מתוך קמפיין "טו גו")

    

   מירי, יחד עם בן זוגה בבו קובו, היא היום אמא לשלושה: בן (12), אסתר (תשע) ורפאל (שמונה). "אני בקשר מעולה עם הילדים שלה", אומרת נועם, "בן הוא כמו חבר טוב. הוא מתייעץ איתי עכשיו על בנות. אסתר מבקשת שאאפר אותה, ואפילו רפאל התחיל לאהוב אותי בזמן האחרון".

    

   מירי, בריאיון שנתת לפני שנה אמרת שלאסתר יש פוטנציאל לדגמן, אבל שאת לא תרשי לה. אחיינית זה בסדר ובת זה לא?

   "כשהציעו בזמנו לנועם לדגמן לא חשבתי על זה יותר מדי. עוד לא הייתי אמא בעצמי, ולא הבנתי את ההשלכות. עכשיו, בטח אחרי מה שנועם סיפרה, זה עוד יותר מחזק את הסירוב שלי. אסתר נמצאת במקום טוב מאוד מבחינה חברתית. היא אוהבת את כולם וכולם אוהבים אותה. לא הייתי רוצה שיסתכלו עליה אחרת. חוץ מזה, נועם, בניגוד לאסתר, לא הייתה 'הבת של'. ברור לי שאם אסתר תתחיל לדגמן זה יהיה פתח להשוואות: 'היא נראית אחרת מאמא שלה', 'היא מצטלמת פחות טוב מאמא שלה'. הערות שלא הייתי רוצה שיחלחלו לנשמה המתוקה והתמימה שלה. אם בגיל 16־17 היא תרצה, אז בסדר. עכשיו היא עוד לא בשלה".

    

   מירי, את לא פעילה ברשתות החברתיות.

   "פשוט אין לי כוח להתעסק בזה. אני רוצה לחוות את הרגע, במקום לתעד אותו. כשהאינסטגרם רק התחיל פתחתי חשבון לשבוע. קיבלתי המון תגובות מכל מיני בחורים, בבו התעצבן, אז הפכתי אותו לפרטי. אחרי זה הבנתי שכל ההתעסקות הזאת לא בשבילי. הרי את הילדים שלי ואת מה שאני עושה בבית אני לא אצלם".

    

   למה?

   "כי אני לא רוצה לשתף. אני מאמינה גדולה בעין רעה". 

    

   מפגש בהופעה של עומר אדם

   בשנה וחצי האחרונות נועם יוצאת עם גל אדם, תלמיד י"ב שמתגורר במשמר־השבעה, וגם האח הצעיר של הזמר עומר אדם.

    

   נועם, איך הכרתם?

   "זה היה בהופעה של עומר לפני כשנתיים. הלכתי עם מירי ואתי (אשתו של עודד קובו, בנו של בבו קובו, י"מ). היינו מאחורי הקלעים וגל היה שם. אתי דיברה איתו והציגה אותו בפניי. אחרי זה הוא התחיל לעקוב אחריי באינסטגרם ולהגיב לדברים שהעליתי. בהמשך הוא ביקש את הטלפון שלי ונפגשנו במסעדה, הלכתי עם אתי לארוחת צהריים והוא הצטרף. חלפה עוד חצי שנה עד שיצאנו בפעם הראשונה לבד, לסרט. זה נבנה לאט־לאט. הייתי בת 15 וחצי כשהכרנו. עוד לא הייתי בשלה ממש לחבר".

    

   עם גל אדם. "זה עדיין קשר של ילדים" (צילום: מתוך האינסטגרם של gal__adam@)
    עם גל אדם. "זה עדיין קשר של ילדים"(צילום: מתוך האינסטגרם של gal__adam@)

     

    ועכשיו?

    "עכשיו אנחנו כבר יוצאים רשמית, אבל זה עדיין קשר של ילדים. לפעמים הוא בא אליי, לפעמים אני באה אליו, לפעמים הולכים לסרט, לפעמים למסעדה".

     

    ולפעמים הולכים להופעות של האח הגדול?

    "לא יותר מדי. אני חושבת שעד עכשיו הייתי אולי בחמש הופעות".

     

    אתם יוצאים לדאבל דייט עם עומר ובת זוגו?

    "ממש לא. יש הפרש גילים גדול בינינו".

     

    גל שר מצוין. אומרים שהוא הולך להיות הזמר הבא במשפחה.

    "בעזרת השם. הוא באמת מוכשר מאוד. הוא התחיל להופיע רק עכשיו, אבל אני מאמינה שמחכה לו עתיד גדול".

     

    • הראיון המלא עם מירי בוהדנה ואחייניתה נועם בוהדנה מתפרסם בגיליון "לאשה" החדש, היוצא ביום שני לדוכנים

     

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד