הסוף לרומנטיקה: המעצבת מיכל נגרין מודיעה על סגירת המותג שלה

אחרי יותר מ-30 שנות פעילות, שבהן הפכה לסמל של הצלחה ישראלית בעולם, הודיעה המעצבת ל-120 עובדיה על סגירת המפעל בבת ים: "זה יום עצוב ונורא בשבילנו"

איתי יעקב

|

24.09.19 | 11:28

"כל הכסף הפרטי שצברנו לאורך השנים, עשרות מיליוני שקלים, הושקעו בעסק כדי להמשיך לגלגל אותו מתוך אמונה ותקווה במפעל החיים שלנו ובהמשך העשייה שלנו כאן בארץ". המעצבת מיכל נגרין בביתה (צילום: איתי סיקולסקי)
"כל הכסף הפרטי שצברנו לאורך השנים, עשרות מיליוני שקלים, הושקעו בעסק כדי להמשיך לגלגל אותו מתוך אמונה ותקווה במפעל החיים שלנו ובהמשך העשייה שלנו כאן בארץ". המעצבת מיכל נגרין בביתה (צילום: איתי סיקולסקי)
"אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי". קולקציה של מיכל נגרין (צילום: אלון שפרנסקי)
"אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי". קולקציה של מיכל נגרין (צילום: אלון שפרנסקי)

מכה נוספת לתעשיית האופנה הישראלית. הבוקר (שלישי), ימים ספורים לפני ערב ראש השנה החדשה, הודיעה המעצבת הרב-תחומית מיכל נגרין כי היא סוגרת את מפעל החיים שלה, אותו הקימה לפני 31 שנים מדוכן בשוק האמנים בנחלת בנימין בתל אביב. במכתב ששלחה נגרין ל-120 עובדיה, נכתב: "בצער רב ובכאב גדול, אנחנו נאלצים לומר לכם שהדרך שלנו הסתיימה, ואנחנו נאלצים לסגור את מפעל חיינו שהשקענו בו את הלב, הנשמה וכל כספנו. נאלצנו להצטמצם לבניין אחד, פיטרנו עובדים, חשבנו שנוכל לעשות שינויים בעסק ולהוביל אותו למקום טוב יותר, לקחנו יועצים חיצוניים שנכנסו לעובי הקורה, התחלנו תהליך שנראה מבטיח ונכון. לצערנו, בשבוע האחרון הבנו שהבור הכספי עוד עמוק בהרבה ממה שחשבנו, ואין לנו את הכסף והיכולת להמשיך להפעיל את כל המערך הזה.

 

"כל הכסף הפרטי שצברנו לאורך השנים, עשרות מיליוני שקלים, הושקעו בעסק כדי להמשיך לגלגל אותו מתוך אמונה ותקווה במפעל החיים שלנו ובהמשך העשייה שלנו כאן בארץ; ולשמש מקור פרנסה לכולנו. עכשיו הגענו לשקל האחרון, ואנחנו מבינים שאין לנו ברירה, ואין מוצא אלא בסיום דרכה של החברה. זה יום עצוב ונורא בשבילנו. כמו שעצוב לי על עצמי, עצוב לי עליכם על שאתם מאבדים את מקום עבודתכם. עשינו כל מה שיכולנו על מנת לסייע לכם ולאתר את האדם שמתמחה בליווי עובדים במשברים מסוג זה, אשר יסייע לכם בדרך הטובה ביותר להגן על זכויותיכם, ויעזור לכם לקבל את כל מה שמגיע לכם, כולל את שכרכם ויתר הזכויות עבור העבודה אצלנו, וכן למי שלא ימצא עבודה חדשה לתשלום דמי אבטלה שמגיעים לכם על פי החוק.

 

"לצערי, לנו אף אחד לא דואג במצב הקשה שנקלעו אליו, ולנו לא נותר אלא לסיים בדרך הזו כי פשוט אין לנו ברירה. אני מבקשת סליחה מכולכם שניסיתי ללכת עם החלום שלי ונכשלתי. תודה לכם על שנים יפות ומדהימות שחווינו כאן ביחד, וסליחה על השנים האחרונות שהיו קשות ונוהלו בסגנון שהוביל אותנו לרגע הקשה הזה. צר לי שכך אנחנו מקבלים את תחילת השנה החדשה, הלב שלי בוכה והנשמה לא מוצאת מנוחה".

 

"בשבוע האחרון הבנו שהבור הכספי עוד עמוק בהרבה ממה שחשבנו, ואין לנו את הכסף והיכולת להמשיך להפעיל את כל המערך הזה", כתבה נגרין לעובדיה (צילום: דודי חסון)
  "בשבוע האחרון הבנו שהבור הכספי עוד עמוק בהרבה ממה שחשבנו, ואין לנו את הכסף והיכולת להמשיך להפעיל את כל המערך הזה", כתבה נגרין לעובדיה(צילום: דודי חסון)

   

  הידיעה על סגירת בית האופנה של מיכל נגרין, מהדמויות הבולטות בתעשיית האופנה, שאף נבחרה ליצואנית השנה של 2013 בישראל בתחום התכשיטים והאופנה, ממשיכה את גל הסגירות של השנה האחרונה, עם מעצבים כמו ירון מינקובסקי, שסוגר את חנותו ויוצא לדרך חדשה, ומותגים כמו הוניגמן ומדוזה. סגירת בית האופנה של נגרין ודאי תקרין על המורל בענף שנמצא בקשיים תקופה ארוכה, כפי שמדווחות גם הצניחות האחרונות בשווי המניות של קבוצת קסטרו ואתר האונליין עדיקה.

   

  בשיא הצלחתה החזיקה מיכל נגרין מפעל רחב ידיים בבת ים שפעל כמרכז מבקרים ובית קפה ייחודי, ממנו הפיצה את עבודות היד בעיצובה לעשרות סניפים של המותג בארץ ובעולם, שהפעילה באמצעות זכיינים לחנויות ברוסיה, קרואטיה, רומניה, הולנד, הונגריה, צרפת, יפן, מקסיקו, ארצות הברית, אוסטרליה, סין ועוד. הסגנון הפרחוני על גבול הקיטש קנה לו מעריצות (וגם לא מעט מעריצים) שעכשיו יצטרכו לבוא על סיפוקם במקומות אחרים. בשלב זה, החנויות בעולם ובארץ הפועלות בזכיינות ימשיכו לפעול. לשאלת Xnet האם החברה הולכת לפירוק או לפשיטת רגל, נמסר ממשרד יחסי הציבור של מיכל נגרין: "אין תגובה".

   

  התאחדות התעשיינים מסרה בתגובה על הודעת הסגירה של מיכל נגרין: "זהו יום עצוב לתעשייה בישראל. עלויות הייצור הגבוהות שלא מאפשרות להתחרות בשוק הבינלאומי, התערבות הממשלה שרק הולכת ומכבידה והמחסור בעובדים מיומנים, מביאים לכך שמיכל נגרין היא לא החברה האחרונה שתיסגר בקרוב. הנהלת התאחדות התעשיינים עומדת בקשר רציף עם המפעל על מנת לבדוק את דרכי הסיוע האפשריות".

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד