טיה ופיי, זוכות "המירוץ למיליון": הכסף סגור בחיסכון, לעזור למשפחה

החברות הטובות טיה גלילי ופיי ז'קיטה לא מתכוונות לבזבז את הכסף שזכו בו על תיקי מעצבים. אבל להראות לכולן איך להתלבש נכון בחורף הקרוב? ברור שכן!

טיה גלילי ופיי ז'קיטה."לימדו אותנו בבית להיות תמיד עם הרגליים על הקרקע ואם יש כסף, לא לרוץ לבזבז אותו על דברים שלא צריכים" (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
טיה גלילי ופיי ז'קיטה."לימדו אותנו בבית להיות תמיד עם הרגליים על הקרקע ואם יש כסף, לא לרוץ לבזבז אותו על דברים שלא צריכים" (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
בדקנו עד כמה טייה ופיי מכירות אחת את השניה. לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: ניצן דרור

על הסט של הצלם עדו לביא, טיה ופיי מסתובבות רוב הזמן בבגדים תחתונים ובאיפור מושלם. לפעמים הן מתחילות לרקוד למוזיקה שרק הן שומעות, לפעמים הן פשוט יושבות מול הראי הענקי ומשלימות משפטים. את הדינמיקה הזו היה אפשר לראות היטב במהלך העונה האחרונה של "המירוץ למיליון", כשהשתיים הופיעו על המסך כצמד עוצמתי וקטפו לבסוף את המקום הראשון, משאירות מאחוריהן כמה פייבוריטים של הצופים, כמו קארין ואריאל או האחים ממן.

 

כרגע החברות בנות ה-24 נמצאות בנקודת רתיחה מבחינה תקשורתית, למרות שאין קמפיין גדול ברקע. מתברר שב־2019 עדיין קשה למפרסמים מקומיים להמר על דוגמניות כהות עור כמובילות קמפיין, גם אם הן מגיעות עם תהילת הריאליטי שמזכה כל פליט בקמפיין מהיר. "עוד לא פנו אלינו", מסכימה טיה, "אבל גם אם הם לא פנו אלינו, הם יודעים שהם יראו יותר מאיתנו. זה נותן להם את הפתח. אני בטוחה שיש עכשיו ישיבות קונספט במשרדי פרסום עם מותגים ואז מישהו אומר: 'רגע, יש את פיי וטיה', וזה יושב להם בראש. אנחנו רעיון שנמצא שם ובקרוב הם יבואו ויגידו: 'אולי ניקח אותן'".

 

"תראי את הדרך שעשינו. יש סיפור יותר ישראלי מזה?" (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
  "תראי את הדרך שעשינו. יש סיפור יותר ישראלי מזה?"(צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)

   

  את חושבת שהקהל הישראלי פתוח לראות אתכן מובילות קמפיין ליוגורט או לנעליים?

  "יותר מפתוח. לדעתי הוא מחכה לזה. האהבה שקיבלנו ברחוב אחרי שזכינו היא לא משהו שאפשר לזייף. אנחנו הזוג הנשי השני בסך הכל שזכה במרוץ ובאמת הגיע הזמן. אנחנו מייצגות כוח נשי שמבוסס על חברות ועל שיתוף פעולה. אני לא אקרא לעצמי 'אייקון פמיניסטי', כמו שהצעת בשיחה מוקדמת איתנו, אבל אני כן מאמינה שאנחנו נותנות השראה לבנות צעירות ולנשים אחרות. הוכחנו מה היכולות שלנו וגם אחת מול השנייה. תראי את הדרך שעשינו. יש סיפור יותר ישראלי מזה?"

   

  טיה, ילידת ניגריה שעלתה לארץ עם אמה האפריקאית ואביה הישראלי בגיל שמונה, גדלה ביישוב הקהילתי פוריה־עילית. המשפחה חזרה לסבב נוסף בניגריה למשך שנתיים ואז שבה לארץ והשתקעה פה. בגיל 16 התמודדה בתחרות מלכת היופי ושנתיים לאחר מכן עזבה לתל־אביב כדי להפוך לדוגמנית.

   

  פיי, שנקראה על שם סבתה פאטימה, נולדה בישראל לשני הורים ילידי קונגו וגדלה בשכונת שפירא בתל־אביב. גם היא מספרת על ילדות קשה שכללה אלימות ואווירה מתוחה בבית ומגורים בשכונה מוזנחת של מהגרי עבודה ופליטים. שתיהן מעדיפות להתרכז בעתיד שלהן ולא לתת למשקל העבר להכריע אותן.

   

  "הכסף? סגור בחיסכון" (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
   "הכסף? סגור בחיסכון"(צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)

    

   את עקבות החינוך שספגו בבית אפשר למצוא בשאלה הכי פופולרית ששואלים אותן: מה תעשו עם כספי הזכייה?

   "אנחנו רוצות לעזור למשפחה שלנו", אומרת טיה. "יש כל כך הרבה מה לעשות עם הכסף ואנחנו חייבות לעשות את זה בצורה הכי חכמה שיש, כי זה סכום שיכול להיגמר ככה. מבחינתנו הכסף הוא ההתחלה של התהליך. אנחנו כרגע עובדות, חוסכות ונשתמש בו גם כדי לקדם את עצמנו".

   פיי: "בואי, אחרי מסים זה יוצא בערך 300 אלף שקל, זה לא סכום שמשנה חיים, אבל זה יכול לעזור לנו ולמשפחה שלנו. לגיל שלנו זה סכום ענק ונשתמש בו בתבונה, לא נעוף מעל הפופיק. לימדו אותנו בבית להיות תמיד עם הרגליים על הקרקע ואם יש כסף, לא לרוץ לבזבז אותו על דברים שלא צריכים".

    

   לא פינקתן את עצמכן אחרי הזכייה?

   טיה: "מה אני צריכה? תיק מעצבים? יש לי פאוצ'ים. לאכול ארוחה מושחתת? אני אלך ל'עד העצם' ואפרק שם ארוחה. טיול לחו"ל? זה יגיע, אבל לא עכשיו. עכשיו אני צריכה לעבוד, לחסוך, לעזור למשפחה שלי. זה לא הזמן לבזבז. הכסף נותן מרווח נשימה, אבל מבחינתנו זה לא אומר שעכשיו הזמן לנוח, אני חייבת לתת עוד פוש, חייבת להצליח. והכסף? סגור בחיסכון".

    

   גם פה וגם בתוכנית בלט מאוד כמה אתן מצייתות לכללים. אתן לא מרשות לעצמכן להתפרע.

   פיי: "אנחנו בלגניסטיות בזמן החופשי שלנו, אבל בעבודה אנחנו מפוקסות. אנחנו מאוד אנרגטיות ואוהבות לרקוד, לזוז, אנחנו יודעות להתאים את עצמנו למצב".

    

   "אנחנו בלגניסטיות בזמן החופשי שלנו, אבל בעבודה אנחנו מפוקסות" (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
    "אנחנו בלגניסטיות בזמן החופשי שלנו, אבל בעבודה אנחנו מפוקסות"(צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)

     

     

    • הפקה וסטיילינג: תמי ארד־ברקאי   דוגמניות: פיי ז'קיטה ל״יולי״, טיה גלילי ל"עלית". איפור: ורד ספיבק במוצרי מאק. שיער: ליאור גרין ל״סולו״ במוצרי לייבל m. פאות: רבקה זהבי

     

    • הראיון המלא עם טיה גלילי ופיי ז'קיטה הכולל הפקת אופנה עם כל הטרנדים של החורף הקרוב מתפרסם בגליון לאשה החדש, השבוע בדוכנים

     

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד